Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Εμενα παντα με παιρνουν απ το εμβρυολογικο! Ακομη και Κυριακη με εχουν παρει! Και παντα πρωινες ωρες!

Δεν μπορώ νζ καταλάβω γιατί δεν με πήρε κανένας και πρέπει να μιλήσω με τον γιατρό μου. Λέτε να μην πήγαν καλά τα πράγματα? Περιμένω να περάσει λίγο η ώρα να τον πάρω τηλ. Ευτυχώς κατά τις 2 πάει στο ιατρείο του σήμερα οπότε σε λίγο θα τον πάρω τηλ 

πρίν από 6 λεπτά , Margeau είπε:

Εμένα με είχε πάρει ο γιατρός κατά τις 3:00. Κάποια κέντρα αφήνουν την πρωτοβουλία στον γιατρό να ενημερώνει. Ειδικά όταν ο γιατρός είναι εξωτερικός συνεργάτης. 

Μπορεί να έχουν αυτήν την τακτική να μιλάς με τον γιατρό σου. Τι να πω. Ο γιατρός μου είναι ο ιδρυτής του κέντρου. Είναι ο βασικός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Little star είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Οι δυσκολίες είναι που μας ωριμάζουν και μας αλλάζουν. Τι ήμουν? Ένα "κακομαθημένο " που δεν μπορώ να πω ότι ήμουν συνηθισμένη στις δυσκολίες. Και τα τελευταία 4 χρόνια μόνο δυσκολίες,  τίποτα άλλο. Για λίγο η χαρά και μετά ξανά απογοήτευση και κάθε φορά η στεναχωρια ακόμα μεγαλύτερη και η κατάσταση που καλούμαι να αντιμετωπίσω ακόμα πιο δύσκολη.  Αλλά όπως έχω ξαναπεί πολλές φορές,  μετά την υπογονιμότητα δεν είσαι ποτέ πια ο ίδιος ο άνθρωπος. Και όταν είσαι απέξω και ακούς το τι περνάει πχ μια γυναίκα σκέφτεσαι:" πω πω πώς τα καταφέρνει, είναι ηρωίδα " κτλ. Όταν όμως το βιώνεις,  βρίσκεις δυνάμεις που ούτε καν είχε περάσει από το μυαλό σου ότι διαθέτεις. Σφίγγεις τα δόντια σου, προσεύχεσαι, μάχεσαι για το καλύτερο και προχωράς. Δεν έχεις άλλη επιλογή. 

Και όπως λέει και ο άντρας μου :" εμείς είμαστε για τα δύσκολα. Τι μας έχει έρθει εύκολα? Εδώ είμαστε για να ανατρεπουμε τα ποσοστά "

Να σαι καλά! Ευχαριστώ πολύ! 

Σου εύχομαι να έχεις όσες περισσότερες γονιμοποιησεις γίνεται που θα οδηγήσουν σε υγιή μωράκια!

"Μετά την υπογονιμότητα δεν είσαι ποτέ πια ο ίδιος άνθρωπος". Είπες την πιο μεγάλη αλήθεια! Καλή δύναμη κοπέλα μου! Και σε σένα και σε όλες τις μανούλες που περιμένουν και που προσπαθούν και που προετοιμάζονται. 

πρίν από 6 λεπτά , Kallo είπε:

Δεν μπορώ νζ καταλάβω γιατί δεν με πήρε κανένας και πρέπει να μιλήσω με τον γιατρό μου. Λέτε να μην πήγαν καλά τα πράγματα? Περιμένω να περάσει λίγο η ώρα να τον πάρω τηλ. Ευτυχώς κατά τις 2 πάει στο ιατρείο του σήμερα οπότε σε λίγο θα τον πάρω τηλ 

Μπορεί να έχουν αυτήν την τακτική να μιλάς με τον γιατρό σου. Τι να πω. Ο γιατρός μου είναι ο ιδρυτής του κέντρου. Είναι ο βασικός 

Περίμενε λίγο να πάει έστω 3:00 και αν δεν σε έχουν καλέσει, τηλεφώνησε εσύ. Καλή επιτυχία κοριτσάκι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Margeau είπε:

"Μετά την υπογονιμότητα δεν είσαι ποτέ πια ο ίδιος άνθρωπος". Είπες την πιο μεγάλη αλήθεια! Καλή δύναμη κοπέλα μου! Και σε σένα και σε όλες τις μανούλες που περιμένουν και που προσπαθούν και που προετοιμάζονται. 

