Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβασα τα σχόλια σας και βλέπω ότι περνάμε όλες μας πάνω κάτω τα ίδια. Εν τω μεταξύ δεν μπορούμε να πούμε κάτι με σιγουριά. Πχ γράφω μια μέρα ότι έστρωσε ο ύπνος της,ξαφνικά αρχίζει να ξυπνάει κάθε 3ωρες για να φαει. Γράφω μετά ότι δεν τρώει πολύ και την επόμενη μέρα τρώει με μανία. Λέω ότι έστρωσε το εντερακι της,κάνει μετα κακά κάθε 3μερες και ουρλιάζει από τους πόνους.Λες και παίρνει το κινητό και βλέπει τι γράφω και λέει: Έτσι είσαι ρε μάνα? Αυτά γράφεις για μένα? Τώρα θα δεις 😛

Αύριο πάμε στον παιδίατρο για εμβόλια και θα μιλήσουμε για τις στερεές τροφές. Λόγω της αλλεργίας της,δεν έχουμε πολλές επιλογές και δεν πρόκειται να της δώσω αυτές τις φυτικές κρέμες,προτιμώ να την ξεκινήσω με πουρέ από λαχανικά που θα φτιάχνω εγω. Την ζυγισα χθες την τοσοδουλα μου,5,750 είναι. Όταν φτάσει τα έξι κιλά θα κάνω πάρτι να ξέρετε 🤣

Κι εμάς μια κρύο μια ζεστό μας πάει ο κύριος και κάθε φορά σκέφτομαι " τι έκανα καλά χθες και σήμερα το χάλασα;!" 😜 Έλα ,έλα είστε πολύ κοντά,με το καλό να αρχίσετε κι εσείς φαγακι ..στείλε να μας πεις τα νέα σας!!

15 ώρες πρίν, Foulanet89 είπε:

Έτοιμος είναι! Κ μεις από βδομάδα γιατρό, μάλλον κατεύθυνση για φαγάκι θα έχουμε! Τωρα τον βγάλαμε με το καρότσι έξω κοιμήθηκε, ειχε υπερένταση από τις 11 αυπνος! Με τον ύπνο πως τα πάτε εσεις; 

 

 

 

Από χθες καααπως καλύτερα πάμε @Foulanet89 Μέσα στη μέρα κοιμηθηκε 12.30-13.30 και 16.00-17.00..και 2 φορές απο 20λεπτα στο αμάξι .  και το βράδυ 10.00-06.00 χθες και μετα 06:30-08.30 και σήμερα 11.00-05.40 , 6.00-07.00 και τώρα πάλι κοιμήθηκε λογικά για καμιά ώρα μέχρι να ξυπνήσει τελείως .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια 2 μέρες τώρα άλλο παιδί. Δεν κοιμάται το βράδυ ξυπνάει συνέχεια να φάει. Γκρινιάζει με το παραμικρό. Θέλει συνέχεια αγκαλιά. Σήμερα όλη μέρα θηλάζει. Ευτυχώς σχόλασε ο άντρας μου και τον πήρε λίγο να φάω να συνεχίσω. Ούτε νεογέννητο έτσι. Ανυπομονώ να τελειώσει αυτό το άλμα. Επίσης έχει αρχίσει κ προσπαθεί να κάτσει. Δεν λίγο νωρίς να κάτσει; Είναι 17 εβδομάδων. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια Πώς είστε? 

