Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Eirini1986 είπε:

Έχω κάνει υστεροσκοπηση λαπαροσκόπηση μικροβιωμα ενδομητρίου ανοσολογικές θρομβοφιλια κυστική καρυότυπος....Δεν ξέρω αν ξεχνάω κάτι άλλο,δεν είναι και λίγες..Σε όλα αυτά δεν έχει βρεθεί κάτι, πέρα τις θρομβοφιλιας που είμαι ομοζυγωτης σε 2 μεταλλάξεις αλλά παίρνω ηπαρίνη κάθε φορά έτσι κι αλλιώς.. Θυρεοειδής ρυθμισμένος για την ώρα (μου κάνει κάτι κουλά τελευταία και αυτός)

Καλησπερα! Καλως ηρθες στην παρεα μας!
Η λαπαροσκοπηση γιατι εγινε; Βρεθηκε κατι;

2 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έγινε η ωοληψια σήμερα. Πήραμε 12 ωάρια και ευτυχώς βρήκαμε και σπέρμα. Δεν χρειάστηκε να κάνει βιοψία ο άντρας μου. Τώρα περιμένω αύριο να με παρουν να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. Μακάρι να γονιμοποιηθούν όλα 

Καλες γονιμοποιησεις!!!
Περασα προσφατα τη φαση της αναμονης για βλαστοκυστες! Ευχομαι 12 στα 12!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Penaki είπε:

Ναι θυμάμαι είχαμε μιλήσει κ σε πμ. Όμως αυτή η μια ήταν παθολογικη οπως κ να το κάνεις θα ήσουν με την ανασφάλεια. Όχι εμένα δεν ήταν όλα υγιή. Απλά στα παθολογικά δεν εντοπίστηκε σε κανένα το θέμα που έχω. Ήταν όλα με διαφορετικές χρώμ. ανωμαλίες. Σε εσας στα παθολογικα που είχατε, είχε εντοπιστεί το θέμα του συζυγου σου ή ήτανε τυχαία τα ευρήματα? 

Ναι, 2 στις 4 παθολογικές είχαν την μετάθεση του συζύγου 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eirini1986 είπε:

Μόλις γύρισα από το γιατρό,θα ξεκινήσω αντισυλληπτικά γιατί έχω κυστικό από τον προηγούμενο μήνα και διέγερση τον επόμενο μήνα που θα έχει φύγει η κύστη.Μου εξήγησε ότι αν ξεκινουσαμε τώρα διέγερση μαζί με τα υπόλοιπα θα μεγάλωνε και το κυστικό και το αποτέλεσμα θα ήταν να μην πάρουμε καλά ωάρια έως και κανένα:-|. Όπως έγραψα και παραπάνω έχω κάνει κι άλλη φορά διέγερση με υψηλή οιστραδιόλη και πήγε καλουτσικα με όχι πολλά ωάρια.Αυτη τη φορά όμως μου είπε να το αφήσουμε για τον επόμενο μηνα.Σημερα 3η μέρα περιόδου μετρήσαμε 15 ωοθηλακια..:)

Καλησπερα Ειρηνη! 

Στον κυκλο που σου βρηκαν το κυστικο, ειχες καθυστερηση στην περιοδο σου; Σε ρωταω επειδη εχω μια κυστη κλπ απο προηγουμενο κυκλο...

Link to comment
Share on other sites

@Angot

κοπέλα μου από χθες που διάβασα την ιστορία σου έχω στεναχωρηθει πολύ.  Σε νιώθω απόλυτα.  Έχω 2 αποξεσεις στο ενεργητικό μου (8η και 9η εβδομάδα). Το συναίσθημα αυτό που περιγράφεις ότι θέλεις να πας να κάνεις την απόξεση γιατί δεν αντέχεις να το αισθάνεσαι μέσα σου το έχω ζήσει και εγω.  Ο, τι και να σου πούμε παρηγοριά δεν υπάρχει. Ο πόνος είναι πάντα εκεί απλά με τον καιρό απαλυνεται.  Ποτέ δεν θα ξεχασεις, ποτε δεν θα είσαι ίδια. Απλά ελπίζεις ότι την επόμενη φορά θα είναι διαφορετικά. Θα σου πω κάτι και δεν θέλω να το παρεξηγήσεις. Μέσα στην δυστυχία σου είσαι "τυχερή " γιατί το είδες σχετικά νωρίς. Εγω την Παρασκευή κλείνω τον 5ο και ο γιατρός που μου έκανε τη Β επιπέδου σήμερα μου είπε ότι η κατάσταση είναι τόσο κακή που αν θέλω να κάνω τερματισμό κύησης,  μπορώ Ιατρικά. Δεν μου λέει να κάνω αλλά θεωρητικά μπορώ διότι έχω μια παθολογική εγκυμοσύνη. 

