Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , EvEvEv είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. Βάση εφαρμογής είμαι 5w κ 3 d κ υποτίθεται ότι θα έχω γεννήσει μέχρι τις 22 Νοεμβρίου αν όλα πάνε καλά.  Έχω κάνει μόνο τεστ ούρων την προηγούμενη Πέμπτη,  Δευτέρα κ Τετάρτη θα πάω για χοριακη.  

Δυστυχώς δεν είμαι τόσο αισιόδοξη όσο εσεις... Από το προηγούμενο Σάββατο έχω καφέ ενίοτε κ ροζ υγρά κατά την ούρηση η το σκούπισμα. Κάποιες φορές κ καφε βλεννησαν κλωστουλες (συγγνώμη για την περιγραφη). Παίρνω 3 utrogestan των 200 την ημέρα κ είμαι συνέχεια στο κρεβάτι.  Καμία φορά μου δίνει θάρρος το γεγονός ότι δεν έχω κόκκινο η δεν έχω λερώσει π.χ. εσώρουχο, όμως μετά πάλι απογοητεύομαι.

Από συμπτωματα μέχρι την Δευτέρα είχα βαρύ στομάχι,  αέρια, ρέψιμο κ μπουκωμενη μύτη.  Έχουν μειωθεί σημαντικά.  Μου έχει μείνει το ρέψιμο κ ελαφρύ μπούκωμα. Έχω πόνους περιόδου  μουδιασμένα στην κοιλιά, ενίοτε κ σούβλιες κ κάνα δυο φορές πόνους στη μέση κ ψηλά στα πόδια.

Ραντεβού θα κλείσω την Δευτέρα σε καινούριο γιατρό γιατί αυτή που με παρακολουθούσε ως τωρα με απογοήτευσε κυρίως ως άνθρωπος. 

Απορώ κι εγώ με την υπομονή που έχω δείξει, αλλά τον Οκτώβριο είχα μια πολύ άσχημη εμπειρία. Είχα μια παλλινδρομη. Είχα κ άκουσα το μωρό στις 6 εβδομάδες κ κάτι κ ήταν όλα μια χαρά.  Στις 9 εβδομάδες στο δεύτερο ραντεβού όπου πήγα εντελώς ανυποψίαστη η καρδιά είχε σταμάτησει όπως κ η ανάπτυξη. 

Έκανα αποξεση κ ακολούθησαν δύσκολοι μήνες όπου μας έτρεχαν σε εξετάσεις χωρίς σοβαρές κ ξεκάθαρες απαντήσεις καθώς η πρώτη εγκυμοσύνη πέρασε 1 χρονος για να επιτευχθεί. Εν τω μεταξύ η γυναικολόγος στην τελευταία επίσκεψη με διέγνωσε με δίκερη μητρα κ μου έδωσε dostinex λόγω υψηλής προλακτινηςπου δεν επιβεβαιώθηκε με δεύτερη εξέταση κ χωρίς σωστές οδηγίες λήψεις. Πρόπερσι σε ανώδυνη σαλπιγγογραφια που είχα κάνει σε κέντρο εξωσωματικής μου είχε πει ο γιατρός ότι έχω μητρα σε σχήμα καρδιάς αλλά δεν το είχε παρουσιάσει ως πρόβλημα, οπότε τότε δεν με είχε αγχωσει...

Η δεύτερη αυτή εγκυμοσύνη ήρθε χωρίς να το σχεδιάζουμε η να το περιμένουμε.  Δεν ήρθαμε καν σε επαφή σε γόνιμες μέρες. 

Αποφάσισαμε με τον συζυγο μετά την πρώτη σφαλιάρα που φάγαμε να το δούμε χαλαρά κ να μην περιμένουμε τίποτα. 

Πριν ξεκινήσουν τα καφέ υγρά ήμουν πολύ αισιόδοξη. Τώρα πλέον όχι. Ίσως επειδή φοβάμαι τα αποτελέσματα γι αυτό δεν έχω τρέξει για χοριακη κ υπέρηχο.

Αύριο θα πάω στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλαντο να δεθω με την ζώνη κι ας γίνει ότι έχει αποφασίσει ο Θεός... Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι. 

Υπό άλλες συνθήκες τον επόμενο μήνα θα είχα στην αγκαλιά μου το μωράκι μου... Ας με λυπηθεί ο Θεός να μην χάσω κ αυτό....

Εύχομαι σε όλες σας τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερά κ καλοτυχα παϊδάκια κι εσείς σιδερένιες μανούλες μα τα μεγαλώσετε!

