Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;μόλις γράφτηκα κ εγώ !!!ειμαι στην 20 και 1 εβδομάδα στο δεύτερο παιδάκι μου.έχω θεματάκι με τον τράχηλο το είχα κ στον γιο μου κ έμεινα ξάπλα με πέσο μέχρι να μπω στο μήνα μου από τον έκτο σχεδόν . Σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω ιστορικού τον μετρήσαμε πολύ νωρίς μιας κ στην πρώτη το μάθαμε στη β επιπέδου τότε τον μετράνε συνήθως κ πάλι το ίδιο θέμα κ έχω έχω κ ένα μήνα με πολύ προσοχή στο σπίτι όχι τελείως ξάπλα ακόμη κ λίγες εξωτερικές εμφανίσεις!!!κ με ένα πεντάχρονο να τρέχει πάνω κάτω!έχει καμία παρόμοιο θέμα;επίσης από χθες έχω μια μικρή ενόχληση κάτω στη κοιλιά σαν τσούξιμο δε ξέρω όχι όλη μέρα αλλά κάποιες φορές όταν σηκώνομαι κ ξαπλώνω αμέσως κ φεύγει θα πάω αύριο γιατρό να δω τον τράχηλο έτσι από άγχος!!!εχω β επιπέδου στις 30 του 6 !!!καλε όλα σας τα είπα πείτε μ τα νέα σας αν κ τα διάβασα τα περισσότερα είμαι κάπως ενήμερη!!!

Θα μπορουσα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα για το πέσο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, nairobi είπε:

Γεια σας κοριτσια! Τι έγινε ολες υπέρηχο ειχαμε σημερα;; :x 

Ειδαμε το νινι 15+5 σημερα 130 γραμμαρια!! Ολες οι μετρησεις ηταν μια χαρα μου ειπε η γιατρός αμνιακο πλακουντας τραχηλος ολα σωστα!! Μακαρι να συνεχίσουμε ετσι!! 

Μαθαμε και φυλο!! Έχουμε κοριτσάκι :x

Ο μικρουλης μου θα αποκτησει αδερφούλα!! Εγω εχω σε 3 βδομαδες υπερηχο στη γιατρο μου παλι! Και 28 ιουλιου β επιπεδου!  

 

Καλως ηρθες με το καλο ολα!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ με το καλό  κ εσένα εύχομαι να πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν κ εμένα κοριτσάκι μ είχε πει κ στο πρώτο κ τώρα κ ξαφνικά στην 19 εβδομάδα πετάχτηκε το μπιμπι χαχαχαχα αγόρι τελικά !!! 

πρίν από 56 λεπτά , Alekos είπε:

Θα μπορουσα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα για το πέσο; 

Ναι φυσικά αν κ δεν είμαι γιατρός μόνο εκ πείρας ότι θα σ πω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ με το καλό  κ εσένα εύχομαι να πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν κ εμένα κοριτσάκι μ είχε πει κ στο πρώτο κ τώρα κ ξαφνικά στην 19 εβδομάδα πετάχτηκε το μπιμπι χαχαχαχα αγόρι τελικά !!! 

Ναι φυσικά αν κ δεν είμαι γιατρός μόνο εκ πείρας ότι θα σ πω!!

