Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Amalia! είπε:

Χαχαχ.. εδώ Ελλάδα είσαι? Γιατί και στην Αγγλία έχω ακούσει από κοπέλες ότι αργούν να πάνε στο γιατρό τους.. 

Κοίτα μπορεί να μην έχει ραντεβού.. στη θέση σου θα είχα κι έναν 2ο γιατρο ιδιώτη για να με βλέπει σε τέτοιες περιπτώσεις, οχι συνέχεια. Δηλαδή να πηγαίνω να κάνω κανέναν υπέρηχο οπότε το θέλω εγω! Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις?

Ξέρεις ποιο είναι το θέμα της γυναικολόγου μου . . . Έχουμε συχνή επικοινωνία δεν μπορώ να πω.  . . Υπάρχει τρελή έξαρση διαφόρων ιών  στο νοσοκομείο κ δεν θέλει να ρισκάρει από την στιγμή που τα πάω πολύ καλά αλλά ρε φίλε τι θα γίνει θα πάω κατευθείαν να γεννήσω???? Χαχαχα

Στο Έλενα είμαι .  . . Δεν κλείνω ραντεβού.  . . Κ αύριο να της πω οτι θέλω να με δει στον υπερηχο θα με δεχτεί . . . Το θέμα μου είναι ότι εκείνη δεν θελει να με βλέπει πιο συχνά για σιγουριά ότι βαίνουν όλα καλώς.  . . ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Mar.Theo said:

Κορίτσια όσες κάνατε την β επιπέδου πόσα γραμ. είναι τα μπεμπινια σας ??? Κ σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος σας ?? Κ κάτι ακόμα.  . .αφού κάνετε την β επιπεδου ο γυναικολογος σας ποτέ σας έκλεισε το επόμενο ραντεβού???

Εμενα ηταν 506γρ κ ο γιατρος θα με δει περιπου μετα απο 1 μηνα! Ο τραχηλος ηταν 4 εκ μου ειπε καλα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.Theo είπε:

Ξέρεις ποιο είναι το θέμα της γυναικολόγου μου . . . Έχουμε συχνή επικοινωνία δεν μπορώ να πω.  . . Υπάρχει τρελή έξαρση διαφόρων ιών  στο νοσοκομείο κ δεν θέλει να ρισκάρει από την στιγμή που τα πάω πολύ καλά αλλά ρε φίλε τι θα γίνει θα πάω κατευθείαν να γεννήσω???? Χαχαχα

Στο Έλενα είμαι .  . . Δεν κλείνω ραντεβού.  . . Κ αύριο να της πω οτι θέλω να με δει στον υπερηχο θα με δεχτεί . . . Το θέμα μου είναι ότι εκείνη δεν θελει να με βλέπει πιο συχνά για σιγουριά ότι βαίνουν όλα καλώς.  . . ???

Εντάξει αφού έκανες την β επιπέδου, είσαι εντάξει γι αυτόν τον μήνα!! Εμένα ο γιατρός μου με είχε δει τον προηγουμενο μηνα, στο ενδιάμεσο έκατσε η β επιπεδου, οπότε τώρα ήρθε το επόμενο ραντεβού μας. Αλλά αν ήταν όλα καλά στην εξέταση σου, όλα καλά μην αγχώνεσαι.. δε θα δει κάτι διαφορετικό μια εβδομάδα μετά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, φίλες!!Έκανα την β επιπέδου! Όλες οι μετρήσεις φυσιολογικοτατες αλλά.Υπαρχει ένα αλλά! Επειδή δεν έχουμε αποτέλεσμα από την Nipt κι επειδή το ένα από τα δύο είχε αυχ.διαφανεια στα ανώτερα φυσιολογικά όρια, συστήνει εκτίμηση από εμβρυοκαρδιολογο και αμνιοπαρακέντηση και στα δύο!!! Αύριο έχουμε ραντεβού με τον γιατρό μας να μας πει κι αυτός την γνώμη του... Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Κορίτσια όσες κάνατε την β επιπέδου πόσα γραμ. είναι τα μπεμπινια σας ??? Κ σε τι κατάσταση είναι ο τράχηλος σας ?? Κ κάτι ακόμα.  . .αφού κάνετε την β επιπεδου ο γυναικολογος σας ποτέ σας έκλεισε το επόμενο ραντεβού???

