Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πως είτε; Καλό μήνα σε όλες. Εμένα σήμερα μαζί με τον νέο μήνα με επισκέφθηκε και η γνωστή ανεπιθύμητη ( την οποία βέβαια ανέμενα μετά τα αρνητικά τεστ που προηγήθηκαν). Τελοσπάντων, καλό φθινόπωρο να έχουμε με πολλές επιτυχίες στις προσπάθειες.

Ιωάννα μου τι κάνεις?Καλό μήνα..

Δεν πειράζει..Θα έρθει και η σειρά μας..Άντε να ξεμπερδευεις και εσύ και με το καλό η νέα προσπάθεια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Evi95 είπε:

Ιωάννα μου τι κάνεις?Καλό μήνα..

Δεν πειράζει..Θα έρθει και η σειρά μας..Άντε να ξεμπερδευεις και εσύ και με το καλό η νέα προσπάθεια..

Άντε να δούμε. Εσύ σε τι φάση είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Άντε να δούμε. Εσύ σε τι φάση είσαι;

Καλημέρα!Εγώ νιώθω ότι ζω τον ίδιο μήνα σε επανάληψη.. Περίοδος - τρελή προσπάθεια - περίοδος..

Τώρα ειμαι στο τέλος των γόνιμων και ξεκινάει η αναμονή...

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Evi95 είπε:

Καλημέρα!Εγώ νιώθω ότι ζω τον ίδιο μήνα σε επανάληψη.. Περίοδος - τρελή προσπάθεια - περίοδος..

Τώρα ειμαι στο τέλος των γόνιμων και ξεκινάει η αναμονή...

Καλημέρα Εύη μου!!! Εύχομαι το επιθυμητό!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια ! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες .. λοιπόν, αφού επισκεφτήκαμε το γιατρό , μας είπε ανεξήγητη υπογονιμότητα ( για το σπερμα ).. δεν ξέρουμε για ποιον λόγο υπάρχει ανωμαλία ενώ δεν υπάρχει παθολογικό αίτιο … 
 

Δε μας πτοεί τίποτα … έχουμε ραντεβού τη Δευτέρα με το γυναικολόγο μου να μας ενημερώσει για τη διαδικασία της εξωσωματικής… αυτή είναι η λύση μας για παιδάκι ! 
 

Ανυπομονώ να ξεκινήσει η διαδικασία ! 
 

ευχομαι σε κάθε εγκυουλα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κ σε όσες προσπαθούν να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια ! Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες .. λοιπόν, αφού επισκεφτήκαμε το γιατρό , μας είπε ανεξήγητη υπογονιμότητα ( για το σπερμα ).. δεν ξέρουμε για ποιον λόγο υπάρχει ανωμαλία ενώ δεν υπάρχει παθολογικό αίτιο … 
 

Δε μας πτοεί τίποτα … έχουμε ραντεβού τη Δευτέρα με το γυναικολόγο μου να μας ενημερώσει για τη διαδικασία της εξωσωματικής… αυτή είναι η λύση μας για παιδάκι ! 
 

Ανυπομονώ να ξεκινήσει η διαδικασία ! 
 

ευχομαι σε κάθε εγκυουλα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κ σε όσες προσπαθούν να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα ! 

Με το καλό και ξεκινήσετε...σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα να ξέρεις...επειδή την έκανα κ εγώ τον Μάρτιο...κάναμε κρυοσυντηρηση ωαρίων...για προληπτικούς λόγους...μέχρι ένα σημείο είναι τα ίδια...κάνεις διέγερση με ενέσεις( δεν πονάνε καθόλου..είναι υποδόριες) κ μετά από 13-14 πας κ κάνεις την ωοληψια με μεθη( εγώ πήγα Ιασώ) σε 20 λεπτα έχεις σηκωθεί κιόλας...εγώ απλά μετά τα έβαλα στην κρυοσυντηρηση εσύ θα κάνεις την γονιμοποίηση κ την εμβρυομεταφορα...Να σου πω κ εγώ το σκέφτομαι παρα πολύ...τα έχω κ κάθονται...αφού δεν μας θέλει σκέφτομαι τον Οκτώβριο πρώτα ο Θεός να πάμε με αυτά....σε αφήσω κ τον Σεμπττεβριο δηλαδή να ολοκληρωθεί το 3 μηνό μετά την βιοχημικη κ μετά λέω να πάμε με την εξωσωματική...έτσι κ αλλιώς έτσι μας είχε πει κ η γυναικολόγος μας αφού κ σε εμάς ανεξήγητη υπογονιμότητα έχει βρει...όλες οι εξετάσεις είναι τέλειες...αλλά παιδάκι πουθενά...πέραν της βιοχημικης...

