Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

19 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

 

Κορίτσια τι κάνετε???

Εμείς καλύτερα..Τεστ δεν έκανα και πλέον θεωρώ ότι δεν χρειάζεται αφού δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα..Ίσως απλά να αλλάζει ο κύκλος..Τέλος πάντων..Εσείς πως είστε???

Καλά είμαι κοριτσάκι μου..έχουμε έρθει μερικές μέρες από το χωριό( ορεινό βέβαια) κ το μυαλό μου είναι στο νησί που θα φύγουμε την Παρασκευή....όσο αφορά το θέμα παιδί να σου πω τι άφησα ένα διάλειμμα...από το μυαλό τουλάχιστον γιατί οι προσπαθειουλες έγιναν...αλλά προς το παρών χαλαρώνω...το μόνο που με ανχωνει κ με στεναχωρεί είναι οτι σήμερα το πρωί ξύπνησα στο χωριό κ νοιωθω σαν αρρώστει κ είμαι να σκάσω...λέω δεν πιστεύω να έχω κανέναν κοροναιο κ να χάσω το νησί...αλλά μου λέει ο άντρας μου πως γίνεται να κόλλησα κάτι ...έχω να δω κ να βγω από το σπίτι 10 μέρες...έτσι με αυτά ηρεμώ κάπως απο αυτή την σκέψη..απλά σήμερα νοιωθω απίστευτη ατονία κ ζάλη...τώρα έχω ξαπλώσει σε μια κούνια κάτω από την σκιά από τα πλατάνια κ απολαμβάνω την θεατών βουνων...κ το ξαναλέω...έτσι κ έχω κάτι κ δεν πάω Τζια....θα σκάσω...

 

Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε???

Χρόνια πολλά κιόλας κορίτσια μου..καλή Παναγία...κ εύχομαι όσες περιμένουν νέα ητε από εξετάσεις ητε ένα θετικό τεστ να είναι όλα τέλεια για όλες!!!!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Pagor είπε:

Καλά είμαι κοριτσάκι μου..έχουμε έρθει μερικές μέρες από το χωριό( ορεινό βέβαια) κ το μυαλό μου είναι στο νησί που θα φύγουμε την Παρασκευή....όσο αφορά το θέμα παιδί να σου πω τι άφησα ένα διάλειμμα...από το μυαλό τουλάχιστον γιατί οι προσπαθειουλες έγιναν...αλλά προς το παρών χαλαρώνω...το μόνο που με ανχωνει κ με στεναχωρεί είναι οτι σήμερα το πρωί ξύπνησα στο χωριό κ νοιωθω σαν αρρώστει κ είμαι να σκάσω...λέω δεν πιστεύω να έχω κανέναν κοροναιο κ να χάσω το νησί...αλλά μου λέει ο άντρας μου πως γίνεται να κόλλησα κάτι ...έχω να δω κ να βγω από το σπίτι 10 μέρες...έτσι με αυτά ηρεμώ κάπως απο αυτή την σκέψη..απλά σήμερα νοιωθω απίστευτη ατονία κ ζάλη...τώρα έχω ξαπλώσει σε μια κούνια κάτω από την σκιά από τα πλατάνια κ απολαμβάνω την θεατών βουνων...κ το ξαναλέω...έτσι κ έχω κάτι κ δεν πάω Τζια....θα σκάσω...

 

Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε???

Χρόνια πολλά κιόλας κορίτσια μου..καλή Παναγία...κ εύχομαι όσες περιμένουν νέα ητε από εξετάσεις ητε ένα θετικό τεστ να είναι όλα τέλεια για όλες!!!!

 

Χρόνια πολλά!!Δεν θα χάσεις τις διακοπές σου!Ατονία μπορεί να αισθάνεσαι από τον καιρό,την (επιτυχημένη) προσπάθεια ίσως.. Ξεκουράσου, χαλάρωσε και ηρέμησε..Για εμάς τελείωσαν οι διακοπές για φέτος και μου κακοφαινεται κάπως..Αλλά εντάξει πήγαμε Ιούλιο μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας..

Και εγώ να σου πω έχω μέρες να σκεφτω σοβαρά το θέμα παιδί..Περνάει από το μυαλό μου αλλά δεν κολλάω εκεί..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Χρόνια πολλά!!Δεν θα χάσεις τις διακοπές σου!Ατονία μπορεί να αισθάνεσαι από τον καιρό,την (επιτυχημένη) προσπάθεια ίσως.. Ξεκουράσου, χαλάρωσε και ηρέμησε..Για εμάς τελείωσαν οι διακοπές για φέτος και μου κακοφαινεται κάπως..Αλλά εντάξει πήγαμε Ιούλιο μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας..

