Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Εμένα μου κόπηκε η όρεξη για αλλαντικά και κρέας γενικότερα.. τα αλλαντικά αν θυμηθώ βάζω καμιά φορά στο τοστ για γεύση, αλλά με το κρέας δεν έχω καλή σχέση.. 

Το κρεας και εγω το ιδιο δεν το αντεχω δεν μπορω να το φαω..αλλα εχω λιγουρες για αλλαντικα αλλα δεν ξερω αν κανει καλο να τρωμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

59 minutes ago, Laky said:

 

Γιατί ναη πας διακοπές; Δε το κατάλαβα. Εγώ είμαι σε νησί και πηγαινοέρχομαι Θεσσαλονίκη κάθε 20 ημέρες αεροπορικώς και θα το κάνω αυτό μέχρι τον Σεπτέμβριο. Έγκυος είσαι. Όχι άρρωστη. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Πάνε να ξεσκασεις και να γεμίσεις μπαταρίες!

Επίσης κορίτσια ζυγιστηκα και είμαι συν 8 κιλά!!! 

Επίσης κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Προχθές που πήγα στο νοσοκομείο εδώ για υπέρηχο εκτός απ' τις αιματολογικές και τη γενική ούρων που κάνω κάθε μήνα ο γιατρός με ρώτησε αν έχω επαναλάβει τις εξετάσεις για θυροειδή και τοξοπλασμα. Μου είπε πως σε κάθε τρίμηνο πρέπει να τις κάνω αυτές κι όχι μόνο στην αρχή. Τις επαναλάβατε κι εσείς;

Εμένα μου τις γράφει κάθε μήνα. Τοξόπλασμα, μεγαλοκυτταροιο ή κάπως έτσι πως το λένε, και θυροειδή , ναι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , zouko είπε:

Εμένα μου τις γράφει κάθε μήνα. Τοξόπλασμα, μεγαλοκυτταροιο ή κάπως έτσι πως το λένε, και θυροειδή , ναι. 

Τι είναι το μεγαλοκυτταροιο; Εγώ πρώτη φορά το ακούω. Δε νομίζω να έχω κάνει τέτοια εξέταση ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

 

Γιατί ναη πας διακοπές; Δε το κατάλαβα. Εγώ είμαι σε νησί και πηγαινοέρχομαι Θεσσαλονίκη κάθε 20 ημέρες αεροπορικώς και θα το κάνω αυτό μέχρι τον Σεπτέμβριο. Έγκυος είσαι. Όχι άρρωστη. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Πάνε να ξεσκασεις και να γεμίσεις μπαταρίες!

Επίσης κορίτσια ζυγιστηκα και είμαι συν 8 κιλά!!! 

Επίσης κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Προχθές που πήγα στο νοσοκομείο εδώ για υπέρηχο εκτός απ' τις αιματολογικές και τη γενική ούρων που κάνω κάθε μήνα ο γιατρός με ρώτησε αν έχω επαναλάβει τις εξετάσεις για θυροειδή και τοξοπλασμα. Μου είπε πως σε κάθε τρίμηνο πρέπει να τις κάνω αυτές κι όχι μόνο στην αρχή. Τις επαναλάβατε κι εσείς;

Για τοξοπλασμα κάνω κάθε μήνα εγώ είναι μαζί με τις άλλες ,θυρεοειδής να πω την αλήθεια δεν νομίζω να κάνω αλλά δεν είμαι σίγουρη δεν τις έχω μπροστά μου .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Το κρεας και εγω το ιδιο δεν το αντεχω δεν μπορω να το φαω..αλλα εχω λιγουρες για αλλαντικα αλλα δεν ξερω αν κανει καλο να τρωμε

Μέχρι γαλοπούλα βραστή έχω φτάσει προς το παρόν.. όχι κάτι το ιδιαίτερο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, ArtemisΚ said:

Ήθελα να σας ρωτήσω αν θα πάτε διακοπές.Εγω έχω άδεια τον Αύγουστο και έλεγα να πάμε σε νησί 1 βδομαδα αλλα δεν ξερω αν είναι παρακινδυνευμενο , βέβαια θα ρωτήσω και τον γιατρό μου την επόμενη φορά. 

