Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Λες εε να μην ανχονομαι ..όχι δεν τα περνώ κολπικά από το στωμα τα περνώ τα χάπια ....όχι δεν δύσοσμα  ούτε φαγούρα και εντομεταξυ από το πρωί π είχα  μερικά σήμερα όλη μέρα μέχρι τώρα  δεν είχα  καθόλου και δεν μπορώ να καταλάβω γτ σταμάτησαν έτσι είναι στην εγγυμοσινη μια έχεις Πόλα μια λίγα και μια μέρα καθόλου ?

Μπράβο βρε κορίτσι μου ήμουν σίγουρη ότι το  μωράκι σ  θα τα καταφέρει μπράβο  πόσο πολύ χάρηκα ......ωραίο συνεσθημα να ακούς καρδούλα  αχχ ....όλα καλά θα πάνε να μην ανχονεσε ❤️

Βρε κ εγώ δε σου είχα πει; Μια έχω μια όχι..μια είναι κολλώδη μια ρευστά μια υπόλευκα..μια πολλά μια λίγα μια μόνο στο σκούπισμα..

 


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Βρε κ εγώ δε σου είχα πει; Μια έχω μια όχι..μια είναι κολλώδη μια ρευστά μια υπόλευκα..μια πολλά μια λίγα μια μόνο στο σκούπισμα..

 

Όπως κατάλαβες με έχει κυριεύσει το ανχος :neutral: πφφφ τι έχω πάθει ....ίσως επειδή σήμερα δεν είχα καθόλου από το πρωι και μετά  υγρα...

πρίν από 32 λεπτά , Simona είπε:

Kalos sas vrika.euxaristw poli gia tin grigori apantisi.kai siggnomi gia ta latinika mou alla eimai kseni kai den grafw kala ellinika.mou eipe o giatros mou oti eimai stin 7 evdomada alla kanonika einai 4 evdomada.diladi opos to metrane oi giatri eimai stin 7 evdomada.Poio metraei tora den katalavenw.mporite na mou voitisete ligo..euxaristw kai pali

Καλησπερα κοπελα μου καλέ μη  ζητάς συγνώμη ❤️ πια ήταν η πρώτη μέρα της τελευτεας περιόδου σου ?  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Καλέ τι γίνετα;; Όλες οι αγορομανες μαζευτηκαμε εδώ χαχχαχα

Να σου ζήσει το αντράκι σου κ με το καλό κ το καινούργιο μέλος της οικογένειας σας❤️

Προσπαθούσατε καιρο;

Άντε με το καλο Ίνανα μου μια μεγαααλη χοριακη ξανά!!

Πόσο ήταν η πρώτη σου χοριακη; 

Κ εγώ από συμπτώματα μόνο κάποια πονακια τύπου περιόδου κάποιες στιγμές,ανακάτεμα το πρωί κυρίως και βαρύ στήθος..ααα και η μεσουλα μου από εχθές αλλά εκείνη έχει τα θεματακια της γενικώς!

Αχχχ εγώ να δεις τι παθαίνω..κ εμένα δεν είναι ούτε 1.5 ακόμη...πφφφ...

Πάντως κάθομαι στο χαλί κ τον λιώνω σε αγκαλιές κ φιλιά εκεί!!!

Εντάξει κ είναι κ κάποιες αγκαλιές που δεν τις έχω κόψει,απλά δε γίνεται..

Πχ ρε συ να τον βγάλω από τη κούνια το βράδυ αν ξυπνήσει ή το πρωί,να τον βάλω στο καρότσι κτλ..

Τι να κάνω; Εγώ του ξηγηθηκα του καινούργιου μπεμπέ να είναι πολύ δυνατό κ να γατζωθει καλά γιατί το αδερφάκι του έχει αναγκες:tongue:

Ωωωωωω ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΆΒΟ ΜΠΡΆΒΟ κοριτσάρα μου λεμεεεε!!!!!

Ημουν βέβαιη πως όλα θα πάνε καλά έστω με το ένα πλασματακι σου,έχει γατζωθει φίλη γερά κ δε πρόκειται να το κουνήσει για 7.5 μήνες ακόμη❤️

Ουφφφφ πάει κ αυτό!!

Εγώ έχω ραντεβού τη Δευτέρα κ φυσικά... ΑΝΥΠΟΜΟΝΏ!!!

 

Καλησπέρα Σιμονα!!

Μετράμε από τη πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου,για αυτό λέει 7η ο γιατρός.