Και εγώ να σου πω έχω μέρες να σκεφτω σοβαρά το θέμα παιδί..Περνάει από το μυαλό μου αλλά δεν κολλάω εκεί..

Συνήθως έτσι συμβαίνει. Έρχεται και φεύγει η σκέψη. Σίγουρα το να γίνεται εμμονικό δεν βοηθάει σε κάτι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλά είμαι κοριτσάκι μου..έχουμε έρθει μερικές μέρες από το χωριό( ορεινό βέβαια) κ το μυαλό μου είναι στο νησί που θα φύγουμε την Παρασκευή....όσο αφορά το θέμα παιδί να σου πω τι άφησα ένα διάλειμμα...από το μυαλό τουλάχιστον γιατί οι προσπαθειουλες έγιναν...αλλά προς το παρών χαλαρώνω...το μόνο που με ανχωνει κ με στεναχωρεί είναι οτι σήμερα το πρωί ξύπνησα στο χωριό κ νοιωθω σαν αρρώστει κ είμαι να σκάσω...λέω δεν πιστεύω να έχω κανέναν κοροναιο κ να χάσω το νησί...αλλά μου λέει ο άντρας μου πως γίνεται να κόλλησα κάτι ...έχω να δω κ να βγω από το σπίτι 10 μέρες...έτσι με αυτά ηρεμώ κάπως απο αυτή την σκέψη..απλά σήμερα νοιωθω απίστευτη ατονία κ ζάλη...τώρα έχω ξαπλώσει σε μια κούνια κάτω από την σκιά από τα πλατάνια κ απολαμβάνω την θεατών βουνων...κ το ξαναλέω...έτσι κ έχω κάτι κ δεν πάω Τζια....θα σκάσω...

 

Εσείς κορίτσια μου τι κάνετε???

Χρόνια πολλά κιόλας κορίτσια μου..καλή Παναγία...κ εύχομαι όσες περιμένουν νέα ητε από εξετάσεις ητε ένα θετικό τεστ να είναι όλα τέλεια για όλες!!!!

 

Όλα καλά να πάνε!!! Εύχομαι να μην είσαι άρρωστη και να να πας στο νησί να ξεκουραστείς και μετά να έρθει η έκπληξη!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

On 14/8/2022 at 9:31 ΠΜ, Mariam23 είπε:

Έτσι όπως τα λες ειναι. Αγκάθι!

Θα τα καταφέρουμε όμως. Αυτό υπενθυμίζω στον εαυτό μου συχνά πυκνά!

Να είμαστε αγαπημένοι με τους άντρες μας και κάποια στιγμή θα έρθει!!!!

Καλα να περάσεις στις διακοπές.σου. Εύχομαι σύντομα όλες με χαρμόσυνα νέα. 

Θα κάνουμε update!

 

Ήρθε η περίοδος τελικά

Τι να πω. Την επόμενη φορά! Σίγουρα θα ξεκινήσω γυμναστική και θα προσπαθήσω να μην το σκέφτομαι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Όλα καλά να πάνε!!! Εύχομαι να μην είσαι άρρωστη και να να πας στο νησί να ξεκουραστείς και μετά να έρθει η έκπληξη!!!

Αχχχ μακάρι να μην έχω αρπάξει τίποτα γιατί θα σκάσω...όσο για την εκπληξη τι να πω....δεν το σκέφτομαι...αλλά λέω τόσες μέρες μετραγα τις μέρες σαν τον φαντάρο να κανουμε κανένα μπάνιο...φάγαμε που φάγαμε κ τις στεναχώριες μας τουλάχιστον να πάμε λίγο στην θάλασσα ...να διαβάσουμε κανένα βιβλίο...να φάμε κανένα ψαράκι πάνω στην θάλασσα...κ σήμερα που ενοιωθα έτσι χάλια έχω μια στεναχώρια...λέω έτσι κ χάσω κ αυτό φέτος το καλοκαίρι έλεος πια....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Αχχχ μακάρι να μην έχω αρπάξει τίποτα γιατί θα σκάσω...όσο για την εκπληξη τι να πω....δεν το σκέφτομαι...αλλά λέω τόσες μέρες μετραγα τις μέρες σαν τον φαντάρο να κανουμε κανένα μπάνιο...φάγαμε που φάγαμε κ τις στεναχώριες μας τουλάχιστον να πάμε λίγο στην θάλασσα ...να διαβάσουμε κανένα βιβλίο...να φάμε κανένα ψαράκι πάνω στην θάλασσα...κ σήμερα που ενοιωθα έτσι χάλια έχω μια στεναχώρια...λέω έτσι κ χάσω κ αυτό φέτος το καλοκαίρι έλεος πια....

