Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , roulas40 είπε:

Αν είναι καλό το μηχάνημα του υπερήχου, λογικα θ το δεις.. αλλά θυμάμαι στα μεγαλύτερα παιδιά μου άκουσα στην 7-8w...  Εύχομαι βέβαια να έχουν αλλάξει τα πράγματα, πάνε κ χρόνια από τις που έχω εγώ εμπειρία..

 

Κορίτσι μου, σε ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες την εμπειρία σου!! Μου δίνεις πολύ κουράγιο!! Η αλήθεια είναι ότι κ γω έχω μια υπέρμετρη αισιοδοξία, η οποία δεν έχω ιδέα από πού πηγάζει!! 

Από την ψυχή σου κορίτσι μου και την επιθυμία σου να γίνεις μανούλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια μου στον γιο μου άκουσα καρδουλα όταν ήμουν ακριβώς 6 εβδομάδων..

Προφανώς έχει να κάνει κ αυτό με το πότε έγινε η σύλληψη κ η εμφύτευση κτλ..

Εύχομαι @Conyμου να ακούσεις τη καρδούλα του!! 1 μέρα έμεινε ❤️

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Τέλεια η χοριακή!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!

Αν τριπλασιάστηκε, ειναι μια χαρα!!! Απλά στα διδυμα μου είπε η γιατρός οτι αυξάνεται μεν, αλλά με ποσοστά δε... δεν καταλαβαίνω κ πολλά απο αυτά, αλλα καταλαβα πως δεν περιμενουμε διπλασιασμο, αλλα κατι λιγοτερο.. Αφου εσυ εχεις τριπλασιασμο, ειναι τελεια!!!

 

Κοριτσια, να σας πω κ γω τα νεακια μου.. Η χοριακη αυξηθηκε.. εφτασε 37500.. πηγα κ στη γιατρο.. τα νεα δεν ειναι πολυ ευχαριστα.. ειδαμε παλι σακους αλλα οχι οπως θα θελαμε.. εχου λεει πλατυνθει, δλδ εχουν αλλαξει σχήμα, σα να εχουν πατικωθει.. ο ενας τελειως, οποτε δεν εχει καμια ελπιδα.. ο αλλος ειναι σε λιγο καλυτερη εικονα, αλλα δεν μπορουσε να τον δει καθαρα καθως τον εκρυβαν τα πηγματα ( εχω ακομα πολλα :?).. το καλο ειναι οτι δεν φαινεται να εχω αιμα... καλα για το ενα ουσιαστικα μου το ξεκοψε, για το αλλο ηταν επιφυλακτικη.. μου ειπε να συνεχισω την προγεστερονη κ την ξεκουραση, το μονο που μπορω να κανω ειναι να περιμενω.. δεν ηταν πολυ αισιοδοξη ..

για να δουμε.. μακαρι τουλαχιστον το ενα να τα καταφερει..

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

@LoveToBeMom πήγα στη γιατρό.. παραθέτω εδώ αυτά που έγραψα εχθές, για να μην τα ξαναγράφω!! (Ήταν κάπως πολλά!!)

@Cony μου τι ώρα έχεις γιατρό;;!! Περιμένουμε νεακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαα καλημεραααααα τι κάνετε ♥️  σήμερα μπήκα στην 5η εβδομάδα..ανοιπομωνω να μηλησω με τον γιατρό την Δευτέρα για να Μ και πότε να πάω να με δει ....έχω τρομερή αγωνια ♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, roulas40 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

@LoveToBeMom πήγα στη γιατρό.. παραθέτω εδώ αυτά που έγραψα εχθές, για να μην τα ξαναγράφω!! (Ήταν κάπως πολλά!!)

@Cony μου τι ώρα έχεις γιατρό;;!! Περιμένουμε νεακια!!!

Αχχχ κοριτσάρα μου δε ξέρω τι πρέπει να πω..

Θα σου ευχηθώ κ πάλι ο,τι καλύτερο κ σύντομα το ένα πλασματακι σου στην αγκαλιά σου ❤️

Τώρα πότε θα ξανά πας στο γιατρό??

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

@LoveToBeMom πήγα στη γιατρό.. παραθέτω εδώ αυτά που έγραψα εχθές, για να μην τα ξαναγράφω!! (Ήταν κάπως πολλά!!)

@Cony μου τι ώρα έχεις γιατρό;;!! Περιμένουμε νεακια!!!

Διαβάζω τα νέα σου κορίτσι μου και ανυπομονώ κι εγώ μαζί σου...εύχομαι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρετε...όσο πιο μπορείς ήρεμη ...σου στέλνω αγκαλιά μεγααααλη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

@LoveToBeMom πήγα στη γιατρό.. παραθέτω εδώ αυτά που έγραψα εχθές, για να μην τα ξαναγράφω!! (Ήταν κάπως πολλά!!)

