Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Κ εγω παντου τον νιωθω..μια πανψ μια κατω μετα στο πλαι! 

 

Το σκεφτομουν χθες για το καροτσι κ σκεφτομουν να σας ρωτησω κ με προλαβες!! Λοιπον μια φιλη μου εχει cybex melio φανταστικο το δοκιμασα κ εγω με το μωρακι της κ ειναι πολυ καλο, ελαφρυ, δεν τριζει κ ευκολο στις μανουβρες! 
Επειδη εχω μπερδευτει το πορτ μπεμπε με το αυγο (αυτο νομιζω μπαινει κ στο αυτοκινητο) που λενε ειναι το ιδιο;  Εγω δεν θελω να παρω πολλα διαφορετικα κ να αλλαζω ανα 4-5 μηνες..θελω οτι μπορω να παρω κ να εχει διαρκεια οδο γινεται γιατι ειναι κ πανακριβα ολα!

Παντως για το καροτσι, να προσθεσω, ειναι τι θελει η καθε μανουλα..εγω διαβασα οτι ειναι σημαντικο να ειναι ελαφρυ, να κλεινει ευκολα κ να χωραει σε πορτ παγκαζ κ να εχει κ καλη κινηση στο δρομο, φυσικα σημαντικο ρολο παιζει κ η τιμη που θελει να διαθεσει ο καθενας.. εγω θελω ας πουμε να ειναι απο νεογεννητο, η τιμη του καροτσιου που ανεφερα πιο πανω ειναι περιπου 500€ Κ στα 6 κιλα μολις με αναρτησεις στις ροδες αλλα χωρις πορτ μπεμπε κλπ με το καθισμα βολτας το οποιο βεβαια μπαινει το μωρο μολις γεννηθει..

τι να πω κ εγω προβληματιζομαι κ θελω πολυ να ακουσω τις γνωμες σας! 

Μετα αλλο ζητημα ειναι η κουνια!! Λικνο next to me η κουνια κατευθειαν;;

Καλησπέρα. Σχετικά με το λίκνο εγώ έχω πάρει λίκνο προσαρμοζόμενο στο κρεβάτι μας και θα πάρουμε και κούνια κρεβάτι για αργότερα. Αλλά το λίκνο θα μας βολεύει πολύ τους πρώτους έξι μήνες ειδικά αν θηλάσουμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια σας έβγαλαν 3d στην β επιπεδου?? Εμάς φαίνεται περίεργο χαχαχ κάτι έχει μπροστά στο προσωπάκι του, είναι κάπως!!

Ναι βγάλαμε. Τι εννοείς κάτι έχει στο πρόσωπο του; Αν είχε κάτι που δεν έπρεπε θα σας το έλεγε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amalia! said:

Κορίτσια σας έβγαλαν 3d στην β επιπεδου?? Εμάς φαίνεται περίεργο χαχαχ κάτι έχει μπροστά στο προσωπάκι του, είναι κάπως!!

Ναι μας εβγαλαν!! Αλλα πρεπει να το πιασει ο γιατρος σε θεση που να φαινεται…Εχεις προσθιο πλακουντα; Μηπως ειναι ο πλακουντας; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Ναι βγάλαμε. Τι εννοείς κάτι έχει στο πρόσωπο του; Αν είχε κάτι που δεν έπρεπε θα σας το έλεγε 

Εννοώ χέρι ή κάτι τέτοιο χαχα 

πρίν από 19 λεπτά , N.Angel είπε:

Ναι μας εβγαλαν!! Αλλα πρεπει να το πιασει ο γιατρος σε θεση που να φαινεται…Εχεις προσθιο πλακουντα; Μηπως ειναι ο πλακουντας; 

Ναι μάλλον ο πλακούντας είναι.. δεν ήταν σε καλή θέση!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Amalia! είπε:

Εννοώ χέρι ή κάτι τέτοιο χαχα 

Ναι μάλλον ο πλακούντας είναι.. δεν ήταν σε καλή θέση!

Μην σε ανησυχεί. Δε βγαίνουν ακόμη με πολύ καλή ανάλυση. Βασικά όσο μεγαλώνει το μωρό θα είναι όλο και πιο εύκολο να δούμε χαρακτηριστικά.. 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κορίτσια,έχω κατενθουσιαστει!!!Μόλις παρέλαβα το φορητό ντοπλερακι κι άκουσα τις καρδούλες!! Τέλειο!!Τι το σκεφτόμουν τόσο καιρό;Μην σας παρασύρω γιατί έχω ακούσει κι άλλες γνώμες αλλά πραγματικά τρελάθηκα!!Πόσες φορές δεν στεναχωριομουν κι αναρωτιομουν αν είναι όλα πάνε καλά! Βέβαια,χθές βράδυ τα ένιωσα πρώτη φορά για τα καλά!Με βεβαιότητα! Οπότε μπορείς να πεις ότι αργά το προμηθεύτηκα αλλά και πάλι!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρίσαμε από την β επιπέδου!!! Όλα πάρα πολύ καλά 590 η μία 560 η άλλη!!! Κ ο τράχηλος 36 !! Είμαστε πολύ καλά!!! Τρομερή εμπειρία κ οι 3d κ τα δύο ζουζουνάκια μοιάζουν πάρα πολύ.  . . Το ένα πιπίλαγε κ το δάχτυλο!!! Καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες που έχουν μείνει για β επιπέδου!!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Κορίτσια γυρίσαμε από την β επιπέδου!!! Όλα πάρα πολύ καλά 590 η μία 560 η άλλη!!! Κ ο τράχηλος 36 !! Είμαστε πολύ καλά!!! Τρομερή εμπειρία κ οι 3d κ τα δύο ζουζουνάκια μοιάζουν πάρα πολύ.  . . Το ένα πιπίλαγε κ το δάχτυλο!!! Καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες που έχουν μείνει για β επιπέδου!!!!

