Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , elena93 είπε:

Και εγω την νιωθω πολυ χαμηλα στο ηβικο οστο..εμενα επειδη ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη ρωτησα την μαια αν ειναι νορμαλ να την νιωθω απο τωρα τοσο κατω και μου ειπε ναι

Κ όταν κουνιέται ειδικά νομίζω πως είναι έτοιμος να βγει . Νομίζω σε αυτή την εγκυμοσύνη θα τα δω όλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Πριν την αποχώρηση του ο πατέρας μπορεί να το διευθετήσει μέσα στην κλινική!! Μην ανησυχείς δεν τρέχεις σε υπηρεσίες!! 

Αααααα να σου ζήσει!! Καλη ανάρρωση και σε σένα!! Ξεκίνησαν τα γεννητούρια μας!! Μπράβοοοο!!! Πες μας λεπτομέρειες οπότε μπορείς και θες!! :x

Άλλο η αναβάθμιση επειδή έκανες τις εξετάσεις εκεί και άλλο η αναβάθμιση αν δώσεις προκαταβολή; γιατί εμένα δεν μου είπαν τίποτα για προκαταβολή όταν ρώτησα από κοντά!! 

Την έκανα Εγώ τελικά την αναβάθμιση με προκαταβολή. Πληρώνεις το μισό της διαφοράς του δωματίου έτσι, τους πήρα τηλ έβαλα προκαταβολή κ μ είπαν οκ. Με τις εξετάσεις εκεί νομίζω είναι εντελώς δωρεάν η αναβάθμιση αλλά Εγώ τις είχα κάνει όλες έξω...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Eleniarch είπε:

Κ όταν κουνιέται ειδικά νομίζω πως είναι έτοιμος να βγει . Νομίζω σε αυτή την εγκυμοσύνη θα τα δω όλα..

Ακριβως και εγω αυτο νιωθω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ArtemisΚ said:

Να σας ρωτήσω κορίτσια,  το επιδομα κυοφοριας μετά από πόσες μέρες  μπαίνει γνωρίζετε?

Νομίζω μετά από 15 μέρες μου μπήκε .Μπες στην αίτηση να δεις αν γράφει πιστώθηκε υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες που πληρώνει ο εφκα δυο φορές τον μήνα .Εμένα πχ η αίτηση έγινε στις 5 Σεπτεμβρίου και τα λεφτά τα πήρα στις 20 .Επισης βγαίνει και η απόφαση που σου λέει ποσά λεφτά θα πάρεις όλα αυτά τα βλέπεις εκεί που έκανες την αίτηση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , KONNA28 είπε:

Νομίζω μετά από 15 μέρες μου μπήκε .Μπες στην αίτηση να δεις αν γράφει πιστώθηκε υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες που πληρώνει ο εφκα δυο φορές τον μήνα .Εμένα πχ η αίτηση έγινε στις 5 Σεπτεμβρίου και τα λεφτά τα πήρα στις 20 .Επισης βγαίνει και η απόφαση που σου λέει ποσά λεφτά θα πάρεις όλα αυτά τα βλέπεις εκεί που έκανες την αίτηση 

Σ ευχαριστώ πολύ!το χα κάνει πριν 1 βδομάδα, τώρα μπήκα και είδα ότι πιστωθηκε σήμερα.Να σε ρωτήσω για το υπόλοιπο ποσό που αποτελεί το συμπλήρωμα απ το οαεδ τώρα κάνουμε την αίτηση ή στο τέλος μαζι με το υπολοιπο απο το επιδομα λοχειας? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ArtemisΚ said:

Σ ευχαριστώ πολύ!το χα κάνει πριν 1 βδομάδα, τώρα μπήκα και είδα ότι πιστωθηκε σήμερα.Να σε ρωτήσω για το υπόλοιπο ποσό που αποτελεί το συμπλήρωμα απ το οαεδ τώρα κάνουμε την αίτηση ή στο τέλος μαζι με το υπολοιπο απο το επιδομα λοχειας? 

Στον ΟΑΕΔ μπορείς να κανείς αίτηση μόνο αφού τελειώσει η άδεια λοχείας και σταματήσεις να παίρνεις λεφτά από το ΙΚΑ .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KONNA28 είπε:

Στον ΟΑΕΔ μπορείς να κανείς αίτηση μόνο αφού τελειώσει η άδεια λοχείας και σταματήσεις να παίρνεις λεφτά από το ΙΚΑ .