Όχι κορίτσι μου!!!Όλα καλά θα πάνε!!!κι εγώ έξω το έχω ρίξει κ σήμερα θα πάω για μπάνιο πάλι σε μπιτσομπαρο. Εύχομαι από καρδιάς να έρθει μια έκπληξη για εσένα!!!Κι εγώ σαν ερείπιο νιώθω αν σε βοηθάει και δεν ξέρω πότε να κάνω τεστ γιατί είναι η μόνη φορά από τότε που γέννησα (πριν 3 χρόνια) που νιώθω πολύ περίεργα.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Όχι κορίτσι μου!!!Όλα καλά θα πάνε!!!κι εγώ έξω το έχω ρίξει κ σήμερα θα πάω για μπάνιο πάλι σε μπιτσομπαρο. Εύχομαι από καρδιάς να έρθει μια έκπληξη για εσένα!!!Κι εγώ σαν ερείπιο νιώθω αν σε βοηθάει και δεν ξέρω πότε να κάνω τεστ γιατί είναι η μόνη φορά από τότε που γέννησα (πριν 3 χρόνια) που νιώθω πολύ περίεργα.

Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου...εγώ να σου πω αυτό το μήνα δεν θέλω τίποτα...ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω...σκέψου πήγα σήμερα στο φαρμακείο έκανα ένα ραπίντ( για σιγουριά)πήρα κ κ τα απαραίτητα για την θάλασσα τσούχτρα κτλ κ όπως ήμουν στην πόρτα βλέπω τα τεστ εγκυμοσύνης ...ειδικά αυτά που ανιχνεύουν νωρίτερα...λέω δεν θα μπω καν σε αυτό τρυπακι...κ όπως τα κοιταγα γύρισα το κεφάλι από την άλλη...ξέρεις κάτι...άλλους μήνες ενοιωθα τόσα συμπτώματα κ ποτέ τίποτα δεν έγινε ..τον μήνα που είχα μόνο τα κλασσικά συμπτώματα περιόδου κ έλεγα χίλια τα εκατό έρχεται η περίοδος τότε ήμουνα...έτσι πήρα την απόφαση κ μετά της βιοχημική που είχα τερμα...κάθε μήνα τρελενομαι...δεν βγάζει κάπου ..αντίθετα κακό μου έκανα...άρχισαν πάλι οι κρίσεις πανικού κ λέω επειδή δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να είμαι ψύχραιμη τουλάχιστον αυτον μήνα ας το χαρώ με την ψυχούλα μου κ αρχίζω πάλι από Σεπτέμβριο με το ανχος...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Pagor είπε:

Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου...εγώ να σου πω αυτό το μήνα δεν θέλω τίποτα...ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω...σκέψου πήγα σήμερα στο φαρμακείο έκανα ένα ραπίντ( για σιγουριά)πήρα κ κ τα απαραίτητα για την θάλασσα τσούχτρα κτλ κ όπως ήμουν στην πόρτα βλέπω τα τεστ εγκυμοσύνης ...ειδικά αυτά που ανιχνεύουν νωρίτερα...λέω δεν θα μπω καν σε αυτό τρυπακι...κ όπως τα κοιταγα γύρισα το κεφάλι από την άλλη...ξέρεις κάτι...άλλους μήνες ενοιωθα τόσα συμπτώματα κ ποτέ τίποτα δεν έγινε ..τον μήνα που είχα μόνο τα κλασσικά συμπτώματα περιόδου κ έλεγα χίλια τα εκατό έρχεται η περίοδος τότε ήμουνα...έτσι πήρα την απόφαση κ μετά της βιοχημική που είχα τερμα...κάθε μήνα τρελενομαι...δεν βγάζει κάπου ..αντίθετα κακό μου έκανα...άρχισαν πάλι οι κρίσεις πανικού κ λέω επειδή δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να είμαι ψύχραιμη τουλάχιστον αυτον μήνα ας το χαρώ με την ψυχούλα μου κ αρχίζω πάλι από Σεπτέμβριο με το ανχος...

