Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια,

Θα γεννήσω στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη και μπήκα να δω τη λίστα με το τι χρειάζεται να πάρουμε μαζί μας στο μαιευτήριο. Γράφει :

"Νυχτικό,Εσώρουχα (προαιρετικά μιας χρήσεως)Στηθόδεσμος και επιθέματα θηλασμού,Poυχισμός για την αναχώρηση,Τα προσωπικά αντικείμενα καθαριότητας (π.χ. οδοντόβουρτσα, αφρόλουτρο κ.λπ.)Κατά την αναχώρηση θα χρειαστείτε ένα φορμάκι και μια κούνια μεταφοράς για το μωρό σας."

Μου φαίνονται πολύ λίγα,πχ ούτε κρέμα για τις θηλές,ούτε εσώρουχα για το μωρο δεν αναφέρονται. Γνωρίζει καποια από εσάς αν όντως πρέπει να πάρουμε μόνο αυτά,διότι τα υπόλοιπα μας τα προμηθεύει η κλινική?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια πηρα πριν ενα χαπι σιδηρου η μαια μου εγραψε τα φεροφουμαρατ 200 ετσι λεγονται, και με εχει πιασει το στομαχι μου σαν να μην μπορω να αναπνευσω,νιωθω το στομαχι μου πολυ βαρυ δεν ξερω τι στο καλο γινεται..το περνει καμια αλλη αυτο;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπερα κορίτσια,

Θα γεννήσω στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη και μπήκα να δω τη λίστα με το τι χρειάζεται να πάρουμε μαζί μας στο μαιευτήριο. Γράφει :

"Νυχτικό,Εσώρουχα (προαιρετικά μιας χρήσεως)Στηθόδεσμος και επιθέματα θηλασμού,Poυχισμός για την αναχώρηση,Τα προσωπικά αντικείμενα καθαριότητας (π.χ. οδοντόβουρτσα, αφρόλουτρο κ.λπ.)Κατά την αναχώρηση θα χρειαστείτε ένα φορμάκι και μια κούνια μεταφοράς για το μωρό σας."

Μου φαίνονται πολύ λίγα,πχ ούτε κρέμα για τις θηλές,ούτε εσώρουχα για το μωρο δεν αναφέρονται. Γνωρίζει καποια από εσάς αν όντως πρέπει να πάρουμε μόνο αυτά,διότι τα υπόλοιπα μας τα προμηθεύει η κλινική?

Καλησπέρα κι εγώ εκεί θα γεννήσω! Κρεμα για τις θηλες θα πάρω απο το σπιτι! Δεν νομίζω να σου προμηθεύουν και αν ναι όχι τζάμπα! Σίγουρα θα μας δώσουν κάποια διαφημιστικά από περιποίηση κλπ αλλά δεν είσαι σίγουρη τι θα είναι αυτά! 

Όσο για τα ρούχα του μωρού φυσικά θα πάρεις εσωρουχο, φορμακι, φορμα εξόδου!! Για την περιοδο που γενναμε θα προτεινα και ένα σκουφάκι!! Θα το ντύσεις εξ ολοκλήρου με δικα σου ρουχαλάκια! Απλώς το γράφουν πολύ απλά γιατί εξαρτάται από την εποχή που θα γεννήσεις!! 

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπερα κορίτσια,

Θα γεννήσω στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη και μπήκα να δω τη λίστα με το τι χρειάζεται να πάρουμε μαζί μας στο μαιευτήριο. Γράφει :

"Νυχτικό,Εσώρουχα (προαιρετικά μιας χρήσεως)Στηθόδεσμος και επιθέματα θηλασμού,Poυχισμός για την αναχώρηση,Τα προσωπικά αντικείμενα καθαριότητας (π.χ. οδοντόβουρτσα, αφρόλουτρο κ.λπ.)Κατά την αναχώρηση θα χρειαστείτε ένα φορμάκι και μια κούνια μεταφοράς για το μωρό σας."

Μου φαίνονται πολύ λίγα,πχ ούτε κρέμα για τις θηλές,ούτε εσώρουχα για το μωρο δεν αναφέρονται. Γνωρίζει καποια από εσάς αν όντως πρέπει να πάρουμε μόνο αυτά,διότι τα υπόλοιπα μας τα προμηθεύει η κλινική?