Χαχαχαχα τελεια και παλι! Στον γιο μου το Ειχαμε δει εμεις πρωτοι κ το ειπαμε στον γιατρο!! Τωρα καναμε γυρω γυρω τσουτσου δεν ειδαμε! Αλλα και παλι με λεει η γιατρος μην ψωνιζεις απο τωρα κατσε να γινει κ η β επιπεδου! Νωρις ειναι ουτως η αλλως αλλα εχω ακουσει πολλες φορες το κοριτσι να γινεται αγορι αλλα κ το αγορι κοριτσι γιατι μπορει να μπερδεψουν τον ομφαλιο λώρο με τσουτσουνι!! Σε ευχαριστώ κι εγώ πολυ!! Γερά παιδάκια σε όλες!!!:x 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, xrysh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε;;μόλις γράφτηκα κ εγώ !!!ειμαι στην 20 και 1 εβδομάδα στο δεύτερο παιδάκι μου.έχω θεματάκι με τον τράχηλο το είχα κ στον γιο μου κ έμεινα ξάπλα με πέσο μέχρι να μπω στο μήνα μου από τον έκτο σχεδόν . Σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω ιστορικού τον μετρήσαμε πολύ νωρίς μιας κ στην πρώτη το μάθαμε στη β επιπέδου τότε τον μετράνε συνήθως κ πάλι το ίδιο θέμα κ έχω έχω κ ένα μήνα με πολύ προσοχή στο σπίτι όχι τελείως ξάπλα ακόμη κ λίγες εξωτερικές εμφανίσεις!!!κ με ένα πεντάχρονο να τρέχει πάνω κάτω!έχει καμία παρόμοιο θέμα;επίσης από χθες έχω μια μικρή ενόχληση κάτω στη κοιλιά σαν τσούξιμο δε ξέρω όχι όλη μέρα αλλά κάποιες φορές όταν σηκώνομαι κ ξαπλώνω αμέσως κ φεύγει θα πάω αύριο γιατρό να δω τον τράχηλο έτσι από άγχος!!!εχω β επιπέδου στις 30 του 6 !!!καλε όλα σας τα είπα πείτε μ τα νέα σας αν κ τα διάβασα τα περισσότερα είμαι κάπως ενήμερη!!!

Καλώς μας ήρθες!

13 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καλά μην αγχώνεστε για τους παλμούς. Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο στο νοσοκομείο και πρώτη φορά μου τους είπαν. Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω. Έχω κλείσει για β επιπέδου να την κάνω 18/7 όταν θα είμαι 23 εβδομάδων δηλαδή. Έχει ένα μήνα μέχρι τότε. Να ξαναπάω ανάμεσα για υπέρηχο; Η να πάω αμέσως στη β επιπέδου; Εσείς τι θα κάνατε;

Κακώς ήρθες. Εμένα με ρώτησαν σήμερα στο νοσοκομείο για να μου μετρήσουν τον τράχηλο για πρώτη φορά και είπα δε θέλω γιατί φοβήθηκα. χαχαχαχα εύχομαι κορίτσι μου όλα να πάνε καλά.

Εγώ που πηγαίνω στο νοσοκομείο, πηγαίνω στα προγραμματισμένα μόνο ραντεβού. Δηλαδή περίπου μια φορά το μήνα.

 

Το πινακάκι μας ξανά διορθωμένο

·         Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:

·         Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:

·         Konie: ΠΗΤ 6/11

·         Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11

·         Tsitsipopo

·         Despoina31: ΠΗΤ 1/11, :wub:

·         Nj__ΠΗΤ 6/11, :wub:

·         Irini__: ΠΗΤ 20/11, :wub:

·         MaryM: ΠΗΤ 20/11

·         Blue Velvet :wub:

·         ArtemisK: ΠΗΤ 18/11, :wub: 

·         Kleopatra87, ΠΗΤ 18/11, διδυμα

·         Laky: ΠΗΤ 21/11, :wub: 

·         Bbboob: ΠΗΤ 9/11

·         Giota86: ΠΗΤ 15/11 (διορθωμένη 12/11), :wub: 

·         Sofi91

·         Geo22

·         Amelie77

·         Ευαγγελιαα

·         Mairi3011

·         Rainbee: ΠΗΤ 31/10

·         Nairobi: ΠΗΤ 3/12 (διορθωμένη 5/12)

·         Elena93:ΠΗΤ 16/11, :wub: 

·         Anastasiade: ΠΗΤ 21/11, :wub:

·         Majestic

·         Ελλάκι

·         Eleniarch: ΠΗΤ 19/11

·         xrysh


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Marianthi27 είπε:

Καλώς μας ήρθες!

