Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Αχ γλυκιά μου!! Πόσο θα καθίσει;; εσύ επέστρεψες σπίτι σου; δεν το έζησα αλλά θυμάμαι όταν μου το είπαν ως ενδεχόμενο ότι έκλαιγα και έλεγα ότι δεν θα φύγω αν δεν πάρω και το μωρό μου μαζί!! Τελικά δε χρειάστηκε!! Σου στέλνω αγκαλιά! 

:x σε ευχαριστώ :x... Λογικά η σήμερα η αύριο θα βγει... Αλλά ταλαιπωριεται η καημενουλα! Εγώ σπίτι ναι.. Κάνω αντλήσεις με θήλαστρο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Nj__ είπε:

:x σε ευχαριστώ :x... Λογικά η σήμερα η αύριο θα βγει... Αλλά ταλαιπωριεται η καημενουλα! Εγώ σπίτι ναι.. Κάνω αντλήσεις με θήλαστρο! 

Το συντομότερο εύχομαι!! :x Καλό κουράγιο με τις αντλήσεις!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Λυπάμαι! Αλλά το ακούω πολύ συχνά αυτό!! Για μένα κακώς που την κράτησα μια βδομάδα!  Αν την ρωτήσεις τώρα βέβαια θα σου πει ότι με βοήθησε πολύ!! Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, παρακαλώ τον Θεό να με φωτίσει να μην το κάνω κι εγώ αυτό ποτέ στα παιδιά μου! Μην σκας την ψυχούλα σου κορίτσι μου! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!! 

Σε ευχαριστώ πολύ, με το καλό και σενα! Να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Χαχαχα αν τη ρωτήσεις και εμένα τα ίδια θα σου πει...Επίσης το ότι πήγα σε γιατρό της έδωσε άλλοθι και δεν αναγνωρίζει κανένα λάθος..εγώ είχα το πρόβλημα ,εκείνη τα έκανε όλα τέλεια! Ευτυχώς κατάφερα να τα αφήσω πίσω!!!

6 ώρες πρίν, Laky είπε:

Όταν λέω όμως εγώ μόνη εννοώ μόνη. Ολομόναχη. Όχι με τον σύζυγο και να θέλω και τρίτο άτομο στο σπίτι. Στο σπίτι θα βρίσκομαι μόνο εγώ και το μωρό.

Και εγώ μόνη μου ήμουν όλη μέρα ο σύζυγος τότε λόγω δουλειάς εφευγε το πρωί και γυρνουσε το βράδυ και γι αυτό νόμιζα θα ήταν καλύτερα να έχω τη μαμά μου για παρέα και για βοήθεια...Η αλήθεια είναι ότι οι σχέσεις μας πριν από αυτό ήταν πολύ καλές και είχα άλλη εικόνα για εκείνη και τη θεωρούσα σαν άνθρωπο μη παρεμβατική και διακριτικη αλλά μέσα σε μια τόσο πιέστηκη συνθήκη αναδύθηκαν άλλες πτυχες.. σίγουρα αυτό ήταν η δική μου εμπειρία δε σημαίνει ότι είναι κανόνας....Αλλά αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα επέλεγα τη λύση της μαίας γιατί και εγώ τότε ένιωθα μεγάλο άγχος και ανασφάλεια που ήμουν τόσες ώρες μόνη μου..Φαντάσου έμεινα 5 μέρες στο νοσοκομείο λόγω επιπλοκής και όταν μου δώσανε εξιτήριο δεν ήθελα με τίποτα να φύγω!!!


 

2 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Λογικά η σήμερα η αύριο θα βγει... Αλλά ταλαιπωριεται η καημενουλα! Εγώ σπίτι ναι.. Κάνω αντλήσεις με θήλαστρο! 

Να σου ζήσει η μικρούλα σου!!! Εύχομαι η περιπέτεια σας να τελειώσει όσο το δυνατόν γρηγορότερα και να την πάρεις πάλι στην αγκαλιά σου!!

