Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

@Dimitra97 κ γω μετα το πρωινό το παίρνω.. δεν μου προκαλεί κάτι.. ρώτησε το γιατρό για σιγουριά!! 

Εγώ κορίτσια, ενώ τόσες μέρες είχα μόνο καφέ, εχθές το μεσημέρι ξεκίνησε παλι το αίμα.. αρκετό.. σήμερα πάλι καφέ.. έχω ψιλοαπηυδήσει .. πήρα τη γιατρό αλλά είναι Αθήνα κ επιστρέφει σήμερα.. έχουμε ραντεβού 4.30... 

Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , roulas40 είπε:

@Dimitra97 κ γω μετα το πρωινό το παίρνω.. δεν μου προκαλεί κάτι.. ρώτησε το γιατρό για σιγουριά!! 

Εγώ κορίτσια, ενώ τόσες μέρες είχα μόνο καφέ, εχθές το μεσημέρι ξεκίνησε παλι το αίμα.. αρκετό.. σήμερα πάλι καφέ.. έχω ψιλοαπηυδήσει .. πήρα τη γιατρό αλλά είναι Αθήνα κ επιστρέφει σήμερα.. έχουμε ραντεβού 4.30... 

Για να δούμε..

Θα ρωτήσω αύριο το γιατρό μου γιατί το βράδι  που το περνώ είμαι φαγωμενη και δεν με έχει επηρεάσει καθόλου μόνο τα πρωινά γίνομαι χάλια για κάποιες ώρες μετά μ περνάει ....

Αχ κοριτσάκι μ να μην ανχονεσε όλα καλά θα πάνε❤️

όταν πας στο γιατρό σου στήλε μας μετά να μας πεις τι σου ειπε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Dimitra97 είπε:

 αλήθεια και εγώ το επερνα με αδειο στομάχι μαλον γι'αυτό ανακατευομουνα τόσο πολύ  και ένιωθα χάλια....

Το πιο πιθανό αυτό είναι. Γιατί εμένα ο γιατρός μου πρότεινε να το λαμβάνω κολπικα για να μην επηρεάσει το στομάχι μου. Αλλά εγώ κολπικά δεν προκειται αρα θα φροντίζω απλα να τρώω καλα οταν ειναι να το παρω.

Κορίτσια ειδα εχετε κι εσείς πόνους περιόδου ε?

πρίν από 24 λεπτά , roulas40 είπε:

@Dimitra97 κ γω μετα το πρωινό το παίρνω.. δεν μου προκαλεί κάτι.. ρώτησε το γιατρό για σιγουριά!! 

Εγώ κορίτσια, ενώ τόσες μέρες είχα μόνο καφέ, εχθές το μεσημέρι ξεκίνησε παλι το αίμα.. αρκετό.. σήμερα πάλι καφέ.. έχω ψιλοαπηυδήσει .. πήρα τη γιατρό αλλά είναι Αθήνα κ επιστρέφει σήμερα.. έχουμε ραντεβού 4.30... 

Για να δούμε..

Ρούλα σήμερα 4.30 θα πας?

Από τα λεγομενά σου καταλαβαινω οτι εχεις δει ξανά αίμα, συγχώρα με απλά τώρα μπήκα και δεν ξέρω τις ιστορίες σας.

Όλα θα πάνε καλά, πες μας οπωσδήποτε τα νέα σου. Αν και ειμαι σιγουρη πως θα ειναι ευχαριστα! Καλή δύναμη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Annie4 είπε:

Το πιο πιθανό αυτό είναι. Γιατί εμένα ο γιατρός μου πρότεινε να το λαμβάνω κολπικα για να μην επηρεάσει το στομάχι μου. Αλλά εγώ κολπικά δεν προκειται αρα θα φροντίζω απλα να τρώω καλα οταν ειναι να το παρω.

Κορίτσια ειδα εχετε κι εσείς πόνους περιόδου ε?

Μμμ έκανα χαζομάρα τόσες μέρες ο το επερνα χορις να έχω φάει τίποτα ...θα μηλησω κι με το γιατρό μ αύριο να δω τι θα μου πει ....