Εγώ που πηγαίνω στο νοσοκομείο, πηγαίνω στα προγραμματισμένα μόνο ραντεβού. Δηλαδή περίπου μια φορά το μήνα.

 

Το πινακάκι μας ξανά διορθωμένο

·         Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:

·         Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:

·         Konie: ΠΗΤ 6/11

·         Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11

·         Tsitsipopo

·         Despoina31: ΠΗΤ 1/11, :wub:

·         Nj__ΠΗΤ 6/11, :wub:

·         Irini__: ΠΗΤ 20/11, :wub:

·         MaryM: ΠΗΤ 20/11

·         Blue Velvet :wub:

·         ArtemisK: ΠΗΤ 18/11, :wub: 

·         Kleopatra87, ΠΗΤ 18/11, διδυμα

·         Laky: ΠΗΤ 21/11, :wub: 

·         Bbboob: ΠΗΤ 9/11

·         Giota86: ΠΗΤ 15/11 (διορθωμένη 12/11), :wub: 

·         Sofi91

·         Geo22

·         Amelie77

·         Ευαγγελιαα

·         Mairi3011

·         Rainbee: ΠΗΤ 31/10

·         Nairobi: ΠΗΤ 3/12 (διορθωμένη 5/12)

·         Elena93:ΠΗΤ 16/11, :wub: 

·         Anastasiade: ΠΗΤ 21/11, :wub:

·         Majestic

·         Ελλάκι

·         Eleniarch: ΠΗΤ 19/11

·         xrysh

Καλημέρα κορίτσια..πως είστε; Σας διαβάζω όσο τακτικά μπορώ..χάθηκα γιατί με είχαν πιάσει λίγο τα ψυχολογικά μου..πολλα νεύρα και κλάματα χωρίς λόγο..όλα πάνε καλά..εχθές έκλεισα τη 17η και όλα κυλούν ομαλά αν εξαιρέσεις τα νεύρα μου με το γιατρό που σκέφτομαι να τον αλλάξω.. Πητ 24/11

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια είναι καμία που θα γεννήσει στο Γένεσις Θεσσαλονίκη; Μήπως είμαστε παρέα!

Ναιι εγώ!! Νομίζω έχω ξαναπεί την εμπειρία μου την ημέρα της γεννας μου :blink:αλλά πάλι εκεί λέω να πάω γτ σαν ιδιωτική κλινική ειναι πιο καταρτισμενη από μηχανήματα κλπ σε σχέση με άλλες..

Κ επίσης έχεις ανέσεις ξενοδοχείου στον όροφο! Τα κορίτσια εκεί πολύ καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Κορίτσια είναι καμία που θα γεννήσει στο Γένεσις Θεσσαλονίκη; Μήπως είμαστε παρέα!

Εγω!!! Αν γεννησεις κοντα στην πητ σου κι εγω λιγο νωρίτερα θα βρεθουμε:grin::grin:

πρίν από 58 λεπτά , Irini__ είπε:

Ναιι εγώ!! Νομίζω έχω ξαναπεί την εμπειρία μου την ημέρα της γεννας μου :blink:αλλά πάλι εκεί λέω να πάω γτ σαν ιδιωτική κλινική ειναι πιο καταρτισμενη από μηχανήματα κλπ σε σχέση με άλλες..

Κ επίσης έχεις ανέσεις ξενοδοχείου στον όροφο! Τα κορίτσια εκεί πολύ καλά!

Κι εγω θα γεννησω εκει! Μπορεις να κανεις μια περιληψη; δεν θυμαμαι καθολου κατι σχετικό! Αν και θα το ψαξω κι εγω μηπως βρω το σχολιο σου! 

Κάνω τις εξετάσεις μου εκεί αυχενικη κ β επιπεδου για να παρω και την αναβαθμιση δωματιου! Το ειχες κανει εσυ; γνωριζεις αν πχ μπορω να πληρωσω δικλινο λουξ και να παω μονοκλινο λουξ ή μονο σε συγκεκριμενα δωμάτια γινεται; καταιγισμός ερωτησεων με συγχωρείς!! 