Η δικιά μου μικρούλα λόγω προωρότητας σε λίγες μέρες κλείνει τους έξι μήνες αλλά για φαγητό είπαμε με την παιδίατρο πως έχουμε περιθώριο ένα μήνα σίγουρα ακόμα... Στο μτξ θηλασμός κ μόνο.... δεν έχουμε ακόμα τα σημάδια ετοιμότητας. Από ύπνο το βράδυ είμαστε σούπερ εκτός από τις τελευταίες μέρες που ξυπνάει για να ξυθει λόγω ατοπικης δερματιτιδας... Κιμια άλλη με το ίδιο  ενδεχομένως; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια,  αχ πραγματικά νμζω πως μας ακούνε και εκει που λέμε ότι γκρινιάζουν όλη μέρα στρώνουν και εκει που λέμε ότι το χουμε πάλι τα ίδια χαχαχαχ

2 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Κορίτσια 2 μέρες τώρα άλλο παιδί. Δεν κοιμάται το βράδυ ξυπνάει συνέχεια να φάει. Γκρινιάζει με το παραμικρό. Θέλει συνέχεια αγκαλιά. Σήμερα όλη μέρα θηλάζει. Ευτυχώς σχόλασε ο άντρας μου και τον πήρε λίγο να φάω να συνεχίσω. Ούτε νεογέννητο έτσι. Ανυπομονώ να τελειώσει αυτό το άλμα. Επίσης έχει αρχίσει κ προσπαθεί να κάτσει. Δεν λίγο νωρίς να κάτσει; Είναι 17 εβδομάδων. 

μπορείς να τον βάλεις στην αγκαλιά σου καπως καθιστό ή να τον κρατήσεις ανάμεσα στα πόδια σου και να καθίσει.. κάπως δλδ να στηρίζεται ή πλάτη του. Νωρις δεν είναι για κάποια δευτερόλεπτα να τον κρατήσεις ετσι, αμα σου δείχνει κιολας ότι το θέλει και το προσπαθεί, έτσι και αλλιώς με υποστήριξη δεν ασκείται τόση πίεση. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofi91 είπε:

καλησπέρα κορίτσια,  αχ πραγματικά νμζω πως μας ακούνε και εκει που λέμε ότι γκρινιάζουν όλη μέρα στρώνουν και εκει που λέμε ότι το χουμε πάλι τα ίδια χαχαχαχ

μπορείς να τον βάλεις στην αγκαλιά σου καπως καθιστό ή να τον κρατήσεις ανάμεσα στα πόδια σου και να καθίσει.. κάπως δλδ να στηρίζεται ή πλάτη του. Νωρις δεν είναι για κάποια δευτερόλεπτα να τον κρατήσεις ετσι, αμα σου δείχνει κιολας ότι το θέλει και το προσπαθεί, έτσι και αλλιώς με υποστήριξη δεν ασκείται τόση πίεση. 

 

Ναι τον βάζω. Και τον βάζω σε ένα τεράστιο μαξιλάρι π έχω διαγώνια. Αλλά γλιστράει επίτηδες για να έρθει να κάτσει καθιστός. Ή αν δει τα χέρια μου τα βουτάει για να τραβηχτεί να κάτσει. Τι να πω. Προσπαθώ να μην τον αφήνω αλλά πάει μόνος του κ εγώ απλά ακολουθώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε στον παιδίατρο σήμερα και κάναμε εμβόλια,σε πέντε μέρες γίνεται πέντε μηνών. Ξεκινάμε τις στερεές τροφές και το πρώτο που θα δώσω είναι γλυκοπατάτα με λάδι και λεμόνι,2φορες τη μέρα από 50γρ. Μετά από 3 μέρες καρότο,μετά κολοκύθι,μπρόκολο και μετά τα φρούτα. Όλα στον ατμό και λιωμένα,ο γιατρός είναι κατά του blw και να πω την αλήθεια αγχώνομαι και εγώ αρκετά,οπότε ίσως το δοκιμάσουμε πιο μετά. Δεν κάθεται ακόμα η μπέμπα,αλλά είπε ότι έχει ειδικα καρεκλακια που τα ρυθμίζεις όπως θέλεις και δεν θα έχουμε πρόβλημα. Μου είπε να αρχίσω να τρώω λίγο κατσικίσιο τυρί και θέλω να κάνω πάρτι,επιτέλους θα φάω γαλακτοκομικο!! 

