Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Jiji είπε:

Με λαχανικά! Της έχω δώσει μέχρι στιγμής πατάτα,γλυκοπατατα,καρότο,κολοκυθάκι,μπρόκολο...της έδωσα κ για δοκιμή μπανάνα κ μήλο!από Δευτέρα θα ξεκινήσω κ κρεατάκι κ το απόγευμα κρεμουλα δημητριακών!

Τι κρεμούλα δημητριακών; Εμπορίου έτοιμη;

πρίν από 28 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Η εμπειρία σου είναι πολύ καθησυχαστική. Εύχομαι να οφείλεται στη ζέστη αλλά με προβληματίζει ότι στη γενική ούρων βρέθηκαν λίγα ερυθρά αιμοσφαίρια. Βέβαια όπως είδες ακόμη δε ξέρω τι συμβαίνει. Αύριο θα μάθω. Εύχομαι να μη χρειαστεί να πάρει αντιβίωση .

Πάντως όπως το λες έγινε και στη μπέμπα μου. Από τη Δευτέρα που έβαλε καύσωνα ξαφνικά μείωσε τις πάνες.... Θα δούμε...

 

πρίν από 10 λεπτά , Sissaki89 είπε:

Πιστεύω ότι είναι λογικό να έχει λίγα ερυθρά, γιατί και εγώ τότε αν έκανα ούρων στον μικρό θα έβγαζε ερυθρά αφού είχε πορτοκάλι στάμπες. Και σε μένα εχει δείξει η ούρων με λίγα ερυθρά αλλά αρνητική σε κάποια λοίμωξη( στην εγκυμοσύνη μάλιστα).

Όπως και να έχει σε λίγο θα ξέρεις και σίγουρα! Λιγο υπομονή σε όλους μας ελπίζω να υποχωρήσουν οι καύσωνες σύντομα.

Ελπίζω να μην ξανά ταλαιπωρηθεί η μικρούλα σου να είναι πάντα γερή και δυνατή!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Επίσης να χαίρεσαι την οικογένεια σου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Τι κρεμούλα δημητριακών; Εμπορίου έτοιμη;

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Επίσης να χαίρεσαι την οικογένεια σου 

Ναι η παιδιατρος μου είπε να πάρω αυτή την έτοιμη που τη φτιάχνεις με νερό...οχι μπισκοτοκρεμες κλπ...μονο την απλη των δημητριακων δεν ξερω πως λεγεται στην ελλαδα..δε θέλω έτοιμες αλλά δεν ξέρω πως να φτιάξω μονη μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Ναι η παιδιατρος μου είπε να πάρω αυτή την έτοιμη που τη φτιάχνεις με νερό...οχι μπισκοτοκρεμες κλπ...μονο την απλη των δημητριακων δεν ξερω πως λεγεται στην ελλαδα..δε θέλω έτοιμες αλλά δεν ξέρω πως να φτιάξω μονη μου

Εγώ προσωπικά θα φτιάχνω όλες τις κρέμες μόνη μου . Υπάρχουν συνταγές στο ίντερνετ πολλές. Μόνο σε περίπτωση που δεν μπορώ η οτιδήποτε άλλο θα της δώσω. Ρε συ είναι τίγκα στα συντηρητικά όλα αυτά....

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Ναι η παιδιατρος μου είπε να πάρω αυτή την έτοιμη που τη φτιάχνεις με νερό...οχι μπισκοτοκρεμες κλπ...μονο την απλη των δημητριακων δεν ξερω πως λεγεται στην ελλαδα..δε θέλω έτοιμες αλλά δεν ξέρω πως να φτιάξω μονη μου

Κορίτσια καλημέρα. Τελικά το μωρό δεν έχει μικρόβιο στα ούρα. Λόγω ζέστης συμβαίνει αυτό 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Εγώ προσωπικά θα φτιάχνω όλες τις κρέμες μόνη μου . Υπάρχουν συνταγές στο ίντερνετ πολλές. Μόνο σε περίπτωση που δεν μπορώ η οτιδήποτε άλλο θα της δώσω. Ρε συ είναι τίγκα στα συντηρητικά όλα αυτά....