1 ώρα πρίν, Geo22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..πως είστε; Σας διαβάζω όσο τακτικά μπορώ..χάθηκα γιατί με είχαν πιάσει λίγο τα ψυχολογικά μου..πολλα νεύρα και κλάματα χωρίς λόγο..όλα πάνε καλά..εχθές έκλεισα τη 17η και όλα κυλούν ομαλά αν εξαιρέσεις τα νεύρα μου με το γιατρό που σκέφτομαι να τον αλλάξω.. Πητ 24/11

Το περασα κι εγω αυτο το σταδιο! Ειμαι πιο ηρεμη τωρα!! Αν εχεις αμφιβολίες να τον αλλαξεις φυσικα για να εισαι ηρεμη και σιγουρη οτι θα γινουν ολα οπως τα θες!! Κι εγω αλλαξα γυναικολογο απο την αρχη της εγκυμοσυνης γιατι δεν εμεινα ευχαριστημενη στην πρωτη γεννα και οχι μονο! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alekos είπε:

@xrysh σε ποια εβδομάδα το έβαλες;είναι αποτελεσματικός;η τοποθέτηση γίνεται από εξειδικευμένο γιατρο;

Καλημέρα τον έβαλα στην 24 εβδομάδα κ δεν πρόλαβα να τον βγάλω μιας κ έσπασαν τα νερά στις 38 +2 εβδομάδα ! Μ τον τοποθέτησε ο γιατρός μ υποθέτω ότι πρέπει να είναι πεπειραμένος ως προς την τοποθέτηση για να μπει σωστά κ να πιάσει τον τράχηλο εμένα ο δικός μ είναι εξειδικευμένος γενικά σε ευρεία γκάμα σκέψου κ dopler στον έβδομο κ μετά μ έκανε μόνο αυτός. εμένα προσωπικά με βοήθησε παρά πολύ ο πεσοσ μιας κ όταν τον έβαλα είχα τράχηλο μόλις 18 χιλιοστά από την 24 εβδομάδα κ γέννησα στην 39 είχα μπει . Τότε πριν πέντε χρόνια δεν τον γνώριζαν πολλοί σαν αντιμετώπιση ανεπάρκειας τραχήλου αλλά τελικά πλέον τον έχουν παραδεχτεί πολλοί επιστήμονες ως άμεση κ αν δίνη λύση μιας κ η περιδεση σε μεγαλύτερη ηλικία κύησης πέρας της 18 εβδομάδας είναι επικίνδυνη κ δημιουργεί κ συσπάσεις 

4 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Καλώς μας ήρθες!

Εγώ που πηγαίνω στο νοσοκομείο, πηγαίνω στα προγραμματισμένα μόνο ραντεβού. Δηλαδή περίπου μια φορά το μήνα.

 

Το πινακάκι μας ξανά διορθωμένο

·         Marianthi27: ΠΗΤ 10/11 (διορθωμένη 5/11), :wub:

·         Matina87: ΠΗΤ 7/11 (διορθωμένη 2/11), :wub:

·         Konie: ΠΗΤ 6/11

·         Nantiaki al: ΠΗΤ 21/11

·         Tsitsipopo

·         Despoina31: ΠΗΤ 1/11, :wub:

·         Nj__ΠΗΤ 6/11, :wub:

·         Irini__: ΠΗΤ 20/11, :wub:

·         MaryM: ΠΗΤ 20/11

·         Blue Velvet :wub:

·         ArtemisK: ΠΗΤ 18/11, :wub: 

·         Kleopatra87, ΠΗΤ 18/11, διδυμα

·         Laky: ΠΗΤ 21/11, :wub: 

·         Bbboob: ΠΗΤ 9/11

·         Giota86: ΠΗΤ 15/11 (διορθωμένη 12/11), :wub: 

·         Sofi91

·         Geo22

·         Amelie77

·         Ευαγγελιαα

·         Mairi3011

·         Rainbee: ΠΗΤ 31/10

·         Nairobi: ΠΗΤ 3/12 (διορθωμένη 5/12)