  • Μου αρέσει 6
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε στον παιδίατρο σήμερα και κάναμε εμβόλια,σε πέντε μέρες γίνεται πέντε μηνών. Ξεκινάμε τις στερεές τροφές και το πρώτο που θα δώσω είναι γλυκοπατάτα με λάδι και λεμόνι,2φορες τη μέρα από 50γρ. Μετά από 3 μέρες καρότο,μετά κολοκύθι,μπρόκολο και μετά τα φρούτα. Όλα στον ατμό και λιωμένα,ο γιατρός είναι κατά του blw και να πω την αλήθεια αγχώνομαι και εγώ αρκετά,οπότε ίσως το δοκιμάσουμε πιο μετά. Δεν κάθεται ακόμα η μπέμπα,αλλά είπε ότι έχει ειδικα καρεκλακια που τα ρυθμίζεις όπως θέλεις και δεν θα έχουμε πρόβλημα. Μου είπε να αρχίσω να τρώω λίγο κατσικίσιο τυρί και θέλω να κάνω πάρτι,επιτέλους θα φάω γαλακτοκομικο!! 

Σούπερ...Καλή αρχή στο φαγητό σας!♥️ Μια χαρά σας βρίσκω ..γλυκοπατάτα ε? Εμείς αρχίζουμε από αύριο χορτοσουπα..για αρχή θα βάλω καρότο ,κολοκύθι και πατάτα και σιγά σιγά θα προσθέτω αλλά έχω πολύ άγχος..για το πώς θα πάει . 😬😬

Κατσικίσιο τρώω και γω είναι πολύ ωραίο, άντε τέλεια να αρχίσεις να τρως κι εσύ σαν άνθρωπος .

Για το καρεκλακι ισχύει υπάρχουν αυτά που γίνεται και ανάκληση μερικές μέρες .παραγγειλα ήδη ένα και θα μου έρθει τις επόμενες μέρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ..τι κάνετε? Εμείς φάγαμε για πρώτη φορά σήμερα χορτοσουπα .ο μικρός στην αρχή ξυνιζε τη μούρη του και μετά άρχισε να γλυφεται..είχε πολύ πλάκα και ήπιε και νεράκι ενδιάμεσα από το εκπαιδευτικό παγούρι . Αλλά έφαγε πολύ λίγο, 5-6 κουταλιές και στουμπωσε..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ..τι κάνετε? Εμείς φάγαμε για πρώτη φορά σήμερα χορτοσουπα .ο μικρός στην αρχή ξυνιζε τη μούρη του και μετά άρχισε να γλυφεται..είχε πολύ πλάκα και ήπιε και νεράκι ενδιάμεσα από το εκπαιδευτικό παγούρι . Αλλά έφαγε πολύ λίγο, 5-6 κουταλιές και στουμπωσε..

Καλησπέρα κορίτσι μου ❤️ Τι βάζεις μέσα στη χορτοσουπα και πως την φτιάχνεις? Είναι σαν βελουτε η υφή της? Εμάς μας είπε λαχανικά πολτοποιημένα με ελαιόλαδο και λεμόνι,λες να είναι το ίδιο? Επίσης,τι είναι το εκπαιδευτικό παγούρι? Έλεγα να της δίνω λίγο νεράκι με το μπιμπερο,όχι ότι θα το πιει..ούτε χαμομήλι δεν έπινε σκέτο,της το έβαζα μέσα στο γάλα που αντλούσα. Καλή αρχή σας εύχομαι❤️

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου ..τι κάνετε? Εμείς φάγαμε για πρώτη φορά σήμερα χορτοσουπα .ο μικρός στην αρχή ξυνιζε τη μούρη του και μετά άρχισε να γλυφεται..είχε πολύ πλάκα και ήπιε και νεράκι ενδιάμεσα από το εκπαιδευτικό παγούρι . Αλλά έφαγε πολύ λίγο, 5-6 κουταλιές και στουμπωσε..

