Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Nantiaki al είπε:

Ξεκίνησαν Τετάρτη πρωί σταμάτησαν χτες κ τώρα ξαναείδα ελάχιστο στο χαρτι

Αλλά; Ακόμα δν έχω κάνει υπερυχο αύριο θα πάω που θα μπαίνω στην 7 η εβδιμαδα

Εγώ 2η μέρα σήμερα αλλά ο γιατρός ήταν σχετικά καθυσηχαστικος.. Μ είπε πως άλλες έχουν μέχρι κ αίμα... Αλλά όταν τον ρώτησα για ξάπλα κλπ μου είπε χαρακτηριστικά "με λίγα καφέ όχι κ ξάπλα"... Εγώ πάντως δεν πολυκουνιεμαι

πρίν από 8 λεπτά , EvEvEv είπε:

Εγώ έχω καφέ από το προηγούμενο Σάββατο κ είμαι σήμερα 5 + 4. Δεν έχω κάνει υπέρηχο, παίρνω κι εγώ utrogestan κ είμαι ξάπλα. Θα σας πω αυτό που λέω κ στον εαυτό μου, όσο δεν είναι σταγόνες να λερωνετε το σερβιετακι ας κάνουμε ότι δεν συμβαίνει.  

Εγώ δεν έχω καθόλου πρησμένο στήθος. Επανήλθε το μπούκωμα (ρινίτιδα εγκυμοσύνης διάβασα ότι το λενε) κι έχω πολλά τραβηγματακια στην κοιλιά.

Εγώ σήμερα που πήγα στο μοναστήρι ένιωσα λίγο καλύτερα ψυχολογικά! 

Μακάρι όλες μας τον Νοέμβριο να έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!

Ναι η πίστη βοηθάει... Κ γω βρήκα μια "ζώνη" που είχαμε πάρει από εκκλησία του Ευόσμου κ την έδεσα... Ας πάνε όλα καλά βρε κορίτσια 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

23 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, κακά νέα φέρνω...έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο (5+5 σήμερα). Δεν της άρεσε καθόλου ο σάκος ,είναι μικρός και δεν έχει ωραίο σχήμα είπε.Ηταν κάπως σαν φασόλι ,έπρεπε να ναι πιο στρογγυλός μάλλον. Είδε λέει και λεκιθικο (εγώ  προσωπικά δεν διακρίνω τίποτα στην φωτοτυπία). Γράφει κάτι τιμές που δε ξέρω καν τι είναι , ένα gs 1cm και ένα d 4,5cm. Τέλος πάντων ,έδωσε χοριακή και επανάληψη σε μια βδομάδα...

Πόσο ήταν η χοριακη σου πριν Κατερίνα; Κι εγώ αύριο θα πάω για υπέρηχο και τρέμει η ψυχή μου.

23 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, κακά νέα φέρνω...έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο (5+5 σήμερα). Δεν της άρεσε καθόλου ο σάκος ,είναι μικρός και δεν έχει ωραίο σχήμα είπε.Ηταν κάπως σαν φασόλι ,έπρεπε να ναι πιο στρογγυλός μάλλον. Είδε λέει και λεκιθικο (εγώ  προσωπικά δεν διακρίνω τίποτα στην φωτοτυπία). Γράφει κάτι τιμές που δε ξέρω καν τι είναι , ένα gs 1cm και ένα d 4,5cm. Τέλος πάντων ,έδωσε χοριακή και επανάληψη σε μια βδομάδα...

Πόσο ήταν η χοριακη σου πριν Κατερίνα; Κι εγώ αύριο θα πάω για υπέρηχο και τρέμει η ψυχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα με πολύ δυνατό πόνο από κάτω. Μαυρισαν όλα. Μου ήρθε εμετός. Δε ξέρω τι είναι αυτό τώρα. Στις 12.30 θα πάω στο γιατρό. Πήγα κι έδωσα αίμα και γύρισα. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου!!! Καλημέρα!

  • Μου αρέσει 7
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Εύχομαι να έχετε τέλεια αποτελέσματα στον υπέρηχο!!Με το καλό περιμένω νέα σας!!Η Παναγία μας, μητέρα όλου του κόσμου, να είναι μαζί σας!!

