Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , roulas40 είπε:

Λεω να πάω πάλι στο νοσοκομείο.. έχω κ μια κάποια εμπειρία, οπότε νιώθω πιο σίγουρη πια.. εσύ;; Ο γιατρός είναι καλός;; Έχεις μιλήσει μαζί του;;

Έχει δίκιο, είναι αυτονόητο το να είναι γερό.. δεν ξέρω τι θα ήθελα.. Δεν το έχω σκεφτεί.. νομίζω πως έχουμε συνήθως ένα προαίσθημα για το τι μπορεί να είναι, αλλά είναι νωρίς.. εσύ έχεις ήδη ένα αγοράκι, σωστά;! Τώρα τι θα προτιμούσες;;

Κ εγώ σε νοσοκομείο γέννησα κ ναι,ευτυχώς είμαι απόλυτα ικανοποιημένη μαζί του. Δλδ παρότι γιατρός δημοσίου ήταν σαν ιδιώτης εξ αρχής μαζί μου.. τον έβρισκα πάντα στο τηλ ,με πρόσεχε ,κανένα παράπονο! Κ ναι έχω μιλήσει μαζί του Ρούλα μου κ περιμένω να μπω 6η εβδομάδα να πάω να ακούσουμε καρδούλα πρώτα ο Θεός!

Βέβαια κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια επειδή εγώ γέννησα φυσιολογικα όλη του δουλειά οι μαίες την έκαναν ουσιαστικά!

Ναι αγοράκι θα έχω κ ξέρεις πολύ καλά τι έρωτας είναι τα αγόρια με τις μαμάδες!!χμμμ να πω την αλήθεια τώρα κοριτσάκι θα προτιμούσα να ζήσω κ λίγο τα ροζ κ τα φρουρού φρουρού :mrgreen:

Από την άλλη σκέφτομαι ότι αγοράκι ίσως κάνει καλύτερη "παρέα" με τον αδερφούλη του❤️ οπότε ας είναι ο,τι θέλει..

Εσύ?

 

@Conyμου εγώ ζυγιστηκα κ φαινομαι μισό κιλό πάνω ήδη! Άσεε!!

Βέβαια αυτό το άμεσο πρήξιμο το είχα κ στη πρώτη εγκυμοσύνη είναι αλήθεια , ίδια ποσότητα τρώω κ εγώ με πριν απλά 2-3 βράδυα έχω φάει σοκολατιτσα που δεν έτρωγα κανονικά.....:mrgreen:

Πάντως απ' ότι είδα που τα έχω σημειώσει 5 μηνών στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 7 κιλά ήδη!! Κ μέχρι τον 9ο άλλα 10 σχεδόν!!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Κ εγώ σε νοσοκομείο γέννησα κ ναι,ευτυχώς είμαι απόλυτα ικανοποιημένη μαζί του. Δλδ παρότι γιατρός δημοσίου ήταν σαν ιδιώτης εξ αρχής μαζί μου.. τον έβρισκα πάντα στο τηλ ,με πρόσεχε ,κανένα παράπονο! Κ ναι έχω μιλήσει μαζί του Ρούλα μου κ περιμένω να μπω 6η εβδομάδα να πάω να ακούσουμε καρδούλα πρώτα ο Θεός!

Βέβαια κορίτσι μου να σου πω την αλήθεια επειδή εγώ γέννησα φυσιολογικα όλη του δουλειά οι μαίες την έκαναν ουσιαστικά!

Ναι αγοράκι θα έχω κ ξέρεις πολύ καλά τι έρωτας είναι τα αγόρια με τις μαμάδες!!χμμμ να πω την αλήθεια τώρα κοριτσάκι θα προτιμούσα να ζήσω κ λίγο τα ροζ κ τα φρουρού φρουρού :mrgreen:

Από την άλλη σκέφτομαι ότι αγοράκι ίσως κάνει καλύτερη "παρέα" με τον αδερφούλη του❤️ οπότε ας είναι ο,τι θέλει..

Εσύ?

 

@Conyμου εγώ ζυγιστηκα κ φαινομαι μισό κιλό πάνω ήδη! Άσεε!!

Βέβαια αυτό το άμεσο πρήξιμο το είχα κ στη πρώτη εγκυμοσύνη είναι αλήθεια , ίδια ποσότητα τρώω κ εγώ με πριν απλά 2-3 βράδυα έχω φάει σοκολατιτσα που δεν έτρωγα κανονικά.....:mrgreen:

Πάντως απ' ότι είδα που τα έχω σημειώσει 5 μηνών στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 7 κιλά ήδη!! Κ μέχρι τον 9ο άλλα 10 σχεδόν!!

Για αυτό τώρα που έφαγα τα μακαρόνια με τον κιμά μου και τα ευχαριστήθηκα, θα περιμένω λίγο να κατέβει και θα πάω για περπάτημα καμιά ώρα έτσι χαλαρά. Να κινούμαι κ λίγο! 