Καλημέρα!Γέννησα πέρυσι τον Οκτώβριο στο Γενεσις. Δίνουν πολλά διαφημιστικά πακέτα. Θυμάμαι οτι έδωσαν ένα μεγάλο πακέτο από την babylino και ένα από την frezyderm,εταιρείες με τις οποίες συνεργάζεται η συγκεκριμένη κλινική. Αυτά τα πακέτα είχαν δείγματα από πολλά προϊόντα των εταιρειών. Εγώ,για να είμαι ειλικρινής,είχα μαζί μου κρέμα για τις θηλες (της medela όχι της frezyderm), όπως και πολλά αλλα εκτός λίστας του Γενεσις (ακόμα και σερβιέτες λοχείας), αλλά δεν τα χρειάστηκα.Να δώσω ένα tip για όσες επιδιώξουν τον θηλασμό. Πάρτε μαζί, και από την κλινική ακόμα, τα "κοχύλια θηλασμου" (breast shells). Είναι πραγματικά σωτήρια για πληγωμένες θηλες. Σε συνδυασμό με την κρεμα κάνουν θαύματα. Επίσης κάπου διάβασα ότι ίσως βοηθούν και στην αύξηση της παραγωγής γάλακτος.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rita1982 είπε:

Καλημέρα!Γέννησα πέρυσι τον Οκτώβριο στο Γενεσις. Δίνουν πολλά διαφημιστικά πακέτα. Θυμάμαι οτι έδωσαν ένα μεγάλο πακέτο από την babylino και ένα από την frezyderm,εταιρείες με τις οποίες συνεργάζεται η συγκεκριμένη κλινική. Αυτά τα πακέτα είχαν δείγματα από πολλά προϊόντα των εταιρειών. Εγώ,για να είμαι ειλικρινής,είχα μαζί μου κρέμα για τις θηλες (της medela όχι της frezyderm), όπως και πολλά αλλα εκτός λίστας του Γενεσις (ακόμα και σερβιέτες λοχείας, αλλά δεν τα χρειάστηκα.Να δώσω ένα tip για όσες επιδιώξουν τον θηλασμό. Πάρτε μαζί, και από την κλινική ακόμα, τα "κοχύλια θηλασμου" (breast shells). Είναι πραγματικά σωτήρια για πληγωμένες θηλες. Σε συνδυασμό με την κρεμα κάνουν θαύματα. Επίσης κάπου διάβασα ότι ίσως βοηθούν και στην αύξηση της παραγωγής γάλακτος.

Καλημέρα Ρίτα! Διάβασα στο φορουμ λίστες από αλλά μαιευτήρια,όπου μέσα είχε μέχρι και σεντονακια, πανακια για τις γουλιτσες κ κουβέρτα. Οι λίστες ήταν τεράστιες και γι αυτό μου έκανε εντύπωση αυτή του Γένεσις,η οποία στην ουσία δεν γράφει σχεδόν τίποτα.  Την κρέμα για τις θηλές την έφερα ως παράδειγμα,έχω ήδη αγοράσει της και βάζω από τον πέμπτο μήνα,έτσι ώστε να προετοιμάσω τις θηλές μου.Από ρουχαλακια και προϊόντα για το μωρό,τι πρέπει να έχω μαζί μου? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπερα κορίτσια,

Θα γεννήσω στο Γένεσις στη Θεσσαλονίκη και μπήκα να δω τη λίστα με το τι χρειάζεται να πάρουμε μαζί μας στο μαιευτήριο. Γράφει :

"Νυχτικό,Εσώρουχα (προαιρετικά μιας χρήσεως)Στηθόδεσμος και επιθέματα θηλασμού,Poυχισμός για την αναχώρηση,Τα προσωπικά αντικείμενα καθαριότητας (π.χ. οδοντόβουρτσα, αφρόλουτρο κ.λπ.)Κατά την αναχώρηση θα χρειαστείτε ένα φορμάκι και μια κούνια μεταφοράς για το μωρό σας."

Μου φαίνονται πολύ λίγα,πχ ούτε κρέμα για τις θηλές,ούτε εσώρουχα για το μωρο δεν αναφέρονται. Γνωρίζει καποια από εσάς αν όντως πρέπει να πάρουμε μόνο αυτά,διότι τα υπόλοιπα μας τα προμηθεύει η κλινική?