Θα πας αύριο, θα σφίξεις τα δόντια σου και μετά θα αφιερώσεις χρόνο σε σένα και στον άντρα σου. Να ξεκουραστειτε σωματικά και κυρίως ψυχικά και όλα τα άλλα θα γίνουν στην ώρα τους. Καλό κουράγιο κοπέλα μου!

  • Λυπημένη/-ος 14
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Little star είπε:

@Angot

κοπέλα μου από χθες που διάβασα την ιστορία σου έχω στεναχωρηθει πολύ.  Σε νιώθω απόλυτα.  Έχω 2 αποξεσεις στο ενεργητικό μου (8η και 9η εβδομάδα). Το συναίσθημα αυτό που περιγράφεις ότι θέλεις να πας να κάνεις την απόξεση γιατί δεν αντέχεις να το αισθάνεσαι μέσα σου το έχω ζήσει και εγω.  Ο, τι και να σου πούμε παρηγοριά δεν υπάρχει. Ο πόνος είναι πάντα εκεί απλά με τον καιρό απαλυνεται.  Ποτέ δεν θα ξεχασεις, ποτε δεν θα είσαι ίδια. Απλά ελπίζεις ότι την επόμενη φορά θα είναι διαφορετικά. Θα σου πω κάτι και δεν θέλω να το παρεξηγήσεις. Μέσα στην δυστυχία σου είσαι "τυχερή " γιατί το είδες σχετικά νωρίς. Εγω την Παρασκευή κλείνω τον 5ο και ο γιατρός που μου έκανε τη Β επιπέδου σήμερα μου είπε ότι η κατάσταση είναι τόσο κακή που αν θέλω να κάνω τερματισμό κύησης,  μπορώ Ιατρικά. Δεν μου λέει να κάνω αλλά θεωρητικά μπορώ διότι έχω μια παθολογική εγκυμοσύνη. 

Θα πας αύριο, θα σφίξεις τα δόντια σου και μετά θα αφιερώσεις χρόνο σε σένα και στον άντρα σου. Να ξεκουραστειτε σωματικά και κυρίως ψυχικά και όλα τα άλλα θα γίνουν στην ώρα τους. Καλό κουράγιο κοπέλα μου!

Εύχομαι το δικό σου μωράκι να τα καταφέρει! Πραγματικα.! Στην αυχενική σου δεν είχε φανεί κάτι;  εμενα μ ειπε δεν έχει καν νόημα να κανω τροφοβλαστη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έγινε η ωοληψια σήμερα. Πήραμε 12 ωάρια και ευτυχώς βρήκαμε και σπέρμα. Δεν χρειάστηκε να κάνει βιοψία ο άντρας μου. Τώρα περιμένω αύριο να με παρουν να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. Μακάρι να γονιμοποιηθούν όλα 

Μπράβο! Είδες που όλα πήγαν καλά τελικά! Τώρα ξεκουράσου και μάζεψε δυνάμεις για τον μήνα της εμβρυομεταφορας σου! Καλές γονιμοποιησεις!!!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Little star said:

@Angot

κοπέλα μου από χθες που διάβασα την ιστορία σου έχω στεναχωρηθει πολύ.  Σε νιώθω απόλυτα.  Έχω 2 αποξεσεις στο ενεργητικό μου (8η και 9η εβδομάδα). Το συναίσθημα αυτό που περιγράφεις ότι θέλεις να πας να κάνεις την απόξεση γιατί δεν αντέχεις να το αισθάνεσαι μέσα σου το έχω ζήσει και εγω.  Ο, τι και να σου πούμε παρηγοριά δεν υπάρχει. Ο πόνος είναι πάντα εκεί απλά με τον καιρό απαλυνεται.  Ποτέ δεν θα ξεχασεις, ποτε δεν θα είσαι ίδια. Απλά ελπίζεις ότι την επόμενη φορά θα είναι διαφορετικά. Θα σου πω κάτι και δεν θέλω να το παρεξηγήσεις. Μέσα στην δυστυχία σου είσαι "τυχερή " γιατί το είδες σχετικά νωρίς. Εγω την Παρασκευή κλείνω τον 5ο και ο γιατρός που μου έκανε τη Β επιπέδου σήμερα μου είπε ότι η κατάσταση είναι τόσο κακή που αν θέλω να κάνω τερματισμό κύησης,  μπορώ Ιατρικά. Δεν μου λέει να κάνω αλλά θεωρητικά μπορώ διότι έχω μια παθολογική εγκυμοσύνη. 

Θα πας αύριο, θα σφίξεις τα δόντια σου και μετά θα αφιερώσεις χρόνο σε σένα και στον άντρα σου. Να ξεκουραστειτε σωματικά και κυρίως ψυχικά και όλα τα άλλα θα γίνουν στην ώρα τους. Καλό κουράγιο κοπέλα μου!

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Γιατί τόση αδικία ρε γαμώτο; Γιατί να τα περνάμε όλα αυτά; Τι βρέθηκε κοπέλα μου στο μωράκι σου και σας το είπε αυτό ο γιατρός; Είναι κάτι επιβεβαιωμένο; 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

Εύχομαι το δικό σου μωράκι να τα καταφέρει! Πραγματικα.! Στην αυχενική σου δεν είχε φανεί κάτι;  εμενα μ ειπε δεν έχει καν νόημα να κανω τροφοβλαστη. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Είχε φανεί από την αυχενική ότι έχω αυξημένες μητριαιες αντιστάσεις με αποτέλεσμα να μην τροφοδοτειται σωστά ο πλακουντας . Έπαιρνα όμως αγωγή από την αρχή (σαλοσπιρ και ινοχεπ) και θεωρούσαν ότι θα μαλακώσουν οι αρτηρίες και ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Τελικά αυτό δεν έγινε και το έμβρυο δεν αναπτύσσεται όπως πρέπει. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα παίρνει βάρος έστω και λίγο και ελπίζουμε να φτάσει τα 800 γραμμάρια. Αλλιώς είναι πολύ πιθανόν να υπάρξει είτε ενδομητριος θάνατος είτε τα όργανα του να αρχίσουν να καταρρεουν και να μου το πάρουν ακόμα νωρίτερα και να είναι 400, 500 γραμμάρια.  Αυτό τι σημαίνει? Είτε ένα μωρό που δεν θα επιβιώσει είτε ένα μωρό που το πιθανότερο είναι να έχει σοβαρές αναπηρίες. Καταλαβαίνεις σε τι διλήμματα μπαίνω? Είναι απίστευτο το μαρτύριο αυτό για αυτό και σου είπα πριν ότι μέσα στη δυστυχία σου είσαι "τυχερή ".

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Γιατί τόση αδικία ρε γαμώτο; Γιατί να τα περνάμε όλα αυτά; Τι βρέθηκε κοπέλα μου στο μωράκι σου και σας το είπε αυτό ο γιατρός; Είναι κάτι επιβεβαιωμένο; 

Να σαι καλά! Τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που έθεσες ακόμα τις ψάχνω αλλά κάποιος ξέρει καλύτερα από εμάς γιατί γίνονται αυτά. Τι να πω... Την ιστορία αυτής της εγκυμοσύνης την παρέθεσα ακριβώς παραπάνω. Επιβεβαιωμενο είναι ότι δεν αναπτύσσεται σωστά. Το τι θα γίνει είναι άγνωστο. Ένα ατελείωτο θρίλερ η κατάσταση. 