Δλδ ότι ξεκινάει η εγκυμοσύνη από τότε υποτίθεται,το κάνουν γιατί δε ξέρουμε συνήθως ποτέ ακριβώς έχουμε ωορρηξία άρα κ πότε ακριβώς γίνεται η σύλληψη κ το κάνουν χοντρικά. Οι 2 εβδομάδες όμως οι πρώτες ουσιαστικά είναι ψευδής..

Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ...

Nai veveos kai katalava kai se euxaristw para poli.Opote eimai stin 7 evdomada kai pame gia septemvrio mina.

πρίν από 12 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Όπως κατάλαβες με έχει κυριεύσει το ανχος :neutral: πφφφ τι έχω πάθει ....ίσως επειδή σήμερα δεν είχα καθόλου από το πρωι και μετά  υγρα...

Καλησπερα κοπελα μου καλέ μη  ζητάς συγνώμη ❤️ πια ήταν η πρώτη μέρα της τελευτεας περιόδου σου ?  

Kalispera kai se esena.23 dekemvrio!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, σας υπερευχαριστω για όλα!!!! Είστε στήριγμα!!! 

Λοιπόν, @Dimitra97 μη σε αγχωνουν καθόλου τα υγρά!! Κ βασικά νομίζω πως δε χρειάζεται καν να τα παρατηρείς!! Ξέρω ότι είναι όλα πρωτόγνωρα κ σε αγχωνουν, αλλά αυτό μη σε απασχολεί!! Ακόμα κ από μέρα σε μέρα μπορεί να αλλάζουν!! Φορτωνεσαι ένα άγχος παραπάνω χωρίς ιδιαίτερο λόγο!! 

@LoveToBeMom πόσο θα είσαι τη Δευτέρα;; Θα ακούσετε καρδούλα σωστά;;;

@simona όπως σου τα είπε η lovetobemom έχουν τα πράγματα!! Οπότε εσύ λογικά πρέπει να είσαι 7w+3d τώρα, αν το υπολογίζω σωστά.. το είδες το μικρακι σου;;!! Ακούσατε καρδούλα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Άντε με το καλο Ίνανα μου μια μεγαααλη χοριακη ξανά!!

Πόσο ήταν η πρώτη σου χοριακη;

I proti xoriaki

7/2 41,45

9/2 130,07

Kai mou ipe o giatros kai aurio kai 24 exoume to proto mas iperixo makari ola kala na ine triplasiastikan ta proigoumena noumera aurio kai ola kala na pane 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Simona είπε:

Nai veveos kai katalava kai se euxaristw para poli.Opote eimai stin 7 evdomada kai pame gia septemvrio mina.

Kalispera kai se esena.23 dekemvrio!

Κοριτσάκι μ εισαι εφτά εβδομάδων και τριών ημερών ....μπορείς να καταβάσεις εφαρμογή στο κηνητο σου από το playstore  πάτα  pregnancy  και θα σου βγάλει πάρα πολες και κατέβασε οποία θες εμένα μια π Μ αρέσει πάρα πολύ λέγετε εγγυμοσινη pregnancy  έχει ένα εικονίδιο καρδούλα  και έτσι θα βλέπεις και τις εβδομάδες που είσαι και το μωράκι σου τι μέγεθος έχει και πως αναπτύσσετε είμαι πολύ ώραια εφαρμογή εγώ έχω Κατευασει και από εκεί βλέπω κάθε εβδομάδα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Κοριτσάκι μ εισαι εφτά εβδομάδων και τριών ημερών ....μπορείς να καταβάσεις εφαρμογή στο κηνητο σου από το playstore  πάτα  pregnancy  και θα σου βγάλει πάρα πολες και κατέβασε οποία θες εμένα μια π Μ αρέσει πάρα πολύ λέγετε εγγυμοσινη pregnancy  έχει ένα εικονίδιο καρδούλα  και έτσι θα βλέπεις και τις εβδομάδες που είσαι και το μωράκι σου τι μέγεθος έχει και πως αναπτύσσετε είμαι πολύ ώραια εφαρμογή εγώ έχω Κατευασει και από εκεί βλέπω κάθε εβδομάδα....

Pos katalavis se poia eudomada ise otan ise apo eksosomatiki?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , roulas40 είπε:

Κορίτσια μου, σας υπερευχαριστω για όλα!!!! Είστε στήριγμα!!! 