Ευχαριστούμε κορίτσι μου γλυκό!!! Μόνο Αυτή μπορεί να τα διορθώσει όλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Laky είπε:

Πόσο ήταν η χοριακη σου πριν Κατερίνα; Κι εγώ αύριο θα πάω για υπέρηχο και τρέμει η ψυχή μου.

Πόσο ήταν η χοριακη σου πριν Κατερίνα; Κι εγώ αύριο θα πάω για υπέρηχο και τρέμει η ψυχή μου.

Έχει πολλές μέρες,την προηγούμενη Παρασκευή και ήταν 485. Σήμερα ξαναέκανα μέχρι το μεσημέρι περιμένω αποτελέσματα...πείτε με ονειροπαρμενη αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά εμένα!! Τι σχέση έχει το σχήμα του σάκου στην έκβαση της εγκυμοσύνης και πόσο μεγαλύτερος έπρεπε δηλαδή να είναι στην 5η εβδομάδα?! Και ήταν παρόν και ο λεκιθικος! Για να δούμε!!

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!! Όλα καλά να είναι!!!

πρίν από 4 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Έχει πολλές μέρες,την προηγούμενη Παρασκευή και ήταν 485. Σήμερα ξαναέκανα μέχρι το μεσημέρι περιμένω αποτελέσματα...πείτε με ονειροπαρμενη αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά εμένα!! Τι σχέση έχει το σχήμα του σάκου στην έκβαση της εγκυμοσύνης και πόσο μεγαλύτερος έπρεπε δηλαδή να είναι στην 5η εβδομάδα?! Και ήταν παρόν και ο λεκιθικος! Για να δούμε!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Έχει πολλές μέρες,την προηγούμενη Παρασκευή και ήταν 485. Σήμερα ξαναέκανα μέχρι το μεσημέρι περιμένω αποτελέσματα...πείτε με ονειροπαρμενη αλλά κάτι δεν μου κάθεται καλά εμένα!! Τι σχέση έχει το σχήμα του σάκου στην έκβαση της εγκυμοσύνης και πόσο μεγαλύτερος έπρεπε δηλαδή να είναι στην 5η εβδομάδα?! Και ήταν παρόν και ο λεκιθικος! Για να δούμε!!

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!! Όλα καλά να είναι!!!

 

Περίμενε τον επόμενο υπέρηχο! Πολλές έμβρυα φαίνονται κ μετά την 7η , καρδιά ακούγεται πολλές φορές κ στην 8η!! 

Εμένα η δική μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου τα παρουσίασε όλα τέλεια.. κι όμως παλλινδρομησε... 

Είναι μια ρευστή περίοδος για όλες μας, όχι τόσο ονειρική όσο την περιγράφουν...

Βαστατε γερα, προσέχετε τους εαυτούς σας... κι ότι μας έχει γράψει.  

Εγώ πήγα 7 η ώρα για χοριακη... περιμένω. Ενώ από χθες το μεσημέρι δεν είχα καφέ, πήγα- γύρισα στο μικροβιολογικο.. να δύο πήγματα...

Δουλεύω σε νηπιαγωγείο με 25 παιδιά, το ένα αυτιστικό χωρίς παράλληλη. Σήμερα έχω φάει τις κλωτσιές της ζωής μου... 

Μόνο η ελπίδα μας μένει!

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , EvEvEv είπε:

Περίμενε τον επόμενο υπέρηχο! Πολλές έμβρυα φαίνονται κ μετά την 7η , καρδιά ακούγεται πολλές φορές κ στην 8η!! 

Εμένα η δική μου στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου τα παρουσίασε όλα τέλεια.. κι όμως παλλινδρομησε... 

Είναι μια ρευστή περίοδος για όλες μας, όχι τόσο ονειρική όσο την περιγράφουν...

Βαστατε γερα, προσέχετε τους εαυτούς σας... κι ότι μας έχει γράψει.  

Εγώ πήγα 7 η ώρα για χοριακη... περιμένω. Ενώ από χθες το μεσημέρι δεν είχα καφέ, πήγα- γύρισα στο μικροβιολογικο.. να δύο πήγματα...

