Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ελλάκι είπε:

Καλό μήνα! Καλή αρχή στην ομάδα και με τα πρωτα γεννητούρια! @Nj__ το κοριτσι σου "έκοψε την κορδέλα"! Να την χαίρεσαι!!

Κορίτσια σημερα δυστυχως δεν ήταν η μέρα μου.Εχει χαλασει η διάθεση μου απ το πρωί. Μίλησα με την κλινικη όπου προκειται να γεννήσω και μου είπαν πως δεν επιτρεπουν παιδια στο επισκεπτηριο. Εν τω μεταξυ εμεις δεν έχουμε κανέναν να αφήσουμε την μικρή μας. Θα ερχοταν μαζι με τον συζυγο μου να με δουν αλλα τωρα δεν μπορει να ερθει ουτε εκεινος. Τρεμω στην ιδεα να το περασω ολο αυτο ολομόναχη! Ξερω, θα ναι το προσωπικο της κλινικης εκει, αλλα καταλαβαινετε πως δεν ειναι το ιδιο. Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Σαν να μην εφτανε αυτο, πηγα σημερα για doppler κι ο γιατρος το βρηκε μικρο το εμβρυο. 1500 με 1600γρ και ειμαι στην 32η εβδομαδα. Θα το παρακολουθουμε ειπε στο εξης. Με αγχωσε πολυ. Ενω ο γιατρος μου μου ειχε πει πως αναπτυσσεται πολυ καλα, ξαφνικα τι μπορει να εγινε; Ψυχραιμια μηδεν κοριτσια, εχω απελπιστει διπλά σημερα:roll:

Ναι και στο ιασω νομίζω μέχρι κάποια ηλικία δεν τα αφήνουν έχει παιδότοπο κάτω που απασχολουνται όμως δεν αν μπορείς να το κάνεις έτσι και συ, αν έχει και η κλινική σου κάποιο παιδότοπο . Όσον αφορά το βαρος θα το παρακολουθειτε και μένα στον προηγούμενο υπέρηχο έδειχνε στα ίδια κιλά αλλά αυτή τη βδομάδα ανέβηκε πάλι οπότε μπορεί να ταν τυχαίο αλλά όπως και να χει θα το παρακολουθειτε. Καλή δύναμη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δε κατάλαβα αν έκανα ντομπλερ. Έναν υπέρηχο όπως πάντα μου έκανε ο γιατρός. Ποια η διαφορά;

 

Καλημέρα!!δεν έχει μεγάλη διαφορά...όταν κάνεις ντοπλερ σου λέει και για τον ομφάλιο λώρο και μετραει και τις αντιστάσεις και πόσο καλή αιμάτωση γίνεται..βλέπει τον βαθμο ωρίμανσης του πλακούντα και την ποσότητα του αμνιακού και μέτρηση τραχήλου...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκανε ο γιατρός μου σε μια απ τις επισκέψεις  πριν 2 βδομάδες και επειδή πάω πια κάθε βδομάδα λόγω του τραχήλου μου ελέγχει τις αρτηρίες κάθε φορά εκτός από όλα τα αλλα. Η μπέμπα να σας πω μέχρι τώρα που κλείσαμε την 33η εβδομάδα είναι με το κεφάλι πάνω και δεν την βλέπουμε να γυρίζει που σημαίνει ότι μάλλον πάμε για καισαρική, δεν κάνει να περπατάω και πολύ οπότε δεν νομίζω να αλλάξει η κατάσταση αλλά δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα!!δεν έχει μεγάλη διαφορά...όταν κάνεις ντοπλερ σου λέει και για τον ομφάλιο λώρο και μετραει και τις αντιστάσεις και πόσο καλή αιμάτωση γίνεται..βλέπει τον βαθμο ωρίμανσης του πλακούντα και την ποσότητα του αμνιακού και μέτρηση τραχήλου...

Όλα αυτά μου τα είπε. Τη ποσότητα του αμνιακού όμως και το ποσό είναι ο τράχηλος δε μου το είπε. Ούτε καν τι θέση έχει το παιδί μου είπε. Τελοσπαντων. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Ναι και στο ιασω νομίζω μέχρι κάποια ηλικία δεν τα αφήνουν έχει παιδότοπο κάτω που απασχολουνται όμως δεν αν μπορείς να το κάνεις έτσι και συ, αν έχει και η κλινική σου κάποιο παιδότοπο . Όσον αφορά το βαρος θα το παρακολουθειτε και μένα στον προηγούμενο υπέρηχο έδειχνε στα ίδια κιλά αλλά αυτή τη βδομάδα ανέβηκε πάλι οπότε μπορεί να ταν τυχαίο αλλά όπως και να χει θα το παρακολουθειτε. Καλή δύναμη!