Γλυκιά μου γιατί απογοητευεσαι για λίγα καφέ υγρά; Τα περισσότερα κορίτσια έχουν. Πάνε κάνε χοριακη. Κάνε το σταυρό σου και τη προσευχή σου κι όλα καλά θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Laky είπε:

Γλυκιά μου γιατί απογοητευεσαι για λίγα καφέ υγρά; Τα περισσότερα κορίτσια έχουν. Πάνε κάνε χοριακη. Κάνε το σταυρό σου και τη προσευχή σου κι όλα καλά θα πάνε!!καταλαβαίνω ότι μπορεί να ανησυχείς αλλά κ εγώ προσπαθώ να δω την θετική πλευρά κ εγώ. Έχω καφέ υγρά είμαι σε ακινησια κ περίμενω την Δευτέρα να δούμε στον υπέρηχο αν όλα είναι καλά. Μην απογοητεύσε υπάρχουν πολλές κοπέλες που έχουν καφέ υγρά εγώ στο πρώτο Μ παιδάκι είχα αιμμοραγεια όχι καφέ κ όμως σήμερα έχω ένα αγοράκι 3.5 χρόνων να σκέφτεστε θετικά κ όλα καλά θα πανε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EvEvEv είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. Βάση εφαρμογής είμαι 5w κ 3 d κ υποτίθεται ότι θα έχω γεννήσει μέχρι τις 22 Νοεμβρίου αν όλα πάνε καλά.  Έχω κάνει μόνο τεστ ούρων την προηγούμενη Πέμπτη,  Δευτέρα κ Τετάρτη θα πάω για χοριακη.  

Δυστυχώς δεν είμαι τόσο αισιόδοξη όσο εσεις... Από το προηγούμενο Σάββατο έχω καφέ ενίοτε κ ροζ υγρά κατά την ούρηση η το σκούπισμα. Κάποιες φορές κ καφε βλεννησαν κλωστουλες (συγγνώμη για την περιγραφη). Παίρνω 3 utrogestan των 200 την ημέρα κ είμαι συνέχεια στο κρεβάτι.  Καμία φορά μου δίνει θάρρος το γεγονός ότι δεν έχω κόκκινο η δεν έχω λερώσει π.χ. εσώρουχο, όμως μετά πάλι απογοητεύομαι.

Από συμπτωματα μέχρι την Δευτέρα είχα βαρύ στομάχι,  αέρια, ρέψιμο κ μπουκωμενη μύτη.  Έχουν μειωθεί σημαντικά.  Μου έχει μείνει το ρέψιμο κ ελαφρύ μπούκωμα. Έχω πόνους περιόδου  μουδιασμένα στην κοιλιά, ενίοτε κ σούβλιες κ κάνα δυο φορές πόνους στη μέση κ ψηλά στα πόδια.

Ραντεβού θα κλείσω την Δευτέρα σε καινούριο γιατρό γιατί αυτή που με παρακολουθούσε ως τωρα με απογοήτευσε κυρίως ως άνθρωπος. 

Απορώ κι εγώ με την υπομονή που έχω δείξει, αλλά τον Οκτώβριο είχα μια πολύ άσχημη εμπειρία. Είχα μια παλλινδρομη. Είχα κ άκουσα το μωρό στις 6 εβδομάδες κ κάτι κ ήταν όλα μια χαρά.  Στις 9 εβδομάδες στο δεύτερο ραντεβού όπου πήγα εντελώς ανυποψίαστη η καρδιά είχε σταμάτησει όπως κ η ανάπτυξη. 

Έκανα αποξεση κ ακολούθησαν δύσκολοι μήνες όπου μας έτρεχαν σε εξετάσεις χωρίς σοβαρές κ ξεκάθαρες απαντήσεις καθώς η πρώτη εγκυμοσύνη πέρασε 1 χρονος για να επιτευχθεί. Εν τω μεταξύ η γυναικολόγος στην τελευταία επίσκεψη με διέγνωσε με δίκερη μητρα κ μου έδωσε dostinex λόγω υψηλής προλακτινηςπου δεν επιβεβαιώθηκε με δεύτερη εξέταση κ χωρίς σωστές οδηγίες λήψεις. Πρόπερσι σε ανώδυνη σαλπιγγογραφια που είχα κάνει σε κέντρο εξωσωματικής μου είχε πει ο γιατρός ότι έχω μητρα σε σχήμα καρδιάς αλλά δεν το είχε παρουσιάσει ως πρόβλημα, οπότε τότε δεν με είχε αγχωσει...

Η δεύτερη αυτή εγκυμοσύνη ήρθε χωρίς να το σχεδιάζουμε η να το περιμένουμε.  Δεν ήρθαμε καν σε επαφή σε γόνιμες μέρες. 

Αποφάσισαμε με τον συζυγο μετά την πρώτη σφαλιάρα που φάγαμε να το δούμε χαλαρά κ να μην περιμένουμε τίποτα. 