Καλημέρα! Εμένα ο γιατρός μέχρι κ Σεπτέμβρη μου επιτρέπει κανονικά, το μόνο που μου έχει πει είναι μέσα στο κατακαλόκαιρο μην πάω σε νησί, όπου θα έχει πάρα πολλή ζέστη. Και για εξωτερικό που τον ρώτησα ήταν πολύ κουλ. Καλό θα είναι όμως να τον ρωτήσεις πρώτα γιατί η κάθε κύηση είναι διαφορετική.

 

9 hours ago, Laky said:

 

Γιατί ναη πας διακοπές; Δε το κατάλαβα. Εγώ είμαι σε νησί και πηγαινοέρχομαι Θεσσαλονίκη κάθε 20 ημέρες αεροπορικώς και θα το κάνω αυτό μέχρι τον Σεπτέμβριο. Έγκυος είσαι. Όχι άρρωστη. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Πάνε να ξεσκασεις και να γεμίσεις μπαταρίες!

Επίσης κορίτσια ζυγιστηκα και είμαι συν 8 κιλά!!! 

Επίσης κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάτι. Προχθές που πήγα στο νοσοκομείο εδώ για υπέρηχο εκτός απ' τις αιματολογικές και τη γενική ούρων που κάνω κάθε μήνα ο γιατρός με ρώτησε αν έχω επαναλάβει τις εξετάσεις για θυροειδή και τοξοπλασμα. Μου είπε πως σε κάθε τρίμηνο πρέπει να τις κάνω αυτές κι όχι μόνο στην αρχή. Τις επαναλάβατε κι εσείς;

κ εγώ τις έχω ξανακάνει όλες αυτές, νομίζω κάθε τρίμηνο κ εγώ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laky said:

Τι είναι το μεγαλοκυτταροιο; Εγώ πρώτη φορά το ακούω. Δε νομίζω να έχω κάνει τέτοια εξέταση ποτέ.

Ψάξε στις εξετάσεις σου μήπως λέει για CMV IgM. Αυτό είναι σαν ονομασία.

Τι ακριβώς είναι ; Θα σε γελάσω. Απο ότι διάβασα, ανήκει στην κατηγορία των ερπητοιών.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη Β επιπέδου! Όλα τέλεια όλα καλά, μέτρησαν τα πάντα σε εκείνη κ σε εμένα το τράχηλο, μόνο που κοιμόταν η μικρή κ είχε τα χεράκια μπροστά στο προσωπάκι της κ δεν το είδαμε καλά :lol: δεν πειραζει, την επόμενη φορά! Σε 3 εβδομάδες τώρα πάλι! Αα φεύγοντας από το μητέρα, μου έδωσαν κ ενα gift box χαχαχα! Παρεπιπτόντως, πλέον επιτρέπεται κ συνοδός μέσα στην εξέταση, στο συγκεκριμένο τουλαχιστον, με ραπιντ τεστ

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Despoina31 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη Β επιπέδου! Όλα τέλεια όλα καλά, μέτρησαν τα πάντα σε εκείνη κ σε εμένα το τράχηλο, μόνο που κοιμόταν η μικρή κ είχε τα χεράκια μπροστά στο προσωπάκι της κ δεν το είδαμε καλά :lol: δεν πειραζει, την επόμενη φορά! Σε 3 εβδομάδες τώρα πάλι! Αα φεύγοντας από το μητέρα, μου έδωσαν κ ενα gift box χαχαχα! Παρεπιπτόντως, πλέον επιτρέπεται κ συνοδός μέσα στην εξέταση, στο συγκεκριμένο τουλαχιστον, με ραπιντ τεστ