Εγώ έκανα τη Β επιπεδου στις 23 κ κάτι μέρες   κ το μπεμπακι ήταν 529 γρ αν θυμαμαι καλα,την έκανα στις 12/10 κ έχω ξανά γιατρο στις 3/11 δλδ σχεδον 3 βδομάδες μετά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Marla@ είπε:

Γειά σας, φίλες!!Έκανα την β επιπέδου! Όλες οι μετρήσεις φυσιολογικοτατες αλλά.Υπαρχει ένα αλλά! Επειδή δεν έχουμε αποτέλεσμα από την Nipt κι επειδή το ένα από τα δύο είχε αυχ.διαφανεια στα ανώτερα φυσιολογικά όρια, συστήνει εκτίμηση από εμβρυοκαρδιολογο και αμνιοπαρακέντηση και στα δύο!!! Αύριο έχουμε ραντεβού με τον γιατρό μας να μας πει κι αυτός την γνώμη του... Αυτά!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Ότι σου πει ο γυναικολογος σου !!!! Η nipt δεν βγαίνει με τίποτα?? 

Link to comment
Share on other sites

@Mar.Theo 490γρ και τράχηλος 3.57cm τον γιατρό τον ειδα μετά την β επιπέδου την ίδια μέρα για να δει τα αποτελέσματα κ θα με δει μέσα Νοέμβρη πάλι.

@Marla@η Nipt γιατί δεν βγάζει αποτελεσμα?ευχομαι να πάνε όλα καλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα... Δυστυχώς δε τη γλιτώνω την αμνιοπαρακεντηση γιατί στη Β επιπέδου βρέθηκε λίγο υγρό στο κεφαλάκι το οποίο τις περισσότερες περιπτώσεις δεν είνσι τίποτα αλλά λόγω την ηλικίας μου 40 plus πρέπει να αποκλείσουμε όλα τα σύνδρομα... 

Κατά τα άλλα όλα καλά η Β επιπέδου ο μπεμπης τσουπωτος 570 γρ... 

Θέλω να ρωτήσω τα κορίτσια που έκαναν αμνιοπαρακεντηση... Πήραν αντιβίωση πριν την εξέταση η μετά? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Δυστυχώς δε τη γλιτώνω την αμνιοπαρακεντηση γιατί στη Β επιπέδου βρέθηκε λίγο υγρό στο κεφαλάκι το οποίο τις περισσότερες περιπτώσεις δεν είνσι τίποτα αλλά λόγω την ηλικίας μου 40 plus πρέπει να αποκλείσουμε όλα τα σύνδρομα... 

Κατά τα άλλα όλα καλά η Β επιπέδου ο μπεμπης τσουπωτος 570 γρ... 

Θέλω να ρωτήσω τα κορίτσια που έκαναν αμνιοπαρακεντηση... Πήραν αντιβίωση πριν την εξέταση η μετά? 

Καλημέρα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην είναι τίποτα!! Να την κάνεις το συντομότερο για να σου φύγει το άγχος..! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Δυστυχώς δε τη γλιτώνω την αμνιοπαρακεντηση γιατί στη Β επιπέδου βρέθηκε λίγο υγρό στο κεφαλάκι το οποίο τις περισσότερες περιπτώσεις δεν είνσι τίποτα αλλά λόγω την ηλικίας μου 40 plus πρέπει να αποκλείσουμε όλα τα σύνδρομα... 

Κατά τα άλλα όλα καλά η Β επιπέδου ο μπεμπης τσουπωτος 570 γρ... 

Θέλω να ρωτήσω τα κορίτσια που έκαναν αμνιοπαρακεντηση... Πήραν αντιβίωση πριν την εξέταση η μετά? 

Καλή επιτυχία!!Όλα θα πάνε καλά!!Αν δεν κάνω λάθος παίρνεις από πριν.Αυτο βέβαια θα στο διευκρινίσει ο γιατρός σου!

Καλημέρα!! Λοιπόν θα πρέπει να κάνουμε και καρδιοεμβρυολιγικη εκτίμηση.Ο γιατρός όμως ήταν πολύ καθησυχαστικος οπότε ηρέμησα!!Μακάρι να πάνε όλα καλά κορίτσια σε όλες μας και το Φλεβάρη να γιορτάζουμε όλες μαζί!!Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τις τελευταίες μέρες νιώθω την κοιλιά μου πολύ τεντωμενη και με ενοχλεί πολύ! Αφού συνέχεια έχω μια δυσκολία να σηκωθώ, να ξαπλώσω, να αλλαξω πλευρό, μέχρι και να κατσω όρθια.. νιώθω τους συνδέσμους να τεντωνονται! Πφφφ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Δυστυχώς δε τη γλιτώνω την αμνιοπαρακεντηση γιατί στη Β επιπέδου βρέθηκε λίγο υγρό στο κεφαλάκι το οποίο τις περισσότερες περιπτώσεις δεν είνσι τίποτα αλλά λόγω την ηλικίας μου 40 plus πρέπει να αποκλείσουμε όλα τα σύνδρομα... 

