Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα!!! Ευχαριστούμε πολύ. Να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου και λυπάμαι για την απώλεια σου ...

Οτιδήποτε πρωτόγνωρο ως σύμπτωμα πιστεύω ότι είναι θετικό,αν πάρουμε πχ τη δική μου περίπτωση που είχα αρκετά πρωτόγνωρα συμπτώματα πριν τελικά επιβεβαιώσω την εγκυμοσύνη μου,οπότε είναι θετική ένδειξη λέω εγώ...Εγώ από την ημέρα της ελεύθερης επαφής που είχαμε (ήταν μια και μοναδική) μέχρι τη πρώτη μέρα καθυστέρησης σε πολύ σταθερό κύκλο 29 ημερών είχα πονάκια χαμηλά στη μήτρα τα οποία συνεχίζονται μέχρι και τώρα που είμαι 13, εβδομάδων και 4ημερών...ήταν πρωτόγνωρο αυτό για μένα γιατί γνωρίζω πολύ καλά τι μου συμβαίνει σε κάθε κύκλο,οπότε και το υποψιάστηκα...

Περίμενε μέχρι την αναμενόμενη μέρα περίοδου ώστε να κάνεις τεστ η ακόμη καλύτερα μια χοριακή. Αλλά αν έχεις κύκλο 25-28 ημερών δεν είναι τόσο σταθερός... περίμενε καλύτερα πιθανή καθυστέρηση.... Σου εύχομαι να έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα!! 

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!Θα περιμενω μέχρι 1 ημέρα καθυστέρησης και θα κάνω χοριακη γιατί αν είμαι πρέπει να ξεκινήσω αντιπηκτικες ενέσεις! Πάντως όπως το είπες κ εσύ απτήν ημέρα της επαφή μέχρι σήμερα τα έχω αυτά τα συμπτώματα και δεν είναι ιδέα μου γιατί κ ο άνδρας μου είπε ότι φαίνομαι πρησμένη.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , Katerina!! είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!Θα περιμενω μέχρι 1 ημέρα καθυστέρησης και θα κάνω χοριακη γιατί αν είμαι πρέπει να ξεκινήσω αντιπηκτικες ενέσεις! Πάντως όπως το είπες κ εσύ απτήν ημέρα της επαφή μέχρι σήμερα τα έχω αυτά τα συμπτώματα και δεν είναι ιδέα μου γιατί κ ο άνδρας μου είπε ότι φαίνομαι πρησμένη.

Μερικές γυναίκες πρήζονται λόγω των ορμονών πολύ νωρίς, πριν καν επιβεβαιώσουν ότι είναι έγκυος....εγώ πιστεύω ότι είναι θετική ένδειξη μιας και έχει συμβεί και σε μένα... Εκτός αν έχεις ευερέθιστο έντερο και πολλές φορές πρήζεται για αυτό το λόγο η κοιλιά και κάποιες μπερδεύονται...αλλά η καθεμία ξέρει το σώμα της.... Προσπαθήτε καιρό;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerina!! είπε:

Καλημέρα!!Όχι δεν έχω ευερεθιστο έντερο και ίσα ίσα που δεν είχα ποτέ θέμα με το έντερο μου.Εχει λίγους μήνες που ξεκινήσαμε προσπάθεια!

Καλημέρα!!! Να παρατηρήσεις οτιδήποτε καινούργιο ως σύμπτωμα που θα σε παραξένεψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Katerina!! είπε:

Χρόνια Πολλά κιόλας λόγω της ημέρας!!! Σήμερα νιώθω τσιμπήματα χαμηλά στην κοιλιά κ είμαι μια εβδομάδα πριν την περίοδο!

Χρόνια πολλά σε όλους!!!

Είχες παντα τσιμπήματα χαμηλά πριν τη περίοδο;;

Link to comment
Share on other sites

On 13/8/2022 at 1:53 ΜΜ, Pagor είπε:

Περαστικά στον άντρα σου κορίτσι μου...καλά έκανες κ δεν έκανες τεστ...από την στιγμη που δεν νοιώθεις εσύ ότι μπορεί κάτι να έχει γίνει  στο σώμα σου καλύτερα που δεν έκανες για να μην έχεις κ την απογοήτευση όπως λες μετα...έτσι κ αλλιώς σε λίγες μέρες λογικά περιμένεις επομένως θα δεις μια κ καλή σίγουρα τι συμβαίνει....το καλοκαίρι με τα μπάνια στην θάλασσα κ την ζέστη αλλάζει κ τον κύκλο μας κ την ποιότητα περιοδου...Να γίνει γρήγορα καλά ο άντρα σου κ όλα θα έρθουν!!!

 

On 13/8/2022 at 8:02 ΜΜ, Mariam23 είπε:

Γεια κορίτσια. 

Αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες. 

Είμαι στις 5 ημέρες πριν την περίοδο. Κύκλος 29-31 ημέρες. 

Οι γόνιμες ηταν 29/7 - 4/8 

Επαφές 29, 30 ,31 Ιουλίου 

                2 ,4 ,6  Αυγούστου 

Αναμενόμενη περίοδος 15-17/8

Συμπτώματα ΤΊΠΟΤΑ. ούτε καν περιόδου. 

Ελάχιστες κράμπες. Έως και μηδαμινές. 

Στήθος τίποτα. Σήμερα.μετρησα την θερμοκρασία.μου 36,9. 

Συνήθως κυμαίνομαι 36,2 αλλά διάβασα ότι και πριν την περίοδο πάλι ανεβαίνει η θερμοκρασία. 