Ναι εγώ είχα και έχω πονακια περιοδου  άλλοτε ίσα ίσα ελαφριά αλοτε ένα τσακ πιο έντονα αφού νιοθω λες και θα αδιαθετησω...

Εσύ  τι συμπτώματα έχεις? Εκτός από τα πονακια περιόδου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Μμμ έκανα χαζομάρα τόσες μέρες ο το επερνα χορις να έχω φάει τίποτα ...θα μηλησω κι με το γιατρό μ αύριο να δω τι θα μου πει ....

Ναι εγώ είχα και έχω πονακια περιοδου  άλλοτε ίσα ίσα ελαφριά αλοτε ένα τσακ πιο έντονα αφού νιοθω λες και θα αδιαθετησω...

Εσύ  τι συμπτώματα έχεις? Εκτός από τα πονακια περιόδου 

Το στήθος είναι βαρύ, άλλοτε πρησμενο και πονάει άλλoτε όχι. Πόνους περιόδου κάπου κάπου και υπνηλία!

Εσυ? @Dimitra97

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κορίτσια το στήθος είχε ξεπρηστεί τελείως πριν κάνω το τεστ, το αναφέρω για οσες τυχόν αγχώνεστε αν πρήζεται/ξεπρήζεται, καμία σημασια δεν εχει.

Πάντως τώρα στεναχωριέμαι που δεν παίρνω αγκαλιά τον μικρό, με πιανει το παράπονο γιατι κι εκεινος το καταλαβαινει. Όσες έχετε κι άλλο παιδί παρηγορήστε με, χαχαχαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Annie4 είπε:

Το στήθος είναι βαρύ, άλλοτε πρησμενο και πονάει άλλoτε όχι. Πόνους περιόδου κάπου κάπου και υπνηλία!

Εσυ? @Dimitra97

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κορίτσια το στήθος είχε ξεπρηστεί τελείως πριν κάνω το τεστ, το αναφέρω για οσες τυχόν αγχώνεστε αν πρήζεται/ξεπρήζεται, καμία σημασια δεν εχει.

Πάντως τώρα στεναχωριέμαι που δεν παίρνω αγκαλιά τον μικρό, με πιανει το παράπονο γιατι κι εκεινος το καταλαβαινει. Όσες έχετε κι άλλο παιδί παρηγορήστε με, χαχαχαχαχαχα.

Εγω από συμπτώματα έχω τα ίδια που έχω όπως ήταν να αδιαθετησω δηλαδή έχω πονακια περιόδου πολύ πόνο στο στήθος και πριξιμο  έχω βγάλει σπιρακια :( μαλον είναι από τις ορμόνες γενικά οι ορμόνες τους τελευταίους μήνες έχουν τα πάνω κάτω γτ τον Δεκέμβριο ήμουν έγγυος και είχα την αποβολή μετά πρώτη περίοδος με την αποξεση  τώρα ξανά έγγυος και έχουν τρελαθεί τελιος τα ορμονικά μου ....και έχω και Πόλα νευρα ρε γμτ ενώ στην πρώτη εγγυμοσινη δεν είχα καθόλου  δηλαδή χορις λόγο νευριάζω ... Και υπνιλιααα φουλ  ιδικά με την προγεστερόνη έχει αυξηθεί πολύ υπνιλια 