Περίμενε λίγο να πάει έστω 3:00 και αν δεν σε έχουν καλέσει, τηλεφώνησε εσύ. Καλή επιτυχία κοριτσάκι! 

Όντως μεγάλη αλήθεια αυτή. Οκ θα περιμένω. Θα κάνω μια ώρα υπομονή ακόμα. Σε ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Tinkerbelly είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, μαχήτριές μου. Τέτοια μέρα πριν ένα χρόνο ακριβώς ξεκίνησα τις ενέσεις για τη δεύτερη διέγερσή μου... Φέτος έχω στην αγκαλιά τον θησαυρό μου. Κι εγώ με βαριά καρδιά ξεκίνησα, δεν ήθελα άλλα φάρμακα, πίστευα ότι δεν είχα άλλα ψυχικά αποθέματα. 

Θαυμάζω την προσπάθειά σας, εύχομαι να αντλήσετε δύναμη από όπου μπορείτε, ο αγώνας είναι διαφορετικός, η καθεμία έχει να ανέβει το δικό της βουνό. Δώστε χρόνο και αγάπη στον εαυτό σας. Ειλικρινά όμως αξίζει τον κόπο. 

Να το χαίρεσαι το θαυματάκι σου!!! Γερό και καλότυχο να είναι! Σ' ευχαριστούμε πολύ γι' αυτό το μήνυμα, δίνεις κουράγιο και ελπίδα σε όλες μας! ❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kallo είπε:

Όντως μεγάλη αλήθεια αυτή. Οκ θα περιμένω. Θα κάνω μια ώρα υπομονή ακόμα. Σε ευχαριστώ πολύ 

Όλα καλά θα πάνε!!!Καλά αποτελέσματα, περιμένουμε τα ευχάριστα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Kallo είπε:

Δεν μπορώ νζ καταλάβω γιατί δεν με πήρε κανένας και πρέπει να μιλήσω με τον γιατρό μου. Λέτε να μην πήγαν καλά τα πράγματα? Περιμένω να περάσει λίγο η ώρα να τον πάρω τηλ. Ευτυχώς κατά τις 2 πάει στο ιατρείο του σήμερα οπότε σε λίγο θα τον πάρω τηλ 

Μπορεί να έχουν αυτήν την τακτική να μιλάς με τον γιατρό σου. Τι να πω. Ο γιατρός μου είναι ο ιδρυτής του κέντρου. Είναι ο βασικός 

Μην σκεφτεσαι αρνητικα! Εχει να κανει με την πολιτικη καθε κεντρου!στη δικη μου περιπτωση Οι εμβρυολογοι παντα με περνανε τηλ αφου ειχαν ενημερωσει το γιατρο! Να μας ενημερωσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλησπερα σημερα μπηκαμε στην 7η βδομάδα..ηθελα να ρωτησω εχετε κ εσεις που ειστε εγκυες καποια υγρα μπεζ προς πολυ ανοιχτο καφε; 

Είχα μία φορά ελάχιστο. Δεν είναι καθόλου ανησυχητικό μου είχαν πει. Αν ήταν κόκκινο θα μου έδιναν προγεστερόνη από το στόμα και αν είχα και ροή τότε θα έκανα ένεση προγεστερόνης, αλλά πάλι χωρίς να ανησυχούμε. Με τα μπεζ δε χρειάστηκε να κάνω τίποτα. Μίλησε με το γιατρό σου, αλλά μην ανησυχείς, είναι σύνηθες.