·         Elena93:ΠΗΤ 16/11, :wub: 

·         Anastasiade: ΠΗΤ 21/11, :wub:

·         Majestic

·         Ελλάκι

·         Eleniarch: ΠΗΤ 19/11

·         xrysh

Εγώ έχω πητ στις 2/11

πρίν από 35 λεπτά , nairobi είπε:

Εγω!!! Αν γεννησεις κοντα στην πητ σου κι εγω λιγο νωρίτερα θα βρεθουμε:grin::grin:

Κι εγω θα γεννησω εκει! Μπορεις να κανεις μια περιληψη; δεν θυμαμαι καθολου κατι σχετικό! Αν και θα το ψαξω κι εγω μηπως βρω το σχολιο σου! 

Κάνω τις εξετάσεις μου εκεί αυχενικη κ β επιπεδου για να παρω και την αναβαθμιση δωματιου! Το ειχες κανει εσυ; γνωριζεις αν πχ μπορω να πληρωσω δικλινο λουξ και να παω μονοκλινο λουξ ή μονο σε συγκεκριμενα δωμάτια γινεται; καταιγισμός ερωτησεων με συγχωρείς!! 

Το περασα κι εγω αυτο το σταδιο! Ειμαι πιο ηρεμη τωρα!! Αν εχεις αμφιβολίες να τον αλλαξεις φυσικα για να εισαι ηρεμη και σιγουρη οτι θα γινουν ολα οπως τα θες!! Κι εγω αλλαξα γυναικολογο απο την αρχη της εγκυμοσυνης γιατι δεν εμεινα ευχαριστημενη στην πρωτη γεννα και οχι μονο! 

 

2 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..πως είστε; Σας διαβάζω όσο τακτικά μπορώ..χάθηκα γιατί με είχαν πιάσει λίγο τα ψυχολογικά μου..πολλα νεύρα και κλάματα χωρίς λόγο..όλα πάνε καλά..εχθές έκλεισα τη 17η και όλα κυλούν ομαλά αν εξαιρέσεις τα νεύρα μου με το γιατρό που σκέφτομαι να τον αλλάξω.. Πητ 24/11

Κορίτσι μ μη νομίζεις όλες έτσι είμαστε πάνω κάτω όσο για τον γιατρό έχεις θέμα σαν χαρακτήρα η σαν επιστήμονα γιατί αν αμφιβάλεις με αυτά που σ λέει μάλλον καλύτερα να αλλάξεις!! Εγώ στο πρώτο μ που ήμουν ξάπλα σχεδόν τρεις μήνες είχα παθει σα κατάθλιψη αστα να πάνε !! Τώρα λίγο καλύτερα αφού δεν με αφήνει κ ο μικρός να πέφτω κ πολύ!!! Καλή συνέχεια όλα καλά θα πάνε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Εγω!!! Αν γεννησεις κοντα στην πητ σου κι εγω λιγο νωρίτερα θα βρεθουμε:grin::grin:

Κι εγω θα γεννησω εκει! Μπορεις να κανεις μια περιληψη; δεν θυμαμαι καθολου κατι σχετικό! Αν και θα το ψαξω κι εγω μηπως βρω το σχολιο σου! 

Κάνω τις εξετάσεις μου εκεί αυχενικη κ β επιπεδου για να παρω και την αναβαθμιση δωματιου! Το ειχες κανει εσυ; γνωριζεις αν πχ μπορω να πληρωσω δικλινο λουξ και να παω μονοκλινο λουξ ή μονο σε συγκεκριμενα δωμάτια γινεται; καταιγισμός ερωτησεων με συγχωρείς!! 