Συμφωνώ μαζί σου αλλά το συγκεκριμένο που πήρα εδώ δεν έχει τίποτα το έψαξα είναι απλά αλεσμένα σιμιγδάλι στην ουσία κ το φτιάχνεις με νερό.. δεν έχω το χρόνο να τα φτιάχνω όλα έτοιμα δυστυχώς! Αλλά θεωρώ ότι αφού της δίνω όλα τα άλλα μονη μου δεν πειράζει η απογευματινή να είναι τέτοια κρεμουλα με κάποιο φρούτο που θα της βάζω μέσα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Jiji είπε:

Συμφωνώ μαζί σου αλλά το συγκεκριμένο που πήρα εδώ δεν έχει τίποτα το έψαξα είναι απλά αλεσμένα σιμιγδάλι στην ουσία κ το φτιάχνεις με νερό.. δεν έχω το χρόνο να τα φτιάχνω όλα έτοιμα δυστυχώς! Αλλά θεωρώ ότι αφού της δίνω όλα τα άλλα μονη μου δεν πειράζει η απογευματινή να είναι τέτοια κρεμουλα με κάποιο φρούτο που θα της βάζω μέσα.. 

Όχι ρε συ έχεις δίκιο!!! Μια χαρά... 

Just now, SpiridoulaK είπε:

Όχι ρε συ έχεις δίκιο!!! Μια χαρά... 

Εκεί στο Βερολίνο έχει ζέστη;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Τελικά το μωρό δεν έχει μικρόβιο στα ούρα. Λόγω ζέστης συμβαίνει αυτό 

Μπράβο κορίτσι μου, μπήκα να δω τι έγινε τελικά και χάρηκα πολύ! Να ειναι πάντα καλά η μικρούλα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/7/2023 at 10:44 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! Ανταποδίδω ❤️

Είναι καλύτερα το κορίτσι σου Σπυριδούλα;; πίνει περισσότερο νεράκι;;

Κορίτσια από τριχόπτωση πως τα πάτε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Amalia! είπε:

Είναι καλύτερα το κορίτσι σου Σπυριδούλα;; πίνει περισσότερο νεράκι;;

Κορίτσια από τριχόπτωση πως τα πάτε;;

Καλησπέρα Αμαλία μου. Μια χαρά ευτυχώς έχει όπως πριν γεμάτες πάνες. Πίνει και νερό πλέον όχι μόνο γάλα. Έτσι για έξτρα ενυδάτωση αφού εδώ Κέρκυρα τουλάχιστον έχει άνω των 40 βαθμών κελσίου εδώ και 2 εβδομάδες σερί.... Λιώνουμε....

Εγώ από τον Μάιο έχω τριχόπτωση.... Εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια....κ εγώ έχω έντονη τριχόπτωση @SpiridoulaK..εδώ κ 20 μερες

Πήγαμε παιδίατρο.....είναι 5.5 μηνών κ ξεκινάμε κουτάλι.... σκέφτομαι από αύριο την κρέμα βανίλια, σε μια εβδομάδα φρούτοκρέμα κ την επόμενη κρεατοσουπα......κ μένα είχε λίγα ούρα κ του δίνω νερό από την προηγούμενη εβδομάδα...κ πιο πολύ δροσιά.....κ είναι οκ τωρα......μου είπε να κόψω την αποστείρωση αλλά εγώ θα την κρατήσω μέχρι 6 μηνών.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geozak είπε:

Γεια σας κορίτσια....κ εγώ έχω έντονη τριχόπτωση @SpiridoulaK..εδώ κ 20 μερες

Πήγαμε παιδίατρο.....είναι 5.5 μηνών κ ξεκινάμε κουτάλι.... σκέφτομαι από αύριο την κρέμα βανίλια, σε μια εβδομάδα φρούτοκρέμα κ την επόμενη κρεατοσουπα......κ μένα είχε λίγα ούρα κ του δίνω νερό από την προηγούμενη εβδομάδα...κ πιο πολύ δροσιά.....κ είναι οκ τωρα......μου είπε να κόψω την αποστείρωση αλλά εγώ θα την κρατήσω μέχρι 6 μηνών.....

