Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Jiji είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι άλλο? Παρατήρησε καμία σας αυξημένη έκκριση υγρών? Εδώ και κάνα δυο μέρες νοιώθω ότι έχω παραπάνω υγρά απ ότι είχα.. τύπου όταν πάω τουαλέτα είναι μούσκεμα το εσώρουχο.. και έχω πάθει λίγο πανικό μην είναι καμία ρήξη κ είναι αμνιακο αυτό που βλέπω κ όχι υγρά...

Είναι όμως υγρά σαν αυτά που είχες συνήθως απλώς πιο αυξημενα ή ειναι απλώς βρεγμένο το εσώρουχο σαν να έχεις κάνει τσισα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Amalia! είπε:

Είναι όμως υγρά σαν αυτά που είχες συνήθως απλώς πιο αυξημενα ή ειναι απλώς βρεγμένο το εσώρουχο σαν να έχεις κάνει τσισα? 

Εγώ γενικά απ την αρχή της εγκυμοσύνης είχα διάφανα υγρά κ τώρα είναι το ίδιο απλά περισσότερο...

Μου είπε η μαία ότι στα φαρμακεία έχει τεστ για το ph να πάρω να κάνω.. θα πάρω αύριο κ θα δω..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι άλλο? Παρατήρησε καμία σας αυξημένη έκκριση υγρών? Εδώ και κάνα δυο μέρες νοιώθω ότι έχω παραπάνω υγρά απ ότι είχα.. τύπου όταν πάω τουαλέτα είναι μούσκεμα το εσώρουχο.. και έχω πάθει λίγο πανικό μην είναι καμία ρήξη κ είναι αμνιακο αυτό που βλέπω κ όχι υγρά...

Αγαπημένη κι εγώ έχω υγρά αρκετά από την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν έχω παρατηρήσει αύξηση. Αλλά νιώθω μονίμως υγρή σαν να έχω κάνει πιπι μου ....η συχνή υγιεινή βοηθάει...μου είπε η γιατρός ότι είναι πολύ φυσιολογικό να έχουμε αύξηση των υγρών. Αυτα τα υγρά είναι άοσμα και δε προκαλούν φαγούρα. Αν παρατηρήσεις φαγούρα και οσμή ίσως έχεις κολπιτιδα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Αγαπημένη κι εγώ έχω υγρά αρκετά από την αρχή της εγκυμοσύνης. Δεν έχω παρατηρήσει αύξηση. Αλλά νιώθω μονίμως υγρή σαν να έχω κάνει πιπι μου ....η συχνή υγιεινή βοηθάει...μου είπε η γιατρός ότι είναι πολύ φυσιολογικό να έχουμε αύξηση των υγρών. Αυτα τα υγρά είναι άοσμα και δε προκαλούν φαγούρα. Αν παρατηρήσεις φαγούρα και οσμή ίσως έχεις κολπιτιδα.

Όχι όχι ούτε φαγούρα ούτε οσμή τίποτα...μπάνιο κάνω κάθε μέρα γιατί κι εγώ νοιώθω συνέχεια έτσι όπως λες..νομίζω αγχώνομαι πανεύκολα κ με το παραμικρο δεν ξέρω πως θα το σταματήσω αυτό! Καλού κακού όμως θα πάρω αύριο αυτό το τεστακι απ το φαρμακειο για σιγουριά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είχαμε χθες β-επιπεδου. Όλα καλά τα είδε! Η μπέμπα μας είναι μια χαρά!!! 

@Jiji κ εγώ έχω πολλά υγρά από την αρχή της εγκυμοσύνης. Υπάρχουν μέρες που νιώθω ότι είναι πιο πολλά και αγχώνομαι όπως κ εσύ. Μετά σκέφτομαι ότι έτσι ένιωθα και στα δίδυμα και ηρεμώ.. λίγο..:roll:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Εγώ γενικά απ την αρχή της εγκυμοσύνης είχα διάφανα υγρά κ τώρα είναι το ίδιο απλά περισσότερο...

Μου είπε η μαία ότι στα φαρμακεία έχει τεστ για το ph να πάρω να κάνω.. θα πάρω αύριο κ θα δω..

Καλημέρα! Έκανες το τεστ???

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα! Έκανες το τεστ???

