Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Αρχικά το ξέρω γιατί μου το επιβεβαίωσε και η παιδίατρος και βάζει με μανία εδώ και ένα μήνα περίπου ότι βρει στο στόμα της . Πλέον δε κοιμάται το σερί που κοιμόταν λόγω της έντονης ενόχλησης προφανώς ξυπνάει.

Επίσης έχουν ασπρίσει τα ούλα της . Είναι κι αυτό ένα σημάδι ότι ξεκινάει η οδοντοφυΐα 

Υπομονή τότε!

Κορίτσια τη νύχτα πως ντυνετε τα μωρά σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Amalia! είπε:

Υπομονή τότε!

Κορίτσια τη νύχτα πως ντυνετε τα μωρά σας;

Άστα... Θα τα δεις κι εσύ σύντομα.

Εγώ με ένα ζιπουνάκι κοντομανικο. Εσύ;;

Just now, SpiridoulaK είπε:

Άστα... Θα τα δεις κι εσύ σύντομα.

Εγώ με ένα ζιπουνάκι κοντομανικο. Εσύ;;

εδώ Κέρκυρα έχουν σφίξει οι ζέστες. Έχουμε 30 βαθμούς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Άστα... Θα τα δεις κι εσύ σύντομα.

Εγώ με ένα ζιπουνάκι κοντομανικο. Εσύ;;

εδώ Κέρκυρα έχουν σφίξει οι ζέστες. Έχουμε 30 βαθμούς 

Εγώ της φορουσα αμάνικο ζιπουνακι κι απέξω λεπτό παντελονακι και μπλουζάκι το βράδυ, γιατί ξεσκεπάζεται. Απόψε δεν της φορεσα το μπλουζάκι, μήπως κοιμηθεί καλύτερα.. μου κάνει ανήσυχο ύπνο τις τελευταίες ημέρες. Κι εγώ αυπνη είμαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amalia! είπε:

Εγώ της φορουσα αμάνικο ζιπουνακι κι απέξω λεπτό παντελονακι και μπλουζάκι το βράδυ, γιατί ξεσκεπάζεται. Απόψε δεν της φορεσα το μπλουζάκι, μήπως κοιμηθεί καλύτερα.. μου κάνει ανήσυχο ύπνο τις τελευταίες ημέρες. Κι εγώ αυπνη είμαι.

Κι εσένα θυμάμαι κοιμόταν το βράδυ... Είναι η φάση τους τώρα....

Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε... Τα πρώτα 20 χρόνια είναι δύσκολα 😪😜

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κι εσένα θυμάμαι κοιμόταν το βράδυ... Είναι η φάση τους τώρα....

Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε... Τα πρώτα 20 χρόνια είναι δύσκολα 😪😜

Ναι είναι αυτή η φάση που περνάνε τον 4ο μήνα. Ελπίζω να το ξεπεράσουμε σύντομα.. ευτυχώς ακόμα δε μου έχει και γκρίνια μαζί! 

Που κοιμάται η δικιά σου; σε λικνο την έχεις μαζί σου στο κρεβάτι? Τη νύχτα θηλάζει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/6/2023 at 3:26 ΠΜ, Amalia! είπε:

Ναι είναι αυτή η φάση που περνάνε τον 4ο μήνα. Ελπίζω να το ξεπεράσουμε σύντομα.. ευτυχώς ακόμα δε μου έχει και γκρίνια μαζί! 

Που κοιμάται η δικιά σου; σε λικνο την έχεις μαζί σου στο κρεβάτι? Τη νύχτα θηλάζει?

Το λίκνο πάνε εβδομάδες που το έχει σταματήσει γιατί ξυπνάει συνεχώς τη νύχτα οπότε κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι σαν το πρώτο καλό καιρό.... Ναι θηλαζει 3 φορές περίπου αλλά πραγματικά πεινάει στη 2η φορά γύρω στις 3:00. Μετά από 5-6 ώρες ύπνου περίπου. Ενα δράμα σου λέω. Η δικιά σου;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Το λίκνο πάνε εβδομάδες που το έχει σταματήσει γιατί ξυπνάει συνεχώς τη νύχτα οπότε κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι σαν το πρώτο καλό καιρό.... Ναι θηλαζει 3 φορές περίπου αλλά πραγματικά πεινάει στη 2η φορά γύρω στις 3:00. Μετά από 5-6 ώρες ύπνου περίπου. Ενα δράμα σου λέω. Η δικιά σου;;

