Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

On 27/9/2022 at 12:31 ΜΜ, Marianthi27 είπε:

Ουαου!!! Το μωρό παίρνει κανονικά; 

Εγώ παίρνω και θα το σταματήσω στην 35η. Ακριβώς δηλαδή πριν μπω στο μήνα μου. Γιατί θέλει και 10 μέρες για να φύγει από το αίμα 

Θεωρώ ότι είναι λίγο νωρίς από τώρα που τον σταμάτησες. Καλά κάνεις και τον κράτα σπίτι αλλά εγώ στη θέση σου θα τον σταματούσα κανένα 10ημερο πριν τον τοκετό 

Ναι ναι κανονικά..30 βδομάδων ήταν 1600..λίγο μου φάνηκε αλλά για το γιατρό είναι μια χαρά λέει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , nairobi είπε:

Ωραία όσα διαβάζω! Κι εγώ το άκουσα αυτό που λες γι' αυτό αναρωτιέμαι αν θα είναι καλά τα πράγματα! Το μόνο που δεν ξέρω είναι αν όλα όσα σου παρείχαν μήπως ήταν λόγω σουίτας και στα υπόλοιπα τρίκλινο δίκλινο μονόκλινο είναι διαφορετική η πολιτική τους! Εγώ θέλω να κάνω αναβάθμιση από δίκλινο σε μονόκλινο! Εσύ είχες κάνει αναβάθμιση αν επιτρέπεται ή πλήρωσες τιμή σουίτας; ρωτάω περισσότερο για να δω αν το τηρούν ή αν σου λένε δικαιολογίες ότι δεν υπάρχει πχ μονόκλινο διαθέσιμο! 

Δεν νομίζω να μου τα παρείχαν λόγω σουίτας. Η μητέρα μου νοσηλεύτηκε για 3 ημερες στο Γενεσις σε μονοκλινο πριν από 5 μήνες κ ήταν η ίδια κατάσταση. Οι μαιες/νοσηλεύτριες πάντως ήταν πολύ ευγενικές. Εμείς κλείσαμε απευθείας σουίτα. Ήταν το δώρο που ζήτησα για τη γέννα,αντί για χρυσαφικο που συνηθίζεται...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Rita1982 είπε:

Δεν νομίζω να μου τα παρείχαν λόγω σουίτας. Η μητέρα μου νοσηλεύτηκε για 3 ημερες στο Γενεσις σε μονοκλινο πριν από 5 μήνες κ ήταν η ίδια κατάσταση. Οι μαιες/νοσηλεύτριες πάντως ήταν πολύ ευγενικές. Εμείς κλείσαμε απευθείας σουίτα. Ήταν το δώρο που ζήτησα για τη γέννα,αντί για χρυσαφικο που συνηθίζεται...

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Σχετικά με το ΓΕΝΕΣΙΣ... Όντως όπως ανέφερες @nairobi οι παροχές πάνε βάση κατηγορίας που θα διαμείνεις (δες το στις παροχές στο σαιτ τους), όσο ανεβαίνεις κατηγορια τόσο περισσότερες παροχές έχεις. Τον Ιούλιο που έκανα εκεί την περιδεση κ έμεινα σε 3κλινο με 2 λεχωνες είδα τις παροχές τους και τα διαφημιστικά προϊόντα που δίνουν οι εταιρείες, γιατί σαν έξτρα παροχές στο δωμάτιο δεν είχε τπτ... Ήταν εντελώς άδειο. Ουσιαστικά για σένα παρέχουν κάποιες εταιρείες δείγματα αλλά και κάνα δυο προϊόντα σε μικρές συσκευασιες (κρέμα για θηλες της frezyderm, δείγμα οδοντόκρεμα, δείγμα κρέμας για ραγάδες κτλ) και καποια είδη μπάνιου για το μωρό. Πετσετες, αφρόλουτρο Σερβιέτες πάνες-εσώρουχο κτλ Δεν σου παρέχουν στο 3κλινο&2κλινο...οι παροχές ειδών υγιεινής ξεκινάνε από μονοκλινο κ πάνω. 