Καλημέρα! Όχι δε το πήρα τελικά γιατί ξαφνικά σταμάτησε! Δεν είχα τίποτα από χθες το βράδυ και μου είπε η μαία να μην αγχώνομαι άδικα...οπότε το άφησα προς το παρόν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Jiji είπε:

Καλημέρα! Όχι δε το πήρα τελικά γιατί ξαφνικά σταμάτησε! Δεν είχα τίποτα από χθες το βράδυ και μου είπε η μαία να μην αγχώνομαι άδικα...οπότε το άφησα προς το παρόν!

Καλά έκανες... αν και όλες αγχωνομαστε με το παραμικρό, είναι όλα άγνωστα.. δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κορίτσια πάντως αν σας βοηθάει επειδή κ εγώ φοβόμουν πολύ μετά την αμνιοπαρακεντηση μην σπάσουν τα νερά ή μην έχω διαρροή κ την μπερδεψω με υγρά, μου είπε ο γιατρός ότι είναι ξεκάθαρα διαφορετικά είναι ακριβώς σαν ουρα το αμνιακό κ όντως κ εγώ που είδα το δείγμα του αμνιακου είναι σαν δείγμα ούρων! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Κορίτσια έκανα κ εγω την β επιπέδου όλα καλα με την μπεμπα.Δεν μπορέσαμε να βγάλουμε φωτογραφίες γιατί είχε βάλει τα χέρια στο πρόσωπο κ δεν έλεγε να κουνήσει.Θα πρέπει να δω ενδοκρινολόγο γιατί είναι λίγο ανεβασμένος ο θυρεοειδής προληπτικά μηπως χρειαστώ κάτι να πάρω.Καλή συνέχεια σε όλες επομενο σκαλοπάτι καμπύλη ζαχαρου.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες κάνατε την β επιπέδου πόσα γραμ. είναι τα μπεμπινια σας ??? Κ σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος σας ?? Κ κάτι ακόμα.  . .αφού κάνετε την β επιπεδου ο γυναικολογος σας ποτέ σας έκλεισε το επόμενο ραντεβού???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Κορίτσια όσες κάνατε την β επιπέδου πόσα γραμ. είναι τα μπεμπινια σας ??? Κ σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος σας ?? Κ κάτι ακόμα.  . .αφού κάνετε την β επιπεδου ο γυναικολογος σας ποτέ σας έκλεισε το επόμενο ραντεβού???

Εμένα θα με δει τη Δευτέρα, δηλαδή 2 εβδομαδες μετά τη Β επιπέδου! Εμένα ήταν 450γρ στην 21η εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Amalia! είπε:

Εμένα θα με δει τη Δευτέρα, δηλαδή 2 εβδομαδες μετά τη Β επιπέδου! Εμένα ήταν 450γρ στην 21η εβδομάδα!

Πολύ λογικό το βρίσκω το 2 εβδομάδες μετά!! Εμένα με τυρανναει η δικιά μου , θέλει να με έχει σε αναμονή.  . . Πφφφφφ  Μα ένα μήνα μετά ρε φίλε κ με δίδυμα .  . . Θα σκάσω μέχρι τότε .  . . Βέβαια δοξα τον Θεό όλα πάνε καλά αλλά αυτο έχει το δημόσιο.  . . Τέλος πάντων ήθελα να γκρίνιαξω λίγο .  . . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Πολύ λογικό το βρίσκω το 2 εβδομάδες μετά!! Εμένα με τυρανναει η δικιά μου , θέλει να με έχει σε αναμονή.  . . Πφφφφφ  Μα ένα μήνα μετά ρε φίλε κ με δίδυμα .  . . Θα σκάσω μέχρι τότε .  . . Βέβαια δοξα τον Θεό όλα πάνε καλά αλλά αυτο έχει το δημόσιο.  . . Τέλος πάντων ήθελα να γκρίνιαξω λίγο .  . . 

Χαχαχ.. εδώ Ελλάδα είσαι? Γιατί και στην Αγγλία έχω ακούσει από κοπέλες ότι αργούν να πάνε στο γιατρό τους.. 

Κοίτα μπορεί να μην έχει ραντεβού.. στη θέση σου θα είχα κι έναν 2ο γιατρο ιδιώτη για να με βλέπει σε τέτοιες περιπτώσεις, οχι συνέχεια. Δηλαδή να πηγαίνω να κάνω κανέναν υπέρηχο οπότε το θέλω εγω! Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...