Το άλλο π παρατήρησα π έχω διαφορετικό από την πρώτη εγγυμοσινη είναι τα κολπικά υγρά δεν ξέρω αν είναι από την προγεστερόνη η όχι και θέλω να ρωτήσω τον γιατρό αύριο ν Μ πει  στην πρώτη εγγυμοσινη είχα παρα Πόλα συνεχια  διάφανα και κολοδη ενώ τώρα πριν ξεκηνησω την προγεστερόνη είχα διάφανα και όταν ξεκηνησα προγεστερονη  αλαξαν αλοτε έχω αρκετά και υπόλευκα και τελιος υγρά  και πχ σήμερα δεν έχω καθόλου σχεδόν και πάλι είναι λευκά και κρεμώδης  δεν μπορώ να καταλάβω γτ δεν έχω όσα είχα στην πρώτη μ εγγυμοσινη ... Και είναι τόσο διαφορετικά και αλοτε έχω Πόλα κ αλοτε ελάχιστα .....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Εγω από συμπτώματα έχω τα ίδια που έχω όπως ήταν να αδιαθετησω δηλαδή έχω πονακια περιόδου πολύ πόνο στο στήθος και πριξιμο  έχω βγάλει σπιρακια :( μαλον είναι από τις ορμόνες γενικά οι ορμόνες τους τελευταίους μήνες έχουν τα πάνω κάτω γτ τον Δεκέμβριο ήμουν έγγυος και είχα την αποβολή μετά πρώτη περίοδος με την αποξεση  τώρα ξανά έγγυος και έχουν τρελαθεί τελιος τα ορμονικά μου ....και έχω και Πόλα νευρα ρε γμτ ενώ στην πρώτη εγγυμοσινη δεν είχα καθόλου  δηλαδή χορις λόγο νευριάζω ... Και υπνιλιααα φουλ  ιδικά με την προγεστερόνη έχει αυξηθεί πολύ υπνιλια 

Το άλλο π παρατήρησα π έχω διαφορετικό από την πρώτη εγγυμοσινη είναι τα κολπικά υγρά δεν ξέρω αν είναι από την προγεστερόνη η όχι και θέλω να ρωτήσω τον γιατρό αύριο ν Μ πει  στην πρώτη εγγυμοσινη είχα παρα Πόλα συνεχια  διάφανα και κολοδη ενώ τώρα πριν ξεκηνησω την προγεστερόνη είχα διάφανα και όταν ξεκηνησα προγεστερονη  αλαξαν αλοτε έχω αρκετά και υπόλευκα και τελιος υγρά  και πχ σήμερα δεν έχω καθόλου σχεδόν και πάλι είναι λευκά και κρεμώδης  δεν μπορώ να καταλάβω γτ δεν έχω όσα είχα στην πρώτη μ εγγυμοσινη ... Και είναι τόσο διαφορετικά και αλοτε έχω Πόλα κ αλοτε ελάχιστα .....

Χωρις να ξέρω πραγματικά πιστευω οτι δεν γίνεται τα υγρά να είναι ίδια σε κάθε περίπτωση. Κι εγώ χθες είχα φουλ και κολλώδη, σήμερα λιγότερα και πιο ρευστά.

Ειχες αποβολή Δήμητρα κι έμεινες αμέσως ξανά εγκυος? Να πόσο όμορφα περνάει η στεναχώρια, αυτή τη φορά θα σου πάει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Annie4 είπε:

Χωρις να ξέρω πραγματικά πιστευω οτι δεν γίνεται τα υγρά να είναι ίδια σε κάθε περίπτωση. Κι εγώ χθες είχα φουλ και κολλώδη, σήμερα λιγότερα και πιο ρευστά.

Ειχες αποβολή Δήμητρα κι έμεινες αμέσως ξανά εγκυος? Να πόσο όμορφα περνάει η στεναχώρια, αυτή τη φορά θα σου πάει μια χαρά!

