Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια έκανα doppler σήμερα, είμαι 32 εβδομαδων..εκτός του ότι το μωρό προς το παρόν είναι ισχιακό μου είπε ότι είναι μικρό 1688.εσας πόσο είναι τα μωράκια σας; Είναι βέβαιος ότι ακόμα και αν γεννηθεί στην Πητ μέχρι 2600 το πολύ θα γεννηθεί,δεν είδε κάτι ανησυχητικό στον πλακούντα αλλά θέλει να επαναλάβουμε την εξέταση σε 2 εβδομάδες για να δούμε πως αναπτύσσεται..αν δούμε ότι μένει πίσω στην κλίμακα ανάπτυξης θα πρέπει να γεννήσω λεει.. Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία; Αύριο θα μιλήσω με τη γυναικολόγο μου και έχω αγχωθει αρκετά..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kristy09 είπε:

Κορίτσια έκανα doppler σήμερα, είμαι 32 εβδομαδων..εκτός του ότι το μωρό προς το παρόν είναι ισχιακό μου είπε ότι είναι μικρό 1688.εσας πόσο είναι τα μωράκια σας; Είναι βέβαιος ότι ακόμα και αν γεννηθεί στην Πητ μέχρι 2600 το πολύ θα γεννηθεί,δεν είδε κάτι ανησυχητικό στον πλακούντα αλλά θέλει να επαναλάβουμε την εξέταση σε 2 εβδομάδες για να δούμε πως αναπτύσσεται..αν δούμε ότι μένει πίσω στην κλίμακα ανάπτυξης θα πρέπει να γεννήσω λεει.. Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία; Αύριο θα μιλήσω με τη γυναικολόγο μου και έχω αγχωθει αρκετά..

Εγω σημερα πηγα για υπερηχο ειμαι 34+2 και ζυγιζει 2425..ειχα παει και οταν ημουν 31 εβδομαδων και ζυγιζε 1719.. αμα δεν ανησυχει ο γιατρος μην φοβασε ολα θα πανε καλα.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kristy09 είπε:

Κορίτσια έκανα doppler σήμερα, είμαι 32 εβδομαδων..εκτός του ότι το μωρό προς το παρόν είναι ισχιακό μου είπε ότι είναι μικρό 1688.εσας πόσο είναι τα μωράκια σας; Είναι βέβαιος ότι ακόμα και αν γεννηθεί στην Πητ μέχρι 2600 το πολύ θα γεννηθεί,δεν είδε κάτι ανησυχητικό στον πλακούντα αλλά θέλει να επαναλάβουμε την εξέταση σε 2 εβδομάδες για να δούμε πως αναπτύσσεται..αν δούμε ότι μένει πίσω στην κλίμακα ανάπτυξης θα πρέπει να γεννήσω λεει.. Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία; Αύριο θα μιλήσω με τη γυναικολόγο μου και έχω αγχωθει αρκετά..

Μου φαίνεται περίεργο γιατί κι εμένα με είδε ο γιατρός όταν ήμουν 32+4 και το μωρό ήταν 1900. Μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό και το βλέπω κι εγώ στον υπέρηχο που μου δίνει, ότι είναι μέσα στη κλίμακα ανάπτυξης. Μάλιστα φαίνεται να είναι ακριβώς στη μέση. Καθόλου πίσω.

5 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπέρα!! Με καθαρό οινόπνευμα πριν 2 χρόνια μου  είχε πει ο γιατρός!! Και ευχαριστώ που μου θύμισες να το συμπεριλάβω στη βαλίτσα!! 

Κορίτσια παίρνουμε μαζί στο κι και τέτοια πράγματα; Φαντάστηκα πως αυτά χρειάζονται στο σπίτι. Επίσης να πάρω μαζί και παμπερς;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μου φαίνεται περίεργο γιατί κι εμένα με είδε ο γιατρός όταν ήμουν 32+4 και το μωρό ήταν 1900. Μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό και το βλέπω κι εγώ στον υπέρηχο που μου δίνει, ότι είναι μέσα στη κλίμακα ανάπτυξης. Μάλιστα φαίνεται να είναι ακριβώς στη μέση. Καθόλου πίσω.