καλή σας αρχή!!! και εγώ λέω να τον δοκιμάσω το σαββατοκύριακο..έχουν πλάκα οι αντιδράσεις τους στην αρχή που δοκιμάζουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα την γνώμη σας αν κάνει κάποια μανούλα μικτη διατροφή. Είμαι από τις μανουλες δεκεμβριου και το μωράκι μου είναι 3 μηνών. Επειδή έπεσε λίγο στις καμπύλες ειπε ο παιδίατρος να δινω συμπληρωματικά και ξενο τόσο ώστε να αφήνει τουλάχιστον 10 ml το μωρό. Αλλά όσο και να του κάνω το πίνει όλο. Έχω διαβάσει ότι σε αυτήν την ηλικία δεν έχουν το αίσθημα του κορεσμού αλλά ο γιατρός διαφωνεί με αυτό. Δεν θέλω να πίνει όμως παραπάνω απ όσο χρειάζεται επειδή είναι λαιμαργο. Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;πώς είναι τα μωράκια σας; Εμείς σήμερα αλλάξαμε διαρρύθμιση το δωμάτιο και πρώτη φορά θα κοιμηθούμε  με μια μικρή απόσταση με τον μπεμπούλη μου, θα μας χωρίζει το κομοδίνο..μου φαίνεται τόσο περίεργο..απο τώρα σκέφτομαι πως θα αλλάξει δωμάτιο κάποια στιγμή.. Κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά τρώμε αχλαδακι και σήμερα φάγαμε κ μήλο..τα πάμε αρκετά καλά νομίζω ανοίγει το στόμα μόλις πλησιάζω το κουταλάκι..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;πώς είναι τα μωράκια σας; Εμείς σήμερα αλλάξαμε διαρρύθμιση το δωμάτιο και πρώτη φορά θα κοιμηθούμε  με μια μικρή απόσταση με τον μπεμπούλη μου, θα μας χωρίζει το κομοδίνο..μου φαίνεται τόσο περίεργο..απο τώρα σκέφτομαι πως θα αλλάξει δωμάτιο κάποια στιγμή.. Κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά τρώμε αχλαδακι και σήμερα φάγαμε κ μήλο..τα πάμε αρκετά καλά νομίζω ανοίγει το στόμα μόλις πλησιάζω το κουταλάκι..

Από την αρχή του άρεσε @Matina87 μου? Και τι ποσότητα τρώει;;

1 hour ago, Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ήθελα την γνώμη σας αν κάνει κάποια μανούλα μικτη διατροφή. Είμαι από τις μανουλες δεκεμβριου και το μωράκι μου είναι 3 μηνών. Επειδή έπεσε λίγο στις καμπύλες ειπε ο παιδίατρος να δινω συμπληρωματικά και ξενο τόσο ώστε να αφήνει τουλάχιστον 10 ml το μωρό. Αλλά όσο και να του κάνω το πίνει όλο. Έχω διαβάσει ότι σε αυτήν την ηλικία δεν έχουν το αίσθημα του κορεσμού αλλά ο γιατρός διαφωνεί με αυτό. Δεν θέλω να πίνει όμως παραπάνω απ όσο χρειάζεται επειδή είναι λαιμαργο. Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία?

Εγώ κάνω μικτή διατροφή από την αρχή σχεδόν..σταδιακά αυξανα τη ποσότητα στο ξένο σε συνεννόηση με τον γιατρό αλλά δεν ήταν της άποψης να κάνω τοσο π να μένει..απλα ήθελε να κοιτάω τα σημάδια στο παιδί κ να τα συζητάμε..πχ αν κοιμάται κλ ή ξυπνάει συχνά για να φάει κ αν κλαίει όταν τελειώνει το φαγητό .ξεκινήσαμε με 60ml,90,120,150 και τώρα συνήθως πίνει 180ml ειδικά αν τύχει κ δεν θηλάσω ακριβώς πριν το ξένο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2023 at 7:30 ΠΜ, Angel92 είπε:

Κι εμάς μια κρύο μια ζεστό μας πάει ο κύριος και κάθε φορά σκέφτομαι " τι έκανα καλά χθες και σήμερα το χάλασα;!" 😜 Έλα ,έλα είστε πολύ κοντά,με το καλό να αρχίσετε κι εσείς φαγακι ..στείλε να μας πεις τα νέα σας!!