Κατάλαβα θα τον ρωτήσω και εγώ αύριο να δω τι θα Μ πει γτ είμαι και άτομο π ανχονετε φουλ άσε ....ναι δυστιχος απέβαλα στις εφτά εβδομάδες ήταν τυχαίο γεγονός μας είπε ο γιατρός έκανα κ όλες τις απρετητες εξετάσεις και βγήκανε πολύ  καλές ...μας είχε δώσει ο γιατρός αμέσως το οκ να ξεκινήσουμε προσπάθειες και έμεινα αμέσως έγγυος η αλήθεια είναι ότι ήμουν τυχερή δεν περίμενα να μείνω τόσο εύκολα έγγυος εντάξει την πρώτη φορά αλλά μετά την αποβολή δεν το περίμενα ήμουνα σίγουρη ότι θα Μ πάρει καιρό μου λέγανε τα κορίτσια  εδώ στο φόρουμ ότι μετά από μια αποβολή εισαι πιο γόνιμος και εγώ δεν το πολύ πυστευα να σου πω την αλήθεια  και τελικά ισχιει επαθα σοκ όταν είδα το τεστ θετικό εκλεγα από χαρά .....το ήθελα τόσο πολύ αυτό το μωράκι εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή την φορά ❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Κατάλαβα θα τον ρωτήσω και εγώ αύριο να δω τι θα Μ πει γτ είμαι και άτομο π ανχονετε φουλ άσε ....ναι δυστιχος απέβαλα στις εφτά εβδομάδες ήταν τυχαίο γεγονός μας είπε ο γιατρός έκανα κ όλες τις απρετητες εξετάσεις και βγήκανε πολύ  καλές ...μας είχε δώσει ο γιατρός αμέσως το οκ να ξεκινήσουμε προσπάθειες και έμεινα αμέσως έγγυος η αλήθεια είναι ότι ήμουν τυχερή δεν περίμενα να μείνω τόσο εύκολα έγγυος εντάξει την πρώτη φορά αλλά μετά την αποβολή δεν το περίμενα ήμουνα σίγουρη ότι θα Μ πάρει καιρό μου λέγανε τα κορίτσια  εδώ στο φόρουμ ότι μετά από μια αποβολή εισαι πιο γόνιμος και εγώ δεν το πολύ πυστευα να σου πω την αλήθεια  και τελικά ισχιει επαθα σοκ όταν είδα το τεστ θετικό εκλεγα από χαρά .....το ήθελα τόσο πολύ αυτό το μωράκι εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή την φορά ❤️ 

Γλυκιά μου...αυτή τη φορά θα πανε όλα τέλεια. Είναι λογικό να αγχώνεσαι, ειμαι και εγώ έτσι και καταλαβαίνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γλυκιά μου...αυτή τη φορά θα πανε όλα τέλεια. Είναι λογικό να αγχώνεσαι, ειμαι και εγώ έτσι και καταλαβαίνω. 

Και εγώ έτσι πυστευω ότι θα πάνε όλα καλά αυτή την φορά απλά είμαι τόσο ανχωμενη λογικό ...

Κοπέλα μ εσύ πόσο εβδομάδων είσαι ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/2/2022 at 11:08 ΠΜ, roulas40 είπε:

Άντε βρε κορίτσια να μαζευόμαστε!!! Κ γω έγκυος στην 5εβδομαδα όπως υπολογίζω!!

Εύχομαι σε όλες μια ήρεμη κ χωρίς δυσκολίες εγκυμοσύνη!! Με το καλό να κρατήσουμε αγκαλιά υγιή μπεμπιδακια!!

Kalispera koritsi mou,sou euxomai oti kalitero..pos mporo na ipologisw se poia evdomada emai?o giatros mou ta leei ligo mperdemena.teleutaia periodos 23 dekemvrio.se euxaristw poli..kai siggnomi gia tin erotisi alla eimai ligo mperdemeni.

Link to comment
Share on other sites

@Dimitra97 μη δίνεις καθόλου σημασία στα υγρά!! Κ αυτά αλλάζουν κ από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη κ από διάφορους άλλους παράγοντες!! Ειδικά αν την προγεστερόνη την παίρνεις κολπικά, δεν μπορείς να έχεις ξεκάθαρη εικόνα!! Βασικά μόνο αν είναι δυσωσμα κ συνοδεύονται από φαγούρα πρέπει να σε απασχολήσουν!!

@Annie4 σε καταλαβαίνω όταν λες πως δεν μπορείς να πάρεις το μικρό αγκαλιά.. χρειάζεται να προσέχεις, ειδικά τώρα στην αρχή.. να μη σηκώνεις βάρος.. μπορείς όμως να κάνεις άλλου είδους αγκαλιές!! Ξάπλωσε κ πάρε το ζουζούνι σου αγκαλιά για να παίξετε ήπια, να διαβάσετε ένα παραμύθι, να συζητήσετε, να πείτε ιστορίες!! Έτσι κ το μικρακι θα είναι ικανοποιημένο κ εσύ πιο ήρεμη ότι δεν ζοριζεσαι!! Λέω εγώ τώρα, ιδέες!!

