Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. δε θυμάμαι ποια κοπέλα έδινε το Humana ha. Το δίνει ακόμη; Και μέχρι πότε;

Εγώ το δίνω @Lakyμου ...μου είπε ο γιατρός να το συνεχίσω...μάλλον μέχρι 6 μηνών γιατί ακομα φαίνεται να έχει θέματα με το εντερο του .εσείς πώς τα πάτε ;;

12 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κορίτσια είμαι τρομοκρατημένη. Η μικρή το βράδυ έκανε 37,7 Κ δε κοιμήθηκε από το μπούκωμα. Ο άντρας μου ξύπνησε με συνάχι. Εγω  Όχι ακόμα. Έχουν κοβιντ και οι 2. Φοβάμαι πολύ. Είναι 4,5 μηνών. Το πέρασε καμία με τόσο μωρο δε θυμάμαι... δώστε μου κουράγιο. Η παιδίατρος είπε αν δεν έχει βήχα, υψηλό πυρετό Κ τρώει καλά δε πάμε νοσοκομείο,  μόνο ντεπον

Κι έμενα μιας φίλης 2 μηνών πέρασε αλλά όλα πήγαν καλα .δεν ανέβασε πάνω από 37.5 και είχε μόνο λίγο μυξουλα που πέρασε μετά από 2 βδομάδες.εμενα αρρώστησε 20ημερων αλλά όχι με κοβιντ και ήμασταν για νοσοκομείο αν ανέβαινε λίγο ο πυρετός αλλά τελικά όλα πήγαν κλ μόνο με όρο και αποφρακτηρα που ρουφούσαμε Μ αυτόν τς μυξες.Περαστικα σας κορίτσι μου ..ελπίζω όλα να πάνε καλά !

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κορίτσια είμαι τρομοκρατημένη. Η μικρή το βράδυ έκανε 37,7 Κ δε κοιμήθηκε από το μπούκωμα. Ο άντρας μου ξύπνησε με συνάχι. Εγω  Όχι ακόμα. Έχουν κοβιντ και οι 2. Φοβάμαι πολύ. Είναι 4,5 μηνών. Το πέρασε καμία με τόσο μωρο δε θυμάμαι... δώστε μου κουράγιο. Η παιδίατρος είπε αν δεν έχει βήχα, υψηλό πυρετό Κ τρώει καλά δε πάμε νοσοκομείο,  μόνο ντεπον

Περαστικά σας!!! εύχομαι γρήγορα να γίνεται καλά!!! εμείς το περάσαμε, εγω και το μωρο μέσα Φεβρουαρίου.  πέρασε αναίμακτα, το μωρο ίσα που έκανε μια ημέρα πυρετο και δύο μέρες έτσι ειχε λίγο δέκατα και μια γενικότερη υποτονικοτητα.  πιο πολύ ήταν το αγχος μου αν θα γίνει χειρότερα.  δώσαμε δύο φορές ντεπον, συχνά γεύματα για να μην αφυδατώνεται και ρινικες πλυσεις.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Ευχαριστώ πάρα πολύ όλες. Έβγαλε το βράδυ απύρετο το μωρό, ευτυχώς κι άρχισε πάλι να τρώει σχετικά καλά... στεναχωριέμαι γιατί Εγώ είμαι αρνητική Κ προσέχω λόγω ενός θέματος Υγείας (αν κι έχω ήδη συμπτωματα) και δε μπορώ να είμαι συνέχεια αγκαλιά της, κάθομαι σε λίγη απόσταση και την έχει ο μπαμπάς της και της ρουφάει μυξουλες κλπ και πλέον το μωρό τον βλέπει να κρατάει τον αποφρακτηρα και κλαίει,  φοβάμαι μη της μείνει ψυχολογικό...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, MeliD said:

Κορίτσια είμαι τρομοκρατημένη. Η μικρή το βράδυ έκανε 37,7 Κ δε κοιμήθηκε από το μπούκωμα. Ο άντρας μου ξύπνησε με συνάχι. Εγω  Όχι ακόμα. Έχουν κοβιντ και οι 2. Φοβάμαι πολύ. Είναι 4,5 μηνών. Το πέρασε καμία με τόσο μωρο δε θυμάμαι... δώστε μου κουράγιο. Η παιδίατρος είπε αν δεν έχει βήχα, υψηλό πυρετό Κ τρώει καλά δε πάμε νοσοκομείο,  μόνο ντεπον

Περαστικά σας κορίτσι μου!🙏εύχομαι να περάσει γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Εγώ το δίνω @Lakyμου ...μου είπε ο γιατρός να το συνεχίσω...μάλλον μέχρι 6 μηνών γιατί ακομα φαίνεται να έχει θέματα με το εντερο του .εσείς πώς τα πάτε ;;