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Κοριτσια μου επιτελους εφτασε η μερα που πηρα την αδεια..γιατι σερνομουν στην δουλεια

Άντε κορίτσι μου επιτέλους. Να προλάβεις να ξεκουραστείς και λίγο. Προσπάθησε να κοιμηθείς όσο περισσότερο μπορείς μέχρι να έρθει το μωρό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Όταν λέω όμως εγώ μόνη εννοώ μόνη. Ολομόναχη. Όχι με τον σύζυγο και να θέλω και τρίτο άτομο στο σπίτι. Στο σπίτι θα βρίσκομαι μόνο εγώ και το μωρό. Γι αυτό ρωτάω. Αν χρειάζεται κάποιες ημέρες να έρθουν να μείνουν εδώ κάποιες φίλες μου αν και καμιά δεν έχει γνώσεις επάνω σε παιδιά. Μάλλον θα καταφύγω κι εγώ στη λύση της μαίας τις πρώτες ημέρες όπως μου είπατε. Ελπίζω να μην χρειαστεί να δώσω πολλά χρήματα. Έχετε καμία εικόνα πάνω σ αυτό;

@Laky ειμαστε πολλες τελικα που θα ειμαστε ολομόναχες! Για την βοηθεια καποιας μαίας δεν γνωριζω να σου πω αλλα αν καποιος θα μπορουσε να ερχεται στο σπιτι σου εστω για λιγες ωρες καθημερινά, θα σε ξαλαφρωνει αφανταστα!. Εννοειται καποιος/α που να νιωθεις ανετα μαζι του και να μην σου ασκει κριτικη. Οι φιλες σου μπορει να μην εχουν γνωσεις πανω σε παιδια, αλλα πιστεψε με αν μπορουν να σου φτιαξουν εστω ενα φαγητακι θα ειναι οτι πιο πολυτιμο εκεινη την στιγμη! Επισης το να μενει καποιος με το μωρο ωστε εσυ να κοιμάσαι εστω μια-δυο ωριτσες ή να κανεις ενα μπανιο, θα σε ανανεωνει τρομερα!Αν εχεις την δυνατοτητα, καλεσε μια κοπελα να σου κανει καποιες δουλιτσες στο σπιτι για τον πρωτο καιρο. Καθαριοτητα και σιδερο κυριως, ωστε να μπορεις να ασχολεισαι αποκλειστικα με το μωρο.Διαφορετικα, απολαυσε το μωρακι σου και το σπιτι ας ερθει και σε δευτερη μοιρα, δε χαθηκε ο κοσμος! Μια φορα θα ειναι νεογεννητο και κραταει πολυ λιγο, απολαυστε το!

Εν τω μεταξυ κοριτσια μου εγινε κατι απιστευτο! Με ειδοποιησαν πως με δεχθηκαν σε μια δουλεια που ειχα κανει χαρτια πριν απο παρα πολυ καιρο και πρεπει να απαντησω αμεσα αν θα παω! Δυστυχως απο οτι ρωτησα στον εφκα δεν δικαιουμαι αυτη την 5μηνη αδεια κυησης και λοχειας επειδη δεν συμπληρωνω τα απαιτουμενα ενσημα. Ουτε κι ο οαεδ μπορει να μου προσφερει κατι. Ξερει καμια τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση; Απ'οτι το βλεπω θα την χασω την δουλεια:roll:

On 2/10/2022 at 3:16 ΜΜ, nairobi είπε:

Κι εγώ 32η είμαι! Και από ότι βλέπω μαζί είμαστε και στο πρώτο παιδί!! κι εμένα τον Σεπτέμβριο του 20 γεννήθηκε ο μικρός!! Πως θα τα καταφέρουμε με τόσο μικρή διαφορά ηλικίας;;; καλό κουράγιο!! Τις τελευταίες μέρες όλο αυτό σκέφτομαι!! 