Πριν ξεκινήσουν τα καφέ υγρά ήμουν πολύ αισιόδοξη. Τώρα πλέον όχι. Ίσως επειδή φοβάμαι τα αποτελέσματα γι αυτό δεν έχω τρέξει για χοριακη κ υπέρηχο.

Αύριο θα πάω στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλαντο να δεθω με την ζώνη κι ας γίνει ότι έχει αποφασίσει ο Θεός... Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι. 

Υπό άλλες συνθήκες τον επόμενο μήνα θα είχα στην αγκαλιά μου το μωράκι μου... Ας με λυπηθεί ο Θεός να μην χάσω κ αυτό....

Εύχομαι σε όλες σας τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερά κ καλοτυχα παϊδάκια κι εσείς σιδερένιες μανούλες μα τα μεγαλώσετε!

Έχε πίστη κοπέλα μου!!! Όταν είναι η ώρα του θα έρθει να σαι σίγουρη!!! Ο θεός ξέρει καλύτερα ποτέ δίνει αλλά και πότε παίρνει ένα παιδί!! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, κακά νέα φέρνω...έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο (5+5 σήμερα). Δεν της άρεσε καθόλου ο σάκος ,είναι μικρός και δεν έχει ωραίο σχήμα είπε.Ηταν κάπως σαν φασόλι ,έπρεπε να ναι πιο στρογγυλός μάλλον. Είδε λέει και λεκιθικο (εγώ  προσωπικά δεν διακρίνω τίποτα στην φωτοτυπία). Γράφει κάτι τιμές που δε ξέρω καν τι είναι , ένα gs 1cm και ένα d 4,5cm. Τέλος πάντων ,έδωσε χοριακή και επανάληψη σε μια βδομάδα...

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, κακά νέα φέρνω...έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο (5+5 σήμερα). Δεν της άρεσε καθόλου ο σάκος ,είναι μικρός και δεν έχει ωραίο σχήμα είπε.Ηταν κάπως σαν φασόλι ,έπρεπε να ναι πιο στρογγυλός μάλλον. Είδε λέει και λεκιθικο (εγώ  προσωπικά δεν διακρίνω τίποτα στην φωτοτυπία). Γράφει κάτι τιμές που δε ξέρω καν τι είναι , ένα gs 1cm και ένα d 4,5cm. Τέλος πάντων ,έδωσε χοριακή και επανάληψη σε μια βδομάδα...

Νομίζω χρειάζεται λίγη υπομονή. Ισως ήταν και νωρίς. Η τελευταία σου χοριακή πόσο ήταν και πότε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , amelie77 είπε:

Νομίζω χρειάζεται λίγη υπομονή. Ισως ήταν και νωρίς. Η τελευταία σου χοριακή πόσο ήταν και πότε; 

Έχει περάσει μια βδομάδα ,την προηγούμενη Παρασκευή απ ότι θυμάμαι...δε ξέρω ρε κορίτσια τι περίμενε να δει στις 5 εβδομάδες...δεν είμαι ειδικός τι να πω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, κακά νέα φέρνω...έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο (5+5 σήμερα). Δεν της άρεσε καθόλου ο σάκος ,είναι μικρός και δεν έχει ωραίο σχήμα είπε.Ηταν κάπως σαν φασόλι ,έπρεπε να ναι πιο στρογγυλός μάλλον. Είδε λέει και λεκιθικο (εγώ  προσωπικά δεν διακρίνω τίποτα στην φωτοτυπία). Γράφει κάτι τιμές που δε ξέρω καν τι είναι , ένα gs 1cm και ένα d 4,5cm. Τέλος πάντων ,έδωσε χοριακή και επανάληψη σε μια βδομάδα...

Δεν γνωρίζω καθόλου από αυτά κορίτσι μου! Νομίζω είχες πει ότι είναι γιατρός π ήρθε στο νησί σας, δν είναι δλδ η κανονική κανονική γιατρός π να την ξέρεις κ να την εμπιστευεσαι εννοώ?  μακάρι δλδ να κάνει λάθος ή να ναι καθυστερημένη η εμφύτευση να θέλει λίγο χρόνο ακόμα μέχρι να " μεγαλωσει" ο σάκος, τι να πω.. όπως κ να χει ο,τι καλύτερο εύχομαι.. 

Εχω κ εγώ άγχος γτ ακόμα υπέρηχο δν έκανα, θα κάνω την Παρασκευή,  όταν θα είμαι 6&5..