Εγώ θα πάρω την αναβάθμιση από 3κλινο σε 2κλινο...οποτε ετοιμάστηκα για αυτήν την κατηγορία. 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Σχετικά με το ΓΕΝΕΣΙΣ... Όντως όπως ανέφερες @nairobi οι παροχές πάνε βάση κατηγορίας που θα διαμείνεις (δες το στις παροχές στο σαιτ τους), όσο ανεβαίνεις κατηγορια τόσο περισσότερες παροχές έχεις. Τον Ιούλιο που έκανα εκεί την περιδεση κ έμεινα σε 3κλινο με 2 λεχωνες είδα τις παροχές τους και τα διαφημιστικά προϊόντα που δίνουν οι εταιρείες, γιατί σαν έξτρα παροχές στο δωμάτιο δεν είχε τπτ... Ήταν εντελώς άδειο. Ουσιαστικά για σένα παρέχουν κάποιες εταιρείες δείγματα αλλά και κάνα δυο προϊόντα σε μικρές συσκευασιες (κρέμα για θηλες της frezyderm, δείγμα οδοντόκρεμα, δείγμα κρέμας για ραγάδες κτλ) και καποια είδη μπάνιου για το μωρό. Πετσετες, αφρόλουτρο Σερβιέτες πάνες-εσώρουχο κτλ Δεν σου παρέχουν στο 3κλινο&2κλινο...οι παροχές ειδών υγιεινής ξεκινάνε από μονοκλινο κ πάνω. 

Ναι ναι και είναι λογικό από τη μια! Όχι ότι και τα 1000 ευρώ είναι λίγα για να μην σου παρέχουν το κάτι παραπάνω αλλά κάπως πρέπει να κατανέμονται οι παροχές με το κόστος του δωματίου!! Ευχαριστούμε πολύ  για τις πληροφορίες κοπέλα μου!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , nairobi είπε:

Ναι ναι και είναι λογικό από τη μια! Όχι ότι και τα 1000 ευρώ είναι λίγα για να μην σου παρέχουν το κάτι παραπάνω αλλά κάπως πρέπει να κατανέμονται οι παροχές με το κόστος του δωματίου!! Ευχαριστούμε πολύ  για τις πληροφορίες κοπέλα μου!! 

Κ γω τους είχα στείλει μεηλ από χτες κ ρωτούσα διαφορα για το πρωτόκολλο στα πλαίσια του covid κλπ κ μόλις μ απάντησαν κ γράφουν κ τις παροχές

Σουίτα: Δίχωρο δωμάτιο με ξεχωριστό σαλόνι με διαχωριστικό / δυνατότητα επιλογής γευμάτων με πολυτελή τρόπο σερβιρίσματος /  δυνατότητα σίτισης συνοδού χωρίς επιπλέον χρέωση / δυνατότητα διανυκτέρευσης συνοδού / προσωπικά είδη υγιεινής & μπουρνούζι για το μπάνιο /  διάθεση αποκλειστικής θέσης στάθμευσης / σαμπάνια & ανθοδέσμη κατά την υποδοχή / είδη υγιεινής και για τον συνοδό

Μονόκλινο LUX: ευρύχωρο δωμάτιο με θέα / δυνατότητα επιλογής γευμάτων / δυνατότητα σίτισης συνοδού χωρίς επιπλέον χρέωση / δυνατότητα διανυκτέρευσης συνοδού / προσωπικά είδη υγιεινής & μπουρνούζι για το μπάνιο /  διάθεση αποκλειστικής θέσης στάθμευσης

Μονόκλινο Α: δυνατότητα επιλογής γευμάτων / δυνατότητα διανυκτέρευσης συνοδού / προσωπικά είδη υγιεινής & μπουρνούζι για το μπάνιο

Δίκλινο LUX: δωμάτιο με θέα  / προσωπικά είδη υγιεινής / ατομική τηλεόραση / διαχωριστικά παραβάν ανάμεσα στα κρεβάτια

Δίκλινο A: δωμάτιο με θέα / διαχωριστικά παραβάν ανάμεσα στα κρεβάτια

Τρίκλινο: δωμάτιο με θέα / διαχωριστικά παραβάν ανάμεσα στα κρεβάτια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Nj__ είπε:

Κ γω τους είχα στείλει μεηλ από χτες κ ρωτούσα διαφορα για το πρωτόκολλο στα πλαίσια του covid κλπ κ μόλις μ απάντησαν κ γράφουν κ τις παροχές

Σουίτα: Δίχωρο δωμάτιο με ξεχωριστό σαλόνι με διαχωριστικό / δυνατότητα επιλογής γευμάτων με πολυτελή τρόπο σερβιρίσματος /  δυνατότητα σίτισης συνοδού χωρίς επιπλέον χρέωση / δυνατότητα διανυκτέρευσης συνοδού / προσωπικά είδη υγιεινής & μπουρνούζι για το μπάνιο /  διάθεση αποκλειστικής θέσης στάθμευσης / σαμπάνια & ανθοδέσμη κατά την υποδοχή / είδη υγιεινής και για τον συνοδό