@ArtemisΚ με το Ιασω μιλησα. Δεν επιτρεπουν καμιας ηλικιας παιδια κι ο παιδοτοπος δεν λειτουργει εδω και καιρο λογω covid. Καταλαβαινω πως προσπαθουν να κρατησουν καθαρο το περιβαλλον απο ιωσεις, ομως μανες που δεν εχουν βοηθεια απο κανεναν και ειναι ολομοναχες μετα απο καισαρικη, τι θα κανουν στο δωματιο; Εχω απογοητευτει πολυ και δυστυχως ο γιατρος μου μονο με το Ιασω συνεργαζεται. :sad:

Για τα κιλα του μωρου, μου ειπε πως ισως δεν τρωω ποιοτικα και να κοψω ψωμια/ζυμαρικα/ρυζια, ομως μετα μου ειπε πως δεν επηρεαζει η διατροφη μου την αναπτυξη του εμβρυου.Σπαζοκεφαλιά!:confused:

Γα να δουμε πως θα παει!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Ελλάκι είπε:

@ArtemisΚ με το Ιασω μιλησα. Δεν επιτρεπουν καμιας ηλικιας παιδια κι ο παιδοτοπος δεν λειτουργει εδω και καιρο λογω covid. Καταλαβαινω πως προσπαθουν να κρατησουν καθαρο το περιβαλλον απο ιωσεις, ομως μανες που δεν εχουν βοηθεια απο κανεναν και ειναι ολομοναχες μετα απο καισαρικη, τι θα κανουν στο δωματιο; Εχω απογοητευτει πολυ και δυστυχως ο γιατρος μου μονο με το Ιασω συνεργαζεται. :sad:

Για τα κιλα του μωρου, μου ειπε πως ισως δεν τρωω ποιοτικα και να κοψω ψωμια/ζυμαρικα/ρυζια, ομως μετα μου ειπε πως δεν επηρεαζει η διατροφη μου την αναπτυξη του εμβρυου.Σπαζοκεφαλιά!:confused:

Γα να δουμε πως θα παει!

Αα δεν το γνώριζα γιατι εγώ δεν έχω άλλο παιδί απλά είδα μια μέρα που πήγαμε τον παιδότοπο και το συνέδεσα .Είναι πολύ δύσκολο τότε!

Για την διατροφή και τα κιλά του μωρου δεν ξέρω να σου πω εμένα δεν μου χει πει κάτι τέτοιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..να σας ρωτησω εσας που εχετε γινει μανουλες..χθες οταν πηγα στο μπανιο σκουπιστικα και ειδα σχετικα πολυ ενα πραγμα κολλοδες και καπως κιτρινο..διαβασα οτι μπορει να ειναι το mucus plug.. και μ εχει πιασει τρομος.. εσεις οι εγκυουλες εχετε δει μεχρι τωρα κατι αναλογο;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..να σας ρωτησω εσας που εχετε γινει μανουλες..χθες οταν πηγα στο μπανιο σκουπιστικα και ειδα σχετικα πολυ ενα πραγμα κολλοδες και καπως κιτρινο..διαβασα οτι μπορει να ειναι το mucus plug.. και μ εχει πιασει τρομος.. εσεις οι εγκυουλες εχετε δει μεχρι τωρα κατι αναλογο;

Τί είναι αυτό? Εγώ έχει 2 εβδομάδες που έχω έντονα υγρά κ κάτι σαν αυτό π λες αλλά δεν έδωσα σημασία, λέω θα είναι φυσιολογικό...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..να σας ρωτησω εσας που εχετε γινει μανουλες..χθες οταν πηγα στο μπανιο σκουπιστικα και ειδα σχετικα πολυ ενα πραγμα κολλοδες και καπως κιτρινο..διαβασα οτι μπορει να ειναι το mucus plug.. και μ εχει πιασει τρομος.. εσεις οι εγκυουλες εχετε δει μεχρι τωρα κατι αναλογο;