14 ώρες πρίν, Little star είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Είχε φανεί από την αυχενική ότι έχω αυξημένες μητριαιες αντιστάσεις με αποτέλεσμα να μην τροφοδοτειται σωστά ο πλακουντας . Έπαιρνα όμως αγωγή από την αρχή (σαλοσπιρ και ινοχεπ) και θεωρούσαν ότι θα μαλακώσουν οι αρτηρίες και ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Τελικά αυτό δεν έγινε και το έμβρυο δεν αναπτύσσεται όπως πρέπει. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα παίρνει βάρος έστω και λίγο και ελπίζουμε να φτάσει τα 800 γραμμάρια. Αλλιώς είναι πολύ πιθανόν να υπάρξει είτε ενδομητριος θάνατος είτε τα όργανα του να αρχίσουν να καταρρεουν και να μου το πάρουν ακόμα νωρίτερα και να είναι 400, 500 γραμμάρια.  Αυτό τι σημαίνει? Είτε ένα μωρό που δεν θα επιβιώσει είτε ένα μωρό που το πιθανότερο είναι να έχει σοβαρές αναπηρίες. Καταλαβαίνεις σε τι διλήμματα μπαίνω? Είναι απίστευτο το μαρτύριο αυτό για αυτό και σου είπα πριν ότι μέσα στη δυστυχία σου είσαι "τυχερή ".

Να σαι καλά! Τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που έθεσες ακόμα τις ψάχνω αλλά κάποιος ξέρει καλύτερα από εμάς γιατί γίνονται αυτά. Τι να πω... Την ιστορία αυτής της εγκυμοσύνης την παρέθεσα ακριβώς παραπάνω. Επιβεβαιωμενο είναι ότι δεν αναπτύσσεται σωστά. Το τι θα γίνει είναι άγνωστο. Ένα ατελείωτο θρίλερ η κατάσταση. 

Αχ κορίτσι μου... Δεν ξέρω τι να σου πω. Τρομερά δύσκολο αυτό που ζεις. Μόνο το ένστικτο σου ξέρει να σου πει. Είναι δίκοπο μαχαίρι. Εύχομαι να γίνει το καλύτερο για όλους σας. Ειλικρινά εύχομαι να γίνει ένα θαύμα. Καλή δύναμη. 

14 ώρες πρίν, Little star είπε:

Να σαι καλά! Σε αυτή την φάση δεν παίρνουμε καμία απόφαση. Δεν πρόκειται να τερματίσω μια κύηση που το έμβρυο έχει καλό βιοφυσικό προφίλ (εγκέφαλος, καρδιά,  κινησεις) και παίρνει έστω και λίγο βάρος. Το πάμε προς το παρόν βδομάδα τη βδομάδα και στη συνέχεια,  αν όλα πάνε καλά, πρώτα ο Θεός,  το βλέπουμε μέρα τη μέρα. 

Ναι, σωστά, βήμα βήμα. Με ελπίδα και πίστη! ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Little star είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Οι δυσκολίες είναι που μας ωριμάζουν και μας αλλάζουν. Τι ήμουν? Ένα "κακομαθημένο " που δεν μπορώ να πω ότι ήμουν συνηθισμένη στις δυσκολίες. Και τα τελευταία 4 χρόνια μόνο δυσκολίες,  τίποτα άλλο. Για λίγο η χαρά και μετά ξανά απογοήτευση και κάθε φορά η στεναχωρια ακόμα μεγαλύτερη και η κατάσταση που καλούμαι να αντιμετωπίσω ακόμα πιο δύσκολη.  Αλλά όπως έχω ξαναπεί πολλές φορές,  μετά την υπογονιμότητα δεν είσαι ποτέ πια ο ίδιος ο άνθρωπος. Και όταν είσαι απέξω και ακούς το τι περνάει πχ μια γυναίκα σκέφτεσαι:" πω πω πώς τα καταφέρνει, είναι ηρωίδα " κτλ. Όταν όμως το βιώνεις,  βρίσκεις δυνάμεις που ούτε καν είχε περάσει από το μυαλό σου ότι διαθέτεις. Σφίγγεις τα δόντια σου, προσεύχεσαι, μάχεσαι για το καλύτερο και προχωράς. Δεν έχεις άλλη επιλογή. 

Και όπως λέει και ο άντρας μου :" εμείς είμαστε για τα δύσκολα. Τι μας έχει έρθει εύκολα? Εδώ είμαστε για να ανατρεπουμε τα ποσοστά "

Να σαι καλά! Ευχαριστώ πολύ! 

Σου εύχομαι να έχεις όσες περισσότερες γονιμοποιησεις γίνεται που θα οδηγήσουν σε υγιή μωράκια!

