Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Laky είπε:

Ότι όλα πάνε πολύ καλά. Τι να μου πει; Μέχρι τώρα δε διπλασιαζα. Εγώ κανονισα να την ξανακάνω τη Δευτέρα αλλά έχω ήδη κλείσει και ραντεβού στο νοσοκομείο για υπέρηχο.

Τελεια! Ποτε θα κάνεις τον υπέρηχο; Δευτέρα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ει

πρίν από 5 λεπτά , amelie77 είπε:

Τελεια! Ποτε θα κάνεις τον υπέρηχο; Δευτέρα; 

Είχα κανονίσει ήδη τον υπέρηχο τη Δευτέρα γιατί θα έσκασα. Ήθελα να δω τι γίνεται. Βέβαια θα πάω στο δημόσιο νοσοκομείο. Μήπως κάνω βλακεία; Να πάω κάπου σε ιδιώτη;

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην αγχώνεσαι και στο δημόσιο. Είναι λιγο νωρις αλλά να δεις οτι ειναι ενδομήτριο. Εμένα δυστυχως τον αργούν 1/4 και εχω και εγώ αγωνία αν όλα ειναι καλά (ενδομήτριο, αν υπάρχει λεκιθικοσσακος κτλ). Αλλά κάνω υπομονη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , amelie77 είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι και στο δημόσιο. Είναι λιγο νωρις αλλά να δεις οτι ειναι ενδομήτριο. Εμένα δυστυχως τον αργούν 1/4 και εχω και εγώ αγωνία αν όλα ειναι καλά (ενδομήτριο, αν υπάρχει λεκιθικοσσακος κτλ). Αλλά κάνω υπομονη 

Αυτό θέλω κι εγώ να δω. Να είμαι σίγουρη πως είναι ενδομήτριο γιατί φοβήθηκα. Σήμερα είμαι 5+4 οπότε τη Δευτέρα θα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων. Εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και Χρόνια Πολλά! Ελπίζω να είστε καλά κ να περάσετε όμορφα σήμερα! Εμείς χθες πήγαμε για τον 2ο υπέρηχο κ ακούσαμε καρδούλα!!! 

Προσπαθούμε να είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι χωρίς υπερβολές, 5 χρόνια βλέπετε αποτυχημένες προσπάθειες κ ήρθε τώρα απρόσμενα από το πουθενά! 

Εγώ να σας πω την αλήθεια συνεχίζω να είμαι συνέχεια χάλια με αναγούλες κτλ (7w2d)αλλά οι εξετάσεις αίματος δειξανε μια χαρά. Μας είπε ο γιατρός πως οι 2 βδομάδες που ακολουθούν  ειναι οι πιο κρίσιμες ...αμα πιάσουμε λέει την 10η όλα μπαινουν σε μια σειρά. Προσπαθώ πααααρα πολύ να μην αγχώνομαι γιατί είμαι ο ορισμός του αγχώδη ανθρώπου :-P

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Laky είπε:

Αυτό θέλω κι εγώ να δω. Να είμαι σίγουρη πως είναι ενδομήτριο γιατί φοβήθηκα. Σήμερα είμαι 5+4 οπότε τη Δευτέρα θα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων. Εσύ;

Εγώ είμαι ακριβώς 5 σήμερα.. αν και ΕΤ θυμάμαι κάναμε την ίδια μερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , amelie77 είπε:

Εγώ είμαι ακριβώς 5 σήμερα.. αν και ΕΤ θυμάμαι κάναμε την ίδια μερα. 

Ε τότε πως γίνεται; Υποτίθεται μετράς 14 πριν απ'πο την ετ. Εκείνη θεωρείται η τελευταία περίοδος. Εγώ είχα ετ στις 3/3

πρίν από 27 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και Χρόνια Πολλά! Ελπίζω να είστε καλά κ να περάσετε όμορφα σήμερα! Εμείς χθες πήγαμε για τον 2ο υπέρηχο κ ακούσαμε καρδούλα!!! 

Προσπαθούμε να είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι χωρίς υπερβολές, 5 χρόνια βλέπετε αποτυχημένες προσπάθειες κ ήρθε τώρα απρόσμενα από το πουθενά! 