Ειμαστε τρεις περιπου στην ιδια εβδομαδα και με δίχρονο !!:P Τι θα κανουμε με ενα νεογεννητο κι ενα νηπιο μαζι πραγματικα κι εγω ολο αυτο σκεφτομαι! Τι ωραια που ήταν στην πρωτη, κοιμομουν οταν κοιμοταν, τωρα θα πρεπει να πινω ψευτικο τσαι με την μεγαλη και να χτενιζω πλεξουδες της κουκλας της. Περα απο την κουραση, με ανησυχουν και οι ζηλιες που σιγουρα θα αντιμετωπισουμε στο σπιτι. Η μεγαλη θα χασει την αποκλειστικοτητα της σε μια δυσκολη ηλικια.Ήθελα ομως πολυ να εχουν μικρη διαφορα τα αδερφια μεταξυ τους, οπότε θα βαλω τα δυνατα μου! Ελπιζω να παει οσο το δυνατον καλυτερα αυτο! Με ανακουφιζει πολυ το οτι μπορω να το συζηταω μαζι σας αυτο παντως κοριτσια:x

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2022 at 3:31 ΠΜ, Nj__ είπε:

Κοριτσια καλημέρα! 

Μου σπάσανε τα νερά το απόγευμα κ ως τις 11 είχα ήδη γεννήσει! 34 εβδομαδων η μικρη μας βγήκε 2.900! Φτου φτου όλα καλά κ οι δύο μας! 

(θα σας ενημερώσω για όλα όσα αφορούν το γενεσις αυτές τις μέρες... Πετσετες πάντως στο 2κλινο δν έχει :wink:

Κορίτσι μου να σου ζήσει! Γερό και ευλογημένο να είναι και όλη του η ζωή να είναι στρωμένη με ροδοπέταλα!!!

Εγώ σήμερα είχα πολλούς πόνους στη μέση και 2 πετρώματα στη κοιλιά..κάποια στιγμή σιδέρωνα και είδα νερά κάτω..πρέπει να έσταζε το σίδερο γιατί εγώ δεν ένιωσα βρεγμένη..φοβάμαι μέχρι το πρωί..ελπίζω να μην έχει γίνει κάτι..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Geo22 είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει! Γερό και ευλογημένο να είναι και όλη του η ζωή να είναι στρωμένη με ροδοπέταλα!!!

Εγώ σήμερα είχα πολλούς πόνους στη μέση και 2 πετρώματα στη κοιλιά..κάποια στιγμή σιδέρωνα και είδα νερά κάτω..πρέπει να έσταζε το σίδερο γιατί εγώ δεν ένιωσα βρεγμένη..φοβάμαι μέχρι το πρωί..ελπίζω να μην έχει γίνει κάτι..

Ελπίζω να είσαι καλά!

3 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Laky ειμαστε πολλες τελικα που θα ειμαστε ολομόναχες! Για την βοηθεια καποιας μαίας δεν γνωριζω να σου πω αλλα αν καποιος θα μπορουσε να ερχεται στο σπιτι σου εστω για λιγες ωρες καθημερινά, θα σε ξαλαφρωνει αφανταστα!. Εννοειται καποιος/α που να νιωθεις ανετα μαζι του και να μην σου ασκει κριτικη. Οι φιλες σου μπορει να μην εχουν γνωσεις πανω σε παιδια, αλλα πιστεψε με αν μπορουν να σου φτιαξουν εστω ενα φαγητακι θα ειναι οτι πιο πολυτιμο εκεινη την στιγμη! Επισης το να μενει καποιος με το μωρο ωστε εσυ να κοιμάσαι εστω μια-δυο ωριτσες ή να κανεις ενα μπανιο, θα σε ανανεωνει τρομερα!Αν εχεις την δυνατοτητα, καλεσε μια κοπελα να σου κανει καποιες δουλιτσες στο σπιτι για τον πρωτο καιρο. Καθαριοτητα και σιδερο κυριως, ωστε να μπορεις να ασχολεισαι αποκλειστικα με το μωρο.Διαφορετικα, απολαυσε το μωρακι σου και το σπιτι ας ερθει και σε δευτερη μοιρα, δε χαθηκε ο κοσμος! Μια φορα θα ειναι νεογεννητο και κραταει πολυ λιγο, απολαυστε το!