Μονόκλινο LUX: ευρύχωρο δωμάτιο με θέα / δυνατότητα επιλογής γευμάτων / δυνατότητα σίτισης συνοδού χωρίς επιπλέον χρέωση / δυνατότητα διανυκτέρευσης συνοδού / προσωπικά είδη υγιεινής & μπουρνούζι για το μπάνιο /  διάθεση αποκλειστικής θέσης στάθμευσης

Μονόκλινο Α: δυνατότητα επιλογής γευμάτων / δυνατότητα διανυκτέρευσης συνοδού / προσωπικά είδη υγιεινής & μπουρνούζι για το μπάνιο

Δίκλινο LUX: δωμάτιο με θέα  / προσωπικά είδη υγιεινής / ατομική τηλεόραση / διαχωριστικά παραβάν ανάμεσα στα κρεβάτια

Δίκλινο A: δωμάτιο με θέα / διαχωριστικά παραβάν ανάμεσα στα κρεβάτια

Τρίκλινο: δωμάτιο με θέα / διαχωριστικά παραβάν ανάμεσα στα κρεβάτια

Μα καλα,ούτε πετσέτες δε θα μας δώσουν? Κ εγώ θα πάρω την αναβάθμιση,διότι όλες τις εξετάσεις τις έκανα εκεί και φαντάστηκα ότι θα μας δώσουν έστω τα βασικά. Κρίμα,αλλά τι να κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Μα καλα,ούτε πετσέτες δε θα μας δώσουν? Κ εγώ θα πάρω την αναβάθμιση,διότι όλες τις εξετάσεις τις έκανα εκεί και φαντάστηκα ότι θα μας δώσουν έστω τα βασικά. Κρίμα,αλλά τι να κάνουμε...

Ναι κ μενα μ φάνηκε λιγάκι "κάπως"... αυτές οι βασικές παροχές όπως πετσετες κ είδη υγιεινής δεν είναι τόσο κοστοβορες σε σχέση με το ποσό που εισπράττουν... Δουλεύω σε ξενοδοχείο κ μου "χτυπάει" άσχημα στο μάτι... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Nj__ είπε:

Ναι κ μενα μ φάνηκε λιγάκι "κάπως"... αυτές οι βασικές παροχές όπως πετσετες κ είδη υγιεινής δεν είναι τόσο κοστοβορες σε σχέση με το ποσό που εισπράττουν... Δουλεύω σε ξενοδοχείο κ μου "χτυπάει" άσχημα στο μάτι... 

Να ρωτήσω κάτι; οι πετσέτες πόσο καλά απολυμαίνονται; δεν χρησιμοποιώ ποτέ ούτε σε ξενοδοχείο ούτε κ στην κλινική σκόπευα να χρησιμοποιήσω! Πάντα παίρνω δικά μου!! Θέλω να πω πριν από σένα το χρησιμοποίησε άλλος! Αυτό κάπως μου κάθεται! Υπερβάλλω;


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..ξεχασα να σας πω στο ραντεβου που ειχα προχθες μου ειπε παλι για το εμβολιο του κοκκυτη..μου λεει αμα δεν το κανεις εσυ θα το κανει το μωρο 2 μηνων..απο την μια θελω να το κανω να μην τριπηθει το μωρο αλλα απο την αλλη φοβαμε..πφφ μπερδεμα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..ξεχασα να σας πω στο ραντεβου που ειχα προχθες μου ειπε παλι για το εμβολιο του κοκκυτη..μου λεει αμα δεν το κανεις εσυ θα το κανει το μωρο 2 μηνων..απο την μια θελω να το κανω να μην τριπηθει το μωρο αλλα απο την αλλη φοβαμε..πφφ μπερδεμα

Εγώ δεν το έκανα. Εξάλλου αυτό το εμβόλιο είναι καινούργια μόδα για τις εγκύους. Το παιδί θα κάνει τα εμβόλια που πρέπει να κάνει στην ώρα του 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ δεν το έκανα. Εξάλλου αυτό το εμβόλιο είναι καινούργια μόδα για τις εγκύους. Το παιδί θα κάνει τα εμβόλια που πρέπει να κάνει στην ώρα του 

Εσενα σου ο γιατρος; Και αρνηθικες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..ξεχασα να σας πω στο ραντεβου που ειχα προχθες μου ειπε παλι για το εμβολιο του κοκκυτη..μου λεει αμα δεν το κανεις εσυ θα το κανει το μωρο 2 μηνων..απο την μια θελω να το κανω να μην τριπηθει το μωρο αλλα απο την αλλη φοβαμε..πφφ μπερδεμα

Εγώ το έκανα κανονικά μα κ να μην το κάνεις το μωρό έτσι κ αλλιώς θα το ξανακανει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...