Καλά εγώ αυτά τα κιλά τα έχω ήδη παραπάνω χιχιχι! Αλλά ελπίζω να μείνω εκεί άντε να πάρω αλλά 5 του μωρού.. αλλά μωρέ από την άλλη καλά να είμαστε κ θα τα βρούμε αυτά με τα κιλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Cony είπε:

Για αυτό τώρα που έφαγα τα μακαρόνια με τον κιμά μου και τα ευχαριστήθηκα, θα περιμένω λίγο να κατέβει και θα πάω για περπάτημα καμιά ώρα έτσι χαλαρά. Να κινούμαι κ λίγο! 

Καλά εγώ αυτά τα κιλά τα έχω ήδη παραπάνω χιχιχι! Αλλά ελπίζω να μείνω εκεί άντε να πάρω αλλά 5 του μωρού.. αλλά μωρέ από την άλλη καλά να είμαστε κ θα τα βρούμε αυτά με τα κιλά! 

Α γεια σου!! Σκάμε για αλλα κ άλλα δε θα τρελαθουμε κ για αυτό! Άσε που απ' ότι έχω καταλάβει είναι κ στο σκαρί της κάθε γυναίκας τι κόκα θα κάνει κ πόσα κιλά θα βάλει! 

Εσύ συνεχισε όσο μπορείς να τρως σωστά κ υγιεινά κ μη σε νοιάζουν τα κιλά❤️


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!!

Έχω κ εγώ 2 αγοράκια 5μιση και 3μιση χρονών!!!

Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα μια βιοχημική και ένα εξωμήτριο πέρσι κρατάω λίγο μικρό καλάθι...

Έκανα τέστ εχθές το οποίο βγήκε θετικό...

Ωορρηξία είχα στις 24 άρα Δευτέρα περιμένω να αδιαθετησω.. θα κάνω ένα τέστ και εάν είναι θετικό την Τετάρτη θα πάω για χοριακη!!

Ελπίζω να συνεχίστει το ταξίδι αυτό και να τα λέμε παρεούλα!!

  • Μου αρέσει 2

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!!

Έχω κ εγώ 2 αγοράκια 5μιση και 3μιση χρονών!!!

Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα μια βιοχημική και ένα εξωμήτριο πέρσι κρατάω λίγο μικρό καλάθι...

Έκανα τέστ εχθές το οποίο βγήκε θετικό...

Ωορρηξία είχα στις 24 άρα Δευτέρα περιμένω να αδιαθετησω.. θα κάνω ένα τέστ και εάν είναι θετικό την Τετάρτη θα πάω για χοριακη!!

Ελπίζω να συνεχίστει το ταξίδι αυτό και να τα λέμε παρεούλα!!

Αααα πολύ φίλες εμείς :mrgreen: εγώ καλέ το πρώτο τεστ το έκανα 6 μέρες πριν την περίοδο χαχχαα μηδέν αυτοσυγκράτηση!!

Αντρομανες όλες ε?? :x

Όλα καλά εύχομαι να πάνε κοριτσάκι μου,να μείνεις κ εσύ κ όλες μας στη παρέα που αρχίσαμε κ σιγά σιγά να μεγαλώνει❤️


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Αααα πολύ φίλες εμείς :mrgreen: εγώ καλέ το πρώτο τεστ το έκανα 6 μέρες πριν την περίοδο χαχχαα μηδέν αυτοσυγκράτηση!!

Αντρομανες όλες ε?? :x

Όλα καλά εύχομαι να πάνε κοριτσάκι μου,να μείνεις κ εσύ κ όλες μας στη παρέα που αρχίσαμε κ σιγά σιγά να μεγαλώνει❤️

Ναι ναι!! Πολύ τεστοστερόνη!!! ΧΑ ΧΑ χα!!!

Θυμάμαι 19 είχες εσύ ωορρηξία.... πότε έκανες την πρώτη χοριακη κ πόσο βγήκε?


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marakiinlove είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια μου!!!

Έχω κ εγώ 2 αγοράκια 5μιση και 3μιση χρονών!!!

Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα μια βιοχημική και ένα εξωμήτριο πέρσι κρατάω λίγο μικρό καλάθι...

Έκανα τέστ εχθές το οποίο βγήκε θετικό...

Ωορρηξία είχα στις 24 άρα Δευτέρα περιμένω να αδιαθετησω.. θα κάνω ένα τέστ και εάν είναι θετικό την Τετάρτη θα πάω για χοριακη!!

Ελπίζω να συνεχίστει το ταξίδι αυτό και να τα λέμε παρεούλα!!

Καλησπέρα! Καλώς ήρθες κ να σου ζήσουν τα μικράκια σου! 

Εύχομαι όλα καλά να σου πάνε! Και τον Οκτώβρη του 22 με το καλό να κρατάμε αγκαλιά όλες τα μωράκια μας! 

Και εγώ 4 μέρες νωρίτερα έκανα το τέστ κ βγήκε θετικό κ τρελάθηκα δεν τι περίμενα. Σου εύχομαι μια τέλεια χοριακη κοπέλα μου από βδομάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια!!