Κορίτσια εγώ σήμερα ΚΕΡΝΑΩΩΩΩΩ!!! Πήγα γιατρό!! Το ένα το εμβρυακι δεν τα κατάφερε.. ο σάκος φαινόταν άδειος, αλλά δεν έχει φύγει ακόμα.. μου είπε η γιατρός πως υπάρχει πιθανότητα να απορροφηθεί η να φύγει.. περιμένουμε.. 

Ο άλλος όμως σάκος, αααχχχχχ!!! Είχε ένα πιτσιρδελακι μέσα τοοοοσο με το συμπαθειο!!!! Κορίτσιαααααααα!!!! Ακούσαμε κ καρδούλα!!! Τρελαίνομαι λεμεεεεεεε!!!! Η γιατρός τα'παιξε!!! Είναι βέβαια ακόμα επιφυλακτική, αλλά όχι σαν την προηγούμενη φορά!! Αναπτύσσεται λέει κ μάλιστα καλά!! Έχω ακόμα αίμα κ πηγματα, που μάλλον προκύπτουν από την παλινδρόμηση του ενός, φαίνονταν ξεκάθαρα, αλλά λέει θα φύγουν.. το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να μη φύγουν απότομα κ παρασύρουν το σάκο.. περιμένουμε λοιπόν.. 

πρίν από 8 λεπτά , Simona είπε:

Kalispera koritsi mou,sou euxomai oti kalitero..pos mporo na ipologisw se poia evdomada emai?o giatros mou ta leei ligo mperdemena.teleutaia periodos 23 dekemvrio.se euxaristw poli..kai siggnomi gia tin erotisi alla eimai ligo mperdemeni.

Καλησπέρα κορίτσι!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το παιδάκι σου!! Τι σου είπε ο γιατρός δηλαδή;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , roulas40 είπε:

@Dimitra97 μη δίνεις καθόλου σημασία στα υγρά!! Κ αυτά αλλάζουν κ από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη κ από διάφορους άλλους παράγοντες!! Ειδικά αν την προγεστερόνη την παίρνεις κολπικά, δεν μπορείς να έχεις ξεκάθαρη εικόνα!! Βασικά μόνο αν είναι δυσωσμα κ συνοδεύονται από φαγούρα πρέπει να σε απασχολήσουν!!

@Annie4 σε καταλαβαίνω όταν λες πως δεν μπορείς να πάρεις το μικρό αγκαλιά.. χρειάζεται να προσέχεις, ειδικά τώρα στην αρχή.. να μη σηκώνεις βάρος.. μπορείς όμως να κάνεις άλλου είδους αγκαλιές!! Ξάπλωσε κ πάρε το ζουζούνι σου αγκαλιά για να παίξετε ήπια, να διαβάσετε ένα παραμύθι, να συζητήσετε, να πείτε ιστορίες!! Έτσι κ το μικρακι θα είναι ικανοποιημένο κ εσύ πιο ήρεμη ότι δεν ζοριζεσαι!! Λέω εγώ τώρα, ιδέες!!

Κορίτσια εγώ σήμερα ΚΕΡΝΑΩΩΩΩΩ!!! Πήγα γιατρό!! Το ένα το εμβρυακι δεν τα κατάφερε.. ο σάκος φαινόταν άδειος, αλλά δεν έχει φύγει ακόμα.. μου είπε η γιατρός πως υπάρχει πιθανότητα να απορροφηθεί η να φύγει.. περιμένουμε.. 

Ο άλλος όμως σάκος, αααχχχχχ!!! Είχε ένα πιτσιρδελακι μέσα τοοοοσο με το συμπαθειο!!!! Κορίτσιαααααααα!!!! Ακούσαμε κ καρδούλα!!! Τρελαίνομαι λεμεεεεεεε!!!! Η γιατρός τα'παιξε!!! Είναι βέβαια ακόμα επιφυλακτική, αλλά όχι σαν την προηγούμενη φορά!! Αναπτύσσεται λέει κ μάλιστα καλά!! Έχω ακόμα αίμα κ πηγματα, που μάλλον προκύπτουν από την παλινδρόμηση του ενός, φαίνονταν ξεκάθαρα, αλλά λέει θα φύγουν.. το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να μη φύγουν απότομα κ παρασύρουν το σάκο.. περιμένουμε λοιπόν.. 

