Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα! Καιρο ειχα να μπω..χαιρομαι που ολες ειστε καλα κ μεγαλωνουν τα ζουζουνακια μας!! 
@SpiridoulaKκ εγω εχω με την τομη καποιες ενοχλησεις ορισμενες φορες κ νιωθω αυτο το περιεργα που λες ειδικα οταν την αγγιζω. 

Εμεις βγαινουμε αρκετες βολτες φαινεται να του αρεσουν, κοιμαται πολλες φορες κ αλλες ξυπναει κ κοιταει, αρχισε να ειναι μικρος κουτσομπολακος! Τα βραδια κοιμαται μια χαρα, ξυπναμε μονο μια φορα για να τον θηλασω κ επειδη κανουμε συγκοιμιση οποτε θελει να θηλασει ειναι ελευθερο το στηθος! Χαχαχα

Αρχισαν παντως κ σε εμας πολλα σαλακια, η παιδιατρος μου ειπε φυσιολογικο ειναι. Βεβαια κοριτσια δεν εχει δακρυσει ακομα..δεν θα πρεπε να εχει βγαλει; Εσας βγαζουν δακρυα οταν κλαινε;;

Με το αλλο θεμα των επαφων, εχουμε με τον αντρα μου, ετσι κ εμεις οταν κοιμαται κλπ ο μπεμπης,,αλλα εγω εχω αλλο θεμα ποναω, νιωθω σαν καψιμο την ωρα της επαφης. Πηγα κ στον γιατρο, εκανα κ τεστ παπ ολα καλα μου ειπε, πηρα κ προληπτικα κολπικη κρεμα κ παλι νιωθω το ιδιο..να ειναι επειδη ειχαμε τοσο καιρο να εχουμε επαφες; Το εχει καμια αλλη κοπελα η ολες ειστε μια χαρα οπως πριν την εγκυμοσυνη;

Ααα ξεχασα να σας πω οτι επαθα κ το συνδρομο καρπιαιου σωληνα! Κ το χερι μου μουδιαζει παρα πολυ! 

1 hour ago, Jiji said:

κορίτσια καλημέρα! είχε κάποια θέμα με τα μαλλιά μετά την εγκυμοσυνη? πέφτουν πάρα πολύ τα δικά μου! να πάρω βιταμίνες,καμία μάσκα δεν ξέρω...

Εγω δεν εχω κανενα θεμα μεχρι στιγμης…μηπως σου λειπει σιδηρος η καποια βιταμινη; 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

κορίτσια καλημέρα! είχε κάποια θέμα με τα μαλλιά μετά την εγκυμοσυνη? πέφτουν πάρα πολύ τα δικά μου! να πάρω βιταμίνες,καμία μάσκα δεν ξέρω...

Κι εγώ δεν έχω θέμα με τα μαλλιά μου.. δεν έχω καθόλου τριχόπτωση μετά τον τοκετό..

 

πρίν από 31 λεπτά , N.Angel είπε:

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα! Καιρο ειχα να μπω..χαιρομαι που ολες ειστε καλα κ μεγαλωνουν τα ζουζουνακια μας!! 
@SpiridoulaKκ εγω εχω με την τομη καποιες ενοχλησεις ορισμενες φορες κ νιωθω αυτο το περιεργα που λες ειδικα οταν την αγγιζω. 

Εμεις βγαινουμε αρκετες βολτες φαινεται να του αρεσουν, κοιμαται πολλες φορες κ αλλες ξυπναει κ κοιταει, αρχισε να ειναι μικρος κουτσομπολακος! Τα βραδια κοιμαται μια χαρα, ξυπναμε μονο μια φορα για να τον θηλασω κ επειδη κανουμε συγκοιμιση οποτε θελει να θηλασει ειναι ελευθερο το στηθος! Χαχαχα

Αρχισαν παντως κ σε εμας πολλα σαλακια, η παιδιατρος μου ειπε φυσιολογικο ειναι. Βεβαια κοριτσια δεν εχει δακρυσει ακομα..δεν θα πρεπε να εχει βγαλει; Εσας βγαζουν δακρυα οταν κλαινε;;

Με το αλλο θεμα των επαφων, εχουμε με τον αντρα μου, ετσι κ εμεις οταν κοιμαται κλπ ο μπεμπης,,αλλα εγω εχω αλλο θεμα ποναω, νιωθω σαν καψιμο την ωρα της επαφης. Πηγα κ στον γιατρο, εκανα κ τεστ παπ ολα καλα μου ειπε, πηρα κ προληπτικα κολπικη κρεμα κ παλι νιωθω το ιδιο..να ειναι επειδη ειχαμε τοσο καιρο να εχουμε επαφες; Το εχει καμια αλλη κοπελα η ολες ειστε μια χαρα οπως πριν την εγκυμοσυνη;

Ααα ξεχασα να σας πω οτι επαθα κ το συνδρομο καρπιαιου σωληνα! Κ το χερι μου μουδιαζει παρα πολυ! 