Όχι όχι κορίτσι μου να μην πάρεις.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό και σε καταλαβαίνω. Κι εγώ προσπαθώ να συγκρατηθω να μην πάρω αν κ έχω περίεργα συμπτώματα.παντως επειδή έχω μείνει δύο φορές έγκυος, και τις δύο φορές είχα διαφορετικά συμπτώματα.Οποτε κάθε φορά είναι μοναδική!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pagor είπε:

Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου...εγώ να σου πω αυτό το μήνα δεν θέλω τίποτα...ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω...σκέψου πήγα σήμερα στο φαρμακείο έκανα ένα ραπίντ( για σιγουριά)πήρα κ κ τα απαραίτητα για την θάλασσα τσούχτρα κτλ κ όπως ήμουν στην πόρτα βλέπω τα τεστ εγκυμοσύνης ...ειδικά αυτά που ανιχνεύουν νωρίτερα...λέω δεν θα μπω καν σε αυτό τρυπακι...κ όπως τα κοιταγα γύρισα το κεφάλι από την άλλη...ξέρεις κάτι...άλλους μήνες ενοιωθα τόσα συμπτώματα κ ποτέ τίποτα δεν έγινε ..τον μήνα που είχα μόνο τα κλασσικά συμπτώματα περιόδου κ έλεγα χίλια τα εκατό έρχεται η περίοδος τότε ήμουνα...έτσι πήρα την απόφαση κ μετά της βιοχημική που είχα τερμα...κάθε μήνα τρελενομαι...δεν βγάζει κάπου ..αντίθετα κακό μου έκανα...άρχισαν πάλι οι κρίσεις πανικού κ λέω επειδή δεν ξέρω πόσο θα αντέξω να είμαι ψύχραιμη τουλάχιστον αυτον μήνα ας το χαρώ με την ψυχούλα μου κ αρχίζω πάλι από Σεπτέμβριο με το ανχος...

Το άγχος κορίτσι μου δεν βοηθάει σε τίποτα. Καλά και χρήσιμα τα τεστ όταν υπάρχουν σοβαρές και σαφείς ενδείξεις ότι κάτι διαφορετικό συμβαίνει, αλλά όταν αρχίζουν να γίνονται με το παραμικρό σύμπτωμα, που μπορεί και να μην σημαίνει τίποτα, σίγουρα δημιουργούν μια πολύ αγχωτική  κατάσταση που χαλάει την καθημερινότητά μας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Το άγχος κορίτσι μου δεν βοηθάει σε τίποτα. Καλά και χρήσιμα τα τεστ όταν υπάρχουν σοβαρές και σαφείς ενδείξεις ότι κάτι διαφορετικό συμβαίνει, αλλά όταν αρχίζουν να γίνονται με το παραμικρό σύμπτωμα, που μπορεί και να μην σημαίνει τίποτα, σίγουρα δημιουργούν μια πολύ αγχωτική  κατάσταση που χαλάει την καθημερινότητά μας.

Μεγάλη αλήθεια αυτό...αλλά όταν κολλάει το μυαλό...άστα...έχω περάσει κ από αυτό το στάδιο να μετράω κ τα λεπτά για να κάνω τεστ...αλλά αυτό τον μήνα όχι...ευτυχώς...είναι μήνες κ μήνες...άλλες φορές το περνεις πιο χαλαρά άλλους πάλι δύσκολα...αν κάτι το θες πολύ κ το περιμένεις χρόνια δύσκολο το μυαλό να ξεκολλήσει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagor είπε:

Μεγάλη αλήθεια αυτό...αλλά όταν κολλάει το μυαλό...άστα...έχω περάσει κ από αυτό το στάδιο να μετράω κ τα λεπτά για να κάνω τεστ...αλλά αυτό τον μήνα όχι...ευτυχώς...είναι μήνες κ μήνες...άλλες φορές το περνεις πιο χαλαρά άλλους πάλι δύσκολα...αν κάτι το θες πολύ κ το περιμένεις χρόνια δύσκολο το μυαλό να ξεκολλήσει..

Σίγουρα είναι δύσκολο αλλά αξίζει να το προσπαθούμε. Όσον σημαντικό και αν είναι και όσο επιθυμητό δεν πρέπει να επιτρέπουμε η όλη διαδικασία να προκαλεί σοβαρά προβλήματα στη ζωή μας, τις σχέσεις μας κλπ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Evi95 είπε:

Καλημέρα..!Εγώ άδιαθετησα πρωί πρωί.. Τουλάχιστον σταθεροποιήθηκε ο κύκλος..

Τουλάχιστον!!! Οπότε ξεκινάτε ξανά μόλις τελειώσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...