Κορίτσια παίρνουμε μαζί στο κι και τέτοια πράγματα; Φαντάστηκα πως αυτά χρειάζονται στο σπίτι. Επίσης να πάρω μαζί και παμπερς;

Εγώ επειδή θα γεννήσω στο πανεπιστημιακό της περιοχής μου ,θα έχω μαζί μου κ οινόπνευμα κ παμπερς . Πιθανότατα οινόπνευμα θα έχει εκεί , αλλά προτιμώ να έχω τα δικά μου πράγματα.. κ παμπερς δεν διαθέτει για μωρά, αν κ στο εξιτήριο από ότι θυμάμαι έδιναν μια κούτα με διάφορα προϊόντα περιποίησης για το μωρό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μου φαίνεται περίεργο γιατί κι εμένα με είδε ο γιατρός όταν ήμουν 32+4 και το μωρό ήταν 1900. Μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό και το βλέπω κι εγώ στον υπέρηχο που μου δίνει, ότι είναι μέσα στη κλίμακα ανάπτυξης. Μάλιστα φαίνεται να είναι ακριβώς στη μέση. Καθόλου πίσω.

Κορίτσια παίρνουμε μαζί στο κι και τέτοια πράγματα; Φαντάστηκα πως αυτά χρειάζονται στο σπίτι. Επίσης να πάρω μαζί και παμπερς;

Στα ιδιωτικά όχι, τα παρέχουν εκείνοι. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Εγω σημερα πηγα για υπερηχο ειμαι 34+2 και ζυγιζει 2425..ειχα παει και οταν ημουν 31 εβδομαδων και ζυγιζε 1719.. αμα δεν ανησυχει ο γιατρος μην φοβασε ολα θα πανε καλα.. 

 

7 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μου φαίνεται περίεργο γιατί κι εμένα με είδε ο γιατρός όταν ήμουν 32+4 και το μωρό ήταν 1900. Μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό και το βλέπω κι εγώ στον υπέρηχο που μου δίνει, ότι είναι μέσα στη κλίμακα ανάπτυξης. Μάλιστα φαίνεται να είναι ακριβώς στη μέση. Καθόλου πίσω.

Καλημέρα κορίτσια, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Laky χωρίς να είμαι σίγουρη νομίζω ότι στα εμβρυακια +-200ειναι αρκετή απόκλιση όπως και παίζει ρόλο η ακριβής ηλικία κύησης..

Η γιατρός μου που μίλησα ήταν καθυσηχαστικη και μου είπε να επαναλαβω την εξέταση  στις 36 εβδομάδες.Οσο για το ότι είναι ισχιακό είναι πολύ νωρίς για να απασχολεί μου είπε...Ελπίζω να μη χρησιμοποιηθεί ως δικαιολογία για καισαρική!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Εγώ ρώτησα τον γιατρό μου για το Παπαγεωργίου στη Θεσσαλονίκη και μου είπε απολύτως τίποτα. Μόνο τα ρούχα εξωδου. Γι αυτό ρωτάω. Μήπως δε γνωρίζει αυτός.

Μμμ...περιεργο μου φαινεται χωρις να γνωριζω κιολας, δημοσιο δεν ειναι το Παπαγεωργιου?

Εγω θα εστελνα κανα email για σιγουρα

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο εφημερεύον θα γεννήσω είτε Ιπποκράτειο είτε Παπαγεωργίου..ο γιατρός μου είπε δεν χρειάζεται κάτι πέρα από τα ρουχαλακια εξόδου ίσως μερικά pampers γιατί μερικές φορές δεν φτάνουν αυτά που δίνουν από το νοσοκομείο..έβαλα όμως μαζί μας 3-4 ζιπουνακια, 2-3 φορμακια, 2 πάνες αγκαλιας , ένα σελτεδακι για όταν τον αλλαζω και καλτσάκια..Στο Ιπποκράτειο έχω στείλει μέιλ εδώ και μια εβδομάδα και δεν μου έχουν απαντήσει..

Εκανα σήμερα και ραπιντ και βγήκα αρνητική σχετικά γρήγορα μπορώ να πω οπότε δεν θα χάσω και το ραντεβού της Δευτέρας. . σήμερα μπήκα στην 37η απίστευτο μου φαίνεται και οσο περνάει ο καιρός τόσο αγχώνομαι για την όλη διαδικασία.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, giota86 είπε:

Μμμ...περιεργο μου φαινεται χωρις να γνωριζω κιολας, δημοσιο δεν ειναι το Παπαγεωργιου?