  • Λυπημένη/-ος 13
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Little star είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Είχε φανεί από την αυχενική ότι έχω αυξημένες μητριαιες αντιστάσεις με αποτέλεσμα να μην τροφοδοτειται σωστά ο πλακουντας . Έπαιρνα όμως αγωγή από την αρχή (σαλοσπιρ και ινοχεπ) και θεωρούσαν ότι θα μαλακώσουν οι αρτηρίες και ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Τελικά αυτό δεν έγινε και το έμβρυο δεν αναπτύσσεται όπως πρέπει. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα παίρνει βάρος έστω και λίγο και ελπίζουμε να φτάσει τα 800 γραμμάρια. Αλλιώς είναι πολύ πιθανόν να υπάρξει είτε ενδομητριος θάνατος είτε τα όργανα του να αρχίσουν να καταρρεουν και να μου το πάρουν ακόμα νωρίτερα και να είναι 400, 500 γραμμάρια.  Αυτό τι σημαίνει? Είτε ένα μωρό που δεν θα επιβιώσει είτε ένα μωρό που το πιθανότερο είναι να έχει σοβαρές αναπηρίες. Καταλαβαίνεις σε τι διλήμματα μπαίνω? Είναι απίστευτο το μαρτύριο αυτό για αυτό και σου είπα πριν ότι μέσα στη δυστυχία σου είσαι "τυχερή ".

Να σαι καλά! Τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που έθεσες ακόμα τις ψάχνω αλλά κάποιος ξέρει καλύτερα από εμάς γιατί γίνονται αυτά. Τι να πω... Την ιστορία αυτής της εγκυμοσύνης την παρέθεσα ακριβώς παραπάνω. Επιβεβαιωμενο είναι ότι δεν αναπτύσσεται σωστά. Το τι θα γίνει είναι άγνωστο. Ένα ατελείωτο θρίλερ η κατάσταση. 

Κορίτσι μου τι να πω, δεν έχω λόγια για αυτό που περνάς. Πραγματικά τεράστιο δίλλημα και δεν θέλω να βάλω τον εαυτό μου να σκεφτεί τι θα έκανα στη θέση σου. Ευχομαι μέσα από την καρδιά σου να πάνε όλα καλά, ότι και αν σημαίνει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Little star said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Είχε φανεί από την αυχενική ότι έχω αυξημένες μητριαιες αντιστάσεις με αποτέλεσμα να μην τροφοδοτειται σωστά ο πλακουντας . Έπαιρνα όμως αγωγή από την αρχή (σαλοσπιρ και ινοχεπ) και θεωρούσαν ότι θα μαλακώσουν οι αρτηρίες και ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Τελικά αυτό δεν έγινε και το έμβρυο δεν αναπτύσσεται όπως πρέπει. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα παίρνει βάρος έστω και λίγο και ελπίζουμε να φτάσει τα 800 γραμμάρια. Αλλιώς είναι πολύ πιθανόν να υπάρξει είτε ενδομητριος θάνατος είτε τα όργανα του να αρχίσουν να καταρρεουν και να μου το πάρουν ακόμα νωρίτερα και να είναι 400, 500 γραμμάρια.  Αυτό τι σημαίνει? Είτε ένα μωρό που δεν θα επιβιώσει είτε ένα μωρό που το πιθανότερο είναι να έχει σοβαρές αναπηρίες. Καταλαβαίνεις σε τι διλήμματα μπαίνω? Είναι απίστευτο το μαρτύριο αυτό για αυτό και σου είπα πριν ότι μέσα στη δυστυχία σου είσαι "τυχερή ".

Να σαι καλά! Τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που έθεσες ακόμα τις ψάχνω αλλά κάποιος ξέρει καλύτερα από εμάς γιατί γίνονται αυτά. Τι να πω... Την ιστορία αυτής της εγκυμοσύνης την παρέθεσα ακριβώς παραπάνω. Επιβεβαιωμενο είναι ότι δεν αναπτύσσεται σωστά. Το τι θα γίνει είναι άγνωστο. Ένα ατελείωτο θρίλερ η κατάσταση. 