Εγω δεν εχω κανενα θεμα μεχρι στιγμης…μηπως σου λειπει σιδηρος η καποια βιταμινη; 

Εμένα έβγαλε δάκρυα από τις πρώτες εβδομάδες..! Η παιδίατρος τι σου λέει γι αυτό?? 

Όταν θηλάζεις μετά τον σηκώνεις να ρευτει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

κορίτσια καλημέρα! είχε κάποια θέμα με τα μαλλιά μετά την εγκυμοσυνη? πέφτουν πάρα πολύ τα δικά μου! να πάρω βιταμίνες,καμία μάσκα δεν ξέρω...

Κι εμένα έπεφταν παρά πολύ τους πρώτους μήνες. Σκεφτόμουν τι να πάρω, αλλά δεν πρόλαβα να πάρω τίποτα και μετά σταμάτησαν να πέφτουν! Είναι καθαρά ορμονικό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

κορίτσια καλημέρα! είχε κάποια θέμα με τα μαλλιά μετά την εγκυμοσυνη? πέφτουν πάρα πολύ τα δικά μου! να πάρω βιταμίνες,καμία μάσκα δεν ξέρω...

Καλησπέρα!!και μένα πέφτουν πολύ παίρνω βιταμίνες που μου σύστησε ο γυναικολόγος αλλά δεν έχω δει τεράστια διαφορα😔

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα! Καιρο ειχα να μπω..χαιρομαι που ολες ειστε καλα κ μεγαλωνουν τα ζουζουνακια μας!! 
@SpiridoulaKκ εγω εχω με την τομη καποιες ενοχλησεις ορισμενες φορες κ νιωθω αυτο το περιεργα που λες ειδικα οταν την αγγιζω. 

Εμεις βγαινουμε αρκετες βολτες φαινεται να του αρεσουν, κοιμαται πολλες φορες κ αλλες ξυπναει κ κοιταει, αρχισε να ειναι μικρος κουτσομπολακος! Τα βραδια κοιμαται μια χαρα, ξυπναμε μονο μια φορα για να τον θηλασω κ επειδη κανουμε συγκοιμιση οποτε θελει να θηλασει ειναι ελευθερο το στηθος! Χαχαχα

Αρχισαν παντως κ σε εμας πολλα σαλακια, η παιδιατρος μου ειπε φυσιολογικο ειναι. Βεβαια κοριτσια δεν εχει δακρυσει ακομα..δεν θα πρεπε να εχει βγαλει; Εσας βγαζουν δακρυα οταν κλαινε;;

Με το αλλο θεμα των επαφων, εχουμε με τον αντρα μου, ετσι κ εμεις οταν κοιμαται κλπ ο μπεμπης,,αλλα εγω εχω αλλο θεμα ποναω, νιωθω σαν καψιμο την ωρα της επαφης. Πηγα κ στον γιατρο, εκανα κ τεστ παπ ολα καλα μου ειπε, πηρα κ προληπτικα κολπικη κρεμα κ παλι νιωθω το ιδιο..να ειναι επειδη ειχαμε τοσο καιρο να εχουμε επαφες; Το εχει καμια αλλη κοπελα η ολες ειστε μια χαρα οπως πριν την εγκυμοσυνη;

Ααα ξεχασα να σας πω οτι επαθα κ το συνδρομο καρπιαιου σωληνα! Κ το χερι μου μουδιαζει παρα πολυ! 

Εγω δεν εχω κανενα θεμα μεχρι στιγμης…μηπως σου λειπει σιδηρος η καποια βιταμινη; 

Περαστικά να είναι!!! 

Σε νιώθω με τη τομή αλλά δεν έχω ενόχληση στις επαφές. 

Η δικιά μου βγάζει σαλακια και όλο το χέρι στο στόμα. Ναι κλαίει με δάκρυ εδώ και μήνες....

 

3 ώρες πρίν, Jiji είπε:

κορίτσια καλημέρα! είχε κάποια θέμα με τα μαλλιά μετά την εγκυμοσυνη? πέφτουν πάρα πολύ τα δικά μου! να πάρω βιταμίνες,καμία μάσκα δεν ξέρω...