Τον προηγούμενη μήνα με μία επαφή την ημέρα ωορρηξίας (επιβεβαιωμένο με τέστ) περίμενα μετά περίοδο με κράμπες συνεχόμενες πίεση κάτω στην μήτρα και τελικά περίοδος. 

Υποτίθεται λένε ότι μετά από αποξεση πιάνεις εύκολα. 

Παίρνω και φυλλικό οξύ από την αποξεση και μετά. Αλλά τίποτα. Οκ αυτόν τον μήνα είναι η ουσιαστική προσπάθεια. Έκανα τεστ εννοείται από την αγωνία.μου και αρνητικό. Απογοητεύτηκα. 

Δεν αντέχω άλλο αυτόν τον κόμπο στο στομάχι. Έχουμε περάσει πολύ δύσκολα φέτος με την απώλεια του εμβρύου (πρώτης εγκυμοσύνης -διακοπη λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών). Ουφ...

Ηλικία μου 28

 

Διάβασα κάποια μηνύματα σου. 

Κάνε ένα τεστ να σου φύγει από το μυαλό σου. Και αν έχεις καιρό χωρίς περίοδο και αρνητικό τέστ πήγαινε στον γυναικολόγο. 

Εγώ είχα αίμα κάποια στιγμή πριν χρόνια στα μέσα του κύκλου και πήγα στην γυναικολόγο και αφού έκανα χοριακη (αρνητική) και επειδή βλέπαμε κάτι στην μήτρα σαν κύηση (εξού και η χοριακη) τελικά διαπιστώσαμε ότι ήταν μικρό αιμάτωμα (για αυτό και το σύμπτωμα) το οποίο όμως μετά έφυγε με την περίοδο. 

Επίσης και οι πολύποδες προκαλούν μικρές αιμορραγίες έκτος περιόδου. Το έχει μια φίλη μου. 

Κορίτσια τι κάνετε???

Εμείς καλύτερα..Τεστ δεν έκανα και πλέον θεωρώ ότι δεν χρειάζεται αφού δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα..Ίσως απλά να αλλάζει ο κύκλος..Τέλος πάντων..Εσείς πως είστε???

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Evi95 είπε:

 

Κορίτσια τι κάνετε???

Εμείς καλύτερα..Τεστ δεν έκανα και πλέον θεωρώ ότι δεν χρειάζεται αφού δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα..Ίσως απλά να αλλάζει ο κύκλος..Τέλος πάντων..Εσείς πως είστε???

Καλησπέρα Εύη!!! Τα ίδια χάλια εγώ.... Υπομονή. Εσείς εντάξει;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα Εύη!!! Τα ίδια χάλια εγώ.... Υπομονή. Εσείς εντάξει;;;

Ναι είναι καλύτερα..Λίγο πυρετο ανέβασε και βήχα.. Τώρα είναι καλά όμως.. Συνήλθε γρήγορα αλλά θέλει ξεκούραση..

Εγώ είμαι στους γονείς μου μέχρι να περάσουν οι μέρες να γυρίσω σπίτι..

Στο γιατρό ποτέ ξαναπάς??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Evi95 είπε:

 

Κορίτσια τι κάνετε???

Εμείς καλύτερα..Τεστ δεν έκανα και πλέον θεωρώ ότι δεν χρειάζεται αφού δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα..Ίσως απλά να αλλάζει ο κύκλος..Τέλος πάντων..Εσείς πως είστε???

Καλησπέρα κορίτσι μου! Αυτές τις μέρες αν θυμάμαι καλά περίμενες κανονικά με τον αρχικό υπολογισμό του κύκλου, οπότε σύντομα θα ξέρεις τι γίνεται τελικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Evi95 είπε:

Ναι είναι καλύτερα..Λίγο πυρετο ανέβασε και βήχα.. Τώρα είναι καλά όμως.. Συνήλθε γρήγορα αλλά θέλει ξεκούραση..

Εγώ είμαι στους γονείς μου μέχρι να περάσουν οι μέρες να γυρίσω σπίτι..

Στο γιατρό ποτέ ξαναπάς??

Α έφυγες για να μη κολλήσεις ε; Καλά έκανες κι εγώ αυτό είχα κάνει πριν ένα μήνα ακριβώς ...

Έλα μου ντε; Περιμένω τηλ για να κλείσουμε ραντεβού 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Αυτές τις μέρες αν θυμάμαι καλά περίμενες κανονικά με τον αρχικό υπολογισμό του κύκλου, οπότε σύντομα θα ξέρεις τι γίνεται τελικά.

Ναι σε τρεις τέσσερις μέρες είναι να μου έρθει κανονικά..

πρίν από 22 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Α έφυγες για να μη κολλήσεις ε; Καλά έκανες κι εγώ αυτό είχα κάνει πριν ένα μήνα ακριβώς ...

Έλα μου ντε; Περιμένω τηλ για να κλείσουμε ραντεβού 

Ναι δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω..Λογικά σε μια δυο βδομάδες υποθέτω θα πάς..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Evi95 είπε:

Ναι σε τρεις τέσσερις μέρες είναι να μου έρθει κανονικά..

Ναι δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω..Λογικά σε μια δυο βδομάδες υποθέτω θα πάς..

Οπότε μέχρι να εμφανιστεί (μακάρι να μην γίνει) ελπίζουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πως είστε κορίτσια???Εγώ χθες το βράδυ είχα έντονες κράμπες χαμηλά στην κοιλιά και σήμερα νιώθω σαν να έχω ένα βάρος στην κοιλιά.Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Φοβάμαι μήπως έχω πάθει τίποτε άλλο κ τελικά δεν είναι εγκυμοσύνη.

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...