Καλησπέρα κορίτσι!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το παιδάκι σου!! Τι σου είπε ο γιατρός δηλαδή;;

Kalos sas vrika.euxaristw poli gia tin grigori apantisi.kai siggnomi gia ta latinika mou alla eimai kseni kai den grafw kala ellinika.mou eipe o giatros mou oti eimai stin 7 evdomada alla kanonika einai 4 evdomada.diladi opos to metrane oi giatri eimai stin 7 evdomada.Poio metraei tora den katalavenw.mporite na mou voitisete ligo..euxaristw kai pali

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας με θετικό τεστ μόλις χθες...Έχω ήδη ένα αγοράκι 2ετών. Εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες!!!

Καλέ τι γίνετα;; Όλες οι αγορομανες μαζευτηκαμε εδώ χαχχαχα

Να σου ζήσει το αντράκι σου κ με το καλό κ το καινούργιο μέλος της οικογένειας σας❤️

Προσπαθούσατε καιρο;

7 ώρες πρίν, Inana είπε:

Kalimera roula mou ego spiti peuto,siptomata den exo kati idietero oute emetous oute zalades sixnouria to sti8os alakse liga travigmata kato stin kilia thelo na kimame polli esis posa ta patee??

Deutera exo epanaliptiki gia na doume poso pige pano kai 24 iperixoo makari ola na mas pane kala kai na ine kai ta 2 sporakia mas kala :x

Άντε με το καλο Ίνανα μου μια μεγαααλη χοριακη ξανά!!

Πόσο ήταν η πρώτη σου χοριακη; 

Κ εγώ από συμπτώματα μόνο κάποια πονακια τύπου περιόδου κάποιες στιγμές,ανακάτεμα το πρωί κυρίως και βαρύ στήθος..ααα και η μεσουλα μου από εχθές αλλά εκείνη έχει τα θεματακια της γενικώς!

4 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Το στήθος είναι βαρύ, άλλοτε πρησμενο και πονάει άλλoτε όχι. Πόνους περιόδου κάπου κάπου και υπνηλία!

Εσυ? @Dimitra97

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κορίτσια το στήθος είχε ξεπρηστεί τελείως πριν κάνω το τεστ, το αναφέρω για οσες τυχόν αγχώνεστε αν πρήζεται/ξεπρήζεται, καμία σημασια δεν εχει.

Πάντως τώρα στεναχωριέμαι που δεν παίρνω αγκαλιά τον μικρό, με πιανει το παράπονο γιατι κι εκεινος το καταλαβαινει. Όσες έχετε κι άλλο παιδί παρηγορήστε με, χαχαχαχαχαχα.

Αχχχ εγώ να δεις τι παθαίνω..κ εμένα δεν είναι ούτε 1.5 ακόμη...πφφφ...

Πάντως κάθομαι στο χαλί κ τον λιώνω σε αγκαλιές κ φιλιά εκεί!!!

Εντάξει κ είναι κ κάποιες αγκαλιές που δεν τις έχω κόψει,απλά δε γίνεται..

Πχ ρε συ να τον βγάλω από τη κούνια το βράδυ αν ξυπνήσει ή το πρωί,να τον βάλω στο καρότσι κτλ..

Τι να κάνω; Εγώ του ξηγηθηκα του καινούργιου μπεμπέ να είναι πολύ δυνατό κ να γατζωθει καλά γιατί το αδερφάκι του έχει αναγκες:tongue:

πρίν από 32 λεπτά , roulas40 είπε:

@Dimitra97 μη δίνεις καθόλου σημασία στα υγρά!! Κ αυτά αλλάζουν κ από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη κ από διάφορους άλλους παράγοντες!! Ειδικά αν την προγεστερόνη την παίρνεις κολπικά, δεν μπορείς να έχεις ξεκάθαρη εικόνα!! Βασικά μόνο αν είναι δυσωσμα κ συνοδεύονται από φαγούρα πρέπει να σε απασχολήσουν!!