Κι έμενα μιας φίλης 2 μηνών πέρασε αλλά όλα πήγαν καλα .δεν ανέβασε πάνω από 37.5 και είχε μόνο λίγο μυξουλα που πέρασε μετά από 2 βδομάδες.εμενα αρρώστησε 20ημερων αλλά όχι με κοβιντ και ήμασταν για νοσοκομείο αν ανέβαινε λίγο ο πυρετός αλλά τελικά όλα πήγαν κλ μόνο με όρο και αποφρακτηρα που ρουφούσαμε Μ αυτόν τς μυξες.Περαστικα σας κορίτσι μου ..ελπίζω όλα να πάνε καλά !

 

 

 

 

 

 

Εμείς πολύ καλύτερα κορίτσι μου. Έχει ηρεμήσει πολύ. Δεν έχουμε πόνους και κλάματα. Έλεγα κι εγώ να το αλλάξω σιγά σιγά μη πέσει μαζί τις τροφές και δε βγάζω άκρη τι τον ενοχλεί. Θα το προσπαθήσω τις επόμενες ημέρες. Αν κάποια πολύ φοβάμαι. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Laky είπε:

Εμείς πολύ καλύτερα κορίτσι μου. Έχει ηρεμήσει πολύ. Δεν έχουμε πόνους και κλάματα. Έλεγα κι εγώ να το αλλάξω σιγά σιγά μη πέσει μαζί τις τροφές και δε βγάζω άκρη τι τον ενοχλεί. Θα το προσπαθήσω τις επόμενες ημέρες. Αν κάποια πολύ φοβάμαι. 

 

Χαίρομαι που είστε καλύτερα κοπέλα μου θυμάμαι ότι είχατε ταλαιπωρηθεί πολύ .και ποιο λες να του δώσεις??

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Χαίρομαι που είστε καλύτερα κοπέλα μου θυμάμαι ότι είχατε ταλαιπωρηθεί πολύ .και ποιο λες να του δώσεις??

Το Humana 1 έλεγα να δώσω. Δε ξέρω. Λες να πρέπει να αλλάξουμε εταιρεία;

19 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Χαίρομαι που είστε καλύτερα κοπέλα μου θυμάμαι ότι είχατε ταλαιπωρηθεί πολύ .και ποιο λες να του δώσεις??

Όχι ότι κοιμόμαστε σερί τη νύχτα. Μη φαντάζεσαι. Αλλά απ' αυτό που πέρασα 3 μήνες τώρα που ξυπνάει 2,3 φορές μου φαίνεται το τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Laky είπε:

Το Humana 1 έλεγα να δώσω. Δε ξέρω. Λες να πρέπει να αλλάξουμε εταιρεία;

Όχι ότι κοιμόμαστε σερί τη νύχτα. Μη φαντάζεσαι. Αλλά απ' αυτό που πέρασα 3 μήνες τώρα που ξυπνάει 2,3 φορές μου φαίνεται το τίποτα.

Νομίζω όχι..αφού παίρνουμε καιρό humana εγώ θα έλεγα να παραμείνουμε σ αυτό όταν αλλάξουμε εκτός αν υπάρχει λόγος να πάμε σ άλλο .

Και γω μια από τα ίδια..οι 2-3 φορές μόνο για γάλα και κατά τ αλλα υύπνο μου φαίνονται μια χαρά μπροστά σ αυτά που ζούσαμε .Παρόλα αυτά αναρωτιέμαι γιατί το δικό μου παιδι δεν κοιμάται 7-9 ώρες σερί όπως ακούω ότι κάνουν άλλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε;πώς είναι τα μωράκια σας;πριν λίγο ο μικρούλης μου μας τρόμαξε πολύ έκανε ένα έντονο και ξαφνικό κλάμα, μετά ηρεμησε με το γάλα και κοιμάται τώρα αλλά κάνει στον ύπνο του σαν να πονάει κάπου. .. σκέφτομαι μήπως είναι να σκάσουν και άλλα δοντακια ή μήπως είναι από την μπανάνα που τρώμε από εχθές.  Τι συμπτώματα κάνουν οι αλλεργίες στις τροφές..δεν έκανε ούτε διάρροια ούτε σπυράκια έβγαλε δεν ξέρω τι έχει ο μικρούλης μου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,πως είστε? Πείτε νέα από τα μπεμπακια σας ❤️

Εμείς ξεκινήσαμε πουρέ γλυκοπατάτας την Τετάρτη και σήμερα προσθέσαμε καροτακι. Ένα έχω να πω: Έκανε τα πρώτα της κανονικά κακά! Όχι τόσο μαλακά όσο του θηλασμού,αλλά πιο σκληρά!Επίσης δεν γκρινιάζει τόσο,έχει περισσότερη ενέργεια και γενικά είναι πολύ χαρούμενη η τζουτζουκα μου! Εσείς είδατε διάφορα με τις στερεές τροφές? Ρε κορίτσια ποσο γρήγορα μεγαλώνουν?Σαν χθες μου φαίνεται που ήταν νεογέννητο...