Τι ωραία! Τέλεια! Συγχαρητήρια! Άντε να παίρνουμε σειρά... Αλήθεια,θύμισέ μου ,είχες κάνει Nipt; Ρωτάω επειδή εγώ έχω δώσει τρεις φορές αίμα και δεν είχα αποτέλεσμα κι επειδή έχεις κι εσύ δίδυμα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Marla@ είπε:

Τι ωραία! Τέλεια! Συγχαρητήρια! Άντε να παίρνουμε σειρά... Αλήθεια,θύμισέ μου ,είχες κάνει Nipt; Ρωτάω επειδή εγώ έχω δώσει τρεις φορές αίμα και δεν είχα αποτέλεσμα κι επειδή έχεις κι εσύ δίδυμα..

Όχι κορίτσι μου δεν έχω κάνει nipt . . . 

Ποτε έχεις β επιπέδου εσύ???

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Όχι κορίτσι μου δεν έχω κάνει nipt . . . 

Ποτε έχεις β επιπέδου εσύ???

 

Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού.Θα είμαι τότε 21 βδομ.και 6 ημερών!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Marla@ είπε:

Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού.Θα είμαι τότε 21 βδομ.και 6 ημερών!

Καλή επιτυχία!!!!! Να το ευχαριστηθειτε!!!! Ο άντρας μου είχε πάρει τρίποδο με κάμερα!!!! Χαζομπαμπας φουλ !!!!! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Εντάξει κορίτσια,έχω κατενθουσιαστει!!!Μόλις παρέλαβα το φορητό ντοπλερακι κι άκουσα τις καρδούλες!! Τέλειο!!Τι το σκεφτόμουν τόσο καιρό;Μην σας παρασύρω γιατί έχω ακούσει κι άλλες γνώμες αλλά πραγματικά τρελάθηκα!!Πόσες φορές δεν στεναχωριομουν κι αναρωτιομουν αν είναι όλα πάνε καλά! Βέβαια,χθές βράδυ τα ένιωσα πρώτη φορά για τα καλά!Με βεβαιότητα! Οπότε μπορείς να πεις ότι αργά το προμηθεύτηκα αλλά και πάλι!!

Καλησπέρα!!! Το έχω σκεφτεί από τον τρίτο μήνα να πάρω κι εγώ ένα. Δεν το έψαξα. Ποιο πήρες;; Είναι αξιόπιστο;;; Θέλω κι εγώ να πάρω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα!!! Το έχω σκεφτεί από τον τρίτο μήνα να πάρω κι εγώ ένα. Δεν το έψαξα. Ποιο πήρες;; Είναι αξιόπιστο;;; Θέλω κι εγώ να πάρω.

Νομίζω πλέον από τη στιγμή που μας κλωτσάνε δεν έχει τόση χρήση.. εάν έχεις στηθοσκοπιο στο σπίτι, δοκίμασε με αυτό.. στη σελίδα του ιασω λέει ότι από την εβδομάδα που είμαστε και μετά, μπορούμε να ακούμε τον χτυπο της καρδιάς του μωρού με στηθοσκοπιο! Εγώ δεν έχω σπίτι να το δοκιμάσω! Ίσως πάρω ένα, φθηνά είναι τα στηθοσκοπια! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Amalia! είπε:

Νομίζω πλέον από τη στιγμή που μας κλωτσάνε δεν έχει τόση χρήση.. εάν έχεις στηθοσκοπιο στο σπίτι, δοκίμασε με αυτό.. στη σελίδα του ιασω λέει ότι από την εβδομάδα που είμαστε και μετά, μπορούμε να ακούμε τον χτυπο της καρδιάς του μωρού με στηθοσκοπιο! Εγώ δεν έχω σπίτι να το δοκιμάσω! Ίσως πάρω ένα, φθηνά είναι τα στηθοσκοπια! 

Ισχύει εγώ τα ακούω με το στηθοσκοπιο από την 20 εβδομάδα! Συγκεκριμένα με το ακουστικό που έχει το πιεσομετρο!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...