Και γω το χω δει 3 φιρες συνολικά σε όλη την εγκυμοσύνη αυτό που λες σε μικρή ποσότητα βέβαια και είχα φοβηθεί 1 στο 2ο τριμηνο δηλαδή πολυ αρχή όταν είχα πάει τουαλέτα άλλη μια πριν κάνα μήνα και άλλη μια πριν 4 μέρες.Δεν ξέρω αν είναι αυτό που λες αλλά φοβηθηκα και γω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κάνω αντιπηκτικες απ' την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν είναι τίποτα. Μη φοβάσαι. Καν τες καλύτερα στο μπούτι. Στη κοιλιά μελανιαζα πολύ. Και μη τρίβεις καθόλου το σημείο. Πολύ απαλά το οινόπνευμα. Ένα πέρασμα μόνο.

Θεωρώ πως είναι μεγαλύτερη ασφάλεια και για μένα και για το παιδί. Δε ξέρω. Φοβάμαι πολύ να γεννήσω φυσιολογικα. Επίσης ο γιατρός με βλέπει σήμερα δεύτερη φορά γιατί πριν ζούσα σε νησί και δεν ήμουν εδώ. Δεν αισθάνομαι καμία ασφάλεια. Μια χαρά είναι ο άνθρωπος. Δεν έχω να πω κάτι αλλά όταν τον άλλον τον βλέπεις δύο φορές τι σιγουριά να νιώσεις;

Απλά να σου πω ότι η καισαρική είναι χειρουργείο. Έχει απείρως περισσότερους κινδύνους από έναν φυσιολογικό τοκετό... Και φυσικά η ανάρρωση είναι δυσκολότερη και διαρκεί περισσότερο. Σκέψου αν θα την παλέψεις, κυρίως συναισθηματικά, να είσαι πρώτη φορά μαμά με όλο το άγνωστο να βρίσκεται μπροστά σου και σωματικά να μην είσαι καλά... Πόσο εύκολα θα το διαχειριστείς και τι ψυχολογικό κόστος θα χει για σένα...

Όσον αφορά το θέμα ασφάλειας, να σου πω ότι εγώ θα πάω τελείως στα τυφλά. Στο νοσοκομείο που θα εφημερεύει, άγνωστη ανάμεσα σε αγνώστους... Στο μυαλό μας είναι όλα. Θα σε προέτρεπα να παρακολουθήσεις σεμινάρια προετοιμασίας τοκετού για να απομυθοποιήσεις λίγο την κατάσταση και να ενδυναμώσεις ψυχικά

15 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Καλό μήνα! Καλή αρχή στην ομάδα και με τα πρωτα γεννητούρια! @Nj__ το κοριτσι σου "έκοψε την κορδέλα"! Να την χαίρεσαι!!

Κορίτσια σημερα δυστυχως δεν ήταν η μέρα μου.Εχει χαλασει η διάθεση μου απ το πρωί. Μίλησα με την κλινικη όπου προκειται να γεννήσω και μου είπαν πως δεν επιτρεπουν παιδια στο επισκεπτηριο. Εν τω μεταξυ εμεις δεν έχουμε κανέναν να αφήσουμε την μικρή μας. Θα ερχοταν μαζι με τον συζυγο μου να με δουν αλλα τωρα δεν μπορει να ερθει ουτε εκεινος. Τρεμω στην ιδεα να το περασω ολο αυτο ολομόναχη! Ξερω, θα ναι το προσωπικο της κλινικης εκει, αλλα καταλαβαινετε πως δεν ειναι το ιδιο. Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Σαν να μην εφτανε αυτο, πηγα σημερα για doppler κι ο γιατρος το βρηκε μικρο το εμβρυο. 1500 με 1600γρ και ειμαι στην 32η εβδομαδα. Θα το παρακολουθουμε ειπε στο εξης. Με αγχωσε πολυ. Ενω ο γιατρος μου μου ειχε πει πως αναπτυσσεται πολυ καλα, ξαφνικα τι μπορει να εγινε; Ψυχραιμια μηδεν κοριτσια, εχω απελπιστει διπλά σημερα:roll:

Μήπως κάτι λάθος στη μέτρηση; Μήπως πέρασες κάποια ίωση στο ενδιάμεσο; Εγώ που είχα κολλήσει μεγαλοκυτταροιο. είχε μείνει λίγο πίσω ο μπέμπης...