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα!Εγώ νιώθω ότι ζω τον ίδιο μήνα σε επανάληψη.. Περίοδος - τρελή προσπάθεια - περίοδος..

Τώρα ειμαι στο τέλος των γόνιμων και ξεκινάει η αναμονή...

Στα ίδια είμαστε...πολλές προσπάθειες - περίοδος...Σου ευχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σας...για όλες μας το εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pagor είπε:

Με το καλό και ξεκινήσετε...σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα να ξέρεις...επειδή την έκανα κ εγώ τον Μάρτιο...κάναμε κρυοσυντηρηση ωαρίων...για προληπτικούς λόγους...μέχρι ένα σημείο είναι τα ίδια...κάνεις διέγερση με ενέσεις( δεν πονάνε καθόλου..είναι υποδόριες) κ μετά από 13-14 πας κ κάνεις την ωοληψια με μεθη( εγώ πήγα Ιασώ) σε 20 λεπτα έχεις σηκωθεί κιόλας...εγώ απλά μετά τα έβαλα στην κρυοσυντηρηση εσύ θα κάνεις την γονιμοποίηση κ την εμβρυομεταφορα...Να σου πω κ εγώ το σκέφτομαι παρα πολύ...τα έχω κ κάθονται...αφού δεν μας θέλει σκέφτομαι τον Οκτώβριο πρώτα ο Θεός να πάμε με αυτά....σε αφήσω κ τον Σεμπττεβριο δηλαδή να ολοκληρωθεί το 3 μηνό μετά την βιοχημικη κ μετά λέω να πάμε με την εξωσωματική...έτσι κ αλλιώς έτσι μας είχε πει κ η γυναικολόγος μας αφού κ σε εμάς ανεξήγητη υπογονιμότητα έχει βρει...όλες οι εξετάσεις είναι τέλειες...αλλά παιδάκι πουθενά...πέραν της βιοχημικης...

Στα ίδια είμαστε...πολλές προσπάθειες - περίοδος...Σου ευχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σας...για όλες μας το εύχομαι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι !! Θέλω πολύ να μπω σε αυτό το μαγικό ταξίδι .. για καλή μου τύχη έχω πολύ καλή διάθεση κ δεν μ έχει ρίξει τίποτα τη ψυχολογία ! Στον άντρα μου έχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα .. δε μπορεί να κάνει κάτι ! Για αυτό κ θα καταφύγουμε στην λύση της εξωσωματικής ! 
 

Ξερεις κάτι, αν βλέπεις ότι δεν έρχεται κ στο προτείνει κ ο γιατρός σου άρπαξε την ευκαιρία όσο είναι νωρίς ..μην αφήνεις το χρόνο να περνάει …

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ. Στο ίδιο mood είμαστε όλες! 

Προσπάθειες (ελπίδα), περίοδος (απογοήτευση). 

Εύχομαι όλες σύντομα να αποκτήσουμε το θαύματάκι.μας. 

 

Πόσο καιρο προσπαθούσατε @minnie26 μέχρι να ψαχτειτε? Επίσης τι ηλικία έχετε?

Δοκιμάσατε μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος με βιταμίνες κλπ 'η είναι δύσκολο?

Εμεις είμαστε στον δεύτερο μήνα προσπαθειών μετά από διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών. 