@Cony μου τι ώρα έχεις γιατρό;;!! Περιμένουμε νεακια!!!

Αύριο έχω κορίτσια γιατρό! Θα σας ενημερώσω! ❤️ 

Προς το παρόν ειμαι χάλια με αναγουλες όλη μέρα κ δεν μπαίνω συχνά γιατί όσο ασχολούμαι με το κινητό τόσο χειρότερα νιώθω. 

Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη μέρα να έχετε! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Cony είπε:

Αύριο έχω κορίτσια γιατρό! Θα σας ενημερώσω! ❤️ 

Προς το παρόν ειμαι χάλια με αναγουλες όλη μέρα κ δεν μπαίνω συχνά γιατί όσο ασχολούμαι με το κινητό τόσο χειρότερα νιώθω. 

Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη μέρα να έχετε! :wub:

Γλυκούλα μου αύριο θα δεις το μωρακιιι σουυυ τι τελιαααα ♥️  

Υπομονή με τις αναγουλες εύχομαι να  περάσουνε σύντομα 

Link to comment
Share on other sites

@Dimitra97 5η ε;;!! Τέλεια!!! Έχεις συμπτώματα;;

@LoveToBeMom σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο!! Αν δεν έχω κάτι απρόοπτο, θα πάω ξανά από Δευτέρα να με δει!! Το καλό είναι πως έχει σταματήσει πο εχθές το αίμα κ βγάζω μόνο καφέ!!! Έχω ακόμα ελπίδεεεεεεεςςςς!!!!!! Έστω για το ένα!!!!

@Lilly28 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Ευπρόσδεκτη η αγκαλιά κ την ανταποδίδω!!! :x

@Cony συγγνώμη αν νόμιζα πως είναι σήμερα το ραντεβού σου!! Αύριο λοιπόν!! Κάτσε να χαλαρώσεις όσο μπορείς κ άσε το κινητό!! Εδώ είμαστε εμείς!!! Οπότε μπορείς, απλά πες μας τα νέα σας να χαρούμε!!!

@marakiinlove εσύ είσαι καλά;; Περιμένουμε κ τα δικά σου νέα!!

Ξέχασα καμία;;;

Α ναι!! @Inana εσύ;;;!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , roulas40 είπε:

@Dimitra97 5η ε;;!! Τέλεια!!! Έχεις συμπτώματα;;

@LoveToBeMom σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο!! Αν δεν έχω κάτι απρόοπτο, θα πάω ξανά από Δευτέρα να με δει!! Το καλό είναι πως έχει σταματήσει πο εχθές το αίμα κ βγάζω μόνο καφέ!!! Έχω ακόμα ελπίδεεεεεεεςςςς!!!!!! Έστω για το ένα!!!!

@Lilly28 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Ευπρόσδεκτη η αγκαλιά κ την ανταποδίδω!!! :x

@Cony συγγνώμη αν νόμιζα πως είναι σήμερα το ραντεβού σου!! Αύριο λοιπόν!! Κάτσε να χαλαρώσεις όσο μπορείς κ άσε το κινητό!! Εδώ είμαστε εμείς!!! Οπότε μπορείς, απλά πες μας τα νέα σας να χαρούμε!!!

@marakiinlove εσύ είσαι καλά;; Περιμένουμε κ τα δικά σου νέα!!

Ξέχασα καμία;;;

Α ναι!! @Inana εσύ;;;!!

Εχω τρομερή τρομερή δυσκοιλιότητα ρε γμτ και προχθές ήμουν καλά αλλά τώρα πάλι τα ίδια τρώω φρούτα πίνω χυμούς λαχανικά και έχω να πάω τουαλέτα από προχθές εχθές δεν πήγα σήμερα πάλι τα ίδια άμα δεν μπορεσω και αύριο θα πάρω λαδακι π μ είπε ο γιατρός ....έχω πόνο στο στήθος και το νιοθω πρισμένο πάρα πολύ υπνηλία   και εξανλιση πόνους περιόδου ελαφρια βεβεα  και παρατήρησα πως έχει ξεραθεί το πρόσωπο μ ενώ εγώ έχω τρομερή λιπαρότητα και είναι θαμπό πολύ και από εχθές με πιάνει το κεφάλι Μ πολύ ίσως είναι και αυτό από την προγεστερόνη δεν ξέρω  ...... αυτά σαν συμπτώματα παντός αυτό με την υπνιλια το είχα και στην πρώτη εγγυμοσινη αλλά τόσο πολύ να μην μπορώ να ανοίξω τα μάτια μ δεν το είχα  λετε να επιρεαζει και η προγεστερόνη π περνώ βρε κορίτσια ....