Λυπάμαι πάρα πολύ πραγματικά, δεν ξέρω τι να πω. Είναι τραγικό αυτό που περνάτε και οι δύο. Όποια απόφαση και να πάρεις εύχομαι να είναι η σωστή. 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Λυπάμαι πάρα πολύ πραγματικά, δεν ξέρω τι να πω. Είναι τραγικό αυτό που περνάτε και οι δύο. Όποια απόφαση και να πάρεις εύχομαι να είναι η σωστή. 

Να σαι καλά! Σε αυτή την φάση δεν παίρνουμε καμία απόφαση. Δεν πρόκειται να τερματίσω μια κύηση που το έμβρυο έχει καλό βιοφυσικό προφίλ (εγκέφαλος, καρδιά,  κινησεις) και παίρνει έστω και λίγο βάρος. Το πάμε προς το παρόν βδομάδα τη βδομάδα και στη συνέχεια,  αν όλα πάνε καλά, πρώτα ο Θεός,  το βλέπουμε μέρα τη μέρα. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Little star said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Είχε φανεί από την αυχενική ότι έχω αυξημένες μητριαιες αντιστάσεις με αποτέλεσμα να μην τροφοδοτειται σωστά ο πλακουντας . Έπαιρνα όμως αγωγή από την αρχή (σαλοσπιρ και ινοχεπ) και θεωρούσαν ότι θα μαλακώσουν οι αρτηρίες και ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Τελικά αυτό δεν έγινε και το έμβρυο δεν αναπτύσσεται όπως πρέπει. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα παίρνει βάρος έστω και λίγο και ελπίζουμε να φτάσει τα 800 γραμμάρια. Αλλιώς είναι πολύ πιθανόν να υπάρξει είτε ενδομητριος θάνατος είτε τα όργανα του να αρχίσουν να καταρρεουν και να μου το πάρουν ακόμα νωρίτερα και να είναι 400, 500 γραμμάρια.  Αυτό τι σημαίνει? Είτε ένα μωρό που δεν θα επιβιώσει είτε ένα μωρό που το πιθανότερο είναι να έχει σοβαρές αναπηρίες. Καταλαβαίνεις σε τι διλήμματα μπαίνω? Είναι απίστευτο το μαρτύριο αυτό για αυτό και σου είπα πριν ότι μέσα στη δυστυχία σου είσαι "τυχερή ".

Να σαι καλά! Τις απαντήσεις στις ερωτήσεις που έθεσες ακόμα τις ψάχνω αλλά κάποιος ξέρει καλύτερα από εμάς γιατί γίνονται αυτά. Τι να πω... Την ιστορία αυτής της εγκυμοσύνης την παρέθεσα ακριβώς παραπάνω. Επιβεβαιωμενο είναι ότι δεν αναπτύσσεται σωστά. Το τι θα γίνει είναι άγνωστο. Ένα ατελείωτο θρίλερ η κατάσταση. 

Είναι πολύ άδικο και σκληρό όλο αυτό που περνάς και εσύ κορίτσι μου. Είμαι σίγουρη ότι το έχεις ψάξει μέχρι εκεί που δεν πάει και θα σου πω μόνο κουράγιο. Ελπίζω να έχεις κάποιον να σε στηρίζει ψυχολιγικά και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχει όσο το δυνατόν την καλύτερη εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Μπράβο σας! Καλή επιτυχία 

Ευχαριστούμε 

5 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Τέλεια!!! Καλες γονιμοποιησεις να έχετε τώρα κ καλη επιτυχία στη συνέχεια! 

Ευχαριστούμε πολύ 

5 ώρες πρίν, Powerzen είπε:

Τέλεια! Καλή επιτυχία να έχετε!

Ευχαριστούμε 

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Είδες που στο είπα ότι θα είναι παραπάνω;; Αφού φαινόταν απο την Ε2 σου. Άντε καλές γονιμοποιήσεις σου εύχομαι! Να τα πας τέλεια!!!