Σε άλλα νέα είμαι χαλια από χθες, ειδικα σήμερα πολύ χάλια, με φοβερους πονοκεφάλους κ τρομερές αναγουλες, αδιαθεσία..  από καναπέ σε καναπέ..  κ όσο σκέφτομαι ότι έχω άλλες 2 βδομάδες για να κλείσει το σχολείο με λούζει κρύος ιδρώτας, πως θα τα καταφέρω, οδηγώ κ 100χλμ κάθε μέρα!!:blink:

Εσείς πως είστε? Συμπτώματα?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι 6 +2 αύριο δεν έχω κάποιο συμπτώματα ακόμα μόνο πρησμένο στήθος κάνα πονάκι που και που και πολλη κούραση.

Υπομονή!και γω που πήγα 5+3 τι κατάλαβα δεν ακουσαμε ακόμα καρδούλα και το επόμενο ραντεβού το χω 7/4.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μ καλημέρα! Χτες ξύπνησα με καφέ υγρά, πήρα τηλ τον γιατρό κ μου είπε να πάρω utragestan 200ρι κ βλέπουμε. Εχω αγχωθεί πάρα πολύ, φοβάμαι πως το χάσαμε το σπορακι... Μειώθηκαν κ οι αναγούλες μου(προσπαθώ να το δικαιολογήσω λόγω του χαπιού αλλά δεν πιάνει).. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Δεν γνωρίζω καθόλου από αυτά κορίτσι μου! Νομίζω είχες πει ότι είναι γιατρός π ήρθε στο νησί σας, δν είναι δλδ η κανονική κανονική γιατρός π να την ξέρεις κ να την εμπιστευεσαι εννοώ?  μακάρι δλδ να κάνει λάθος ή να ναι καθυστερημένη η εμφύτευση να θέλει λίγο χρόνο ακόμα μέχρι να " μεγαλωσει" ο σάκος, τι να πω.. όπως κ να χει ο,τι καλύτερο εύχομαι.. 

Εχω κ εγώ άγχος γτ ακόμα υπέρηχο δν έκανα, θα κάνω την Παρασκευή,  όταν θα είμαι 6&5..

Σε άλλα νέα είμαι χαλια από χθες, ειδικα σήμερα πολύ χάλια, με φοβερους πονοκεφάλους κ τρομερές αναγουλες, αδιαθεσία..  από καναπέ σε καναπέ..  κ όσο σκέφτομαι ότι έχω άλλες 2 βδομάδες για να κλείσει το σχολείο με λούζει κρύος ιδρώτας, πως θα τα καταφέρω, οδηγώ κ 100χλμ κάθε μέρα!!:blink:

Εσείς πως είστε? Συμπτώματα?

Καλημέρα,ναι ακριβώς είναι γιατρός που ήρθε στο νησί, την άλλη βδομάδα θα κάνω επανέλεγχο σε γενικό γιατρό όχι σε γυναικολόγο γιατί δεν θα έχει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια εγώ αύριο εχω υπερυχο και ενώ είχαν σταματήσει τα καφέ με τα utrogestan πριν λίγο είδα πάλι στο χαρτί ελάχιστα. Κ έχω λίγα πονακια. Εύχομαι να πάνε όλα καλά έχω αρχίσει κ ανησυχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ αύριο εχω υπερυχο και ενώ είχαν σταματήσει τα καφέ με τα utrogestan πριν λίγο είδα πάλι στο χαρτί ελάχιστα. Κ έχω λίγα πονακια. Εύχομαι να πάνε όλα καλά έχω αρχίσει κ ανησυχω

Κορίτσι μ κ συ είχες καφέ; πόσες μέρες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nj__ είπε:

Κορίτσι μ κ συ είχες καφέ; πόσες μέρες; 

Ξεκίνησαν Τετάρτη πρωί σταμάτησαν χτες κ τώρα ξαναείδα ελάχιστο στο χαρτι

Αλλά; Ακόμα δν έχω κάνει υπερυχο αύριο θα πάω που θα μπαίνω στην 7 η εβδιμαδα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καφέ από το προηγούμενο Σάββατο κ είμαι σήμερα 5 + 4. Δεν έχω κάνει υπέρηχο, παίρνω κι εγώ utrogestan κ είμαι ξάπλα. Θα σας πω αυτό που λέω κ στον εαυτό μου, όσο δεν είναι σταγόνες να λερωνετε το σερβιετακι ας κάνουμε ότι δεν συμβαίνει.  

Εγώ δεν έχω καθόλου πρησμένο στήθος. Επανήλθε το μπούκωμα (ρινίτιδα εγκυμοσύνης διάβασα ότι το λενε) κι έχω πολλά τραβηγματακια στην κοιλιά.

Εγώ σήμερα που πήγα στο μοναστήρι ένιωσα λίγο καλύτερα ψυχολογικά! 

Μακάρι όλες μας τον Νοέμβριο να έχουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...