δεν έχω ακόμα απογοητευτει. Έχω ελπίδες μέσα.μου. το πιστεύω ότι θα έρθει και πιστεύω ότι θα γίνω μάνα! Το θέλω και το νιώθω!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mariam23 είπε:

Αχ. Στο ίδιο mood είμαστε όλες! 

Προσπάθειες (ελπίδα), περίοδος (απογοήτευση). 

Εύχομαι όλες σύντομα να αποκτήσουμε το θαύματάκι.μας. 

 

Πόσο καιρο προσπαθούσατε @minnie26 μέχρι να ψαχτειτε? Επίσης τι ηλικία έχετε?

Δοκιμάσατε μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος με βιταμίνες κλπ 'η είναι δύσκολο?

Εμεις είμαστε στον δεύτερο μήνα προσπαθειών μετά από διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών. 

δεν έχω ακόμα απογοητευτει. Έχω ελπίδες μέσα.μου. το πιστεύω ότι θα έρθει και πιστεύω ότι θα γίνω μάνα! Το θέλω και το νιώθω!

 

Εμείς προσπαθούσαμε απ πέρυσι τον Ιούνιο .. Βέβαια αρχίσαμε να ψαχνόμαστε απ μέσα Γενάρη (γιατί είχα αρχίσει να αγχώνομαι ) και απ εκεί σιγά σιγά ανακαλύψαμε το θέμα .. έχει πάρει κάτι σαν βιταμίνες που μας είχε προτείνει ο ουρολόγος για να καλυτερέψει η ποιότητα αλλά δεν έγινε τίποτα ..καμιιιια απολύτως διαφορά !! Κ μιλάμε για βιταμίνες 230€ όχι φθηνές ..αλλά μπροστά στην ελπίδα , τι είναι τα χρήματα ; Εγώ είμαι στα 27 κ ο άντρας μου 39! Έχει κάνει ένα σωρό εξετάσεις , όλα είναι τέλεια .. αλλαααα το σπερμα έχει θέμα χωρίς να υπάρχει λόγος .. 

Απ τη στιγμή που εκείνες έγκυος μην ανησυχείς , θα μείνεις ξανά !! Εύχομαι με το καλό και να είναι όλα τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα!Εγώ νιώθω ότι ζω τον ίδιο μήνα σε επανάληψη.. Περίοδος - τρελή προσπάθεια - περίοδος..

Τώρα ειμαι στο τέλος των γόνιμων και ξεκινάει η αναμονή...

Έτσι είναι, πάντα ο ίδιος κύκλος, ελπίζοντας κάθε φορά η κατάληξη να είναι διαφορετική. Μακάρι αυτή τη φορά να είναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Εμείς προσπαθούσαμε απ πέρυσι τον Ιούνιο .. Βέβαια αρχίσαμε να ψαχνόμαστε απ μέσα Γενάρη (γιατί είχα αρχίσει να αγχώνομαι ) και απ εκεί σιγά σιγά ανακαλύψαμε το θέμα .. έχει πάρει κάτι σαν βιταμίνες που μας είχε προτείνει ο ουρολόγος για να καλυτερέψει η ποιότητα αλλά δεν έγινε τίποτα ..καμιιιια απολύτως διαφορά !! Κ μιλάμε για βιταμίνες 230€ όχι φθηνές ..αλλά μπροστά στην ελπίδα , τι είναι τα χρήματα ; Εγώ είμαι στα 27 κ ο άντρας μου 39! Έχει κάνει ένα σωρό εξετάσεις , όλα είναι τέλεια .. αλλαααα το σπερμα έχει θέμα χωρίς να υπάρχει λόγος .. 

Απ τη στιγμή που εκείνες έγκυος μην ανησυχείς , θα μείνεις ξανά !! Εύχομαι με το καλό και να είναι όλα τέλεια!

Εύχομαι και σε εσάς τα καλύτερα. 

Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Είναι πολύ θετικό η ηλικία σου. 