Καλησπέρα και από Εμενα. 
Σου εύχομαι ολόψυχα μόνο τα καλύτερα στο δρόμο που βαδίζεις, και εχω να σου πω ένα μεγαλο μπραβο από καρδιάς για τη δύναμη σου, και όσα μας έμαθες αυτές τις μέρες. 
Ειμαι σχετικά καινούργια στην παρέα εδώ, ελπιζω να τα λέμε πλέον με πολλά ευχάριστα. 
 

πρίν από 26 λεπτά , Kallo είπε:

Όντως μεγάλη αλήθεια αυτή. Οκ θα περιμένω. Θα κάνω μια ώρα υπομονή ακόμα. Σε ευχαριστώ πολύ 

Θα σε συμβούλευα να πάρεις  τηλέφωνο κοριτσι μου  να ηρεμήσεις. Δεν πρέπει να καθυστερούν λεπτό σε αυτές τις περιπτώσεις, είναι τόσο δύσκολο για εμάς…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

  Κορίτσια καλημέρα σας, και λεω το σας γτ για μένα είναι η χειρότερη μέρα της ζωης μ.. 

Στις 11 έχω την αποξεση, έκατσα, διάβασα , ενημερώθηκα... Όλες οι επιστημονικές έρευνες δείχνουν πως και μόνο το ανατομικό πρόβλημα να είχε το μωράκι μου η πρόγνωση είναι κακή. Ενδομητριος θάνατος, θάνατος κατά τη γέννηση ή θάνατος νηπίου... Δεν θα ήθελα να το ζήσω! Ζήτησα συγγνώμη από το KFC μου, το θρήνησα, του ειπα οτι θα το θυμάμαι πάντα. Και σήμερα θ το παραδώσω στον Θειο μου που προσέχει και το μωράκι της ξαδερφη μου! ... Έτοιμη δε θα νιώθω ποτέ, αλλα ξέρω ότι δε θα μπορούσα να κάνω κάτι πάρα πάνω για όσο καιρό ήταν στην κοιλιτσα μ, το πρόσεχα και του μιλουσα, το κορόιδευα, όλα λες κ ήταν  το μικρό μ ανθρωπάκι... Συγγνώμη που σας τα γράφω όλα πρωί πρωί αλλά μετά δε θα ξαναμιλήσω γι αυτό, θα σας ενημερώσω ότι είμαι καλά αλλά θα το αφησω να περάσει.. Πιθανόν να παρω και τον χρόνο μου από το forum... Εύχομαι όλες σας να τα πάτε τέλεια και να έχετε γερά μωράκια.... Να έσπασα τη γρουσουζια.!  Νιώθω τόσο άτυχη γτ είχα μια ιδανική εγκυμοσυνη και τπτ δεν με προετοίμαζε γι αυτό που έρχεται.. Ελπίζω την επόμενη φορά να τα πάω καλύτερα, και να αρχίσω σύντομα να σας ανεβάζω πάλι τα τεστακια μου! @happiness79(δεν ήταν ο γιατρός μας στην εξέταση γι αυτό δεν πήγαν καλά, ειναι όντως γουρλής) 

Φιλάκια κορίτσια μου εγκυουλες και μη, εύχομαι ότι καλύτερο για όλες μέσα από την καρδιά μου και την καρδούλα του μωρού μου που ακόμα χτυπάει! Όλο το βράδυ προσευχομουν για ένα θαύμα, να μου πουν ότι έγινε λάθος! 

Αγάπη μου... Δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς. Μόνο μια σφιχτή αγκαλιά θέλω να σε κάνω. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει σύντομα στη ζωή σας ένα γερό μωράκι και να απαλύνει τον πόνο, να φέρει χαρά. Να προσέχετε τους εαυτούς σας. Αγκαλιά σφιχτή ❤

5 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Παλι ξεκίνησαν τ καφε υγρα κ λιγο αιματακι σκούρο..δεν θα ηρεμισω ποτέ :(

Ο γιατρός σου τι σου λέει? Εμένα με είχε προειδοππιήσει από το δεύτερο κι όλας ραντεβού ότι μπορεί να δω αίμα και μάλιστα κόκκινο και με ροή, αλλά ότι δεν μας ανησυχεί, αλλά να του το πω γιατί μπορεί να χρειαστεί προγεστερόνη. Στο λέω για να ηρεμήσεις όσο γίνεται. Καταλαβαίνω το σοκ. Αλλά αν οι γιατροί λένε ότι δε συντρέχει λόγος ανησυχίας, κάτι θα ξέρουν. Ψυχραιμία. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Euaki26 είπε:

Τζίφος παλι... δυστηχως δεν γονιμοποιηθηκε... και σε δευτερη φαση που παμε δεν ελπιζω σε τίποτα...