8 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δε κατάλαβα αν έκανα ντομπλερ. Έναν υπέρηχο όπως πάντα μου έκανε ο γιατρός. Ποια η διαφορά;

 

Στο ντόπλερ κοιτάζουν αν αιματώνεται ικανοποιητικά το έμβρυο

8 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Εμένα μου έκανε ο γιατρός μου σε μια απ τις επισκέψεις  πριν 2 βδομάδες και επειδή πάω πια κάθε βδομάδα λόγω του τραχήλου μου ελέγχει τις αρτηρίες κάθε φορά εκτός από όλα τα αλλα. Η μπέμπα να σας πω μέχρι τώρα που κλείσαμε την 33η εβδομάδα είναι με το κεφάλι πάνω και δεν την βλέπουμε να γυρίζει που σημαίνει ότι μάλλον πάμε για καισαρική, δεν κάνει να περπατάω και πολύ οπότε δεν νομίζω να αλλάξει η κατάσταση αλλά δεν πειράζει.

Τα μωρά μέχρι τελευταία στιγμή μπορεί να αλλάξουν. Συμβαίνουν πολλά!!! Σκεφτόμαστε θετικά και ευχόμαστε όλα να πάνε καλά! :wub:

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Και γω το χω δει 3 φιρες συνολικά σε όλη την εγκυμοσύνη αυτό που λες σε μικρή ποσότητα βέβαια και είχα φοβηθεί 1 στο 2ο τριμηνο δηλαδή πολυ αρχή όταν είχα πάει τουαλέτα άλλη μια πριν κάνα μήνα και άλλη μια πριν 4 μέρες.Δεν ξέρω αν είναι αυτό που λες αλλά φοβηθηκα και γω. 

Εχω γενικα υγρα..αλλα χθες μου φανηκε παραξενο..απο χθες δεν εχω ξαναδει

5 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Τί είναι αυτό? Εγώ έχει 2 εβδομάδες που έχω έντονα υγρά κ κάτι σαν αυτό π λες αλλά δεν έδωσα σημασία, λέω θα είναι φυσιολογικό...

Και εγω εχω αρκετα υγρα γενικα αλλα χθες ηταν ενα κομματι σαν τζελ..δεν μου ερχεται τωρα πως λεγεται στα ελληνικα αλλα που λεμε η 'ταπα' που πεφτει 

Κοριτσια και εγω ξεκινησα σημερα να πλενω τα ρουχαλακια..πριν βαλω πληντηριο το απολυμανα με ενα ειδικο ντετολ που ειναι για τα πληντηρια..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:
21 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Μήπως κάτι λάθος στη μέτρηση; Μήπως πέρασες κάποια ίωση στο ενδιάμεσο; Εγώ που είχα κολλήσει μεγαλοκυτταροιο. είχε μείνει λίγο πίσω ο μπέμπης..

@Marianthi27 τρεις φορες εκανε την καθε μετρηση ο γιατρος. Αρα το πιο πιθανο ειναι να μην εγινε λαθος. Ουτε καποια ιωση περασα. Θα κανω υπομονη να ερθει η επομενη μετρηση σε δυο εβδομαδες ελπιζοντας πως θα χει παρει τα πανω της η μικρη

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές! :x:-P:)

Είμαστε καλά κ οι δύο κ ετοιμαζόμαστε αύριο να βγούμε! Το παλεύω με αποκλειστικό θηλασμό αλλά rooming in δεν πολύκατάφερα λόγω άγχους πρωταρας.. Την δίνω το βράδυ κ μου την φέρνουν για τάισμα. 

Σχετικά με τα συμπραγαλα που πρέπει να φέρουμε.... Μένω σε 2κλινο απλό (αναβάθμιση λόγω εξετάσεων από 3κλινο). Για μένα στο δωματιο εκτός από κάτι δείγματα προϊόντων/μικρές συσκευασίες από διάφορες εταιρείες (πχ κρέμα για θηλες καλό μέγεθος, κρέμα για αποκατάσταση κοιλιάς, υγρό καθαρισμού ευαισθ. Περιοχής, δείγματακια οδοντόκρεμας κτλ) δεν είχε τπτ άλλο...δεν παρέχουν ούτε πετσετες ούτε Σερβιέτες ούτε είδη υγιεινής, μόνο χαρτί wc. Για το μωρό σου παρέχουν τα πάντα κατά τη διάρκεια της διαμονής..κ ρουχαλάκια κ πάνες κ μωρόμαντηλα... Κ οι διαφορές προσφορές των εταιρειών έχουν ένα σωρό μέσα... Από σαμπουάν μέχρι πιπίλες. Στην αναχώρηση θα πρέπει να το ντυσεις με δικά σου ρούχα... Λογικά μόνο πάνα θα του βάλουν (λέω λογικά γτ ακόμα δεν βγήκαμε).. Βέβαια καλύτερα δικά σου γτ τα δικά τους είναι τεράστια όλα, στο δικό μου μωρό τουλάχιστον.... Πρόωρακι 48cm:x

