Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 47 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ  επίδη μ βγαζει Πόλες εφαρμογές πια απόλες είναι ? Θα πρέπει και εκείνος να έχει την εφαρμογή για ν μ γράψει την χοριακη ?

Ο γυναικολόγος μ είναι Αγρίνιο και εγώ μένω Ζάκυνθο ...βεβεα μ είπε ότι δεν χριαζετε να κάνω χοριακη και να πάω σε λίγες εβδομάδες για υπεριχο....

Λοιπόν, πάτησε στο Google αυλή συνταγογράφηση και θα σ βγάλει όλη τη διαδικασία! Ουσιαστικά πλέον όλες οι συνταγογραφησεις έτσι γίνονται ο γιατρός σου γράφει το παραπεμπτικό κ σ έρχεται μνμ με τον κωδικό του παραπεμπτικού... Μόνο αυτό χρειάζεται στο μικροβιολογικό ή στο φαρμακείο! Είναι τρομερά εξυπηρετικό!! Ούτε εγώ πήγα στον γιατρό και μου έγραψε έτσι τις χοριακες....

Σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα αλλά η χοριακη είναι ενα καλό δείγμα του ότι η κύηση εξελίσσεται φυσιολογικά κ δεν υπάρχει λόγος για περαιτέρω εξετάσεις πριν το ραντεβού με τον γιατρό... Μια εβδομάδα έχουμε διάφορα οπότε λογικά αρχές Μαρτίου θα πας να σε δεί...


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , marakiinlove είπε:

Λοιπόν, πάτησε στο Google αυλή συνταγογράφηση και θα σ βγάλει όλη τη διαδικασία! Ουσιαστικά πλέον όλες οι συνταγογραφησεις έτσι γίνονται ο γιατρός σου γράφει το παραπεμπτικό κ σ έρχεται μνμ με τον κωδικό του παραπεμπτικού... Μόνο αυτό χρειάζεται στο μικροβιολογικό ή στο φαρμακείο! Είναι τρομερά εξυπηρετικό!! Ούτε εγώ πήγα στον γιατρό και μου έγραψε έτσι τις χοριακες....

Σίγουρα ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα αλλά η χοριακη είναι ενα καλό δείγμα του ότι η κύηση εξελίσσεται φυσιολογικά κ δεν υπάρχει λόγος για περαιτέρω εξετάσεις πριν το ραντεβού με τον γιατρό... Μια εβδομάδα έχουμε διάφορα οπότε λογικά αρχές Μαρτίου θα πας να σε δεί...

Θα το ψάξω γτ δεν το γνώριζα ότι γίνετε 

Θα μηλησω μαζί του την Δευτέρα και θα του πω ξανά για χοριακη .....θα μου πει και πότε να με δει ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Inana είπε:

Gia sas ego dn exo anagoules liges enoxlisis kato stin kilia mou,deutera ksana kano epanaliptiki kai meta giatro,ego thelo na kimame polliii

Ουτε εγώ έχω αναγουλες πάλι καλά μια από τα ίδια και εγώ θέλω να κοιμάμαι συνεχια πολύ υπνιλια .....

Link to comment
Share on other sites

To sti8os mou den leo to ponao alla oute thelo na fao oute tpt dn ksero gth

Thelo na kimameee o ponos xamila stin kilia pigeno erxete exi kai esis kapia auto to pono i ine epidi megaloni mitra mou?

Kai to proi kriona arketa alla tora ime okay ola entaxi sixnouria ta stantra mou aeria asta na panee

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Dimitra97 είπε:

εσένα ποτέ σταμάτησε η υπνιλια ?

Πότε δεν σταμάτησε!!!! Μου έμεινε μόνιμη νομίζω!!! :P:P

Δεν μπορώ να θυμηθώ καθόλου κορίτσι μου, δυστυχώς.. νομίζω όμως πως είχα σε όλη την εγκυμοσύνη, αλλά στο πρώτο τρίμηνο ήταν πιο έντονη...

1 ώρα πρίν, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..... Ρούλα πολύ θετικό σημάδι ότι σταμάτησε το αίμα!!!

Cony πρώτο ραντεβού εε?? Με το καλό να δείτε το πλασματακι σας!!