Τελεια νέα μπράβο κοπέλα μου να περνούμε και οι υπόλοιπες σειρά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Despoina31 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη Β επιπέδου! Όλα τέλεια όλα καλά, μέτρησαν τα πάντα σε εκείνη κ σε εμένα το τράχηλο, μόνο που κοιμόταν η μικρή κ είχε τα χεράκια μπροστά στο προσωπάκι της κ δεν το είδαμε καλά :lol: δεν πειραζει, την επόμενη φορά! Σε 3 εβδομάδες τώρα πάλι! Αα φεύγοντας από το μητέρα, μου έδωσαν κ ενα gift box χαχαχα! Παρεπιπτόντως, πλέον επιτρέπεται κ συνοδός μέσα στην εξέταση, στο συγκεκριμένο τουλαχιστον, με ραπιντ τεστ

Μπράβο!!νωρίς νωρίς!αντε και στα δικά μας !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Χάθηκα πάλι αλλά υπάρχουν μέρες που νομίζω πως κάποιος κλέβει ώρες από το 24ωρο... :P

Είμαστε καλά και εγώ και ο μπέμπης. Έχει αρχίσει τις έντονες κινήσεις και μάλιστα πετάει και εξογκώματα που όσο και αν τα χαιδεύω δεν λέει να τα μαζέψει! χαχα

Από διατροφή, εγώ γενικά και προ εγκυμοσύνης ακολουθούσα μια ισορροπημένη και υγιεινή διατροφή όπου τα αλλαντικά ήταν και είναι αποκλεισμένα. Πρόκειται για τεχνητή τροφή, εκτός και αν κανείς φτιάχνει το δικό του αλλαντικό. Αλλά αν κάποια τα έτρωγε και πριν, δεν βλέπω το λόγο να μην τα τρώει και τώρα εκτός και αν νιώθει ότι την πειράζουν.

Για διακοπές, εφόσον δεν ανήκει κάποια σε κύηση υψηλού κινδύνου, είμαι υπέρ αρκεί να επιλέξει τοποθεσία κοντά σε κάποιο νοσοκομείο ή κέντρο υγείας και όχι σε απομακρύσμενο μέρος σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης.

Μπράβο @Despoina31! Και στα δικά μας σιγά σιγά

  • Μου αρέσει 2

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έχω κλείσει β επιπέδου όταν θα είμαι 23 εβδομάδων. Θα μπορούσα όμως να την κάνω κι όταν θα είμαι 20+5? Γνωρίζει κάποια; Ή είναι αρκετά νωρίς και δε θα έχω τόσο καθαρή εικόνα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια εγώ έχω κλείσει β επιπέδου όταν θα είμαι 23 εβδομάδων. Θα μπορούσα όμως να την κάνω κι όταν θα είμαι 20+5? Γνωρίζει κάποια; Ή είναι αρκετά νωρίς και δε θα έχω τόσο καθαρή εικόνα;

Και εγώ ακριβώς 23 εβδομάδων θα είμαι ακριβώς..δεν ξέρω αν μπορούμε νωρίτερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια εγώ έχω κλείσει β επιπέδου όταν θα είμαι 23 εβδομάδων. Θα μπορούσα όμως να την κάνω κι όταν θα είμαι 20+5? Γνωρίζει κάποια; Ή είναι αρκετά νωρίς και δε θα έχω τόσο καθαρή εικόνα;

Η β επιπέδου γίνεται μεταξύ 20-24 εβδομάδας κύησης, με προτεινόμενη ηλικία κύησης την 21–22 εβδομάδα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Η β επιπέδου γίνεται μεταξύ 20-24 εβδομάδας κύησης, με προτεινόμενη ηλικία κύησης την 21–22 εβδομάδα

Ναι το διάβασα κι εγώ. Είπα απλά να ρωτήσω μήπως και κάποια άλλη είναι να την κάνει νωρίς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...