Και η δικιά μου το ίδιο.. δεν ξέρω τι συμβαίνει τις τελευταίες ημέρες δε με αφήνει καθόλου να κοιμηθώ.. ξυπνάει συνέχεια, τρώει και μετά ξανά κοιμάται. Αλλά ξυπνάει πολύ συχνά που δεν το έκανε αυτό... ευτυχώς να λέω βέβαια που κοιμάται στο στήθος και δεν ξαγρυπναει ή να θέλει αγκαλιά και κούνημα για να ξανακοιμηθει! Υπάρχουν και χειρότερα χαχα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Και η δικιά μου το ίδιο.. δεν ξέρω τι συμβαίνει τις τελευταίες ημέρες δε με αφήνει καθόλου να κοιμηθώ.. ξυπνάει συνέχεια, τρώει και μετά ξανά κοιμάται. Αλλά ξυπνάει πολύ συχνά που δεν το έκανε αυτό... ευτυχώς να λέω βέβαια που κοιμάται στο στήθος και δεν ξαγρυπναει ή να θέλει αγκαλιά και κούνημα για να ξανακοιμηθει! Υπάρχουν και χειρότερα χαχα

Τα ίδια ακριβώς.... Καλημέρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια όσες θηλάζετε αποκλειστικά πότε σκέφτεστε να αποθηλασετε;;

Καλησπέρα Αμαλία μου. Πώς είστε;;

Εγώ σκέφτομαι να τη θηλάσω μέχρι ενός έτους. Δηλαδή μέχρι τον Γενάρη του 24 βέβαια με την προϋπόθεση να έχω γάλα,να αρκεί δηλαδή η ποσότητα γιατί φαντάζομαι ότι θα μειωθεί όταν θα τρώει κανονικά. Προς το παρόν θηλάζει περίπου 8 φορές την ημέρα.

Εσύ τι σκέφτεσαι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/6/2023 at 9:23 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Καλησπέρα Αμαλία μου. Πώς είστε;;

Εγώ σκέφτομαι να τη θηλάσω μέχρι ενός έτους. Δηλαδή μέχρι τον Γενάρη του 24 βέβαια με την προϋπόθεση να έχω γάλα,να αρκεί δηλαδή η ποσότητα γιατί φαντάζομαι ότι θα μειωθεί όταν θα τρώει κανονικά. Προς το παρόν θηλάζει περίπου 8 φορές την ημέρα.

Εσύ τι σκέφτεσαι;;

Κι εγώ μέχρι το έτος σκέφτομαι.. μετά θα είναι πολύ δύσκολος ο αποθηλασμος! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κι εγώ μέχρι το έτος σκέφτομαι.. μετά θα είναι πολύ δύσκολος ο αποθηλασμος! 

Σίγουρα... Βλέποντας και κάνοντας.

Σε άλλα νέα, έχουμε γυρίσει στα παλιά. Όταν ήταν νεογέννητο. Δηλαδή ξυπνάει συνεχώς το βράδυ και έχει γκρίνια με τα ούλα της... Χθες πήγε 5 μηνών. Πώς περνάει ο καιρός.... Εσείς τι κάνετε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Σίγουρα... Βλέποντας και κάνοντας.

Σε άλλα νέα, έχουμε γυρίσει στα παλιά. Όταν ήταν νεογέννητο. Δηλαδή ξυπνάει συνεχώς το βράδυ και έχει γκρίνια με τα ούλα της... Χθες πήγε 5 μηνών. Πώς περνάει ο καιρός.... Εσείς τι κάνετε;;

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα γκρίνια για τα ούλα... είμαστε σχετικά καλά θα έλεγα, αν εξαιρέσεις το γεγονός πως είναι κολλημένη πάνω μου και δεν κάθεται με κανέναν άλλον. Κοιμάται οκ θα έλεγα, είχε κάτι μέρες που ξύπνουσε περισσότερες φορες τη νύχτα, αλλά τώρα κοιμάται ξανά, ξυπνάει 2 φορές για γάλα και κοιμάται αμέσως. Μερικές φορές ζεσταίνεται και ξυπνάει, έχω κλιματιστικό αλλά δεν το βάζω τη νύχτα σε χαμηλή θερμοκρασία για να μην παγωσουμε. 