Δουλεύω σε νηπιαγωγείο με 25 παιδιά, το ένα αυτιστικό χωρίς παράλληλη. Σήμερα έχω φάει τις κλωτσιές της ζωής μου... 

Μόνο η ελπίδα μας μένει!

 

Και σου είπε με καφέ υγρά να δουλεύεις κανονικά εμένα μου έγραψε ανναρωτικη 15 μέρες και να μην κάνω τπτ ξεκουραση

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εμένα άκυρος ο υπέρηχος. Ο γυναικολόγος δεν ήταν στο νοσοκομείο και μου είπαν την επόμενη εβδομάδα θα έρθει. Ο ιδιώτης που υπάρχει στο νησί λείπει κι αυτός. Τον πήρα στο κινητό και έκλεισα με τα χίλια ζόρια την Τετάρτη στις 10 το βράδυ ραντεβού. Ευτυχώς η χοριακη μου ανέβηκε. Από 1000 τη Παράσκευη σήμερα πήγε 2650. Κι η Παναγιά μαζί μας!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου! 3η μέρα σήμερα με καφε κ αποφασίσαμε να λαμέ στο γιατρό να δούμε αν είναι όλα οκ στον υπέρηχο (την Πέμπτη είχαμε δει καρδούλα κ εμβρυακι)... Ελπίζω να έχουμε όλες ευχάριστα νέα. 

Εντμτξ μιλουσα με συγγενικο πρόσωπο (γυναίκα μανούλα 5 παιδιών) κ με συμβούλεψε να πάρω άδεια από τη δουλειά... Μέχρι να ομαλοποίηθει η κατάσταση τουλάχιστον... Εσεις τι κάνατε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 3η μέρα σήμερα με καφε κ αποφασίσαμε να λαμέ στο γιατρό να δούμε αν είναι όλα οκ στον υπέρηχο (την Πέμπτη είχαμε δει καρδούλα κ εμβρυακι)... Ελπίζω να έχουμε όλες ευχάριστα νέα. 

Εντμτξ μιλουσα με συγγενικο πρόσωπο (γυναίκα μανούλα 5 παιδιών) κ με συμβούλεψε να πάρω άδεια από τη δουλειά... Μέχρι να ομαλοποίηθει η κατάσταση τουλάχιστον... Εσεις τι κάνατε; 

Να σκεφτόμαστε θετικά κ εγώ σε λίγο θα πάω εμένα Μ έγραψε 15 μέρες άδεια εγώ δουλειά δν ξαναπάω θα του πω να Μ γραψει κ αλλη

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια μου εμένα άκυρος ο υπέρηχος. Ο γυναικολόγος δεν ήταν στο νοσοκομείο και μου είπαν την επόμενη εβδομάδα θα έρθει. Ο ιδιώτης που υπάρχει στο νησί λείπει κι αυτός. Τον πήρα στο κινητό και έκλεισα με τα χίλια ζόρια την Τετάρτη στις 10 το βράδυ ραντεβού. Ευτυχώς η χοριακη μου ανέβηκε. Από 1000 τη Παράσκευη σήμερα πήγε 2650. Κι η Παναγιά μαζί μας!!!

Του είπες για την χοριακη που ανέβηκε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας!! 6&1 σημερα κ σε λίγες μέρες έχω κ εγώ υπέρηχο, ανυπομονώ! Το πρόβλημα μου όμως παραμένει με τους πονοκεφάλους κ την φουλ αδιαθεσία, ναυτία, αναγούλα! Κ δν μπορώ να λείψω κ από τη δουλειά! Όσες μπορείτε να απουσιάσετε εκμεταλευτειτε το!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 6w +3 d  ,δουλεύω κανονικά και δουλεύω και με παιδάκια σε ειδικό κέντρο αγωγής. Με βλέπω για τον 9ο η άδεια. Ευτυχώς βέβαια κλείνουμε 2 βδομάδες το Πάσχα και όλο τον Αύγουστο. Ο γιατρός μου αν θέλω μου γράφει άδεια αλλά μέχρι τώρα είμαι καλά δόξα τον Θεό για να παρω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...