Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Laky είπε:

Κορίτσια εγώ έχω κλείσει β επιπέδου όταν θα είμαι 23 εβδομάδων. Θα μπορούσα όμως να την κάνω κι όταν θα είμαι 20+5? Γνωρίζει κάποια; Ή είναι αρκετά νωρίς και δε θα έχω τόσο καθαρή εικόνα;

Εγώ θα την κάνω 21+5! Τότε μου έκλεισε ραντεβού η γυναικολόγος! 

πρίν από 6 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Εγώ θα είμαι 21+5 όταν την κάνω,13 Ιουλίου.

Πιασε κοκκινο! Γραψαμε το ιδιο την ιδια στιγμη!!! :grin::grin::grin:

3 ώρες πρίν, Despoina31 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από τη Β επιπέδου! Όλα τέλεια όλα καλά, μέτρησαν τα πάντα σε εκείνη κ σε εμένα το τράχηλο, μόνο που κοιμόταν η μικρή κ είχε τα χεράκια μπροστά στο προσωπάκι της κ δεν το είδαμε καλά :lol: δεν πειραζει, την επόμενη φορά! Σε 3 εβδομάδες τώρα πάλι! Αα φεύγοντας από το μητέρα, μου έδωσαν κ ενα gift box χαχαχα! Παρεπιπτόντως, πλέον επιτρέπεται κ συνοδός μέσα στην εξέταση, στο συγκεκριμένο τουλαχιστον, με ραπιντ τεστ

Συγχαρητήρια!!! Ολα καλα να σου πανε μεχρι το τελος!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Εγώ θα την κάνω 21+5

Εγώ ακόμα δεν έκλεισα.. 18 ακριβώς σήμερα, την Πέμπτη που έχω ραντεβού ξανά με τον γυναικολόγο λογικά θα μου πει πότε να κλείσω. στην πρώτη εγκυμοσύνη αν θυμάμαι καλά έκανα κάπου 22-23 εβδομάδων..

πρίν από 7 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια εχετε παρει παρακεταμολη τωρα στην εγκυμοσυνη; Εγω πηρα ενα τωρα γιατι το κεφαλι μου παει να σπασει μαλλον εχω κρυωσει γιατι ποναει και ο λαιμος μου

Ναι εγώ.. λόγω πονοκεφαλου.. ένα χάπι μόνο, και ευτυχώς πέρασε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Eleniarch είπε:

Εγώ ακόμα δεν έκλεισα.. 18 ακριβώς σήμερα, την Πέμπτη που έχω ραντεβού ξανά με τον γυναικολόγο λογικά θα μου πει πότε να κλείσω. στην πρώτη εγκυμοσύνη αν θυμάμαι καλά έκανα κάπου 22-23 εβδομάδων..

Ναι εγώ.. λόγω πονοκεφαλου.. ένα χάπι μόνο, και ευτυχώς πέρασε.. 

Και εγω ειναι το πρωτο χαπι αυτο σημερα δεν εχω ξαναπαρει..ευχομαι να περασει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elena93 είπε:

Και εγω ειναι το πρωτο χαπι αυτο σημερα δεν εχω ξαναπαρει..ευχομαι να περασει

Ξεκούραση θέλει λιγάκι.. και σίγουρα ύπνο πιστεύω. Όσο είναι εφικτό.. παίρνεις κάποια φάρμακα που ίσως προκαλούν πονοκέφαλο? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleniarch είπε:

Ξεκούραση θέλει λιγάκι.. και σίγουρα ύπνο πιστεύω. Όσο είναι εφικτό.. παίρνεις κάποια φάρμακα που ίσως προκαλούν πονοκέφαλο? 

Οχι τιποτα..αλλα εχω κρυωσει λιγο γιατι ποναει καπως και ο λαιμος μου

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2022 at 9:03 ΜΜ, Matina87 είπε:

Στην αρχή δεν έτρωγα τίποτα, τώρα πλέον μόνο 1 -2 φέτες την εβδομάδα γαλοπούλα..