Εν τω μεταξυ κοριτσια μου εγινε κατι απιστευτο! Με ειδοποιησαν πως με δεχθηκαν σε μια δουλεια που ειχα κανει χαρτια πριν απο παρα πολυ καιρο και πρεπει να απαντησω αμεσα αν θα παω! Δυστυχως απο οτι ρωτησα στον εφκα δεν δικαιουμαι αυτη την 5μηνη αδεια κυησης και λοχειας επειδη δεν συμπληρωνω τα απαιτουμενα ενσημα. Ουτε κι ο οαεδ μπορει να μου προσφερει κατι. Ξερει καμια τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση; Απ'οτι το βλεπω θα την χασω την δουλεια:roll:

Ειμαστε τρεις περιπου στην ιδια εβδομαδα και με δίχρονο !!:P Τι θα κανουμε με ενα νεογεννητο κι ενα νηπιο μαζι πραγματικα κι εγω ολο αυτο σκεφτομαι! Τι ωραια που ήταν στην πρωτη, κοιμομουν οταν κοιμοταν, τωρα θα πρεπει να πινω ψευτικο τσαι με την μεγαλη και να χτενιζω πλεξουδες της κουκλας της. Περα απο την κουραση, με ανησυχουν και οι ζηλιες που σιγουρα θα αντιμετωπισουμε στο σπιτι. Η μεγαλη θα χασει την αποκλειστικοτητα της σε μια δυσκολη ηλικια.Ήθελα ομως πολυ να εχουν μικρη διαφορα τα αδερφια μεταξυ τους, οπότε θα βαλω τα δυνατα μου! Ελπιζω να παει οσο το δυνατον καλυτερα αυτο! Με ανακουφιζει πολυ το οτι μπορω να το συζηταω μαζι σας αυτο παντως κοριτσια:x

Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Έτσι λέω να κάνω κι εγώ. Θα έρχονται για δουλειές και θα μου φέρνουν φαγητό. Ελπίζω όλο αυτό να αρκεί. Φοβάμαι μη γίνει κάτι με το μωρό και είμαι ολομόναχη. Τίποτα άλλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Laky ειμαστε πολλες τελικα που θα ειμαστε ολομόναχες! Για την βοηθεια καποιας μαίας δεν γνωριζω να σου πω αλλα αν καποιος θα μπορουσε να ερχεται στο σπιτι σου εστω για λιγες ωρες καθημερινά, θα σε ξαλαφρωνει αφανταστα!. Εννοειται καποιος/α που να νιωθεις ανετα μαζι του και να μην σου ασκει κριτικη. Οι φιλες σου μπορει να μην εχουν γνωσεις πανω σε παιδια, αλλα πιστεψε με αν μπορουν να σου φτιαξουν εστω ενα φαγητακι θα ειναι οτι πιο πολυτιμο εκεινη την στιγμη! Επισης το να μενει καποιος με το μωρο ωστε εσυ να κοιμάσαι εστω μια-δυο ωριτσες ή να κανεις ενα μπανιο, θα σε ανανεωνει τρομερα!Αν εχεις την δυνατοτητα, καλεσε μια κοπελα να σου κανει καποιες δουλιτσες στο σπιτι για τον πρωτο καιρο. Καθαριοτητα και σιδερο κυριως, ωστε να μπορεις να ασχολεισαι αποκλειστικα με το μωρο.Διαφορετικα, απολαυσε το μωρακι σου και το σπιτι ας ερθει και σε δευτερη μοιρα, δε χαθηκε ο κοσμος! Μια φορα θα ειναι νεογεννητο και κραταει πολυ λιγο, απολαυστε το!