@Matina87Πως είναι ο μπέμπης τώρα κορίτσι μου? Πάντως από αυτά που περιέγραψες,δεν μου φαίνεται για αλλεργία..ίσως να του πονούσε λίγο η κοιλίτσα. Η αλλεργία έχει έντονους και συνεχόμενους πόνους,οπότε μάλλον κάτι άλλο τον πείραξε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πως είστε? Πείτε νέα από τα μπεμπακια σας ❤️

Εμείς ξεκινήσαμε πουρέ γλυκοπατάτας την Τετάρτη και σήμερα προσθέσαμε καροτακι. Ένα έχω να πω: Έκανε τα πρώτα της κανονικά κακά! Όχι τόσο μαλακά όσο του θηλασμού,αλλά πιο σκληρά!Επίσης δεν γκρινιάζει τόσο,έχει περισσότερη ενέργεια και γενικά είναι πολύ χαρούμενη η τζουτζουκα μου! Εσείς είδατε διάφορα με τις στερεές τροφές? Ρε κορίτσια ποσο γρήγορα μεγαλώνουν?Σαν χθες μου φαίνεται που ήταν νεογέννητο...

@Matina87Πως είναι ο μπέμπης τώρα κορίτσι μου? Πάντως από αυτά που περιέγραψες,δεν μου φαίνεται για αλλεργία..ίσως να του πονούσε λίγο η κοιλίτσα. Η αλλεργία έχει έντονους και συνεχόμενους πόνους,οπότε μάλλον κάτι άλλο τον πείραξε 

Τώρα δόξα τω θεώ είναι μια χαρά τρόμαξα λιγάκι γιατί μετά το συμβάν κοιμήθηκε 3μιση ώρες και αγχώθηκα μήπως αρρωσταίνει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας κορίτσια, πως ειστε? πως είναι τα μπεμπακια σας??

Και εμεις ξεκινήσαμε φαγάκι,  καρότο και σήμερα προσθέσαμε και παπατουλα, πάμε καλά προς το παρόν, ορεξάτος μας βγήκε!!! Χαχχαχαχα

γενικά αυτές τις ημέρες είναι πολύ καλύτερα, μας κάνει πολλά γελάκια,  αποκοιμιεται εύκολα, αν και ακόμα δεν κοιμάται παρα πολύ μέσα στην ημέρα...αλλα καμια σχέση με τον εφιάλτη των προηγούμενων εβδομάδων!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofi91 είπε:

καλησπέρα σας κορίτσια, πως ειστε? πως είναι τα μπεμπακια σας??

Και εμεις ξεκινήσαμε φαγάκι,  καρότο και σήμερα προσθέσαμε και παπατουλα, πάμε καλά προς το παρόν, ορεξάτος μας βγήκε!!! Χαχχαχαχα

γενικά αυτές τις ημέρες είναι πολύ καλύτερα, μας κάνει πολλά γελάκια,  αποκοιμιεται εύκολα, αν και ακόμα δεν κοιμάται παρα πολύ μέσα στην ημέρα...αλλα καμια σχέση με τον εφιάλτη των προηγούμενων εβδομάδων!!!

Και εμείς καλύτερα, λιγότερη γκρίνια πολλά γέλια κάνει κ κάπως τα χείλια του κ βγάζει σάλια. Και από ύπνο λίγο καλύτερα τα πάμε. Δεν κάνουμε πολλές αφυπνίσεις. Εμείς φαγητό όχι ακόμα. Αλλά την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο.
κοριτσια να σας ρωτήσω για εσάς. Μετά τη γεννά έχετε πόνους στο σώμα σας;;; Εγώ έχω πόνους στα Κόκκαλα κυρίως στα πόδια. Με πονάνε τα ισχια μου και τα γόνατα μου.  Νόμιζα ότι ήταν επειδή θηλάζω πολλές ώρες και κάθομαι τόσες ώρες. Αλλά τελικά και φίλες μου π γέννησαν κ αυτές πρόσφατα έχουν τα ίδια. Τα ισχια φαντάζομαι πονάνε μέχρι να επανέλθει η λεκάνη. Τα γόνατα δεν ξέρω γιατί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Εγώ μόλις αδιαθετησα πρώτη φορά. Ακόμα τον θηλάζω αλλά όχι συχνά. 2,3 φορές μέσα στη μέρα. Αυτό σημαίνει πως θα μου κοπεί σιγά σιγά το γάλα; Μακάρι δηλαδή γιατί δε θέλω να πάρω χάπι. 