Ναι,το ξέρω αυτό αλλά γνωρίζω ότι εκτός από αυτή ο οαεδ καλύπτει την διαφορά του ποσού για τις 113 μέρες γιατί το ΙΚΑ και ο εργοδότης δεν δίνουν το 100%. Σ ευχαριστώ πολύ πάντως!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!πώς είστε;εγώ τελικά έχω κορωνοιο..όσες το περάσατε πόσες μέρες σας πήρε να συνέλθετε;ελπίζω να μην χρειαστεί να χάσω τα γενέθλια του βαφτιστικού μας και το επόμενο ραντεβού στον γιατρό..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!πώς είστε;εγώ τελικά έχω κορωνοιο..όσες το περάσατε πόσες μέρες σας πήρε να συνέλθετε;ελπίζω να μην χρειαστεί να χάσω τα γενέθλια του βαφτιστικού μας και το επόμενο ραντεβού στον γιατρό..

Περαστικά κορίτσι μου. Εγώ κόλλησα και πριν δύο εβδομάδες. Τακαιπωρηθηκα πολύ δυο ημέρες με πυρετό που δεν έπεφτε και με πόνο στο λαιμό ένα τριήμερο. Μετά ήμουν μια χαρά. Μόνο λίγο μπούκωμα. Αρνητική όμως βγήκα τη 12η ημέρα. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και υπομονή.

Σήμερα πήγα επιτέλους στο γιατρό. Μετά από ένα μήνα ακριβώς γιατί είχα χάσει το ραντεβού λόγω κοβιντ. Ο μικρός σήμερα 32+4 είναι 2 κιλά. Ευτυχώς όλα καλά. Μου είπε πάλι πως παρόλο που εμφάνισα ζάχαρο δε βλέπει κανέναν λόγο να γεννήσω με καισαρική. Μου είπε πως αν όλα συνεχίσουν να είναι καλά θα προγραμματίσουμε τον τοκετό στην 39η εβδομάδα. Εγώ αγχώνομαι πολύ. Ίσως προτιμώ τη καισαρική στην 38η εβδομάδα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Κοριτσια καλημέρα! 

Μου σπάσανε τα νερά το απόγευμα κ ως τις 11 είχα ήδη γεννήσει! 34 εβδομαδων η μικρη μας βγήκε 2.900! Φτου φτου όλα καλά κ οι δύο μας! 

(θα σας ενημερώσω για όλα όσα αφορούν το γενεσις αυτές τις μέρες... Πετσετες πάντως στο 2κλινο δν έχει :wink:

Συγχαρητήρια! Να σου ζήσει η μπουμπού και όλα καλά να πάνε! 

Οπότε μπορέσεις, πες μας λεπτομέρειες! 

  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Laky είπε:

Περαστικά κορίτσι μου. Εγώ κόλλησα και πριν δύο εβδομάδες. Τακαιπωρηθηκα πολύ δυο ημέρες με πυρετό που δεν έπεφτε και με πόνο στο λαιμό ένα τριήμερο. Μετά ήμουν μια χαρά. Μόνο λίγο μπούκωμα. Αρνητική όμως βγήκα τη 12η ημέρα. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και υπομονή.

Σήμερα πήγα επιτέλους στο γιατρό. Μετά από ένα μήνα ακριβώς γιατί είχα χάσει το ραντεβού λόγω κοβιντ. Ο μικρός σήμερα 32+4 είναι 2 κιλά. Ευτυχώς όλα καλά. Μου είπε πάλι πως παρόλο που εμφάνισα ζάχαρο δε βλέπει κανέναν λόγο να γεννήσω με καισαρική. Μου είπε πως αν όλα συνεχίσουν να είναι καλά θα προγραμματίσουμε τον τοκετό στην 39η εβδομάδα. Εγώ αγχώνομαι πολύ. Ίσως προτιμώ τη καισαρική στην 38η εβδομάδα. 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου !!μπράβο πολύ ωραία νέα!!