@Annie4 σε καταλαβαίνω όταν λες πως δεν μπορείς να πάρεις το μικρό αγκαλιά.. χρειάζεται να προσέχεις, ειδικά τώρα στην αρχή.. να μη σηκώνεις βάρος.. μπορείς όμως να κάνεις άλλου είδους αγκαλιές!! Ξάπλωσε κ πάρε το ζουζούνι σου αγκαλιά για να παίξετε ήπια, να διαβάσετε ένα παραμύθι, να συζητήσετε, να πείτε ιστορίες!! Έτσι κ το μικρακι θα είναι ικανοποιημένο κ εσύ πιο ήρεμη ότι δεν ζοριζεσαι!! Λέω εγώ τώρα, ιδέες!!

Κορίτσια εγώ σήμερα ΚΕΡΝΑΩΩΩΩΩ!!! Πήγα γιατρό!! Το ένα το εμβρυακι δεν τα κατάφερε.. ο σάκος φαινόταν άδειος, αλλά δεν έχει φύγει ακόμα.. μου είπε η γιατρός πως υπάρχει πιθανότητα να απορροφηθεί η να φύγει.. περιμένουμε.. 

Ο άλλος όμως σάκος, αααχχχχχ!!! Είχε ένα πιτσιρδελακι μέσα τοοοοσο με το συμπαθειο!!!! Κορίτσιαααααααα!!!! Ακούσαμε κ καρδούλα!!! Τρελαίνομαι λεμεεεεεεε!!!! Η γιατρός τα'παιξε!!! Είναι βέβαια ακόμα επιφυλακτική, αλλά όχι σαν την προηγούμενη φορά!! Αναπτύσσεται λέει κ μάλιστα καλά!! Έχω ακόμα αίμα κ πηγματα, που μάλλον προκύπτουν από την παλινδρόμηση του ενός, φαίνονταν ξεκάθαρα, αλλά λέει θα φύγουν.. το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να μη φύγουν απότομα κ παρασύρουν το σάκο.. περιμένουμε λοιπόν.. 

Καλησπέρα κορίτσι!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το παιδάκι σου!! Τι σου είπε ο γιατρός δηλαδή;;

Ωωωωωω ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΆΒΟ ΜΠΡΆΒΟ κοριτσάρα μου λεμεεεε!!!!!

Ημουν βέβαιη πως όλα θα πάνε καλά έστω με το ένα πλασματακι σου,έχει γατζωθει φίλη γερά κ δε πρόκειται να το κουνήσει για 7.5 μήνες ακόμη❤️

Ουφφφφ πάει κ αυτό!!

Εγώ έχω ραντεβού τη Δευτέρα κ φυσικά... ΑΝΥΠΟΜΟΝΏ!!!

4 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Το στήθος είναι βαρύ, άλλοτε πρησμενο και πονάει άλλoτε όχι. Πόνους περιόδου κάπου κάπου και υπνηλία!

Εσυ? @Dimitra97

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κορίτσια το στήθος είχε ξεπρηστεί τελείως πριν κάνω το τεστ, το αναφέρω για οσες τυχόν αγχώνεστε αν πρήζεται/ξεπρήζεται, καμία σημασια δεν εχει.

Πάντως τώρα στεναχωριέμαι που δεν παίρνω αγκαλιά τον μικρό, με πιανει το παράπονο γιατι κι εκεινος το καταλαβαινει. Όσες έχετε κι άλλο παιδί παρηγορήστε με, χαχαχαχαχαχα.

 

πρίν από 24 λεπτά , Simona είπε:

Kalos sas vrika.euxaristw poli gia tin grigori apantisi.kai siggnomi gia ta latinika mou alla eimai kseni kai den grafw kala ellinika.mou eipe o giatros mou oti eimai stin 7 evdomada alla kanonika einai 4 evdomada.diladi opos to metrane oi giatri eimai stin 7 evdomada.Poio metraei tora den katalavenw.mporite na mou voitisete ligo..euxaristw kai pali

Καλησπέρα Σιμονα!!