Τι κάνετε βρε κορίτσια; πως πάτε; εμείς τα ίδια. Βγαίνουμε απο 19η κ ακόμη αϋπνία κ γκρίνια 

On 18/3/2023 at 8:49 ΠΜ, Sofi91 είπε:

καλημέρα κορίτσια,  αχ υπομονή σ' όλες μας πιστεύω ότι είναι αυτή η εβδομάδα, η 19η η τελευταία και μετα να ηρεμήσουν τα μικρακια μας. Εμενα είχε δύο τρεις μέρες που κοιμόταν μέσα στην ημέρα καλύτερα και δεν είχε τόσο τσιριδα και γκρίνια.  Νομιζω πως εν μέρει αυτό τους φταίει,  έχουν ανάγκη από ύπνο αλλά δεν μπορούν να κοιμηθούν λόγω μάλλον του άλματος αυτού και της παλινδρομησης ύπνου.  και εμας δύο μέρες δεν έτρωγε καλα αλλά μάλλον ήταν και από τα εμβόλια. 

Δεν ξερω βρε κορίτσια εμας μας έκανε ο παιδιατρος και τα δύο εμβόλια μαζί την ίδια μέρα, το 6πλο και του πνευμονιοκοκου και νμζω ότι τον ταραξαν παρα πολύ. Νομιζω πως δεν θα το ξανακάνουμε αυτό. 

Δε μας είπε κάτι συγκεκριμένο για το πως να τον ταίζουμε . Αχ αυτό είναι άλλο θέμα μας, μένουμε στη Γερμανία και γενικότερα εδω οι παιδίατροι δεν έχουν καμία σχέση στην αντιμετώπιση με την Ελλάδα. Ουτε σου δίνουν αναλυτικές οδηγίες, ούτε χρόνο,  ούτε φυσικά μπορείς να τους πάρεις στο κινητό και να σου δώσουν πληροφορίες...μας έχει δυσκολέψει παρα πολύ όλο αυτό,  γιατί πολλές φορές δεν ξέρουμε τι φταίει και τι να κάνουμε..η παρέα μας εδώ μου δίνει κουράγιο πραγματικά!! ❤❤

θα ερθω να συμφωνήσω,  ο καθένας λέει τα δικά του, από παιδίατρο μέχρι γονείς, εκεί καταλήγω και εγω , ότι μάλλον παρατηρείς το παιδι και αυτο σε πάει,  δεν μπορεί να υπάρχει ένα σημείο εκκίνησης για όλα το ίδιο γιατί κάθε ένα έχει την δική του ανάπτυξη.  Σαν σημάδια..μας δείχνει έντονο ενδιαφέρον όταν τρωμε και κάπως ρουφάει τα χείλη του προς τα μέσα..σαν να σου λεει δώσε μ χαχαχα, αντικείμενα στο στόμα φέρνει και πολλές φορές μετά το γάλα βάζει το χέρι στο στόμα και το ρουφάει..δεν ξερω αν ειναι σημάδι ότι πεινάει και άλλο. Σκεφτηκα να περιμένω καμια εβδομάδα να ηρεμήσουμε μήπως από το άλμα και μετα να τον βάλω στο κάθισμα να δω πως θα καθίσει και σιγα σιγα να δούμε αν θα φάει. Η αλήθεια είναι οτι θα ήθελα να ξεκινήσουμε το αργότερο Απρίλιο γιατί μέσα Μαΐου θα ερθουμε Ελλάδα και για τη βαφτιση και θα έχουμε τόσα πάνω κάτω και αλλαγές που δνε θα ήθελα να του έρθουν όλα μαζί.. να μπορούμε μέχρι τότε να τρώει ένα γεύμα με κάποια λαχανικά θα είναι καλό....αλλα τι να πω..όπως μας πάει το παιδί στο τέλος.

