Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια μολις γυρισα απο υπερηχο..ολα φυσιολογικα..σημερα  ηταν λιγο ησηχο δεν γυριζε περα δωθε:lol: για να δει η γιατρος σπονδυλικη στηλη μου ειπε σηκω χοροπηδα για να αλλαξει θεση:lol:

Γεια σου..γνωμη μου ειναι μην ανησυχεις..ποσο ηταν τα ποσοστα; Αναλογα τι θα σου πει ο γιατρος μετα τα αποτελεσματα

 

κοριτσια και μια ερωτηση..προσθιο πλακουντα ποιες εχουν απο εσας;

Hello πολυ καλημερα σας,

Εκανα κ εγω την αυχενικη μας κ ολα καλα δοξα το θεο!

Εχω κ εγω προσθιο πλακουντα στο ενα μωρο και οπισθιο στο αλλο.

Δε ξερω ομως τι σημαινει για να ειμαι ειλικρινης.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !!πώς είστε; Σήμερα επιτέλους έχουμε ραντεβού στον γιατρό!!

πρίν από 3 λεπτά , Kleopatra87 είπε:

Hello πολυ καλημερα σας,

Εκανα κ εγω την αυχενικη μας κ ολα καλα δοξα το θεο!

Εχω κ εγω προσθιο πλακουντα στο ενα μωρο και οπισθιο στο αλλο.

Δε ξερω ομως τι σημαινει για να ειμαι ειλικρινης.

Με το καλό τα διδυμακιά σου κορίτσι μου!Εμένα δεν μου είχαν πει κάτι για τη θέση του πλακούντα στην αυχενική θα ρωτήσω σήμερα τον γιατρό μου..και εγώ γενικά πολλές απορίες.. χρειάζομαι οπωσδήποτε να χρησιμοποιώ αντικουνουπικό στους εξωτερικούς χώρους και δεν ξέρω τι επιτρέπεται όπως και κάτι για μετά τα τσίμπηματα..

Έχω αγχωθεί και για τα κιλά πήρα ήδη 3 και μου φαίνονται πολλά.16 εβδομάδων ακριβώς σήμερα αύριο μπαίνω στην τελευταία του 4ου μήνα..περνάει ο καιρός σιγά σιγά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2022 at 9:32 ΜΜ, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Υπαρχει περιπτωση να νιωσω το εμβρυο απο τωρα; Γιατι απο χθες καποιες φορες νιωθω ενα αισθημα χαμηλα στην κοιλια σαν τρεμουλο δεν ξερω πως να το εξηγησω

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα καταλάβει το μωρό κοντά στην 20η εβδομάδα. Τώρα στην δεύτερη, το κατάλαβα από την 11η εβδομάδα

On 14/5/2022 at 11:38 ΜΜ, elena93 είπε:

Κοριτσια εσεις εχετε ανακοινωσει την εγκυμοσυνη; Σε σοι δηλαδη...εγω μονο σε γονεις πεθερικα και κουνιαδες το εχω πει..

Εγώ πλέον σε όλους. Φίλους, συγγενείς, δουλειά, γειτονιά

4 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!πώς είστε; Σήμερα επιτέλους έχουμε ραντεβού στον γιατρό!!

Με το καλό τα διδυμακιά σου κορίτσι μου!Εμένα δεν μου είχαν πει κάτι για τη θέση του πλακούντα στην αυχενική θα ρωτήσω σήμερα τον γιατρό μου..και εγώ γενικά πολλές απορίες.. χρειάζομαι οπωσδήποτε να χρησιμοποιώ αντικουνουπικό στους εξωτερικούς χώρους και δεν ξέρω τι επιτρέπεται όπως και κάτι για μετά τα τσίμπηματα..

Έχω αγχωθεί και για τα κιλά πήρα ήδη 3 και μου φαίνονται πολλά.16 εβδομάδων ακριβώς σήμερα αύριο μπαίνω στην τελευταία του 4ου μήνα..περνάει ο καιρός σιγά σιγά!!

