Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Κορίτσια καλημέρα είμαι πολύ φοβισμένη είδα λίγο αίμα τώρα που ξύπνησα μίλησα με τον γυναικολόγο Μ είπε να πάρω utrogestan 3  την μερα

Καλημέρα και απο μένα!! ίσως χρειαζεσαι λίγο ξεκούραση..είχα δύο μέρες λίγα καφέ υγρά και είχα πανικοβληθεί ..δύο μέρες δεν έκανα τίποτα σχεδόν ούτε μαγείρεμα από τον φόβο μου..κ μένα ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ να δω πως θα πάει .. κάποιες κοπέλες λένε ότι έρχεται τις ημέρες που ήταν να αδιαθετήσουμε..είχες κανονικό αίμα;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα και απο μένα!! ίσως χρειαζεσαι λίγο ξεκούραση..είχα δύο μέρες λίγα καφέ υγρά και είχα πανικοβληθεί ..δύο μέρες δεν έκανα τίποτα σχεδόν ούτε μαγείρεμα από τον φόβο μου..κ μένα ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ να δω πως θα πάει .. κάποιες κοπέλες λένε ότι έρχεται τις ημέρες που ήταν να αδιαθετήσουμε..είχες κανονικό αίμα;

 

Όχι είχα καφέ ροζ κ είχαμε κλείσει ραντεβού για υπερυχο την Δευτέρα  και ανήσυχο μπαίνω κ διαβάζω και κάτι για εκτροπή κύηση και ανγχωνομαι περισσότερο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Όχι είχα καφέ ροζ κ είχαμε κλείσει ραντεβού για υπερυχο την Δευτέρα  και ανήσυχο μπαίνω κ διαβάζω και κάτι για εκτροπή κύηση και ανγχωνομαι περισσότερο 

Μην διαβάζεις κοπέλα μου κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..άδικα αγχώνεσαι...όλα καλά θα πάνε!!με το καλό την Δευτέρα θα δείτε το μωράκι σας και θα ηρεμήσεις!!Το καφέ είναι λένε παλιό αίμα..εσύ απλά ξεκουράσου αν μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Matina87 είπε:

Μην διαβάζεις κοπέλα μου κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..άδικα αγχώνεσαι...όλα καλά θα πάνε!!με το καλό την Δευτέρα θα δείτε το μωράκι σας και θα ηρεμήσεις!!Το καφέ είναι λένε παλιό αίμα..εσύ απλά ξεκουράσου αν μπορείς!μακριά 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Κορίτσια καλημέρα είμαι πολύ φοβισμένη είδα λίγο αίμα τώρα που ξύπνησα μίλησα με τον γυναικολόγο Μ είπε να πάρω utrogestan 3  την μερα

Καλημέρα σε ποια εβδομάδα είσαι? Των 100 η των 200 σου έδωσε? Ξάπλα και ξεκούραση , συμβαίνει συχνά μην πανικοβαλεσαι:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι & εγώ στο κλαμπ του Νοεμβρίου με τελική ημερομηνία 9/11.

Πηγαμε το Σάββατο που μας πέρασε στον γιατρό, ακούσαμε και καρδούλα. Είμαι ιδιάζουσα περίπτωση εγώ, είχα 2 αποβολές 1ου τριμήνου, μετά έκανα τον μπέμπη μου που είναι 9 μηνών σήμερα. Λογω ιστορικού ακολουθω το "βαρύ" πρωτόκολλο των καθ εξιν αποβολων, δηλαδή αντιπηκτικες, utrogestan, salospir, glucophage, t4, κορτιζόνη και αντιβιωση και όλα αυτά προληπτικα. Πολλά χάπια!!! Τα ίδια έπαιρνα και όταν ήμουν έγκυος στον μπέμπη  μου. Μετα την 2η αποβολη μου ξεψαχνιστηκα και δεν βρέθηκε αιτία, οπότε προληπτικα παίρνω όλο το σετ ξανά.. 

Με το καλο να έχουμε εύκολες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια , ξύπνησα και γω με αίμα σήμερα (5+3). Προς το παρόν είμαι ψύχραιμη δεν αντέχω άλλο άγχος ότι θέλει ο Θεός ας γίνει...bboob καλώς ορισες εύχομαι τα καλύτερα να πάνε όλα καλά!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Κι εγώ Πολύ απαισιόδοξη είμαι. Θα πάω αύριο πάλι για χοριακη αλλά απ' όσα διαβάζω έχω απελπιστει. Ούτε συμπτώματα έχω. Μόνο κάτι κράμπες να τις πω, μουδιάσματα μια στη κοιλιά, μια πίσω λες και είναι στα νεφρά. Δε καταλαβαίνω τι γίνεται. Το στήθος δε πρήστηκε. Μόνο αν το πιέσω πονάει. Δε ξέρω. Νομίζω απελπίστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Μην ανησυχείτε, εγώ είμαι 5 βδομάδων και 6 ημερών αλλά δεν έχω συμπτώματα ακόμη.Την Δευτέρα πήγαμε όμως στον γιατρό και είδαμε τον σάκο και τον λεκιθικο με το εμβρυακι ,οπότε μην αγχώνεστε που δεν έχετε συμπτώματα!Μπορεί να μας έρθουν σε λίγες μέρες!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Μην ανησυχείτε, εγώ είμαι 5 βδομάδων και 6 ημερών αλλά δεν έχω συμπτώματα ακόμη.Την Δευτέρα πήγαμε όμως στον γιατρό και είδαμε τον σάκο και τον λεκιθικο με το εμβρυακι ,οπότε μην αγχώνεστε που δεν έχετε συμπτώματα!Μπορεί να μας έρθουν σε λίγες μέρες!

Εγώ αν δεν ανέβει η χοριακη μου με βλέπω καταδικασμένη!

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2022 at 10:39 ΠΜ, Kleopatra87 είπε:

Καλημερα σας κοριτσια! 1η εγκυμοσυνη μετα απο 3 αποτυχημενες εξωσωματικες. Επιτελους στο κλαμπ των εγκυων. Καναμε χτες πρωτο υπερυχο. Ειμαστε 5w+4d . Πολυ αγχος, κ αρκετη ζαλαδα. Εχει εκτοξευθει ξαφνικα κ η tsh μου στο θεο κ εχω κ για αυτο ακομα μια ανησυχια. Ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα.

 

πρίν από 17 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ αν δεν ανέβει η χοριακη μου με βλέπω καταδικασμένη!

Κουράγιο κορίτσι μου! Όλα καλά να πάνε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2022 at 8:08 ΠΜ, Matina87 είπε:

Μην διαβάζεις κοπέλα μου κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..άδικα αγχώνεσαι...όλα καλά θα πάνε!!με το καλό την Δευτέρα θα δείτε το μωράκι σας και θα ηρεμήσεις!!Το καφέ είναι λένε παλιό αίμα..εσύ απλά ξεκουράσου αν μπορείς!

Τι κάνετε κορίτσια μου πως είστε;;; Εγώ συνεχίζω να έχω λίγο καφέ λίγα πονακια . Και περιμένω να έρθει η Δευτέρα να πάω για υπερυχο....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Irene14 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Μανούλα του Νοεμβρίου 2022 κι εγώ. Είμαι 4w 2d με ΠΗΤ 29/11, σύμφωνα με την εφαρμογή. Είμαι μετά από εξωσωματική, 2ο παιδάκι!! 

Καλώς όρισες και συ στην παρεούλα μας!! Η πιο νέα κύηση μέχρι στιγμής!! :-DΜε το καλό λοιπόν και σε σένα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...