Κι εγώ εκεί θα γεννήσω,  έχω πητ 1/12 αλλά λογικά νωρίτερα... Εγώ πήρα τα πάντα για μένα, ότι σκέφτηκα πως θα χρειαζόμουν εκτός σπιτιού για 3 μέρες από καλλυντικά κ καθαριότητα κ για το μωρό ένα πλήρες σετ ρούχων κ εσώρουχα κ φορμακι κ κουβερτούλα- μπουφανακι κλπ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα Ρίτα! Διάβασα στο φορουμ λίστες από αλλά μαιευτήρια,όπου μέσα είχε μέχρι και σεντονακια, πανακια για τις γουλιτσες κ κουβέρτα. Οι λίστες ήταν τεράστιες και γι αυτό μου έκανε εντύπωση αυτή του Γένεσις,η οποία στην ουσία δεν γράφει σχεδόν τίποτα.  Την κρέμα για τις θηλές την έφερα ως παράδειγμα,έχω ήδη αγοράσει της και βάζω από τον πέμπτο μήνα,έτσι ώστε να προετοιμάσω τις θηλές μου.Από ρουχαλακια και προϊόντα για το μωρό,τι πρέπει να έχω μαζί μου? 

Πρέπει να έχεις μαζί ένα πλήρες σετ ρούχων και εσωρούχων για το μωρό για την έξοδο από το μαιευτήριο. Συγκεκριμένα,φορμακι,εσώρουχο,καλτσακια,σκουφάκι. Πάρε,επίσης,μια πανούλα αγκαλιας και μια κουβερτούλα για να το σκεπάσεις στο καθισματακι μεταφοράς. Εμένα μου τα είχαν ζητήσει οι μαιες λίγο πριν το εξιτήριο και απλά πήγα με το καρεκλάκι αυτοκινήτου και μου παρέδωσαν έτοιμο ντυμένο το μωρό. Για το μωρό δεν χρειαζεται τίποτα άλλο. Όταν θα σου το φέρνουνστο δωματιο,στο τροχηλατο κουνακι έχουν και πανάκι για τις γουλιτσες και κουβερτούλα. Αν ζητήσεις rooming in,σου φέρνουν και πανες,κρεμα συγκαματος,μωτομαντηλα, εξτρα κουβερτουλα, απ όλα. Για την ακρίβεια,εμένα μου άνοιξαν τα διαφημιστικά κουτιά babylino κ frezyderm και μου τα τακτοποιησαν σε ένα δεύτερο τροχήλατο που άφησαν στο δωμάτιο γι αυτό τον σκοπό.

Δες τι χρειάζεται από δικαιολογητικά και για τη ληξιαρχική πραξη γεννησης και την έκδοση αμκα,τα δίνεις στην Κλινική και σου τα ετοιμάζουν αυτοί.

1 hour ago, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα Ρίτα! Διάβασα στο φορουμ λίστες από αλλά μαιευτήρια,όπου μέσα είχε μέχρι και σεντονακια, πανακια για τις γουλιτσες κ κουβέρτα. Οι λίστες ήταν τεράστιες και γι αυτό μου έκανε εντύπωση αυτή του Γένεσις,η οποία στην ουσία δεν γράφει σχεδόν τίποτα.  Την κρέμα για τις θηλές την έφερα ως παράδειγμα,έχω ήδη αγοράσει της και βάζω από τον πέμπτο μήνα,έτσι ώστε να προετοιμάσω τις θηλές μου.Από ρουχαλακια και προϊόντα για το μωρό,τι πρέπει να έχω μαζί μου? 

Όσον αφορά τα δικά σου είδη,πέρα από τα 3 σετ νυχτικου κ πυτζάμας με ρόμπα,παντοφλες,εσώρουχα,σουτιέν θηλασμου,οδοντοβουρτσα (δίνουν κ εκεί,μιας χρησης) κ τα συναφή,καλό είναι να έχεις κ ένα ζευγάρι σαγιονάρες για το ντουζ. Όλα τα υπόλοιπα,σαμπουαν,σερβιέτες,πετσετες κ.α. τα παρέχουν αυτοί. Αν σκεφτώ κάτι άλλο,θα γράψω νέο μήνυμα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rita1982 είπε:

Καλημέρα!Γέννησα πέρυσι τον Οκτώβριο στο Γενεσις. Δίνουν πολλά διαφημιστικά πακέτα. Θυμάμαι οτι έδωσαν ένα μεγάλο πακέτο από την babylino και ένα από την frezyderm,εταιρείες με τις οποίες συνεργάζεται η συγκεκριμένη κλινική. Αυτά τα πακέτα είχαν δείγματα από πολλά προϊόντα των εταιρειών. Εγώ,για να είμαι ειλικρινής,είχα μαζί μου κρέμα για τις θηλες (της medela όχι της frezyderm), όπως και πολλά αλλα εκτός λίστας του Γενεσις (ακόμα και σερβιέτες λοχείας), αλλά δεν τα χρειάστηκα.Να δώσω ένα tip για όσες επιδιώξουν τον θηλασμό. Πάρτε μαζί, και από την κλινική ακόμα, τα "κοχύλια θηλασμου" (breast shells). Είναι πραγματικά σωτήρια για πληγωμένες θηλες. Σε συνδυασμό με την κρεμα κάνουν θαύματα. Επίσης κάπου διάβασα ότι ίσως βοηθούν και στην αύξηση της παραγωγής γάλακτος.

Καλημέρα κορίτσι μου.. έπεσα πάνω στην ανάρτηση σου γιατί σας παρακολουθώ καθώς εγώ γεννάω αρχές Δεκεμβρίου. Κοιταω τώρα για κοχύλια θηλασμού. Έχεις κάποια εταιρεία να προτείνεις; Γιατί έχω χαθεί στο ψάξιμο.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. έπεσα πάνω στην ανάρτηση σου γιατί σας παρακολουθώ καθώς εγώ γεννάω αρχές Δεκεμβρίου. Κοιταω τώρα για κοχύλια θηλασμού. Έχεις κάποια εταιρεία να προτείνεις; Γιατί έχω χαθεί στο ψάξιμο.

Καλημερα!Εγώ πήρα της medela και της nuk αλλά με βόλεψαν καλύτερα της nuk. Οι nuk έχουν και κάλυμμα χωρίς τρύπες για τη νύχτα,για να μην στάζει το γάλα κ λερώνετσαι. Τα είχα πάρει πριν από 8 χρόνια όταν γέννησα τη μεγάλη μου κόρη,αλλά βλέπω ότι κυκλοφορούν ακόμα. Στο σκρουτζ τα έχει ως επιθέματα στήθους.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Rita1982 είπε:

Καλημερα!Εγώ πήρα της medela και της nuk αλλά με βόλεψαν καλύτερα της nuk. Οι nuk έχουν και κάλυμμα χωρίς τρύπες για τη νύχτα,για να μην στάζει το γάλα κ λερώνετσαι. Τα είχα πάρει πριν από 8 χρόνια όταν γέννησα τη μεγάλη μου κόρη,αλλά βλέπω ότι κυκλοφορούν ακόμα. Στο σκρουτζ τα έχει ως επιθέματα στήθους.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι αυτό με είχε προβληματίσει γιατί διάβασα ότι δεν βολεύουν και ότι χύνεται το γάλα που έχει τρέξει από το στήθος! Θα κοιτάξω τα nuk όπως προτείνεις νομίζω να είδα κι αυτά στο Σκρουτζ.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι αυτό με είχε προβληματίσει γιατί διάβασα ότι δεν βολεύουν και ότι χύνεται το γάλα που έχει τρέξει από το στήθος! Θα κοιτάξω τα nuk όπως προτείνεις νομίζω να είδα κι αυτά στο Σκρουτζ.

Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα στα κοχύλια της nuk είναι ότι παραμορφώνουν την όψη του στήθους,το δείχνουν όπως ήταν στη μόδα τη δεκαετία του '50,λίγο τριγωνικό. Δηλαδή,δεν μπορείς να τα φορέσεις και να βγεις έξω. Όμως αυτό έχει μικρή σημασία για μέσα στο σπίτι. Της medela είναι πιο στρογγυλές.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Rita1982 είπε:

Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα στα κοχύλια της nuk είναι ότι παραμορφώνουν την όψη του στήθους,το δείχνουν όπως ήταν στη μόδα τη δεκαετία του '50,λίγο τριγωνικό. Δηλαδή,δεν μπορείς να τα φορέσεις και να βγεις έξω. Όμως αυτό έχει μικρή σημασία για μέσα στο σπίτι. Της medela είναι πιο στρογγυλές.