Άστα εγώ έχω πολύ όγκο και είναι εμφανής σε εμένα η τριχόπτωση αλλά ευτυχώς δεν έχω καμία αραίωση στα μαλλιά...

Οπότε είναι όντως η ζέστη η αιτία....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει κ εγώ μια ήπια τριχόπτωση..

Εμείς δεν ξεκινήσαμε ακόμα στερεές. Είμαστε 5,5 μηνών.. έχω δώσει μόνο λίγο χυμό από καρπούζι, έτσι για να δω αντιδράσεις..αρχές Αυγούστου θα την ξεκινήσω κανονικά.. Θα πάμε και διακοπές αυτές τις μέρες, οπότε με το γάλα μου είναι πιο εύκολο. Εμάς ο παιδίατρος θέλει για αρχή λαχανικά.

Σταμάτησα την αποστείρωση αυτή την εβδομάδα, αφού όλα στο στόμα τα βάζει πια.. χέρια.. παιχνίδια.. δεν την προλαβαίνω.. νομίζω είναι έτοιμα να σκάσουν τα δύο κάτω δοντακια!

Σπυριδούλα μου ήθελα να σου πω πως έχω παρατηρήσει κ εγώ οι πάνες της να είναι λιγότερο βρεγμένες αυτές τις μέρες που κάνει τόση ζέστη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2023 at 7:15 ΠΜ, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει κ εγώ μια ήπια τριχόπτωση..

Εμείς δεν ξεκινήσαμε ακόμα στερεές. Είμαστε 5,5 μηνών.. έχω δώσει μόνο λίγο χυμό από καρπούζι, έτσι για να δω αντιδράσεις..αρχές Αυγούστου θα την ξεκινήσω κανονικά.. Θα πάμε και διακοπές αυτές τις μέρες, οπότε με το γάλα μου είναι πιο εύκολο. Εμάς ο παιδίατρος θέλει για αρχή λαχανικά.

Σταμάτησα την αποστείρωση αυτή την εβδομάδα, αφού όλα στο στόμα τα βάζει πια.. χέρια.. παιχνίδια.. δεν την προλαβαίνω.. νομίζω είναι έτοιμα να σκάσουν τα δύο κάτω δοντακια!

Σπυριδούλα μου ήθελα να σου πω πως έχω παρατηρήσει κ εγώ οι πάνες της να είναι λιγότερο βρεγμένες αυτές τις μέρες που κάνει τόση ζέστη.

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Να περάσετε τέλεια!!!! Της αρέσει η θάλασσα;; Εγώ την έχω βάλει ήδη δύο φορές. 

Από πού το κατάλαβες ότι είναι έτοιμα τα δόντια της να βγουν;;

Χμμ, όντως τότε φταίει η ζέστη....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Να περάσετε τέλεια!!!! Της αρέσει η θάλασσα;; Εγώ την έχω βάλει ήδη δύο φορές. 

Από πού το κατάλαβες ότι είναι έτοιμα τα δόντια της να βγουν;;

Χμμ, όντως τότε φταίει η ζέστη....

Δεν την έχω βουτήξει επειδή φοβάμαι μήπως δεν είναι καθαρή η θάλασσα, μόνο τα ποδαράκια της εβρεξα μια μέρα που είχε πολύ ζέστη.. δεν της άρεσε βέβαια.. φοβήθηκε? πάγωσε? Ποιος ξέρει? Στην δικιά σου άρεσε?

Νομίζω μου φαίνεται πως ασπρίζουν τα ούλα της εκεί που είναι να βγουν τα δύο κάτω δόντια.. βέβαια ακόμα επίσημα δεν έχουν εμφανιστεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...