Πως τα πάτε με τις τροφες; τι άλλες εισαγωγές έχετε κάνει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Η δικια μου είναι 4,5 μηνών ζυγίζει 5600.. τη μέρα τρώει κάθε 3 ώρες και τη νύχτα τελευταίο γεύμα κατά τις 8 μετά στις 2 τα ξημερώματα και μετα ξυπνάει κατά τις 6 ξανά κοιμάται χωρίς να φάει και τρώει κατά τις 7,30.. γενικά πολύ γκρίνια και έχω εξαντληθεί καθώς 7 πρέπει να είμαι γραφείο και με αυτό το προγραμμα δεν κοιμάμαι αρκετά.. ελπίζω να βελτιωθεί με την εισαγωγή κρέμας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, DINA86 είπε:

Καλημέρα!! Η δικια μου είναι 4,5 μηνών ζυγίζει 5600.. τη μέρα τρώει κάθε 3 ώρες και τη νύχτα τελευταίο γεύμα κατά τις 8 μετά στις 2 τα ξημερώματα και μετα ξυπνάει κατά τις 6 ξανά κοιμάται χωρίς να φάει και τρώει κατά τις 7,30.. γενικά πολύ γκρίνια και έχω εξαντληθεί καθώς 7 πρέπει να είμαι γραφείο και με αυτό το προγραμμα δεν κοιμάμαι αρκετά.. ελπίζω να βελτιωθεί με την εισαγωγή κρέμας 

Πω ρε κορίτσι μου. Δουλεύεις εσύ κιόλας.... Τι να πω κουράγιο. Θηλάζεις;;

5 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα γκρίνια για τα ούλα... είμαστε σχετικά καλά θα έλεγα, αν εξαιρέσεις το γεγονός πως είναι κολλημένη πάνω μου και δεν κάθεται με κανέναν άλλον. Κοιμάται οκ θα έλεγα, είχε κάτι μέρες που ξύπνουσε περισσότερες φορες τη νύχτα, αλλά τώρα κοιμάται ξανά, ξυπνάει 2 φορές για γάλα και κοιμάται αμέσως. Μερικές φορές ζεσταίνεται και ξυπνάει, έχω κλιματιστικό αλλά δεν το βάζω τη νύχτα σε χαμηλή θερμοκρασία για να μην παγωσουμε. 

Πως τα πάτε με τις τροφες; τι άλλες εισαγωγές έχετε κάνει;

Υπομονή....

Εμείς είχαμε σταματήσει για καμιά δεκαριά μέρες. Την είχα ξεκινήσει με φρούτα και χθες μετά από μέρες της ξεκίνησα λαχανικά. Έχω άγχος γενικά με το φαγητό. Μέχρι στιγμής δείχνει να ανταποκρίνεται αλλά και πάλι δεν έχει καθόλου ενδιαφέρον από ότι έχω καταλάβει στο φαγητό. Εννοώ ότι όταν με βλέπει να τρώω δεν δείχνει ενδιαφέρον να δοκιμάσει,ενώ μια φίλη μου που οι μπεμπούλες μας έχουν 7 μέρες διαφορά, τρώει τα πάντα. Το κάθε μωράκι είναι διαφορετικό. Εκείνο είναι μεγαλόσωμο και τσιριζει όταν βλέπει τη μάμα του να τρώει. Θέλει να δοκιμάσει. Η δική μου όχι!

(Έχει φάει μπανάνα, αχλάδι, μήλο, πατάτα, καρότο, σεληνο και λίγο ελαιόλαδο) αυτά έχει δοκιμάσει.

Εγώ με πολύ αργούς ρυθμούς θα τη βάλω σε ένα πρόγραμμα με βάση τα όρια που μου θέτει η μπέμπα μου. Όσο θέλει εκείνη. Δε βιάζομαι γιατί έχει περιθώριο εξάλλου και γενικά με ενοχλεί αυτή η πίεση που μου ασκούν οι γύρω μου για τις στερεές τροφές. Ότι πρέπει οπωσδήποτε να ξεκινήσει να τρώει κτλ...

Εσύ της έχεις δοκιμάσει φαγητό;;; Σου έχει πει ο παιδίατρος κατι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...