Το περασα κι εγω αυτο το σταδιο! Ειμαι πιο ηρεμη τωρα!! Αν εχεις αμφιβολίες να τον αλλαξεις φυσικα για να εισαι ηρεμη και σιγουρη οτι θα γινουν ολα οπως τα θες!! Κι εγω αλλαξα γυναικολογο απο την αρχη της εγκυμοσυνης γιατι δεν εμεινα ευχαριστημενη στην πρωτη γεννα και οχι μονο! 

2 τελευταίες φορές έχω πάει σε αυτόν και εκτός απ' το ότι δε μου λέει πόσα εκατοστά είναι το μωρό και τέτοια μου βάζει να ακούσω τη καρδιά του αλλά δε μου το δείχνει στον υπέρηχο..γυρνάει την οθόνη μόνο προς αυτόν και τη τελευταία φορά ήταν πολύ ψυχρός και μονολεκτικος και δεν άφησε κανέναν να μπει μέσα μαζί μου..όσο δε βλέπω το μωρό με αγχωνει αυτός..

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Εγω!!! Αν γεννησεις κοντα στην πητ σου κι εγω λιγο νωρίτερα θα βρεθουμε:grin::grin:

Κι εγω θα γεννησω εκει! Μπορεις να κανεις μια περιληψη; δεν θυμαμαι καθολου κατι σχετικό! Αν και θα το ψαξω κι εγω μηπως βρω το σχολιο σου! 

Κάνω τις εξετάσεις μου εκεί αυχενικη κ β επιπεδου για να παρω και την αναβαθμιση δωματιου! Το ειχες κανει εσυ; γνωριζεις αν πχ μπορω να πληρωσω δικλινο λουξ και να παω μονοκλινο λουξ ή μονο σε συγκεκριμενα δωμάτια γινεται; καταιγισμός ερωτησεων με συγχωρείς!! 

Το περασα κι εγω αυτο το σταδιο! Ειμαι πιο ηρεμη τωρα!! Αν εχεις αμφιβολίες να τον αλλαξεις φυσικα για να εισαι ηρεμη και σιγουρη οτι θα γινουν ολα οπως τα θες!! Κι εγω αλλαξα γυναικολογο απο την αρχη της εγκυμοσυνης γιατι δεν εμεινα ευχαριστημενη στην πρωτη γεννα και οχι μονο! 

Εγώ θα γεννήσω το πρώτο δεκαήμερο του Νοεμβρίου λογικα. Έχω ΠΗΤ 21/11 αλλά ο γιατρός μου έτσι μου είπε γιατί κάνω αντιπηκτικες, οπότε δε νομίζω να Μ αφήσει να γεννήσω αργότερα. Κι εγώ εκεί κάνω όλες τις εξετάσεις. Όσο για την αναβάθμιση νομίζω πως αν πληρώσεις δίκλινο πας σε μονοκλινο. Έτσι είναι λογικά. Εγώ πάντως τρίκλινο θα πληρώσω για να πάω σε δίκλινο. Δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο να δώσεις τόσα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Εγώ θα γεννήσω το πρώτο δεκαήμερο του Νοεμβρίου λογικα. Έχω ΠΗΤ 21/11 αλλά ο γιατρός μου έτσι μου είπε γιατί κάνω αντιπηκτικες, οπότε δε νομίζω να Μ αφήσει να γεννήσω αργότερα. Κι εγώ εκεί κάνω όλες τις εξετάσεις. Όσο για την αναβάθμιση νομίζω πως αν πληρώσεις δίκλινο πας σε μονοκλινο. Έτσι είναι λογικά. Εγώ πάντως τρίκλινο θα πληρώσω για να πάω σε δίκλινο. Δε ξέρω αν αξίζει τον κόπο να δώσεις τόσα χρήματα.

Κατάλαβα κορίτσι μου! Όποτε είναι με το καλό!