3 κιλά και βγαίνεις από τον 4ο;;;; Εγώ 5 κιλά και είμαι στα μισά του 4ου!!!! χαχα Μια χαρά κουκλάρα είσαι!

4 ώρες πρίν, Kleopatra87 είπε:

Hello πολυ καλημερα σας,

Εκανα κ εγω την αυχενικη μας κ ολα καλα δοξα το θεο!

Εχω κ εγω προσθιο πλακουντα στο ενα μωρο και οπισθιο στο αλλο.

Δε ξερω ομως τι σημαινει για να ειμαι ειλικρινης.

Διδιμομανούλα; Συγχαρητήρια!

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα καταλάβει το μωρό κοντά στην 20η εβδομάδα. Τώρα στην δεύτερη, το κατάλαβα από την 11η εβδομάδα

Εγώ πλέον σε όλους. Φίλους, συγγενείς, δουλειά, γειτονιά

3 κιλά και βγαίνεις από τον 4ο;;;; Εγώ 5 κιλά και είμαι στα μισά του 4ου!!!! χαχα Μια χαρά κουκλάρα είσαι!

Διδιμομανούλα; Συγχαρητήρια!

Κορίτσια εγώ 6 κιλά και μόλις μπήκα στον τέταρτο!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , elena93 είπε:

Ρε κοριτσια πως τα περνεται τα κιλα; Εγω δεν εχω παρει καθολου ακομα 

Τρώγοντας σα να μην υπάρχει αύριο χαχα

  • Ευχαριστώ 2
  • Χαχα 4

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, elena93 said:

Ρε κοριτσια πως τα περνεται τα κιλα; Εγω δεν εχω παρει καθολου ακομα 

Εγω 4 που εχω πάρει δεν ξέρω πως τα πήρα! Δεν έχει αλλάξει η διατροφή μου, απλά πίνω πολύ νερό κ εχω παρατηρήσει οτι κάνω κατακράτηση.

Πάντως στη δική μου περίπτωση ο γιατρός μου είπε να κάνω λίγο κράτει στο φαί για να μην βγει πολυ μεγαλο το παιδι.. Επειδή ειμαι μινιον κ σε υψος και σε κιλα, μου ειπε οτι το θελουμε μεχρι 3400 ωστε να γεννήσω κ φυσιολογικα.. Αλλά από κει και πέρα, κάνω ότι μπορώ, τρώω υγιεινά αλλά δεν θα πεινάσω κιολας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε κορίτσια δεν έχω φάει μέχρι σήμερα ούτε ένα φρούτο, ούτε όσπριο, ούτε τίποτα υγιεινό. Μόνο μακαρόνια, ρύζια, πατάτες και αυγά τρώω. Γι αυτό κι έβαλα 6 κιλά. Πως να μη βάλω; 

Επίσης έκανα αρκετή κοιλίτσα. Εσείς;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ ρε κορίτσια δεν έχω φάει μέχρι σήμερα ούτε ένα φρούτο, ούτε όσπριο, ούτε τίποτα υγιεινό. Μόνο μακαρόνια, ρύζια, πατάτες και αυγά τρώω. Γι αυτό κι έβαλα 6 κιλά. Πως να μη βάλω; 

Επίσης έκανα αρκετή κοιλίτσα. Εσείς;

Εγω τρωω πολλα φρουτα και μακαρονια και φαστ φουντ..και δεν εχω βαλει κιλα τι στο καλο..τα αυγα δεν τα θελω καθολου απο την αρχη σαν να μου μυριζουν..εμενα η κοιλιτσα εχει φουσκωσει καπως χαμηλα

1 ώρα πρίν, Despoina31 είπε:

Εγω 4 που εχω πάρει δεν ξέρω πως τα πήρα! Δεν έχει αλλάξει η διατροφή μου, απλά πίνω πολύ νερό κ εχω παρατηρήσει οτι κάνω κατακράτηση.

