Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Evi95 είπε:

Ζεστό ντους,χαπακωμα και ξάπλα..

Έτσι βαριά την περνάω συνήθως κι εγώ Εύη μου. Τα  ίδια κάνω, βάζω και μια θερμοφόρα και αν ζορίσει πολύ το πράγμα παίρνω κανένα παυσίπονο. Υπομονή και σύντομα θα βελτιωθεί η κατάσταση.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Ζεστό ντους,χαπακωμα και ξάπλα..

Ακριβώς!!! Ειδικά όταν πρέπει να δουλέψεις κιόλας,αυτό μου φαίνεται απάνθρωπο..... κανείς δε μπορεί να σε καταλάβει 

πρίν από 32 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Έτσι βαριά την περνάω συνήθως κι εγώ Εύη μου. Τα  ίδια κάνω, βάζω και μια θερμοφόρα και αν ζορίσει πολύ το πράγμα παίρνω κανένα παυσίπονο. Υπομονή και σύντομα θα βελτιωθεί η κατάσταση.

Κι εγώ σχεδόν σε κάθε κύκλου τέτοια περίοδο είχα.... Μόνο με παυσίπονα την έβγαζα αλλιώς δεν μπορούσα να ανταπεξέλθω...σας καταλαβαίνω απόλυτα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ακριβώς!!! Ειδικά όταν πρέπει να δουλέψεις κιόλας,αυτό μου φαίνεται απάνθρωπο..... κανείς δε μπορεί να σε καταλάβει 

Κι εγώ σχεδόν σε κάθε κύκλου τέτοια περίοδο είχα.... Μόνο με παυσίπονα την έβγαζα αλλιώς δεν μπορούσα να ανταπεξέλθω...σας καταλαβαίνω απόλυτα 

Είναι έτσι η φύση μας που περνάμε συνεχώς τέτοιες καταστάσεις, με περιόδους, ωορρηξίες κλπ. Εσύ πώς τα πας με τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Είναι έτσι η φύση μας που περνάμε συνεχώς τέτοιες καταστάσεις, με περιόδους, ωορρηξίες κλπ. Εσύ πώς τα πας με τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης;

Εγώ Ιωάννα μου χάλια είμαι... σήμερα μπήκα στον 4ο μήνα... μετράω ήδη 4 εμετούς ως τώρα για σήμερα... υποφέρω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Εγώ Ιωάννα μου χάλια είμαι... σήμερα μπήκα στον 4ο μήνα... μετράω ήδη 4 εμετούς ως τώρα για σήμερα... υποφέρω 

Είσαι περίπου στα μισά.. Τέσσερις εμετοί βέβαια δεν είναι καθόλου εύκολο..Κουράγιο..

 

πρίν από 24 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Είναι έτσι η φύση μας που περνάμε συνεχώς τέτοιες καταστάσεις, με περιόδους, ωορρηξίες κλπ. Εσύ πώς τα πας με τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης;

 

1 hour ago, IOANNA28 είπε:

Έτσι βαριά την περνάω συνήθως κι εγώ Εύη μου. Τα  ίδια κάνω, βάζω και μια θερμοφόρα και αν ζορίσει πολύ το πράγμα παίρνω κανένα παυσίπονο. Υπομονή και σύντομα θα βελτιωθεί η κατάσταση.

Τώρα νιώθω καλύτερα..Το πρωί βασανιστηκα όμως..Κάθε μήνα ταλαιπωρίες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Evi95 είπε:

Είσαι περίπου στα μισά.. Τέσσερις εμετοί βέβαια δεν είναι καθόλου εύκολο..Κουράγιο..

 

 

Τώρα νιώθω καλύτερα..Το πρωί βασανιστηκα όμως..Κάθε μήνα ταλαιπωρίες..

Άντε να δω αν νιώσω καλύτερα όταν φύγει ο 4οσ με το καλό γιατί αλήθεια δεν αντέχω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Άντε να δω αν νιώσω καλύτερα όταν φύγει ο 4οσ με το καλό γιατί αλήθεια δεν αντέχω....

Κουράγιο κορίτσι μου, σύντομα όλα αυτά θα είναι μόνο μια ανάμνηση. Εγώ πάλι μόλις βγήκα πιθανότατα από τις γόνιμες και με έχει ταράξει το στήθος. Τελικά όλες μια χαρά είμαστε! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Κουράγιο κορίτσι μου, σύντομα όλα αυτά θα είναι μόνο μια ανάμνηση. Εγώ πάλι μόλις βγήκα πιθανότατα από τις γόνιμες και με έχει ταράξει το στήθος. Τελικά όλες μια χαρά είμαστε! :)

Είναι όλα για τη γυναίκα. ΟΛΑ! Οι άντρες δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Δεν περνάνε τίποτα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Είναι όλα για τη γυναίκα. ΟΛΑ! Οι άντρες δεν καταλαβαίνουν τίποτα. Δεν περνάνε τίποτα...