Όσο για τις τροφές σας ζηλεύω. Περιμένω κι εγώ πότε θα ξεκινήσουμε. Τη Παρασκευή έχουμε εμβόλιο κι ελπίζω να μου πει να ξεκινήσουμε σιγά σιγά. Αγανακτήσα Μ αυτό το γάλα. Εσείς πότε ξεκινήσατε; Το ΣΚ λέω να δοκιμάσω να του δώσω και λίγο κανονικό γάλα μέσα στο υποαλλεργικο να δω πως θα πάει. Να μην γίνουν όλες οι αλλαγές μαζί.

Επίσης ρε κορίτσια κάθε βράδυ τον κοιμιζω χωρίς να ρευτει. Αν τον πάρει ο ύπνος δε ρευεται με τίποτα. Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 3:49 ΜΜ, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!τι κάνετε;πώς είναι τα μωράκια σας;πριν λίγο ο μικρούλης μου μας τρόμαξε πολύ έκανε ένα έντονο και ξαφνικό κλάμα, μετά ηρεμησε με το γάλα και κοιμάται τώρα αλλά κάνει στον ύπνο του σαν να πονάει κάπου. .. σκέφτομαι μήπως είναι να σκάσουν και άλλα δοντακια ή μήπως είναι από την μπανάνα που τρώμε από εχθές.  Τι συμπτώματα κάνουν οι αλλεργίες στις τροφές..δεν έκανε ούτε διάρροια ούτε σπυράκια έβγαλε δεν ξέρω τι έχει ο μικρούλης μου. 

Καλησπέρα κορίτσια μου.. και εμένα έτυχε 2 μέρες συνεχόμενα κι έκλαιγε απαρηγόρητα χωρίς προφανή λόγο . Σκέφτηκα ότι καπου πονάει αλλά μετά από λίγο ηρέμησε 🤔

πρίν από 25 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Εγώ μόλις αδιαθετησα πρώτη φορά. Ακόμα τον θηλάζω αλλά όχι συχνά. 2,3 φορές μέσα στη μέρα. Αυτό σημαίνει πως θα μου κοπεί σιγά σιγά το γάλα; Μακάρι δηλαδή γιατί δε θέλω να πάρω χάπι. 

Όσο για τις τροφές σας ζηλεύω. Περιμένω κι εγώ πότε θα ξεκινήσουμε. Τη Παρασκευή έχουμε εμβόλιο κι ελπίζω να μου πει να ξεκινήσουμε σιγά σιγά. Αγανακτήσα Μ αυτό το γάλα. Εσείς πότε ξεκινήσατε; Το ΣΚ λέω να δοκιμάσω να του δώσω και λίγο κανονικό γάλα μέσα στο υποαλλεργικο να δω πως θα πάει. Να μην γίνουν όλες οι αλλαγές μαζί.

Επίσης ρε κορίτσια κάθε βράδυ τον κοιμιζω χωρίς να ρευτει. Αν τον πάρει ο ύπνος δε ρευεται με τίποτα. Τι να κάνω;

Εε λογικά σιγά σιγά θα αρχίσετε κι εσείς τροφές!!

Κι έμενα δεν ρευεται μερικές φορές παρόλο που τον κρατάω αρκετά όρθιο.δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα πλέον..ειδικά αν κοιμάται στο πλάι ή μπρουμυτα 

1 hour ago, Rina_87 είπε:

Και εμείς καλύτερα, λιγότερη γκρίνια πολλά γέλια κάνει κ κάπως τα χείλια του κ βγάζει σάλια. Και από ύπνο λίγο καλύτερα τα πάμε. Δεν κάνουμε πολλές αφυπνίσεις. Εμείς φαγητό όχι ακόμα. Αλλά την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο.
κοριτσια να σας ρωτήσω για εσάς. Μετά τη γεννά έχετε πόνους στο σώμα σας;;; Εγώ έχω πόνους στα Κόκκαλα κυρίως στα πόδια. Με πονάνε τα ισχια μου και τα γόνατα μου.  Νόμιζα ότι ήταν επειδή θηλάζω πολλές ώρες και κάθομαι τόσες ώρες. Αλλά τελικά και φίλες μου π γέννησαν κ αυτές πρόσφατα έχουν τα ίδια. Τα ισχια φαντάζομαι πονάνε μέχρι να επανέλθει η λεκάνη. Τα γόνατα δεν ξέρω γιατί. 

Κι εγώ έχω πόνους σε γόνατα και μερικές φορές και στους μηρούς..σαν γριά νιώθω :(

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...