Μπράβο βρε κορίτσι μ πολύ καλό π δεν έχεις αίμα εύχομαι να πάνε όλα καλά αν και είμαι σίγουρη πως καλά θα πάει @roulas40

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dimitra97 είπε:

αυτά σαν συμπτώματα παντός αυτό με την υπνιλια το είχα και στην πρώτη εγγυμοσινη αλλά τόσο πολύ να μην μπορώ να ανοίξω τα μάτια μ δεν το είχα  λετε να επιρεαζει και η προγεστερόνη π περνώ βρε κορίτσια ....

Δεν ξέρω αν η προγεστερόνη φέρνει υπνηλία.. μπορεί.. εγώ πάντως κ στο μεγάλο μου γιο που δεν έπαιρνα προγεστερόνη, είχα τρομερή υπνηλία.. νομίζω είναι θέμα ορμονών..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , roulas40 είπε:

Δεν ξέρω αν η προγεστερόνη φέρνει υπνηλία.. μπορεί.. εγώ πάντως κ στο μεγάλο μου γιο που δεν έπαιρνα προγεστερόνη, είχα τρομερή υπνηλία.. νομίζω είναι θέμα ορμονών..

Ναι ε τόσο πολύ ...πίνω καφέ και χασμουριεμαι με περνει ο ύπνος στο καναπέ είναι απίστευτο νιοθω όλη μέρα σαν ζόμπι από την νύστα ....εσένα ποτέ σταμάτησε η υπνιλια ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..... Ρούλα πολύ θετικό σημάδι ότι σταμάτησε το αίμα!!!

Cony πρώτο ραντεβού εε?? Με το καλό να δείτε το πλασματακι σας!!

Εγώ κορίτσια σήμερα μπαίνω στην 6η εβδομάδα....36η μέρα του κύκλου μου... Οπότε ακόμη είμαι με μικρό καλάθι... 

Στις 22 θα πάω στον γιατρό ουσιαστικά θα έχω μπει στην έβδομη εβδομάδα... Ελπίζω για ενδομήτριο σάκο και εμβρυακα στοιχεία...

Αλλά ως τότε είναι μέρες πολλές... 

Έχω τόσο τρέξιμο με τα μικρά καθώς είναι σπίτι όλη μέρα γτ έχουν κρούσματα στα σχολεία τους.... Την Τρίτη ήρθαμε κ όλοι σε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα οπότε τώρα είμαστε με τα σελφ τέστ!

 

Δήμητρα μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή για αυλή συνταγογράφηση ώστε ο γιατρός σου να σου γράφει συνταγή όπου κ να είσαι.. είναι κρίμα να μην μπορεί να σ γράψει μια χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..... Ρούλα πολύ θετικό σημάδι ότι σταμάτησε το αίμα!!!

Cony πρώτο ραντεβού εε?? Με το καλό να δείτε το πλασματακι σας!!

Εγώ κορίτσια σήμερα μπαίνω στην 6η εβδομάδα....36η μέρα του κύκλου μου... Οπότε ακόμη είμαι με μικρό καλάθι... 

Στις 22 θα πάω στον γιατρό ουσιαστικά θα έχω μπει στην έβδομη εβδομάδα... Ελπίζω για ενδομήτριο σάκο και εμβρυακα στοιχεία...

Αλλά ως τότε είναι μέρες πολλές... 

Έχω τόσο τρέξιμο με τα μικρά καθώς είναι σπίτι όλη μέρα γτ έχουν κρούσματα στα σχολεία τους.... Την Τρίτη ήρθαμε κ όλοι σε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα οπότε τώρα είμαστε με τα σελφ τέστ!

 

Δήμητρα μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή για αυλή συνταγογράφηση ώστε ο γιατρός σου να σου γράφει συνταγή όπου κ να είσαι.. είναι κρίμα να μην μπορεί να σ γράψει μια χοριακη!!!

Καλησπέρα κορίτσι μ  επίδη μ βγαζει Πόλες εφαρμογές πια απόλες είναι ? Θα πρέπει και εκείνος να έχει την εφαρμογή για ν μ γράψει την χοριακη ?

Ο γυναικολόγος μ είναι Αγρίνιο και εγώ μένω Ζάκυνθο ...βεβεα μ είπε ότι δεν χριαζετε να κάνω χοριακη και να πάω σε λίγες εβδομάδες για υπεριχο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...