Εγώ να σας πω την αλήθεια συνεχίζω να είμαι συνέχεια χάλια με αναγούλες κτλ (7w2d)αλλά οι εξετάσεις αίματος δειξανε μια χαρά. Μας είπε ο γιατρός πως οι 2 βδομάδες που ακολουθούν  ειναι οι πιο κρίσιμες ...αμα πιάσουμε λέει την 10η όλα μπαινουν σε μια σειρά. Προσπαθώ πααααρα πολύ να μην αγχώνομαι γιατί είμαι ο ορισμός του αγχώδη ανθρώπου :-P

Εύχομαι κορίτσι μου όλα να πάνε καλά μέσα απ' τη καρδιά μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά κορίτσια! Κλαίω από χαρά! Η χοριακη από 293 πήγε 1005. Δόξα το Θεό.

Μπράβο!!! Όλα τέλεια!!! Με το καλο κ ο υπέρηχος!!

Χρόνια πολλά κορίτσια για τη μέρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Irene14 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ χάρηκα! 

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Εγώ να δεις. Ακόμη κλαίω κι ευχαριστώ τη Παναγία.

Κορίτσια υπάρχει κάποια που συνεχίζει τα  φάρμακα λόγω εξωσωματικης; Παίρνω outrogestan, vasclor, salospir και innohep ενεσεις τις οποίες άλλο δε τις παλεύω. Έχω γεμίσει αιματοματα και καρουμπαλα με μελανιές. Αν υπάρχει κάποια τι της είπε ο γιατρός της; Μέχρι πότε; Εμένα μόνο τη κορτιζόνη μου είπε να κόψω. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, amelie77 είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι και στο δημόσιο. Είναι λιγο νωρις αλλά να δεις οτι ειναι ενδομήτριο. Εμένα δυστυχως τον αργούν 1/4 και εχω και εγώ αγωνία αν όλα ειναι καλά (ενδομήτριο, αν υπάρχει λεκιθικοσσακος κτλ). Αλλά κάνω υπομονη 

Εσένα γιατί σου είπε τόσο αργά αφού είμαστε μαζί;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Ε τότε πως γίνεται; Υποτίθεται μετράς 14 πριν απ'πο την ετ. Εκείνη θεωρείται η τελευταία περίοδος. Εγώ είχα ετ στις 3/3

Εύχομαι κορίτσι μου όλα να πάνε καλά μέσα απ' τη καρδιά μου!

Εγώ μετράω από την τελευταία περίοδο .. δεν μου είπαν 14 μέρες απο την ΕΤ. Όταν πάω στον υπέρηχο θα ξανα ρωτήσω .. αλλά όλοι ρωτάνε μέρα τελευταίας περιόδου. Δεν ξέρω. 

πρίν από 58 λεπτά , Laky είπε:

Εσένα γιατί σου είπε τόσο αργά αφού είμαστε μαζί;

Μήπως για να έχουν και υποψία εμβρυϊκού παλμού; Καρδιά; Δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , amelie77 είπε:

Εγώ μετράω από την τελευταία περίοδο .. δεν μου είπαν 14 μέρες απο την ΕΤ. Όταν πάω στον υπέρηχο θα ξανα ρωτήσω .. αλλά όλοι ρωτάνε μέρα τελευταίας περιόδου. Δεν ξέρω. 

Μήπως για να έχουν και υποψία εμβρυϊκού παλμού; Καρδιά; Δεν ξέρω

Όλοι μετράνε έτσι αν δεν είναι με εξωσωματική. Υπάρχει εφαρμογή στο ίντερνετ που σου βγάζει ακριβώς πώς μετριέται με εμβρυα τριών ημερών. Γιατι εμείς έχουμε μια μικρή απόκλιση. Εσύ τι φάρμακα παίρνεις; Σου είπαν καθόλου μέχρι πότε θα τα παίρνεις;

 

https://www.eleftheia.gr/ergaleia/ypologistes_kyhshs_gia_ivf/me_bash_thn_hmeromhnia_embryometaforas_3hmeron

Αυτή είναι η εφαρμογή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου. Εγώ να δεις. Ακόμη κλαίω κι ευχαριστώ τη Παναγία.

Κορίτσια υπάρχει κάποια που συνεχίζει τα  φάρμακα λόγω εξωσωματικης; Παίρνω outrogestan, vasclor, salospir και innohep ενεσεις τις οποίες άλλο δε τις παλεύω. Έχω γεμίσει αιματοματα και καρουμπαλα με μελανιές. Αν υπάρχει κάποια τι της είπε ο γιατρός της; Μέχρι πότε; Εμένα μόνο τη κορτιζόνη μου είπε να κόψω. 

Τέλεια η χοριακη σου μπράβο κορίτσι μου!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...