Κατά τα άλλα όλα καλά η Β επιπέδου ο μπεμπης τσουπωτος 570 γρ... 

Θέλω να ρωτήσω τα κορίτσια που έκαναν αμνιοπαρακεντηση... Πήραν αντιβίωση πριν την εξέταση η μετά? 

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα! Εμένα μου έδωσε για 3 ημέρες μετά καθαρά προληπτικά χωρίς όμως να είναι κ 100% απαραίτητο, είναι στον γιατρό 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες νιώθω την κοιλιά μου πολύ τεντωμενη και με ενοχλεί πολύ! Αφού συνέχεια έχω μια δυσκολία να σηκωθώ, να ξαπλώσω, να αλλαξω πλευρό, μέχρι και να κατσω όρθια.. νιώθω τους συνδέσμους να τεντωνονται! Πφφφ

Άστα να πάνε ένα μήνα τώρα έτσι νοιώθω κ δεν ξέρω που θα πάει αυτή η κατάσταση ( γ αυτό έχω χάσει κ τον ύπνο μου , κάθομαι στον πωπο με πόσα μαξιλαράκια )!!! Εγώ έχω κάνει πολύ μεγάλη κοιλιά.  . .ειδικά στα πλάγια κ ψηλά κάτω από τα πλευρά νομίζω ότι δεν πάει άλλο . . . Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε τώρα κ φουλ ενυδάτωση!!!! Κουράγιο μανούλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amalia! said:

Κορίτσια τις τελευταίες μέρες νιώθω την κοιλιά μου πολύ τεντωμενη και με ενοχλεί πολύ! Αφού συνέχεια έχω μια δυσκολία να σηκωθώ, να ξαπλώσω, να αλλαξω πλευρό, μέχρι και να κατσω όρθια.. νιώθω τους συνδέσμους να τεντωνονται! Πφφφ

Εγω νιωθω πολυ δυσκινητη! Ολα συτα που λες τα κανω με δυσκολια! Ουτε τις καλτσες μου δεν μπορω να βαλω!! Κ νιωθω κ μια δυσπνοια…κ ειμαι ακομα στον 6ο μετα σκεφτομαι τι θα γινει;; Κ αυτο με το τεντωμα το νιωθω κυριως βραδυ που λες κ γινεται τουμπανο η κοιλια μου! Υπομονη τπτ σλλο!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar.Theo είπε:

Άστα να πάνε ένα μήνα τώρα έτσι νοιώθω κ δεν ξέρω που θα πάει αυτή η κατάσταση ( γ αυτό έχω χάσει κ τον ύπνο μου , κάθομαι στον πωπο με πόσα μαξιλαράκια )!!! Εγώ έχω κάνει πολύ μεγάλη κοιλιά.  . .ειδικά στα πλάγια κ ψηλά κάτω από τα πλευρά νομίζω ότι δεν πάει άλλο . . . Μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε τώρα κ φουλ ενυδάτωση!!!! Κουράγιο μανούλα!!!

 

πρίν από 52 λεπτά , N.Angel είπε:

Εγω νιωθω πολυ δυσκινητη! Ολα συτα που λες τα κανω με δυσκολια! Ουτε τις καλτσες μου δεν μπορω να βαλω!! Κ νιωθω κ μια δυσπνοια…κ ειμαι ακομα στον 6ο μετα σκεφτομαι τι θα γινει;; Κ αυτο με το τεντωμα το νιωθω κυριως βραδυ που λες κ γινεται τουμπανο η κοιλια μου! Υπομονη τπτ σλλο!! 

Κουράγιο βρε κορίτσια, αλλά τις ημέρες που είναι και το έντερο πρησμενο, όπως σήμερα, δεν υποφέρεται η κατάσταση.. πραγματικά δεν μπορώ ούτε στην καρέκλα να κάτσω. Και το θέμα είναι ότι οι γύρω σου δε σε καταλαβαίνουν. Κι εγώ αυτό σκέφτομαι όταν φτάσω στον 8ο, 9ο δεν θα μπορώ να κουνηθω καθόλου?? Κορίτσια κυλαω στο κρεβάτι για να σηκωθώ χαχααχ 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...