Κορίτσι μου μέχρι πρίν από δύο εβδομάδες δεν είχα θέμα. Ξαφνικά μετά από τέσσερις μήνες σχεδόν έχω τριχόπτωση. Βλέπω πολλές τρίχες στο μαξιλάρι. Γενικά όμως είχα και πριν και έχω πολύ πυκνό κατσαρό μαλλί. Δε ξέρω τι γίνεται..... 

15 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Αυτό με το κλάμα όταν την παίρνει ο μπαμπάς της το κάνει και η δικιά μου... δύσκολο γιατί δεν με αφήνει καθόλου να ξεκουραστώ! Ελπίζω να μην είναι του άλματος οι αϋπνίες και τις περάσουμε κι εμείς.. εμένα κοιμάται πολύ και την ημέρα και την νύχτα επίσης..

Μωρέ κοιμάται και τη ημέρα και την νύχτα αλλά μέχρι να κοιμηθεί μου βγάζει τη ψυχή η άτιμη 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amalia! said:

Κι εγώ δεν έχω θέμα με τα μαλλιά μου.. δεν έχω καθόλου τριχόπτωση μετά τον τοκετό..

 

Εμένα έβγαλε δάκρυα από τις πρώτες εβδομάδες..! Η παιδίατρος τι σου λέει γι αυτό?? 

Όταν θηλάζεις μετά τον σηκώνεις να ρευτει; 

Μου ειπε να κανω μασαζ λιγο τους δακρυικους πορους. Δεν ξερω να ειναι βουλωμενοι; Τι να γινεται σε αυτη την περιπτωση; Ταιμπλιτσες βγαζει πολυ πολυ λιγες.
Οταν τον θηλαζω οχι τοσο συχνα βλεπω αναλογα αν εχει αμησυχια αλλα οταν πινει μπιμπερο τον σηκωνω σιγουρα να ρευτει.

Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα δεν βγάζει πολλά δάκρυα,λίγο ίσως στο πλάι του ματιού όταν κλάψει αν κ δεν κλαιει κ ιδιαίτερα,κυρίως γκρινιάζει όταν θέλει κάτι! θα μιλισω με τη γιατρο μήπως μου δώσει καμία βιταμίνη..εγώ δεν ξέρω γαι τις επαφές γιατί δεν έχω ακόμα χαχαχχαχα αρχικά τρέμω μην ξανά μείνω έγκυος και επιπλέον δεν έχω χρόνο,όταν είναι η μικρή δεν μου βγαίνει ακόμα κ αν είναι σε άλλο δωμάτιο! πρέπει όμως να το βάλω στο πρόγραμμα πολύ το αμέλησα,λυπάμαι κ τον άντρα μου! Η τομή είναι μουδιασμένη όταν την ακουμπάω και με ανατριχιαζει αυτή η αίσθηση.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Τριχόπτωση δεν έχω εγώ καθόλου. Δάκρυα εμένα βγάζει από 40 ημερών και μετά. Ειδικά όταν θέλει να φάει, μέχρι να του ετοιμάσω το γάλα κάνει πανικό, το δάκρυ κορόμηλο!😂😂 Σάλια έχει φουλ επίσης. Τώρα τελευταία μου κάνει κάτι περίεργα με το γάλα του,ενώ έτρωγε στάνταρ στις 3 ωρες τώρα όταν του δίνω το μπουκάλι κλαμααα, δεν το θέλει. Τον κουνάω λίγο και όταν πάει να νανουριστει του το ξαναδινω κ έτσι το πίνει. Περίεργο!☹️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Marilou7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Τριχόπτωση δεν έχω εγώ καθόλου. Δάκρυα εμένα βγάζει από 40 ημερών και μετά. Ειδικά όταν θέλει να φάει, μέχρι να του ετοιμάσω το γάλα κάνει πανικό, το δάκρυ κορόμηλο!😂😂 Σάλια έχει φουλ επίσης. Τώρα τελευταία μου κάνει κάτι περίεργα με το γάλα του,ενώ έτρωγε στάνταρ στις 3 ωρες τώρα όταν του δίνω το μπουκάλι κλαμααα, δεν το θέλει. Τον κουνάω λίγο και όταν πάει να νανουριστει του το ξαναδινω κ έτσι το πίνει. Περίεργο!☹️