Εγω θα εστελνα κανα email για σιγουρα

 

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα να κάνω η α σιγουριά.

πρίν από 8 λεπτά , Matina87 είπε:

Και εγώ στο εφημερεύον θα γεννήσω είτε Ιπποκράτειο είτε Παπαγεωργίου..ο γιατρός μου είπε δεν χρειάζεται κάτι πέρα από τα ρουχαλακια εξόδου ίσως μερικά pampers γιατί μερικές φορές δεν φτάνουν αυτά που δίνουν από το νοσοκομείο..έβαλα όμως μαζί μας 3-4 ζιπουνακια, 2-3 φορμακια, 2 πάνες αγκαλιας , ένα σελτεδακι για όταν τον αλλαζω και καλτσάκια..Στο Ιπποκράτειο έχω στείλει μέιλ εδώ και μια εβδομάδα και δεν μου έχουν απαντήσει..

Εκανα σήμερα και ραπιντ και βγήκα αρνητική σχετικά γρήγορα μπορώ να πω οπότε δεν θα χάσω και το ραντεβού της Δευτέρας. . σήμερα μπήκα στην 37η απίστευτο μου φαίνεται και οσο περνάει ο καιρός τόσο αγχώνομαι για την όλη διαδικασία.. 

Γιατί εσύ θα το αλλάζεις; Αλλαγμένο δε το φέρνουν;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μου φαίνεται περίεργο γιατί κι εμένα με είδε ο γιατρός όταν ήμουν 32+4 και το μωρό ήταν 1900. Μου είπε πως είναι απόλυτα φυσιολογικό και το βλέπω κι εγώ στον υπέρηχο που μου δίνει, ότι είναι μέσα στη κλίμακα ανάπτυξης. Μάλιστα φαίνεται να είναι ακριβώς στη μέση. Καθόλου πίσω.

Κορίτσια παίρνουμε μαζί στο κι και τέτοια πράγματα; Φαντάστηκα πως αυτά χρειάζονται στο σπίτι. Επίσης να πάρω μαζί και παμπερς;

Υπερβάλλω πάντα! Παίρνω όλο το σπίτι μαζί όπου κι αν πάω! Για να σου είπε ο γιατρός τότε δε θα χρειαστείς!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Kristy09 είπε:

Κορίτσια έκανα doppler σήμερα, είμαι 32 εβδομαδων..εκτός του ότι το μωρό προς το παρόν είναι ισχιακό μου είπε ότι είναι μικρό 1688.εσας πόσο είναι τα μωράκια σας; Είναι βέβαιος ότι ακόμα και αν γεννηθεί στην Πητ μέχρι 2600 το πολύ θα γεννηθεί,δεν είδε κάτι ανησυχητικό στον πλακούντα αλλά θέλει να επαναλάβουμε την εξέταση σε 2 εβδομάδες για να δούμε πως αναπτύσσεται..αν δούμε ότι μένει πίσω στην κλίμακα ανάπτυξης θα πρέπει να γεννήσω λεει.. Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία; Αύριο θα μιλήσω με τη γυναικολόγο μου και έχω αγχωθει αρκετά..

Υπερβολικός φαντάζομαι..και μένα στη doppler ο εμβρυολογος μου έλεγε πως είναι μικρή 1600 και η γυναικολόγος δεν αγχώθηκε..

Πήγα χθες για καρδιοτοκογραφο και τελικά δεν είχα συσπάσεις..όλα καλά..μάλλον ήταν από τη κουραση..θα ξανά πάω την άλλη βδομάδα..μέσα σε 2 βδομάδες πήρε 300 γραμμάρια..λίγα μου φαίνονται αλλά η γιατρός δεν αγχώνεται..33+4 1900 γραμμάρια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!είχα και γω γιατρό σήμερα όλα καλά με την μικρή είναι 2350,  33+6 εγώ.Το θέμα μας είναι το αμνιακο υγρο που πέφτει και μου πε να με δει παλι σε 4 μέρες γιατί αν πέσει και άλλο θα χρειαστεί να μου την πάρει πιο πριν :/ Δεν σας κρύβω στεναχωρηθηκα γιατί θα θελα άλλες 2 βδομάδες ,ευτυχώς τα κιλά της είναι καλά. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...