Εγώ κορίτσια σήμερα μπαίνω στην 6η εβδομάδα....36η μέρα του κύκλου μου... Οπότε ακόμη είμαι με μικρό καλάθι... 

Στις 22 θα πάω στον γιατρό ουσιαστικά θα έχω μπει στην έβδομη εβδομάδα... Ελπίζω για ενδομήτριο σάκο και εμβρυακα στοιχεία...

Αλλά ως τότε είναι μέρες πολλές... 

Έχω τόσο τρέξιμο με τα μικρά καθώς είναι σπίτι όλη μέρα γτ έχουν κρούσματα στα σχολεία τους.... Την Τρίτη ήρθαμε κ όλοι σε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα οπότε τώρα είμαστε με τα σελφ τέστ!

 

Δήμητρα μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή για αυλή συνταγογράφηση ώστε ο γιατρός σου να σου γράφει συνταγή όπου κ να είσαι.. είναι κρίμα να μην μπορεί να σ γράψει μια χοριακη!!!

 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!! Αν κατάλαβα καλά δλδ έχουμε κ μαζί 3-4 μέρες διάφορα, σωστα;;; 

Ελπίζω κ εύχομαι από καρδιάς να μην κολλήσατε!!! 

πρίν από 13 λεπτά , Inana είπε:

Thelo na kimameee o ponos xamila stin kilia pigeno erxete exi kai esis kapia auto to pono i ine epidi megaloni mitra mou?

Αν δεν είναι πολύ έντονοι οι πόνοι είναι φυσιολογικό!! Όντως μεγαλώνει η μήτρα σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Inana είπε:

To sti8os mou den leo to ponao alla oute thelo na fao oute tpt dn ksero gth

Thelo na kimameee o ponos xamila stin kilia pigeno erxete exi kai esis kapia auto to pono i ine epidi megaloni mitra mou?

Kai to proi kriona arketa alla tora ime okay ola entaxi sixnouria ta stantra mou aeria asta na panee

Ναι και εμένα με πονάει η κοιλιά μ όπως στην περίοδο έτσι λένε πονάει γτ μεγαλώνει η μήτρα ...και εγώ είχα κρυαδες εχθές  αλλά νόμιζα ότι δεν είναι από την εγγυμοσινη....πο φίλη και εγώ γω τα ίδια έχω  άσε αέρια συχνοουρια το βράδυ εχθές σηκοθηκα 3 φορές από την συχνοουρια άσε... Αλλά πάλι καλά κάνω καλό ύπνο στην πρώτη εγγυμοσινη δεν κοιμόμουνα καθόλου καλά ....

πρίν από 10 λεπτά , roulas40 είπε:

Πότε δεν σταμάτησε!!!! Μου έμεινε μόνιμη νομίζω!!! :P:P

Δεν μπορώ να θυμηθώ καθόλου κορίτσι μου, δυστυχώς.. νομίζω όμως πως είχα σε όλη την εγκυμοσύνη, αλλά στο πρώτο τρίμηνο ήταν πιο έντονη...

 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!! Αν κατάλαβα καλά δλδ έχουμε κ μαζί 3-4 μέρες διάφορα, σωστα;;; 

Ελπίζω κ εύχομαι από καρδιάς να μην κολλήσατε!!! 

Αν δεν είναι πολύ έντονοι οι πόνοι είναι φυσιολογικό!! Όντως μεγαλώνει η μήτρα σου

Πο αλήθεια αμαννν όλη μέρα κουτουλαω από την νύστα έτσι θα είναι μαλον μέχρι το τέλος σαν ζόμπι χαχα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Inana είπε:

Kai ego mia me kratai polli o ponokefalos mia ligo

Πιο πολύ με πονάει το κεφάλι Μ μετά τον ύπνο και δεν περνώ και Ντεπον δεν θέλω το αποφεύγω ....προσπαθώ να τον αντέξω τι ν κάνω ασε

Link to comment
Share on other sites

Στους σπάνιους πονοκεφάλους που είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου, έβαζα κομπρεσες με κρύο νερό κ προσπαθούσα να κοιμηθώ.. με βοηθούσε πολύ.. τα φάρμακα τα απέφευγα κ γω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...