Ειναι 300 ευρω περιπου περισσοτερο σε χρηματα το δίκλινο απο το τρικλινο! Θα σου μιλησω ειλικρινα! Ειμαι απο τις σπαστικουλες με την καθαριοτητα,με τον θορυβο κλπ δεν το κρυβω! Ειδικα με τον θορυβο δεν τα παω καθολου καλα! Εχω ακουσει να μιλαει η αλλη ακαταπαυστα στο τηλ και να μην συνεννοεισαι ! Και επειδή ειμαστε πολυ ευαλωτες ειδικα τις πρωτες μερες, αν κρινω απο τον εαυτο μου θελω ηρεμια και ελευθερια να κανω οτι θελω στο δωματιο!

Να μου πεις τι θα εκανες αν δεν υπηρχε η αναβαθμιση η τι θα κανεις αν χρειαστει πχ να νοσηλευτεις για κατι αλλο! Προφανως υπομονη! Αλλα αφου εδω μου δινεται η ευκαιρια να παω σε μονο τοτε δαγκωτο! Στην πρωτη γεννα ημουν σε δικλινο και δεν εφεραν αλλη κοπελα μεχρι να βγω ημουν τυχερη! Θελω να κανω και rooming in οποτε θελω την ησυχια μου κ ισως να μεινει και κάποιος μαζι μου συζυγος ή μαμά! 

6 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

2 τελευταίες φορές έχω πάει σε αυτόν και εκτός απ' το ότι δε μου λέει πόσα εκατοστά είναι το μωρό και τέτοια μου βάζει να ακούσω τη καρδιά του αλλά δε μου το δείχνει στον υπέρηχο..γυρνάει την οθόνη μόνο προς αυτόν και τη τελευταία φορά ήταν πολύ ψυχρός και μονολεκτικος και δεν άφησε κανέναν να μπει μέσα μαζί μου..όσο δε βλέπω το μωρό με αγχωνει αυτός..

Στο νοσοκομείο σε βλεπει ή στο ιατρείο του; απαραδεκτο αυτο που κανει! Παει καμια αλλη  γνωστη σου σε αυτον να σου πει αν της εκανε τα ιδια;; εγω θα αλλαζα αμεσως ετσι που μου τα λες!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , nairobi είπε:

Κατάλαβα κορίτσι μου! Όποτε είναι με το καλό!

Ειναι 300 ευρω περιπου περισσοτερο σε χρηματα το δίκλινο απο το τρικλινο! Θα σου μιλησω ειλικρινα! Ειμαι απο τις σπαστικουλες με την καθαριοτητα,με τον θορυβο κλπ δεν το κρυβω! Ειδικα με τον θορυβο δεν τα παω καθολου καλα! Εχω ακουσει να μιλαει η αλλη ακαταπαυστα στο τηλ και να μην συνεννοεισαι ! Και επειδή ειμαστε πολυ ευαλωτες ειδικα τις πρωτες μερες, αν κρινω απο τον εαυτο μου θελω ηρεμια και ελευθερια να κανω οτι θελω στο δωματιο!

Να μου πεις τι θα εκανες αν δεν υπηρχε η αναβαθμιση η τι θα κανεις αν χρειαστει πχ να νοσηλευτεις για κατι αλλο! Προφανως υπομονη! Αλλα αφου εδω μου δινεται η ευκαιρια να παω σε μονο τοτε δαγκωτο! Στην πρωτη γεννα ημουν σε δικλινο και δεν εφεραν αλλη κοπελα μεχρι να βγω ημουν τυχερη! Θελω να κανω και rooming in οποτε θελω την ησυχια μου κ ισως να μεινει και κάποιος μαζι μου συζυγος ή μαμά! 

Στο νοσοκομείο σε βλεπει ή στο ιατρείο του; απαραδεκτο αυτο που κανει! Παει καμια αλλη  γνωστη σου σε αυτον να σου πει αν της εκανε τα ιδια;; εγω θα αλλαζα αμεσως ετσι που μου τα λες!! 

Φυσικά και δε θα σου πω... Εννοείται κορίτσι μου αν έχεις την δυνατότητα να κάνεις ότι είναι καλύτερο για σένα. Δε το συζητώ. Αλλά να ρωτήσω και κάτι γιατί είμαι και άσχετη. Τι είναι το rooming in?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...