Εν τω μεταξυ κοριτσια μου εγινε κατι απιστευτο! Με ειδοποιησαν πως με δεχθηκαν σε μια δουλεια που ειχα κανει χαρτια πριν απο παρα πολυ καιρο και πρεπει να απαντησω αμεσα αν θα παω! Δυστυχως απο οτι ρωτησα στον εφκα δεν δικαιουμαι αυτη την 5μηνη αδεια κυησης και λοχειας επειδη δεν συμπληρωνω τα απαιτουμενα ενσημα. Ουτε κι ο οαεδ μπορει να μου προσφερει κατι. Ξερει καμια τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση; Απ'οτι το βλεπω θα την χασω την δουλεια:roll:

Ειμαστε τρεις περιπου στην ιδια εβδομαδα και με δίχρονο !!:P Τι θα κανουμε με ενα νεογεννητο κι ενα νηπιο μαζι πραγματικα κι εγω ολο αυτο σκεφτομαι! Τι ωραια που ήταν στην πρωτη, κοιμομουν οταν κοιμοταν, τωρα θα πρεπει να πινω ψευτικο τσαι με την μεγαλη και να χτενιζω πλεξουδες της κουκλας της. Περα απο την κουραση, με ανησυχουν και οι ζηλιες που σιγουρα θα αντιμετωπισουμε στο σπιτι. Η μεγαλη θα χασει την αποκλειστικοτητα της σε μια δυσκολη ηλικια.Ήθελα ομως πολυ να εχουν μικρη διαφορα τα αδερφια μεταξυ τους, οπότε θα βαλω τα δυνατα μου! Ελπιζω να παει οσο το δυνατον καλυτερα αυτο! Με ανακουφιζει πολυ το οτι μπορω να το συζηταω μαζι σας αυτο παντως κοριτσια:x

Αχ δεν ξέρω και έχει τρομερή προσκόλληση τον τελευταίο καιρό! Όλο στην αγκαλιά μου φωλιάζει! Πότε χαϊδεύει την κοιλιά πότε τη ζηλεύει!! Του έκανα πρόλογο για τον θηλασμό ότι η μαμά θα δώσει στο νινί το γαλατάκι της όπως το έδωσε και σε σένα! Με κοιτάει με απορία!! Να δω πως θα γίνεται να θηλάζω και να έχω την προσοχή μου και στο μεγάλο νινί!! Μικράκια είναι ακόμα μωρέ! Δύσκολη ηλικία!! Αλλά μας έχουν ανάγκη ακόμα εννοείται!! Και δεν θέλω με τίποτα να τον παραμελήσω!!! Τον ύπνο τον ξεχνάμε πιστεύω κορίτσι μου!!! Θα τα λέμε και εδώ για συμπαράσταση η μια στην άλλη !! Με το καλό να μας έρθουν τα μικρούλια!!!! :x

4 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει! Γερό και ευλογημένο να είναι και όλη του η ζωή να είναι στρωμένη με ροδοπέταλα!!!

Εγώ σήμερα είχα πολλούς πόνους στη μέση και 2 πετρώματα στη κοιλιά..κάποια στιγμή σιδέρωνα και είδα νερά κάτω..πρέπει να έσταζε το σίδερο γιατί εγώ δεν ένιωσα βρεγμένη..φοβάμαι μέχρι το πρωί..ελπίζω να μην έχει γίνει κάτι..

Κι εμένα χτες η μέση με πέθανε! Καμία στάση δεν με ανακούφιζε και η κοιλιά σχεδόν όλη μέρα πέτρα!! Μπορεί όμως και να κρύωσα στη βόλτα προχτές αυτό σκέφτομαι!! Από το σίδερο θα είναι και μένα στάζει κορίτσι μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 3:57 ΠΜ, Nj__ είπε:

Καλημέρα.... Ναι όντως την μέτρησαν σήμερα κ βρήκανε αυξημένη τιμή οπότε την κράτησαν τη μικρούλα στη ΜΕΝΝ λόγω του ίκτερου κ τη βαλανε στη λάμπα ... Δύσκολο να τη δίνεις... Με πιάσανε τα κλάματα μέσα στη κλινική... Έλεγα φταίω εγώ που την είχα μόνο με θηλασμο

Τπτ δεν φαινόταν όχι (τώρα ίσως υπήρχαν συμπτώματα τις τελευταίες μέρες αλλά εγώ δεν το κατάλαβα γτ ήταν νωρίς), ξαφνικά εκεί που ξαπλωνα μου σπάσανε τα νερά! 