Τι κάνετε βρε κορίτσια; πως πάτε; εμείς τα ίδια ακόμη. Βγαίνουμε από την 19 και ακόμη γκρίνια και αϋπνία 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Foulanet89 είπε:

Τι κάνετε βρε κορίτσια; πως πάτε; εμείς τα ίδια. Βγαίνουμε απο 19η κ ακόμη αϋπνία κ γκρίνια 

Τι κάνετε βρε κορίτσια; πως πάτε; εμείς τα ίδια ακόμη. Βγαίνουμε από την 19 και ακόμη γκρίνια και αϋπνία 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εμείς διανύουμε τη 19η εβδομάδα και πάμε πολύ καλύτερα ..δηλαδή δεν γκρινιάζει συνέχεια , απασχολείται λίγο και με τα παιχνίδια μόνος του και το κλάμα του είναι πιο ξεκάθαρο στο τι ακριβώς θέλει..πχ όταν νυστάζει τρίβεται και όταν πεινάει βάζει χέρια στο στόμα με ένα διαφορετικό τρόπο απ' ότι όταν τον τρώνε τα δόντια του . Επίσης έχει αρχίσει και νανουριζεται μόνος του στη κούνια ,με λίγη γκρίνια βέβαια στην αρχή αλλά μετά το καταφέρνει.τον βοηθάει πολύ κι ένα κρεμαστό που του έχω βάλει να ξέρεις που κάνουν γύρω γύρω κάτι παιχνιδάκια και παίζει μουσική ..επίσης , βοηθάει πολύ να τον κουράζω κάπως με παιχνιδάκια και τραγούδια και να βλέπει πολλά πρόσωπα αλλά όχι σε σημείο που να πεθάνει στη νύστα μέχρι να κοιμηθεί γιατί τον πιάνει υπερένταση και νεύρα .το πρόγραμμα του είναι σχετικά σταθερό ...ξυπνάει 8:30-9:00 , ξανακοιμαται 11.30-12.30 ,κάποιες φορές κάνει και 1-2 μισάωρα το μεσημέρι ..και το απόγευμα έτυχε χθες να κοιμηθεί 17.00-19.00 δεν ξέρω αν θα παραμεινει σταθερό αυτό .το βράδυ κοιμάται 22.00 ή 23.00 με εξαίρεση χθες που κοιμήθηκε 00.00 και ενώ περίμενα να κοιμηθεί κλτρ είχε περισσότερη υπερένταση και ξυπνουσε κάθε 1-2 ώρες...τα έπαιξα αλλά τουλάχιστον τη μέρα δεν είχα κουραστει πολύ και άντεξα .

το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι δουλεύω εξ αποστάσεως, ο άντρας μου ψάχνει δουλειά και ταυτόχρονα κάνει κάτι part time εξ αποστάσεως και τον κρατάει η πεθερά μου αναγκαστικά κάποιες ώρες η οποία τον βάζει συνέχεια για ύπνο ρε κορίτσια 

..μου σπάει τα νεύρα. Πάω να του φτιάξω ένα πρόγραμμα, το παιδάκι το προσπαθεί , κι αυτή όλο το νανουριζει αντί να το βάλει να παίξει λίγο να έχει ερεθίσματα .Και το παίρνω μετά εγώ και κάθομαι 2-3 ωρες στο χαλί μαζί του και τσιριζει από τη χαρά του γιατί αυτή πάει να το κάνει μαμουχαλο. Και όταν της το λέω ,ότι δεν θέλω να κοιμάται τόσο μου λεει αφού νυστάζει ..μα δεν γίνεται να νυστάζει κάθε φορά τις ώρες που το παίρνει αυτή που δεν είναι και σταθερες.

πρέπει να βρω μια λύση τώρα που θα πιάσει φουλ δουλειά και ο άντρας μου δεν τη μπορώ καθόλου..πφφ 

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...