 

Ναι ναι μου το είχες πει εσύ. Μακάρι να γονιμοποιηθούν όλα. Σε ευχαριστώ 

2 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

 

Καλες γονιμοποιησεις!!!
Περασα προσφατα τη φαση της αναμονης για βλαστοκυστες! Ευχομαι 12 στα 12!!

Αχχχ σε ευχαριστώ. Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί 

1 hour ago, Margeau είπε:

Μπράβο! Είδες που όλα πήγαν καλά τελικά! Τώρα ξεκουράσου και μάζεψε δυνάμεις για τον μήνα της εμβρυομεταφορας σου! Καλές γονιμοποιησεις!!!

Ναι ναι δόξα το θεό. Όλα καλά προς το παρών. Τώρα το θέμα είναι να γονιμοποιηθούν και να προχωρήσουν. Σε ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Powerzen είπε:

Είναι πολύ άδικο και σκληρό όλο αυτό που περνάς και εσύ κορίτσι μου. Είμαι σίγουρη ότι το έχεις ψάξει μέχρι εκεί που δεν πάει και θα σου πω μόνο κουράγιο. Ελπίζω να έχεις κάποιον να σε στηρίζει ψυχολιγικά και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχει όσο το δυνατόν την καλύτερη εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου.

Να σαι καλά! Ναι το έχω ψάξει. Έχω πάει ήδη σε 4 διαφορετικούς γιατρούς, την Παρασκευή θα πάω και σε έναν άλλον και την Τετάρτη θα πάω ως εθελόντρια να με εξετάσουν σε ένα συνέδριο εμβρυοιατρικης όπου θα είναι εμβρυοιατροι από όλον τον κόσμο με έναν υπερσύγχρονο υπέρηχο. Έστειλα και μειλ στον καθηγητή Νικολαιδη στην Αγγλία και μου είπε ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα παραπάνω. Ο Νικολαΐδης είναι και αυτός που διοργανώνει το συνέδριο.  Έχω ξεκινήσει και μια πειραματική αγωγή που μου πρότεινε η αιματολογος και φαίνεται ότι ως έναν βαθμό αποδίδει, αφού οι μητριαιες αντιστάσεις βελτιώθηκαν. Για όλα τα παραπανω λοιπόν είμαι σχετικά ήρεμη γιατί το έχω ψάξει παρα πολυ και κάνω ο, τι περνάει από το χέρι μου, ώστε να πάει καλά.  Από εκεί και πέρα η δύναμή μας είναι πεπερασμένη. Άλλος είναι αυτός που παίρνει τις αποφάσεις...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Little star said:

Να σαι καλά! Ναι το έχω ψάξει. Έχω πάει ήδη σε 4 διαφορετικούς γιατρούς, την Παρασκευή θα πάω και σε έναν άλλον και την Τετάρτη θα πάω ως εθελόντρια να με εξετάσουν σε ένα συνέδριο εμβρυοιατρικης όπου θα είναι εμβρυοιατροι από όλον τον κόσμο με έναν υπερσύγχρονο υπέρηχο. Έστειλα και μειλ στον καθηγητή Νικολαιδη στην Αγγλία και μου είπε ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα παραπάνω. Ο Νικολαΐδης είναι και αυτός που διοργανώνει το συνέδριο.  Έχω ξεκινήσει και μια πειραματική αγωγή που μου πρότεινε η αιματολογος και φαίνεται ότι ως έναν βαθμό αποδίδει, αφού οι μητριαιες αντιστάσεις βελτιώθηκαν. Για όλα τα παραπανω λοιπόν είμαι σχετικά ήρεμη γιατί το έχω ψάξει παρα πολυ και κάνω ο, τι περνάει από το χέρι μου, ώστε να πάει καλά.  Από εκεί και πέρα η δύναμή μας είναι πεπερασμένη. Άλλος είναι αυτός που παίρνει τις αποφάσεις...

Όλα τα έχεις κάνει, παραπάνω δεν πάει. Εύχομαι με όλη μου την ψυχή στο συνέδριο να πάρεις μερικές ακόμα απαντήσεις. Τί αλλο να κάνεις; Βήμα βήμα τώρα όπως μόνο εσύ ξέρεις και το πας τόσο καιρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...