Σωματικά τουλάχιστον, όσον αφορά τη συγκεκριμένη διαδικασία ένα πράγμα κάνουν και αυτό δεν το λες και δυσάρεστο.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σωματικά τουλάχιστον, όσον αφορά τη συγκεκριμένη διαδικασία ένα πράγμα κάνουν και αυτό δεν το λες και δυσάρεστο.

Ε ναι σωματικά μιλάω...γιατί συναισθηματικά ο σύντροφός μου έχει διαλυθεί έτσι όπως με βλέπει και δεν μπορεί να βοηθήσει ουσιαστικά... Δεν είναι αναίσθητοι... Αλλάζουν ακόμη περισσότερο προς το καλό όταν γίνονται γονείς οι άντρες... Τους αλλάζει πολύ η πατρότητα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ε ναι σωματικά μιλάω...γιατί συναισθηματικά ο σύντροφός μου έχει διαλυθεί έτσι όπως με βλέπει και δεν μπορεί να βοηθήσει ουσιαστικά... Δεν είναι αναίσθητοι... Αλλάζουν ακόμη περισσότερο προς το καλό όταν γίνονται γονείς οι άντρες... Τους αλλάζει πολύ η πατρότητα 

Σίγουρα είναι και γι' αυτούς αγχωτική η όλη διαδικασία ψυχολογικά, έστω και αν κάποιες φορές δεν το δείχνουν, απλά εμείς εκ φύσεως πρέπει να ασχολούμαστε με πιο περίπλοκα πράγματα ώστε όλο αυτό να έχει αίσια κατάληξη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ! Είπα να γράψω εδώ γιατί δεν ηξερα σε πιο θέμα να πω αυτά που ήθελα ! Έχω καθυστέρηση 3-4 μέρες , χωρίς κανένα σημάδι ότι είναι να μου έρθει περίοδος αλλά ούτε κ εγκυμοσύνης … να πω πως δεν ήμουν αγχωμένη για το αν μείνω η όχι, ήμουν χαλαρή στης επαφές μου..δεν νομίζω να πέτυχα επαφή στη μέρα ωορρηξίας γιατί τότε έλειπε ο άντρας μου..είχα επαφές πριν την μέρα ωορρηξιας .. έχω απ τον 15 Αύγουστο ένα ανακάτεμα στο στομάχι , και γενικά νιωθω κουρασμένη (χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο )..  βέβαια το ανακάτεμα μπορεί να είναι επειδή ήπια περισσότερο και δεν είμαι συνηθισμένη να πίνω … δεν θέλω να κάνω τεστ γιατί θα απογοητευτώ για ακόμη μια φορά και δεν θέλω.. 

Αυτα λοιπόν ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Είπα να γράψω εδώ γιατί δεν ηξερα σε πιο θέμα να πω αυτά που ήθελα ! Έχω καθυστέρηση 3-4 μέρες , χωρίς κανένα σημάδι ότι είναι να μου έρθει περίοδος αλλά ούτε κ εγκυμοσύνης … να πω πως δεν ήμουν αγχωμένη για το αν μείνω η όχι, ήμουν χαλαρή στης επαφές μου..δεν νομίζω να πέτυχα επαφή στη μέρα ωορρηξίας γιατί τότε έλειπε ο άντρας μου..είχα επαφές πριν την μέρα ωορρηξιας .. έχω απ τον 15 Αύγουστο ένα ανακάτεμα στο στομάχι , και γενικά νιωθω κουρασμένη (χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο )..  βέβαια το ανακάτεμα μπορεί να είναι επειδή ήπια περισσότερο και δεν είμαι συνηθισμένη να πίνω … δεν θέλω να κάνω τεστ γιατί θα απογοητευτώ για ακόμη μια φορά και δεν θέλω.. 

Αυτα λοιπόν ! 

Καλημέρα!! Αρχικά είναι πολύ θετικό σημάδι η καθυστέρηση... Και είναι καλύτερα ούτως ή άλλως να κάνουμε τεστ εγκυμοσύνης όταν υπάρχει καθυστέρηση γιατί τα αποτελέσματα θα είναι αξιόπιστα κατά 99%. Γιατί δεν κάνεις μια χοριακή αν δε θες τεστ; Αλλά αν δε κάνεις θα συνεχίσεις να ζεις αυτές τις μέρες με αυτήν την απορία "είμαι δεν είμαι έγκυος;!" Και θα βασανίζεσαι αδίκως. Δεν θες να μάθεις;! Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις. Αν έχεις σταθερό κύκλο θα δείξει!!!

Εύχομαι τα επιθυμητά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...