Ευτυχώς που υπάρχει και η επιστήμη πλέον. 

Χαριζει την ευκαιρία της οικογένειας σε όλους

:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariam23 είπε:

Εύχομαι και σε εσάς τα καλύτερα. 

Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Είναι πολύ θετικό η ηλικία σου. 

Ευτυχώς που υπάρχει και η επιστήμη πλέον. 

Χαριζει την ευκαιρία της οικογένειας σε όλους

:)

Έτσι ακριβώς ! Όποτε συνεχίζουμε κ όλα θα γίνουν ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου..με κάποιες τις βλέπω κ σε άλλα θέματα άλλες πάλι όχι...το αφήσαμε αυτό το θέμα...πως πάνε οι προσπάθειες??? Έχουμε κανένα ευχαριστώ...εμένα μολις τελείωσαν οι γόνιμες κ αναμένουμε...Υπόλοιπες τι νέα???

Εμένα εν το μεταξύ αυτό μήνα 4 μέρες νωρίτερα η ωορρεξια...στις 23 μέρες θα πάει ο κύκλος ..καλά που έχουμε κ τα έχω κ τα τεστ ωορρεξιας κ είδα ότι έκανα ωορρεξια νωριτςρα κ κάπως το εκμεταλευτηκα 2 μέρες...αλλά αυτή την φορά λίγα πράγματα από εμάς...άλλη φορά κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την ωορρεξια κ την μέρα την καλή πάμε για δύο φορές....αυτή φορά ούτε που πρόλαβα..μόλις τελείωσε η περίοδος είχα ωορρεξια αμέσως ρε γαμωτο...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Pagor είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου..με κάποιες τις βλέπω κ σε άλλα θέματα άλλες πάλι όχι...το αφήσαμε αυτό το θέμα...πως πάνε οι προσπάθειες??? Έχουμε κανένα ευχαριστώ...εμένα μολις τελείωσαν οι γόνιμες κ αναμένουμε...Υπόλοιπες τι νέα???

Εμένα εν το μεταξύ αυτό μήνα 4 μέρες νωρίτερα η ωορρεξια...στις 23 μέρες θα πάει ο κύκλος ..καλά που έχουμε κ τα έχω κ τα τεστ ωορρεξιας κ είδα ότι έκανα ωορρεξια νωριτςρα κ κάπως το εκμεταλευτηκα 2 μέρες...αλλά αυτή την φορά λίγα πράγματα από εμάς...άλλη φορά κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την ωορρεξια κ την μέρα την καλή πάμε για δύο φορές....αυτή φορά ούτε που πρόλαβα..μόλις τελείωσε η περίοδος είχα ωορρεξια αμέσως ρε γαμωτο...

Καλησπέραααα!!! Άλλαξε ο κύκλος σου;;;

Εγώ καλά....πλέον 17η εβδομάδα... τελευταία του 4ου μήνα....την επόμενη μπαίνω στον 5ο ουσιαστικά και ούτε έχω καταλάβει πως πέρασε ο καιρός.... βασανιστικά βέβαια.... σήμερα μάθαμε ότι έχουμε μπέμπα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέραααα!!! Άλλαξε ο κύκλος σου;;;

Εγώ καλά....πλέον 17η εβδομάδα... τελευταία του 4ου μήνα....την επόμενη μπαίνω στον 5ο ουσιαστικά και ούτε έχω καταλάβει πως πέρασε ο καιρός.... βασανιστικά βέβαια.... σήμερα μάθαμε ότι έχουμε μπέμπα!!!

Χίλια μπράβο κορίτσι μου...να έχεις μια φανταστικη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου...με το καλό το πλάσμα σου το γλυκο...η μπέμπας σας...πολλα πολλά συνχαρητηρια...Καμιά φορά παίζει 2 μέρες πάνω 2 κατω ο κύκλος μου...όχι πάντα αλλά έχω τέτοιους μήνες ...ποιος ξέρει ίσως και από τα μπάνια...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...