Μετράμε από τη πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου,για αυτό λέει 7η ο γιατρός.

Δλδ ότι ξεκινάει η εγκυμοσύνη από τότε υποτίθεται,το κάνουν γιατί δε ξέρουμε συνήθως ποτέ ακριβώς έχουμε ωορρηξία άρα κ πότε ακριβώς γίνεται η σύλληψη κ το κάνουν χοντρικά. Οι 2 εβδομάδες όμως οι πρώτες ουσιαστικά είναι ψευδής..

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ...

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , roulas40 είπε:

@Dimitra97 μη δίνεις καθόλου σημασία στα υγρά!! Κ αυτά αλλάζουν κ από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη κ από διάφορους άλλους παράγοντες!! Ειδικά αν την προγεστερόνη την παίρνεις κολπικά, δεν μπορείς να έχεις ξεκάθαρη εικόνα!! Βασικά μόνο αν είναι δυσωσμα κ συνοδεύονται από φαγούρα πρέπει να σε απασχολήσουν!!

@Annie4 σε καταλαβαίνω όταν λες πως δεν μπορείς να πάρεις το μικρό αγκαλιά.. χρειάζεται να προσέχεις, ειδικά τώρα στην αρχή.. να μη σηκώνεις βάρος.. μπορείς όμως να κάνεις άλλου είδους αγκαλιές!! Ξάπλωσε κ πάρε το ζουζούνι σου αγκαλιά για να παίξετε ήπια, να διαβάσετε ένα παραμύθι, να συζητήσετε, να πείτε ιστορίες!! Έτσι κ το μικρακι θα είναι ικανοποιημένο κ εσύ πιο ήρεμη ότι δεν ζοριζεσαι!! Λέω εγώ τώρα, ιδέες!!

Κορίτσια εγώ σήμερα ΚΕΡΝΑΩΩΩΩΩ!!! Πήγα γιατρό!! Το ένα το εμβρυακι δεν τα κατάφερε.. ο σάκος φαινόταν άδειος, αλλά δεν έχει φύγει ακόμα.. μου είπε η γιατρός πως υπάρχει πιθανότητα να απορροφηθεί η να φύγει.. περιμένουμε.. 

Ο άλλος όμως σάκος, αααχχχχχ!!! Είχε ένα πιτσιρδελακι μέσα τοοοοσο με το συμπαθειο!!!! Κορίτσιαααααααα!!!! Ακούσαμε κ καρδούλα!!! Τρελαίνομαι λεμεεεεεεε!!!! Η γιατρός τα'παιξε!!! Είναι βέβαια ακόμα επιφυλακτική, αλλά όχι σαν την προηγούμενη φορά!! Αναπτύσσεται λέει κ μάλιστα καλά!! Έχω ακόμα αίμα κ πηγματα, που μάλλον προκύπτουν από την παλινδρόμηση του ενός, φαίνονταν ξεκάθαρα, αλλά λέει θα φύγουν.. το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι να μη φύγουν απότομα κ παρασύρουν το σάκο.. περιμένουμε λοιπόν.. 

Καλησπέρα κορίτσι!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ με το καλό το παιδάκι σου!! Τι σου είπε ο γιατρός δηλαδή;;

Λες εε να μην ανχονομαι ..όχι δεν τα περνώ κολπικά από το στωμα τα περνώ τα χάπια ....όχι δεν δύσοσμα  ούτε φαγούρα και εντομεταξυ από το πρωί π είχα  μερικά σήμερα όλη μέρα μέχρι τώρα  δεν είχα  καθόλου και δεν μπορώ να καταλάβω γτ σταμάτησαν έτσι είναι στην εγγυμοσινη μια έχεις Πόλα μια λίγα και μια μέρα καθόλου ?

Μπράβο βρε κορίτσι μου ήμουν σίγουρη ότι το  μωράκι σ  θα τα καταφέρει μπράβο  πόσο πολύ χάρηκα ......ωραίο συνεσθημα να ακούς καρδούλα  αχχ ....όλα καλά θα πάνε να μην ανχονεσε ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...