Να ελπίζεις, ψάχνουμε αυτό το ένα καλό και θα έρθει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

Αγάπη μου... Δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς. Μόνο μια σφιχτή αγκαλιά θέλω να σε κάνω. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει σύντομα στη ζωή σας ένα γερό μωράκι και να απαλύνει τον πόνο, να φέρει χαρά. Να προσέχετε τους εαυτούς σας. Αγκαλιά σφιχτή ❤

Ο γιατρός σου τι σου λέει? Εμένα με είχε προειδοππιήσει από το δεύτερο κι όλας ραντεβού ότι μπορεί να δω αίμα και μάλιστα κόκκινο και με ροή, αλλά ότι δεν μας ανησυχεί, αλλά να του το πω γιατί μπορεί να χρειαστεί προγεστερόνη. Στο λέω για να ηρεμήσεις όσο γίνεται. Καταλαβαίνω το σοκ. Αλλά αν οι γιατροί λένε ότι δε συντρέχει λόγος ανησυχίας, κάτι θα ξέρουν. Ψυχραιμία. 

Προς τ παρων σταμάτησε..ναι εχω μιλησει μ

ειπε να μην ανησυχω αν ειναι λιγο γιατι ειναι απο το αιμάτωμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Εγω δεν εχω αποκόλληση..δεν μ Ειπε ποτε την λεξη αποκόλληση ..μ ελεγε αιμάτωμα γιατι σπανε αγγεία στην μήτρα 

Ελα, αυτό δεν είναι τίποτα ρε συ! Εντελώς φυσιολογικό, σπάνε τα αγγεία καθώς τεντώνεται η μήτρα! Κανένας απολύτως λόγος ανησυχίας! Μόνο ο τρόμος στην εικόνα του αίματος είναι το δύσκολο! Σε καταλαβαίνω! Κι εγώ είχα τρελαθεί! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallo said:

Πήρα τηλ στο κέντρο και μου είπαν να επικοινωνήσω με τον γιατρό μου. Θα τον πάρω κατά τις 2 που πάει στο ιατρείο του. Κανονικα ρε κορίτσια δεν θα έπρεπε να με παρουν αυτοί ή να μιλήσω με το εμβρυολογικο? 

Συνηθίζεται να παίρνουν οι εμβρυολόγοι αλλά μπορεί εκεί να λειτουργούν αλλιώς. Σε ποιο κέντρο είσαι κοπέλα μου;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Περιμένω τηλέφωνο από την κεντρο να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν αλλά ακόμα δεν με έχουν πάρει. Εσάς συνήθως τι ώρα σας έπαιρναν? Περιμένω πως και πως. 

@Little star πραγματικά σε θαυμάζω. Μπράβο σου για ότι κάνεις μέχρι τώρα. Είσαι πολύ δυνατή. Εύχομαι να γίνει το θαύμα που περιμένεις και να γεννήσεις ένα υγιές μωράκι 

Είναι ψυχοβγάλτες, τηλεφωνούν συνήθως μέχρι τις 3:30 (στο Ιασώ που ήμουν εγώ τουλάχιστον). Μπορείς να τους πάρεις εσύ αν δεν κρατιέσαι! Εύχομαι να έχεις τα καλύτερα νέα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Ελα, αυτό δεν είναι τίποτα ρε συ! Εντελώς φυσιολογικό, σπάνε τα αγγεία καθώς τεντώνεται η μήτρα! Κανένας απολύτως λόγος ανησυχίας! Μόνο ο τρόμος στην εικόνα του αίματος είναι το δύσκολο! Σε καταλαβαίνω! Κι εγώ είχα τρελαθεί! 

Ε ναι λεω οχι παλιιιιιι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...