Να σε ρωτησω έκανες και αντιπικτηκες όσο είχες κόβιντ;μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω για 10 μέρες και ούτε κ εγώ ξέρω πως θα τις κάνω μόνη μου φοβάμαι είναι η αλήθεια μην κάνω καμιά ζημιά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Laky είπε:

Περαστικά κορίτσι μου. Εγώ κόλλησα και πριν δύο εβδομάδες. Τακαιπωρηθηκα πολύ δυο ημέρες με πυρετό που δεν έπεφτε και με πόνο στο λαιμό ένα τριήμερο. Μετά ήμουν μια χαρά. Μόνο λίγο μπούκωμα. Αρνητική όμως βγήκα τη 12η ημέρα. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και υπομονή.

Σήμερα πήγα επιτέλους στο γιατρό. Μετά από ένα μήνα ακριβώς γιατί είχα χάσει το ραντεβού λόγω κοβιντ. Ο μικρός σήμερα 32+4 είναι 2 κιλά. Ευτυχώς όλα καλά. Μου είπε πάλι πως παρόλο που εμφάνισα ζάχαρο δε βλέπει κανέναν λόγο να γεννήσω με καισαρική. Μου είπε πως αν όλα συνεχίσουν να είναι καλά θα προγραμματίσουμε τον τοκετό στην 39η εβδομάδα. Εγώ αγχώνομαι πολύ. Ίσως προτιμώ τη καισαρική στην 38η εβδομάδα. 

Για ποιο λόγο προτιμάς καισαρική αφού ο γιατρός σου είπε δεν χρειάζεται; 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Matina87 είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου !!μπράβο πολύ ωραία νέα!!

Να σε ρωτησω έκανες και αντιπικτηκες όσο είχες κόβιντ;μου είπε ο γιατρός να ξεκινήσω για 10 μέρες και ούτε κ εγώ ξέρω πως θα τις κάνω μόνη μου φοβάμαι είναι η αλήθεια μην κάνω καμιά ζημιά..

Κάνω αντιπηκτικες απ' την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν είναι τίποτα. Μη φοβάσαι. Καν τες καλύτερα στο μπούτι. Στη κοιλιά μελανιαζα πολύ. Και μη τρίβεις καθόλου το σημείο. Πολύ απαλά το οινόπνευμα. Ένα πέρασμα μόνο.

πρίν από 9 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Για ποιο λόγο προτιμάς καισαρική αφού ο γιατρός σου είπε δεν χρειάζεται; 

Θεωρώ πως είναι μεγαλύτερη ασφάλεια και για μένα και για το παιδί. Δε ξέρω. Φοβάμαι πολύ να γεννήσω φυσιολογικα. Επίσης ο γιατρός με βλέπει σήμερα δεύτερη φορά γιατί πριν ζούσα σε νησί και δεν ήμουν εδώ. Δεν αισθάνομαι καμία ασφάλεια. Μια χαρά είναι ο άνθρωπος. Δεν έχω να πω κάτι αλλά όταν τον άλλον τον βλέπεις δύο φορές τι σιγουριά να νιώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα! Καλή αρχή στην ομάδα και με τα πρωτα γεννητούρια! @Nj__ το κοριτσι σου "έκοψε την κορδέλα"! Να την χαίρεσαι!!

Κορίτσια σημερα δυστυχως δεν ήταν η μέρα μου.Εχει χαλασει η διάθεση μου απ το πρωί. Μίλησα με την κλινικη όπου προκειται να γεννήσω και μου είπαν πως δεν επιτρεπουν παιδια στο επισκεπτηριο. Εν τω μεταξυ εμεις δεν έχουμε κανέναν να αφήσουμε την μικρή μας. Θα ερχοταν μαζι με τον συζυγο μου να με δουν αλλα τωρα δεν μπορει να ερθει ουτε εκεινος. Τρεμω στην ιδεα να το περασω ολο αυτο ολομόναχη! Ξερω, θα ναι το προσωπικο της κλινικης εκει, αλλα καταλαβαινετε πως δεν ειναι το ιδιο. Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Σαν να μην εφτανε αυτο, πηγα σημερα για doppler κι ο γιατρος το βρηκε μικρο το εμβρυο. 1500 με 1600γρ και ειμαι στην 32η εβδομαδα. Θα το παρακολουθουμε ειπε στο εξης. Με αγχωσε πολυ. Ενω ο γιατρος μου μου ειχε πει πως αναπτυσσεται πολυ καλα, ξαφνικα τι μπορει να εγινε; Ψυχραιμια μηδεν κοριτσια, εχω απελπιστει διπλά σημερα:roll:

  • Ευχαριστώ 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...