@marakiinlove καλώς ήρθες κ εσύ!!! Εγώ είμαι σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα υπέροχα κ θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!! Δύο παιδάκια κ εσύ έτσι;;!! Κ μικρουλια!! Χαλάλι σου!!

Από διάθεση πώς είστε κορίτσια;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, roulas40 είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια!!

@marakiinlove καλώς ήρθες κ εσύ!!! Εγώ είμαι σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα υπέροχα κ θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!! Δύο παιδάκια κ εσύ έτσι;;!! Κ μικρουλια!! Χαλάλι σου!!

Από διάθεση πώς είστε κορίτσια;; 

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή εύχομαι σε όλες! Απο διάθεση ε? Τι να πρώτο πω! Βρήκα τι θα πρώτο πω! Νεύρα, νεύρα, νεύρα και πάλι νεύρα!!! Ενώ υποτίθεται είμαι πολύ ήρεμος άνθρωπος κ υπομονετικη, ποτέ δεν γκρινιάζω ή νευριάζω τώρα νιώθω ότι με το παραμικρό τρελαίνομαι! Ούφ! Κατά τα άλλα μια κούραση νιώθω που με κάνει να θέλω να είμαι ξάπλα συνεχώς αλλά δυστυχώς δεν μπορώ!

Εσείς κορίτσια πως είστε?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήμουν στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου.. ΜΟΝΟ ΝΕΥΡΑ.. σκέψου κούρασα κ εμένα!! :P

Βέβαια κ σαν άνθρωπος είμαι νευρικη κ αγχωδης..

Τώρα βρε κορίτσια, τι να πω, νιώθω πολύ διαφορετικά!! Έχω μια ηρεμία, μια χαρά, σαν το χαζοχαρούμενο όλη μέρα.. μακάρι να πάει έτσι μέχρι τέλους.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Έτσι ήμουν στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου.. ΜΟΝΟ ΝΕΥΡΑ.. σκέψου κούρασα κ εμένα!! :P

Βέβαια κ σαν άνθρωπος είμαι νευρικη κ αγχωδης..

Τώρα βρε κορίτσια, τι να πω, νιώθω πολύ διαφορετικά!! Έχω μια ηρεμία, μια χαρά, σαν το χαζοχαρούμενο όλη μέρα.. μακάρι να πάει έτσι μέχρι τέλους.. 

Αχχχ καλό είναι αυτό! Να είσαι έτσι! Πολύ καλύτερη η ηρεμία κ η χαρά από τα νεύρα τα δικά μου που βλέπω τον άντρα μου κ βγάζω καπνούς από τα αυτιά! Αφού τον λυπήθηκα τον καημένο! 

Αύριο έχω την τρίτη μου χοριακη κ τελευταία! Ελπίζω να είναι όλα καλά και να θέλει να με δει! Ουφφφ άγχος!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, roulas40 είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια!!

@marakiinlove καλώς ήρθες κ εσύ!!! Εγώ είμαι σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα πάνε όλα υπέροχα κ θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!! Δύο παιδάκια κ εσύ έτσι;;!! Κ μικρουλια!! Χαλάλι σου!!

Από διάθεση πώς είστε κορίτσια;; 

Γεια σας σε όλες κορίτσια!!

Χμμμ από διάθεση ε?? Είμαι πολύ χαρούμενη αλλά με το μικρακι μου νιώθω πολύ εξαντλημένη στο τέλος της ημέρας.. κ όχι,δε μου πάει η καρδιά ούτε μπορώ να κάνω λιγότερα τώρα μαζί του!! Οπότε καταλήγω ημι τεζα τα βράδια κ ναι,εκεί με νεύρα αν μου μιλήσει ο οποιοσδήποτε για οτιδήποτε:mrgreen:

 @marakiinlove


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες τις υπεροχες και μελουσεες μανουλες οκτομβριου 2022.. με το καλο τα μωρακια σας κοριτσια μου 

κοιρτσια  να σας πω λιγα λογια για εμενα .. εχθες εκανα το πρωτο τεστ εγγυμοσινης 3  ημερες πριν την περιοδο με μπερδεψε πολυ  η αληθεια ειναι και ξαναεκανα αλλο ενα σημερα αλλης ετεριας και βηκε θετικο ειδα αυτες τις δυο υπεροχες ροζ γραμουλεςειναι  ειναι η δευτερη φορα που μενω εγγυος ημουνα ξανα τον δεκεμβριο αλλα παλινδρομησε στι 7 εβδοαδες τυχαιο γεγονος.....σημερα μετα απο  σχεδον δυο μηνες ξανα θετικο τεστακι  ειμαι απιστευτα χαρουμενη δεν μπορω να τοπυστεψω  ακομα οτι εχω ξανα το σπορακι μου μεσα στην κοιλιτσα μου τωρα ειμαι δυο μερες πριν την περιοδο .......ειμαι τρελα ευτυχισμενη ευχομαι σε ολες μια υπεροχη  ευκολη και τελιομινη εγγυμοσινη κοιρτσια μου..........

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...