Μήπως είναι χορτασμένος;;; Μάλλον αυτό είναι... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Marilou7 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Τριχόπτωση δεν έχω εγώ καθόλου. Δάκρυα εμένα βγάζει από 40 ημερών και μετά. Ειδικά όταν θέλει να φάει, μέχρι να του ετοιμάσω το γάλα κάνει πανικό, το δάκρυ κορόμηλο!😂😂 Σάλια έχει φουλ επίσης. Τώρα τελευταία μου κάνει κάτι περίεργα με το γάλα του,ενώ έτρωγε στάνταρ στις 3 ωρες τώρα όταν του δίνω το μπουκάλι κλαμααα, δεν το θέλει. Τον κουνάω λίγο και όταν πάει να νανουριστει του το ξαναδινω κ έτσι το πίνει. Περίεργο!☹️

δίνεις φορμουλα? πόσο είναι τώρα? γιατί πχ εμένα πλέον κάνει 5 γεύματα ανά 4-5 ώρες...3 μου φαίνονται λίγες αν είστε άνω των 2 μηνων...εμένα πινει 120-170 σε κάθε γεύμα! τι βράδυ ξυπναει μόνο 1 φορά πλέον,τρώει τελευταίο γεύμα γύρω στις 8-9 κ ξυπανει γύρω στις 5 πινει κ κοιμάται καμία ώρα ακόμη...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

δίνεις φορμουλα? πόσο είναι τώρα? γιατί πχ εμένα πλέον κάνει 5 γεύματα ανά 4-5 ώρες...3 μου φαίνονται λίγες αν είστε άνω των 2 μηνων...εμένα πινει 120-170 σε κάθε γεύμα! τι βράδυ ξυπναει μόνο 1 φορά πλέον,τρώει τελευταίο γεύμα γύρω στις 8-9 κ ξυπανει γύρω στις 5 πινει κ κοιμάται καμία ώρα ακόμη...

5 Φεβρουαρίου γεννήθηκε. 3μιση μηνών δηλαδή. Λέτε μωρέ κορίτσια να 'μαι υπερβολική που προσπαθώ να τον " μπουκώνω" κάθε 3 ώρες???? Τρώει 120-150 σε κάθε γεύμα. 6 γεύματα τη μέρα! Το τελευταίο γύρω στις 11μιση κ ξυπνάει 9 το πρωί. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Marilou7 είπε:

5 Φεβρουαρίου γεννήθηκε. 3μιση μηνών δηλαδή. Λέτε μωρέ κορίτσια να 'μαι υπερβολική που προσπαθώ να τον " μπουκώνω" κάθε 3 ώρες???? Τρώει 120-150 σε κάθε γεύμα. 6 γεύματα τη μέρα! Το τελευταίο γύρω στις 11μιση κ ξυπνάει 9 το πρωί. 

θεωρώ ότι πρέπει να αραιώνεις λίγο τα γεύματα...εξάλλου αν πεινάσει θα στο δείξει μην τον μπουκωνεις κριμα!ρώτα βέβαια κ τον παιδίατρο,αλλά αν παίρνει κανονικά βάρος τότε δεν νομίζω να υπάρχει θέμα αν τρώει πχ στις 4 ώρες.. εμένα σκέψου γεννήθηκε κ μικρούλα 2 κιλά κ πάλι τώρα την αφήνω να τρώει οπότε θέλει γιατί παίρνει μια χαρά βάρος κ βρέχει πάνες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

5 Φεβρουαρίου γεννήθηκε. 3μιση μηνών δηλαδή. Λέτε μωρέ κορίτσια να 'μαι υπερβολική που προσπαθώ να τον " μπουκώνω" κάθε 3 ώρες???? Τρώει 120-150 σε κάθε γεύμα. 6 γεύματα τη μέρα! Το τελευταίο γύρω στις 11μιση κ ξυπνάει 9 το πρωί. 

Ναι βρε. Το μωρό είναι χορτασμένο. Δε πεινάει μη το ξυπνάς και το ταιζεις χωρίς να σου δώσει σημάδια πείνας. Ρώτα και τον παιδίατρο 

Link to comment
Share on other sites

Aχ κορίτσια.... Νομίζω ότι μου έρχεται η αναθεματισμένη... Καλά ήμουν 1 χρόνο ....

Έχω λίγα καφέ υγρά και αύριο είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο για τυπική εξέταση Παπ κτλ,και εννοείται το ακύρωσα. Μου είπε ότι θα συνέβαινε κάποια στιγμή αλλά εξαρτάται τον οργανισμό της καθεμιάς, γιατί όταν θηλάζει αποκλειστικά το μωρό δεν υπάρχει πρόγραμμα στη περίοδο.... Σε άλλες έρχεται στον χρόνο,σε άλλες σε λίγους μήνες μετά τη λοχεία ..

Πολύ στεναχωρήθηκα.... 😪

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...