Το φαγητό είναι καλό κ οι μαιες του παιδιατρικου στον 2ο όροφο κ αυτές (σχεδόν όλες) εξυπηρετικες κ σου δείχνουν κ να θηλάσεις κ απόλα. Οι νοσηλευτριες είναι οκ, πλην μερικών εξαιρέσεων... Γενικά μη ντρέπεστε να ζητάτε αυτό που θέλετε! 

Με το καλό για όλες... Μη βιαστείτε... Έχετε χρόνο!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές! :x:-P:)

Είμαστε καλά κ οι δύο κ ετοιμαζόμαστε αύριο να βγούμε! Το παλεύω με αποκλειστικό θηλασμό αλλά rooming in δεν πολύκατάφερα λόγω άγχους πρωταρας.. Την δίνω το βράδυ κ μου την φέρνουν για τάισμα. 

Σχετικά με τα συμπραγαλα που πρέπει να φέρουμε.... Μένω σε 2κλινο απλό (αναβάθμιση λόγω εξετάσεων από 3κλινο). Για μένα στο δωματιο εκτός από κάτι δείγματα προϊόντων/μικρές συσκευασίες από διάφορες εταιρείες (πχ κρέμα για θηλες καλό μέγεθος, κρέμα για αποκατάσταση κοιλιάς, υγρό καθαρισμού ευαισθ. Περιοχής, δείγματακια οδοντόκρεμας κτλ) δεν είχε τπτ άλλο...δεν παρέχουν ούτε πετσετες ούτε Σερβιέτες ούτε είδη υγιεινής, μόνο χαρτί wc. Για το μωρό σου παρέχουν τα πάντα κατά τη διάρκεια της διαμονής..κ ρουχαλάκια κ πάνες κ μωρόμαντηλα... Κ οι διαφορές προσφορές των εταιρειών έχουν ένα σωρό μέσα... Από σαμπουάν μέχρι πιπίλες. Στην αναχώρηση θα πρέπει να το ντυσεις με δικά σου ρούχα... Λογικά μόνο πάνα θα του βάλουν (λέω λογικά γτ ακόμα δεν βγήκαμε).. Βέβαια καλύτερα δικά σου γτ τα δικά τους είναι τεράστια όλα, στο δικό μου μωρό τουλάχιστον.... Πρόωρακι 48cm:x

Το φαγητό είναι καλό κ οι μαιες του παιδιατρικου στον 2ο όροφο κ αυτές (σχεδόν όλες) εξυπηρετικες κ σου δείχνουν κ να θηλάσεις κ απόλα. Οι νοσηλευτριες είναι οκ, πλην μερικών εξαιρέσεων... Γενικά μη ντρέπεστε να ζητάτε αυτό που θέλετε! 

Με το καλό για όλες... Μη βιαστείτε... Έχετε χρόνο!!! 

Καλησπέρα και σε σένα! Να σου ζήσει η μπουμπού,να είναι γερή και τρισευτυχισμενη❤️ Έχω βάλει τα πάντα στην τσάντα μαιευτηρίου+ αντισηπτικά μαντηλάκια και αντισηπτικό σπρέι γιατί και εγώ με την αναβάθμιση θα είμαι σε δίκλινο,οπότε θέλω η τουαλέτα να είναι πολύ καθαρή. Για τη μπέμπα πήρα ένα εσώρουχο,ένα φορμακι,μια φόρμα εξόδου,κάλτσες,γαντακια και σκουφάκι. Ευτυχώς που ανέφερες κ αυτό με το μέγεθος των παμπερς,θα φέρω απ' το σπίτι.Με το επισκεπτήριο τι γίνεται?Απ' όσο έμαθα μόνο την πρώτη μέρα μπορεί να είναι ο σύζυγος μαζί μας πάνω,αλλά από κει και πέρα ? Πρέπει να κατεβαίνω κάτω για να τον δω,η μπορούμε να βρισκόμαστε και στο καφέ που έχει μέσα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...