Δεν φταίει ο θηλασμός κορίτσι μου. Μερικά παιδάκια ανεβάζουν ίκτερο... Δεν κατάλαβα όμως. Βγήκατε και τώρα την κρατήσανε μέσα; Δεν είπαν εσένα να την βάζεις στον ήλιο;

On 4/10/2022 at 8:23 ΠΜ, Laky είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Όταν λέω όμως εγώ μόνη εννοώ μόνη. Ολομόναχη. Όχι με τον σύζυγο και να θέλω και τρίτο άτομο στο σπίτι. Στο σπίτι θα βρίσκομαι μόνο εγώ και το μωρό. Γι αυτό ρωτάω. Αν χρειάζεται κάποιες ημέρες να έρθουν να μείνουν εδώ κάποιες φίλες μου αν και καμιά δεν έχει γνώσεις επάνω σε παιδιά. Μάλλον θα καταφύγω κι εγώ στη λύση της μαίας τις πρώτες ημέρες όπως μου είπατε. Ελπίζω να μην χρειαστεί να δώσω πολλά χρήματα. Έχετε καμία εικόνα πάνω σ αυτό;

Εξαρτάται για πόσα πράγματα την θέλεις, πόσες μέρες-ώρες...

8 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Laky ειμαστε πολλες τελικα που θα ειμαστε ολομόναχες! Για την βοηθεια καποιας μαίας δεν γνωριζω να σου πω αλλα αν καποιος θα μπορουσε να ερχεται στο σπιτι σου εστω για λιγες ωρες καθημερινά, θα σε ξαλαφρωνει αφανταστα!. Εννοειται καποιος/α που να νιωθεις ανετα μαζι του και να μην σου ασκει κριτικη. Οι φιλες σου μπορει να μην εχουν γνωσεις πανω σε παιδια, αλλα πιστεψε με αν μπορουν να σου φτιαξουν εστω ενα φαγητακι θα ειναι οτι πιο πολυτιμο εκεινη την στιγμη! Επισης το να μενει καποιος με το μωρο ωστε εσυ να κοιμάσαι εστω μια-δυο ωριτσες ή να κανεις ενα μπανιο, θα σε ανανεωνει τρομερα!Αν εχεις την δυνατοτητα, καλεσε μια κοπελα να σου κανει καποιες δουλιτσες στο σπιτι για τον πρωτο καιρο. Καθαριοτητα και σιδερο κυριως, ωστε να μπορεις να ασχολεισαι αποκλειστικα με το μωρο.Διαφορετικα, απολαυσε το μωρακι σου και το σπιτι ας ερθει και σε δευτερη μοιρα, δε χαθηκε ο κοσμος! Μια φορα θα ειναι νεογεννητο και κραταει πολυ λιγο, απολαυστε το!

Εν τω μεταξυ κοριτσια μου εγινε κατι απιστευτο! Με ειδοποιησαν πως με δεχθηκαν σε μια δουλεια που ειχα κανει χαρτια πριν απο παρα πολυ καιρο και πρεπει να απαντησω αμεσα αν θα παω! Δυστυχως απο οτι ρωτησα στον εφκα δεν δικαιουμαι αυτη την 5μηνη αδεια κυησης και λοχειας επειδη δεν συμπληρωνω τα απαιτουμενα ενσημα. Ουτε κι ο οαεδ μπορει να μου προσφερει κατι. Ξερει καμια τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση; Απ'οτι το βλεπω θα την χασω την δουλεια:roll:

Ειμαστε τρεις περιπου στην ιδια εβδομαδα και με δίχρονο !!:P Τι θα κανουμε με ενα νεογεννητο κι ενα νηπιο μαζι πραγματικα κι εγω ολο αυτο σκεφτομαι! Τι ωραια που ήταν στην πρωτη, κοιμομουν οταν κοιμοταν, τωρα θα πρεπει να πινω ψευτικο τσαι με την μεγαλη και να χτενιζω πλεξουδες της κουκλας της. Περα απο την κουραση, με ανησυχουν και οι ζηλιες που σιγουρα θα αντιμετωπισουμε στο σπιτι. Η μεγαλη θα χασει την αποκλειστικοτητα της σε μια δυσκολη ηλικια.Ήθελα ομως πολυ να εχουν μικρη διαφορα τα αδερφια μεταξυ τους, οπότε θα βαλω τα δυνατα μου! Ελπιζω να παει οσο το δυνατον καλυτερα αυτο! Με ανακουφιζει πολυ το οτι μπορω να το συζηταω μαζι σας αυτο παντως κοριτσια:x