Πάντως στη δική μου περίπτωση ο γιατρός μου είπε να κάνω λίγο κράτει στο φαί για να μην βγει πολυ μεγαλο το παιδι.. Επειδή ειμαι μινιον κ σε υψος και σε κιλα, μου ειπε οτι το θελουμε μεχρι 3400 ωστε να γεννήσω κ φυσιολογικα.. Αλλά από κει και πέρα, κάνω ότι μπορώ, τρώω υγιεινά αλλά δεν θα πεινάσω κιολας

Και εγω πινω πολυ νερο..αλλα και τρωω ζυμαρικα φαστ φουντ φρουτα αλλα απο κιλα τιποτα ακομα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ή χαλασμένη ζυγαριά έχω ή όντως παίρνω και χάνω:p στην αρχή ήμουν 56 μετά πήγα 55 μετά 56,5 και τώρα 56. 1 κιλό έχω πάρει δηλαδή βέβαια εγώ νιώθω τεράστια:p Και μεις χτες πήγαμε στον γιατρό, όλα καλά είμαι 13+5  βέβαια το δείχνει 14+1 στον υπερηχο.Αλλα κοιμόταν η μικρή και δεν μπορούσε να την γυρίσει να δει και τα υπόλοιπα που ήθελε. Σιγα σιγά βλέπω σχηματίζεται το μωράκι,είχε κουρνιασει κιόλας με τα χεράκια του όταν κοιμόταν!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Εγώ που ή χαλασμένη ζυγαριά έχω ή όντως παίρνω και χάνω:p στην αρχή ήμουν 56 μετά πήγα 55 μετά 56,5 και τώρα 56. 1 κιλό έχω πάρει δηλαδή βέβαια εγώ νιώθω τεράστια:p Και μεις χτες πήγαμε στον γιατρό, όλα καλά είμαι 13+5  βέβαια το δείχνει 14+1 στον υπερηχο.Αλλα κοιμόταν η μικρή και δεν μπορούσε να την γυρίσει να δει και τα υπόλοιπα που ήθελε. Σιγα σιγά βλέπω σχηματίζεται το μωράκι,είχε κουρνιασει κιόλας με τα χεράκια του όταν κοιμόταν!

Εγώ από 55 έχω γίνει 61!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! πήγαμε στον γιατρό όλα πολύ καλά, μεγάλωσε ο μπέμπης μας 140 γραμ αντράκι..έχω και εγώ πρόσθιο πλακούντα και μου είπε ο γιατρός θα αργήσω να νιώσω τον μικρό ενα μήνα ακόμη..

Για τα κιλά μου είπε αλλα 10 κιλά το πολύ μέχρι τέλους εκτός από τα 2 που έχω πάρει τελικά. 

Από συμπληρώματα μου έκοψε το φυλλικό και μου εδώσε κάποιες πολυβιταμινες  iofolen και βιταμίνη d.

Τώρα ξανά θα πάμε σε έναν μήνα..να δούμε πως θα περάσει!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε; Εχετε παρατηρησει οτι σας ενοχλει ενα φαγητο που πριν την εγκυμοσυνη δεν ειχατε προβλημα; Γιατι το εχω παθει με το γαλα..οταν τρωω πρωινο  γαλα με δημητριακα ολη την ημερα εχω ενοχλησεις στο στομαχι αναγουλες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Εχετε παρατηρησει οτι σας ενοχλει ενα φαγητο που πριν την εγκυμοσυνη δεν ειχατε προβλημα; Γιατι το εχω παθει με το γαλα..οταν τρωω πρωινο  γαλα με δημητριακα ολη την ημερα εχω ενοχλησεις στο στομαχι αναγουλες

Ίδιο πράγμα με το γιαούρτι!!Δεν μπορούσα να συνέλθω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...