Λοιπόν, @Dimitra97 μη σε αγχωνουν καθόλου τα υγρά!! Κ βασικά νομίζω πως δε χρειάζεται καν να τα παρατηρείς!! Ξέρω ότι είναι όλα πρωτόγνωρα κ σε αγχωνουν, αλλά αυτό μη σε απασχολεί!! Ακόμα κ από μέρα σε μέρα μπορεί να αλλάζουν!! Φορτωνεσαι ένα άγχος παραπάνω χωρίς ιδιαίτερο λόγο!! 

@LoveToBeMom πόσο θα είσαι τη Δευτέρα;; Θα ακούσετε καρδούλα σωστά;;;

@simona όπως σου τα είπε η lovetobemom έχουν τα πράγματα!! Οπότε εσύ λογικά πρέπει να είσαι 7w+3d τώρα, αν το υπολογίζω σωστά.. το είδες το μικρακι σου;;!! Ακούσατε καρδούλα;;

 

Αχ βρε κορίτσι μ  πόσο δίκιο έχεις είναι όντος προτωγνωρα και ξέρεις και μετά την παλινδρομη τα παρατηρώ όλα και ανχονομαι τι το ένα τι το άλλο ....αλλά πρέπει να χαλαρώσω λιγάκι γτ δεν κάνει καλό τόσο ανχος ....

πρίν από 7 λεπτά , Inana είπε:

Pos katalavis se poia eudomada ise otan ise apo eksosomatiki?

Από εξωσωματική η αλήθεια είναι πως δεν γνωρίζω πως μετράνε τις εβδομάδες αλλά φαντάζομαι το ίδιο δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι ....ισως να γνωρίζει και καπια άλλη κοπέλα να σου πει  αν τις μετράνε αλλιώς η είναι το  ίδιο ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Inana είπε:

Pos katalavis se poia eudomada ise otan ise apo eksosomatiki?

Λογικά μετράς από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου, όπως σε όλες τις εγκυμοσύνες..

@dimitra97 σε λίγο καιρό θα μετράς κλοτσιες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , roulas40 είπε:

Κορίτσια μου, σας υπερευχαριστω για όλα!!!! Είστε στήριγμα!!! 

Λοιπόν, @Dimitra97 μη σε αγχωνουν καθόλου τα υγρά!! Κ βασικά νομίζω πως δε χρειάζεται καν να τα παρατηρείς!! Ξέρω ότι είναι όλα πρωτόγνωρα κ σε αγχωνουν, αλλά αυτό μη σε απασχολεί!! Ακόμα κ από μέρα σε μέρα μπορεί να αλλάζουν!! Φορτωνεσαι ένα άγχος παραπάνω χωρίς ιδιαίτερο λόγο!! 

@LoveToBeMom πόσο θα είσαι τη Δευτέρα;; Θα ακούσετε καρδούλα σωστά;;;

@simona όπως σου τα είπε η lovetobemom έχουν τα πράγματα!! Οπότε εσύ λογικά πρέπει να είσαι 7w+3d τώρα, αν το υπολογίζω σωστά.. το είδες το μικρακι σου;;!! Ακούσατε καρδούλα;;

 

Θα είμαι 6&4 Ρούλα μου..πάμε για καρδούλα κ εμείς τότε❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@roulas40

Χαιρομαι πάαααααρα πολύ για τα νέα σου! Κρατάμε τα όμορφα και προχωράμε. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλες σου, θα το βρούμε κάπως έτσι, λίγο χρόνο θέλει μόνο.

 

@LoveToBeMom γεια σου!!! Προσπαθήσαμε 2μήνες :-)

Έχεις κι εσϋ αγοράκι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Inana είπε:

I proti xoriaki

7/2 41,45

9/2 130,07

Kai mou ipe o giatros kai aurio kai 24 exoume to proto mas iperixo makari ola kala na ine triplasiastikan ta proigoumena noumera aurio kai ola kala na pane 

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου,μια χαρά ανέβηκε κ πάλι για δύο ημέρες κ έτσι σούπερ θα ανέβει ξανά!!

Κ εγώ με 40 κάτι ξεκίνησα κ σε 3 μέρες ήταν 600 σχεδόν!!

Κ δε παίρνανε κ οι άτιμες μέρες μέχρι τον υπέρηχο αχχχχ


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , roulas40 είπε:

Λογικά μετράς από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου, όπως σε όλες τις εγκυμοσύνες..

@dimitra97 σε λίγο καιρό θα μετράς κλοτσιες!!!

❤️ Πόσο πολύ ανηπομωνω γι'αυτό το υπέροχο συνεσθημα χαρά και ευτυχίας όταν θα νιοσω την πρώτη κλοτσιά αχχ  ❤️❤️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...