Άνευ αποδοχών;

  • Μου αρέσει 2

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Δεν φταίει ο θηλασμός κορίτσι μου. Μερικά παιδάκια ανεβάζουν ίκτερο... Δεν κατάλαβα όμως. Βγήκατε και τώρα την κρατήσανε μέσα; Δεν είπαν εσένα να την βάζεις στον ήλιο;

Εξαρτάται για πόσα πράγματα την θέλεις, πόσες μέρες-ώρες...

Άνευ αποδοχών;

Ε φυσικά και εξαρτάται απ' τις ώρες. Αν έχει κάποια εικόνα από τιμές ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειχα υπερηχο σημερα..ζυγιζε 2,425..και με εβγαλε 2 μερες μεγαλυτερη..δηλαδη 34+2..σας εχει τυχει; η γιατρος μου λεει η μετρησεις ειναι πολυ καλες..την ρωτησα για αυτα τα υγρα που σας ειπα και μου λεει δεν ανησυχουμε εφοσων δεν εχεις με αιμα και πονο..προσπαθησε για 3d αλλα δεν μπορουσε να την πιασει καλα διοτι μου λεει επειδη εχει μεγαλωσει και το προσωπο ειναι κοντα στον πλακουντα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Laky είπε:

Ε φυσικά και εξαρτάται απ' τις ώρες. Αν έχει κάποια εικόνα από τιμές ρώτησα.

Ναι εννοώ ότι αν έρθει μια φορά θα σου πάρει 40-50€. Αν όμως την θέλεις για κάθε μέρα θα κάνετε άλλη συμφωνία. Δεν ξέρω ακριβώς πόσο για να σου πω. Απλά ήθελα να πω ότι αν είναι για μεγαλύτερη δέσμευση, θα σου κοστίσει αρκετά 

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια ειχα υπερηχο σημερα..ζυγιζε 2,425..και με εβγαλε 2 μερες μεγαλυτερη..δηλαδη 34+2..σας εχει τυχει; η γιατρος μου λεει η μετρησεις ειναι πολυ καλες..την ρωτησα για αυτα τα υγρα που σας ειπα και μου λεει δεν ανησυχουμε εφοσων δεν εχεις με αιμα και πονο..προσπαθησε για 3d αλλα δεν μπορουσε να την πιασει καλα διοτι μου λεει επειδη εχει μεγαλωσει και το προσωπο ειναι κοντα στον πλακουντα..

Ναι συμβαίνει συχνά να έχουν απόκλιση τα μωρά. 2-3 μέρες πάνω ή κάτω δεν αποτελεί λόγω ανησυχίας 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες..θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, καθότι επιτέλους αποφάσισα να φτιάξω τη βαλίτσα του νοσοκομείου.. περιποίηση στον αφαλό του μωρού με τι κάνουμε τώρα? Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα με βάμμα ιωδίου 5 χρ πριν .. τώρα έχει αλλάξει αυτό? Κάποιος μου είπε πως γίνεται με καθαρό οινόπνευμα, ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Eleniarch είπε:

Καλησπέρα σε όλες..θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, καθότι επιτέλους αποφάσισα να φτιάξω τη βαλίτσα του νοσοκομείου.. περιποίηση στον αφαλό του μωρού με τι κάνουμε τώρα? Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα με βάμμα ιωδίου 5 χρ πριν .. τώρα έχει αλλάξει αυτό? Κάποιος μου είπε πως γίνεται με καθαρό οινόπνευμα, ισχύει?

Καλησπέρα!! Με καθαρό οινόπνευμα πριν 2 χρόνια μου  είχε πει ο γιατρός!! Και ευχαριστώ που μου θύμισες να το συμπεριλάβω στη βαλίτσα!! 

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...