 

1 hour ago, elena93 είπε:

Και εγω ειναι το πρωτο χαπι αυτο σημερα δεν εχω ξαναπαρει..ευχομαι να περασει

 

πρίν από 15 λεπτά , elena93 είπε:

Οχι τιποτα..αλλα εχω κρυωσει λιγο γιατι ποναει καπως και ο λαιμος μου

Ελπίζω τότε να είναι περαστικά όλα! Σε κάθε περίπτωση, μίλησε όμως και με το γιατρό σου, μήπως κ σου πει κάτι άλλο. Έστω σε περίπτωση που επιμένουν τα συμπτώματα.Ο κάθε ένας, λέει διαφορετικά πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε; εγω εχω θεμα με ταχυκαρδια ολη μερα και μου εγραψε η γυναικολόγος εξετάσεις να δουμε τι φταίει! Ο θυρεοειδής ειναι μια χαρα ομως απο οτι φαινεται ο αιματοκριτης επεσε στο 32! Περιμενω να μου πει πως θα συνεχισουμε γιατι ειχε πει και για καρδιογραφημα αναλογα με τα αποτελεσματα των εξετασεων!! Το ψαχνω γιατι με ανησυχει οτι νιωθω ολη μερα και ειναι σαν να βγαινει η καρδια μου απο το σωμα μου τοσο πολυ! Επισης υπαρχει δυσπνοια! Εσας ο αιματοκριτης σας πως ειναι; 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια για τα σαλάμια αυτά που απαγορεύονται είναι αυτά που είναι καπνιστά αντί για βραστα η ψητά. Κι αυτό γιατί με το απλό κάπνισμα συνεχίζει να υπάρχει ο κίνδυνος λιστεριας. Εγώ βέβαια δεν έχω ακούσει ποτε κανέναν να έπαθε λιστερια από σαλάμι και γενικώς δηλαδή όποτε τα έτρωγα κανονικότατα στο πρώτο τρίμηνο γιατί το μόνο που μου ήταν δυνατόν να φάω ήταν τοστ και αν δεν έβαζα κι ένα αλλαντικό μέσα τότε ούτε και τοστ. Τώρα που τρώω τα πάντα, λιμπίζομαι παρά πολύ καπνιστό σολωμο αλλά προσπαθώ να τρώω σπάνια γιατί λεω τώρα οκ δεν έχεις δικαιολογία για να μην το προσεχείς. 

Με τα κρέατα που δε θέλετε τι αιματοκρίτη έχετε κορίτσια? Παίρνετε σίδηρο μήπως γι αυτό? Εγώ εχω αποκτήσει μεγάλη λατρεία στο κρέας αν δεν έχει το φαγητό δηλαδή δεν καταλαβαίνω να έφαγα. Και μια απέχθεια σε κάθε λαχανικό. Όποτε σκεφτόμουν ότι να δεις έπεσε ο αιματοκρίτης μου δεν εξηγείται τέτοια αγάπη. Και για να μου τον μετρήσουν η θα πρέπει να πω ψέμματα ότι εχω συμπτώματα αναιμίας η να περιμένω τις 26 εβδομάδες. Γιατί απ τις 8 εβδομάδες που γίνεται η πρώτη αιματολογική μετά γίνετε στις 26 για όνομα του θεού.

Επίσης για ασβέστιο τι σας έχουν πει? Θα πάρετε συμπλήρωμα η παίρνετε ήδη?

Β επιπέδου εδώ κάνουν 18-23+6 εβδομάδες δεν ξέρω γιατί τόσο μεγάλη διαφορά από Ελλάδα πάλι. Εγώ στις 19+3 πήγα ελπιζω να τα είδαν σωστα τι να πω.

Επίσης το άλλο έχετε αρχίσει να κάνετε ασκήσεις κεγκελ? Η μασάζ περινεου? Τα χετε ακούσει? Θα τα κάνετε ?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βρηκα ενα κεντρο εδω που μενω που κανουν υπερηχους που μπορεις να πας οποτε θες και κανουν 3d..πηγα σημερα κοριτσια ξετρελαθηκα σας λεω ηταν υπεροχα δεν ηθελα να φυγω χαχα..καναμε και κατι καταπληκτηκες ληψεις που μπορω να πω οτι το κοριτσακι μας ειναι ιδια ο πατερας της χαχα..εκει ειχε να κανεις και αρκουδακια με τους χτυπους της καρδιας του μωρου,ηχογραφουσανε τους χτυπους με ενα πραγματακι και μετα το βαζανε μεσα στο αρκουδακι και οταν πατας το αρκουδακι ακουγονται οι χτυποι..απιθανο εχω ξετρελαθει

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , nairobi είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κανετε; εγω εχω θεμα με ταχυκαρδια ολη μερα και μου εγραψε η γυναικολόγος εξετάσεις να δουμε τι φταίει! Ο θυρεοειδής ειναι μια χαρα ομως απο οτι φαινεται ο αιματοκριτης επεσε στο 32! Περιμενω να μου πει πως θα συνεχισουμε γιατι ειχε πει και για καρδιογραφημα αναλογα με τα αποτελεσματα των εξετασεων!! Το ψαχνω γιατι με ανησυχει οτι νιωθω ολη μερα και ειναι σαν να βγαινει η καρδια μου απο το σωμα μου τοσο πολυ! Επισης υπαρχει δυσπνοια! Εσας ο αιματοκριτης σας πως ειναι; 