Ευχαριστούμε πολύ πολύ για τις πληροφορίες! Θες να μας πεις και πως σου φάνηκε σαν κλινική; το προσωπικό πως είναι; έκανες rooming in ;

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , nairobi είπε:

Ευχαριστούμε πολύ πολύ για τις πληροφορίες! Θες να μας πεις και πως σου φάνηκε σαν κλινική; το προσωπικό πως είναι; έκανες rooming in ;

Λοιπόν,έμεινα σε σουίτα. Οι ξενοδοχειακού τυπου παροχές ήταν πάρα πολύ καλές. Το φαγητό πολύ καλό,στην καθαριότητα άψογοι. Οι μαιες έρχονταν πολύ συχνά για ιατρικές μετρήσεις,πχ πιεση. Βοηθούσαν στον θηλασμό επαρκως,αλλά όχι πληρως κατά την άποψή μου. Δηλαδή εφερναν το μωρό,το έβαζαν στο στήθος κ μετα έφευγαν. Φυσικά αν χρειαζόταν, υπάρχει κουμπί ειδοποίησης και ξανάρχονταν αμεσως. Άκουσα ότι υπάρχει πρόβλημα υποστελεχωσης στο Γένεσις τελευταία,οπότε είναι λίγες οι μαιες και γι' αυτό ίσως δεν αφιερώνουν περισσοτερο χρονο. Γενικά πάντως έμεινα πολύ ικανοποιημένη.

Εγώ ζήτησα να μου φέρνουν το μωρό για θηλασμό και μετά να δίνουν κ συμπλήρωμα σκονογαλα αν χρειαζόταν. Έτσι έκαναν,δεν μου την έφεραν ποτέ χορτατη. Έκανα rooming in τις τελευταίες 2 ημέρες,ήμουν από καισαρικη κ δεν μπορούσα νωρίτερα. Έπαιρναν το μωρό για μπανακι,πλύσιμο ποπου εάν έκανε κακακια κ για εξέταση από τον παιδιατρο. Έκαναν κ σεμινάρια δωρεάν όσο ήμουν εκεί,παρακολούθησα ένα για το μπάνιο του μωρού.

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rita1982 είπε:

Λοιπόν,έμεινα σε σουίτα. Οι ξενοδοχειακού τυπου παροχές ήταν πάρα πολύ καλές. Το φαγητό πολύ καλό,στην καθαριότητα άψογοι. Οι μαιες έρχονταν πολύ συχνά για ιατρικές μετρήσεις,πχ πιεση. Βοηθούσαν στον θηλασμό επαρκως,αλλά όχι πληρως κατά την άποψή μου. Δηλαδή εφερναν το μωρό,το έβαζαν στο στήθος κ μετα έφευγαν. Φυσικά αν χρειαζόταν, υπάρχει κουμπί ειδοποίησης και ξανάρχονταν αμεσως. Άκουσα ότι υπάρχει πρόβλημα υποστελεχωσης στο Γένεσις τελευταία,οπότε είναι λίγες οι μαιες και γι' αυτό ίσως δεν αφιερώνουν περισσοτερο χρονο. Γενικά πάντως έμεινα πολύ ικανοποιημένη.

Εγώ ζήτησα να μου φέρνουν το μωρό για θηλασμό και μετά να δίνουν κ συμπλήρωμα σκονογαλα αν χρειαζόταν. Έτσι έκαναν,δεν μου την έφεραν ποτέ χορτατη. Έκανα rooming in τις τελευταίες 2 ημέρες,ήμουν από καισαρικη κ δεν μπορούσα νωρίτερα. Έπαιρναν το μωρό για μπανακι,πλύσιμο ποπου εάν έκανε κακακια κ για εξέταση από τον παιδιατρο. Έκαναν κ σεμινάρια δωρεάν όσο ήμουν εκεί,παρακολούθησα ένα για το μπάνιο του μωρού.

 

 

Ωραία όσα διαβάζω! Κι εγώ το άκουσα αυτό που λες γι' αυτό αναρωτιέμαι αν θα είναι καλά τα πράγματα! Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν όλα όσα σου παρείχαν μήπως ήταν λόγω σουίτας και στα υπόλοιπα τρίκλινο δίκλινο μονόκλινο είναι διαφορετική η πολιτική τους! Εγώ θέλω να κάνω αναβάθμιση από δίκλινο σε μονόκλινο! Εσύ είχες κάνει αναβάθμιση αν επιτρέπεται ή πλήρωσες τιμή σουίτας; ρωτάω περισσότερο για να δω αν το τηρούν ή αν σου λένε δικαιολογίες ότι δεν υπάρχει πχ μονόκλινο διαθέσιμο! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...