Καλησπέρα!Και μένα στο 32 ήταν στις τελευταίες εξετάσεις αλλά δεν έχω ταχυκαρδία ή δυσπνοια απλά κουράζομαι πιο εύκολα και ζαλιζομαι που και που.Παιρνω 2 σιδηρους την μέρα, αρχικά έπαιρνα 1.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Καλησπέρα!Και μένα στο 32 ήταν στις τελευταίες εξετάσεις αλλά δεν έχω ταχυκαρδία ή δυσπνοια απλά κουράζομαι πιο εύκολα και ζαλιζομαι που και που.Παιρνω 2 σιδηρους την μέρα, αρχικά έπαιρνα 1.

Παιρνω ενα τη μερα ακομα! Λογικα θα μου το αυξησει!! Εκτος απο τον αιματοκριτη επεσε κ η αιμοσφαιρινη κατω απο τα ορια και απο οτι μου εχει πει ο κανονικος αιματοκριτης μας ειναι η αιμοσφαιρινη χ3! Θελω να πιστευω οτι ειναι θεμα αναιμιας να παρω χαπια και να περασει και οχι τιποτα αλλο γιατι ειναι πολυ τρομακτικο! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rainbee είπε:

Κορίτσια για τα σαλάμια αυτά που απαγορεύονται είναι αυτά που είναι καπνιστά αντί για βραστα η ψητά. Κι αυτό γιατί με το απλό κάπνισμα συνεχίζει να υπάρχει ο κίνδυνος λιστεριας. Εγώ βέβαια δεν έχω ακούσει ποτε κανέναν να έπαθε λιστερια από σαλάμι και γενικώς δηλαδή όποτε τα έτρωγα κανονικότατα στο πρώτο τρίμηνο γιατί το μόνο που μου ήταν δυνατόν να φάω ήταν τοστ και αν δεν έβαζα κι ένα αλλαντικό μέσα τότε ούτε και τοστ. Τώρα που τρώω τα πάντα, λιμπίζομαι παρά πολύ καπνιστό σολωμο αλλά προσπαθώ να τρώω σπάνια γιατί λεω τώρα οκ δεν έχεις δικαιολογία για να μην το προσεχείς. 

Με τα κρέατα που δε θέλετε τι αιματοκρίτη έχετε κορίτσια? Παίρνετε σίδηρο μήπως γι αυτό? Εγώ εχω αποκτήσει μεγάλη λατρεία στο κρέας αν δεν έχει το φαγητό δηλαδή δεν καταλαβαίνω να έφαγα. Και μια απέχθεια σε κάθε λαχανικό. Όποτε σκεφτόμουν ότι να δεις έπεσε ο αιματοκρίτης μου δεν εξηγείται τέτοια αγάπη. Και για να μου τον μετρήσουν η θα πρέπει να πω ψέμματα ότι εχω συμπτώματα αναιμίας η να περιμένω τις 26 εβδομάδες. Γιατί απ τις 8 εβδομάδες που γίνεται η πρώτη αιματολογική μετά γίνετε στις 26 για όνομα του θεού.

Επίσης για ασβέστιο τι σας έχουν πει? Θα πάρετε συμπλήρωμα η παίρνετε ήδη?

Β επιπέδου εδώ κάνουν 18-23+6 εβδομάδες δεν ξέρω γιατί τόσο μεγάλη διαφορά από Ελλάδα πάλι. Εγώ στις 19+3 πήγα ελπιζω να τα είδαν σωστα τι να πω.

Επίσης το άλλο έχετε αρχίσει να κάνετε ασκήσεις κεγκελ? Η μασάζ περινεου? Τα χετε ακούσει? Θα τα κάνετε ?

Από αλλαντικά μπορώ να φάω μόνο σαλάμι αέρος,όλα τα άλλα με αναγουλιαζουν..Όσο για το κρέας,άσε..Είμαι 20+4 και έχω φάει κρέας μόνο δύο φορές από τρεις μπουκιες και έβγαλα τα αντερα μου. Δεν μπορώ ούτε να το βλέπω,ευτυχώς παίρνω σίδηρο,ελπίζω να με καλύπτει. Ασβέστιο,μαγνήσιο και σίδηρο με φυλλικό οξύ,παίρνω από την ώρα που έκανα αυχενικη. Β επιπέδου θα κάνω όταν ειμαι 21+6. Σχετικά με τις ασκήσεις κεγκελ και το μασάζ περίνεου δεν μου έχει πει τίποτα ο γιατρός,δεν ξέρω καν τι είναι αυτά. Με το καλο να έρθουν τα παιδάκια μας ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...