Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα!!! Το έχω σκεφτεί από τον τρίτο μήνα να πάρω κι εγώ ένα. Δεν το έψαξα. Ποιο πήρες;; Είναι αξιόπιστο;;; Θέλω κι εγώ να πάρω.

Πήρα ένα μαζί με το τζελ έκαναν 80€.Θα σου στείλω μήνυμα την μάρκα.Απο την στιγμή που νοσηλεύτηκα στο Ιασώ κι ερχόντουσαν κάθε λίγο και λιγάκι με το φορητό κι άκουγαν τις καρδιές,το αποφάσισα.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Νομίζω πλέον από τη στιγμή που μας κλωτσάνε δεν έχει τόση χρήση.. εάν έχεις στηθοσκοπιο στο σπίτι, δοκίμασε με αυτό.. στη σελίδα του ιασω λέει ότι από την εβδομάδα που είμαστε και μετά, μπορούμε να ακούμε τον χτυπο της καρδιάς του μωρού με στηθοσκοπιο! Εγώ δεν έχω σπίτι να το δοκιμάσω! Ίσως πάρω ένα, φθηνά είναι τα στηθοσκοπια! 

Ααα πολύ ωραία ιδέα κι αυτό. Ρε σεις κορίτσια ναι μεν τη νιώθω μια χαρά καθημερινά αλλά έχω άγχος μέχρι να πάω στη γιατρό για αυτό το σκεφτόμουν. Αλλά θα δοκιμάσω μάλλον το στηθοσκοπιο για αρχή αφού είμαστε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη πλέον. Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Ααα πολύ ωραία ιδέα κι αυτό. Ρε σεις κορίτσια ναι μεν τη νιώθω μια χαρά καθημερινά αλλά έχω άγχος μέχρι να πάω στη γιατρό για αυτό το σκεφτόμουν. Αλλά θα δοκιμάσω μάλλον το στηθοσκοπιο για αρχή αφού είμαστε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη πλέον. Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα 

Νομίζω δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.. αφού το νιωθεις το μωράκι.. κι όποτε είναι ήσυχο απλά να σκέφτεσαι ότι κοιμάται,  όπως κοιμάσαι κι εσυ! Φαντάσου να απαιτούσαν από σένα μέρα νύχτα να χορεύεις κι οποτε έκλεινες λιγο τα μάτια σου να σε σκουντουσαν χαχχα... μην αγχώνεσαι.. απλά παρατήρησε πότε σε κλωτσάει και πότε κοιμάται συνήθως για να ξέρεις πότε να την περιμένεις! Για παράδειγμα, εγώ ξέρω ότι μόλις φάω πρωινό, μετά θα στήσει παρτυ εκεί μέσα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Νομίζω δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.. αφού το νιωθεις το μωράκι.. κι όποτε είναι ήσυχο απλά να σκέφτεσαι ότι κοιμάται,  όπως κοιμάσαι κι εσυ! Φαντάσου να απαιτούσαν από σένα μέρα νύχτα να χορεύεις κι οποτε έκλεινες λιγο τα μάτια σου να σε σκουντουσαν χαχχα... μην αγχώνεσαι.. απλά παρατήρησε πότε σε κλωτσάει και πότε κοιμάται συνήθως για να ξέρεις πότε να την περιμένεις! Για παράδειγμα, εγώ ξέρω ότι μόλις φάω πρωινό, μετά θα στήσει παρτυ εκεί μέσα! 

Καλημέραααα!!! Επειδή την έχω συνηθίσει πολύ κινητική όταν είμαι χαλαρή,χθες παρόλο που ήμουν ξαπλωμένη και χαλαρή μετά από μια δυσκολη μερα κλασσικα λόγω ετοιμασιων σπιτιού -δεν την ένιωσα ιδιαίτερα και όλο τη σκουντουσα μπας και....και εν τέλει δε με άφησε σε ησυχία. Το ζαλισα το παιδί χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια όταν ξυπνάω το βράδυ για τουαλέτα (συχνοουρια) μετά τελειώνει ο ύπνος γιατί ο μπεμπης στήνει πάρτυ τρελό... Χοροπηδάει και δε με αφήνει να κλείσω μάτι.. Ενώ το πρωί είνσι ήσυχος και εκεί θα ρίξω κάνα ύπνο :cool:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!! Κι εγώ χθες μια από τα ίδια με σένα @LouloudakiKχαχαχχα τη σκουντουσα τη σκουντουσα μέχρι που με τάραξε στην κλωτσιά κ ησύχασα αχαχχαχαχα

εμένα γενικά έχει όλη τη μέρα κινητικότητα ειδικά όταν τρώω ή κάθομαι ανάσκελα! Κ όσο πάει γίνεται κ πιο δυνατή! Άλλες φορές τη νοιώθω πιο χαμηλά άλλες πιο ψηλα..γενικά μετακινείται!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια δεν την σκουνταω.. χαχαχα δε θέλω να κοιμάται και να την ενοχλώ! Παράπονο δεν έχω από κλωτσιές, χθες το βράδυ μέχρι τις 3 με κράτησε ξυπνια! Είναι νυχτοπουλι το κορίτσι μου χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια (διδυμομανουλες) ισχύει ότι τα δίδυμα δεν τα καταλαβαίνουμε τόσο εύκολα γιατί δεν έχουν πολύ χώρο να κουνιούνται;Διαβάζω που τα νιώθετε τόσο πολύ τα μωράκια και ζηλεύω.Τα κατάλαβα κι εγώ από προχθές αλλά δεν τα νιώθω τόσο εύκολα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marla@ είπε:

Βρε κορίτσια (διδυμομανουλες) ισχύει ότι τα δίδυμα δεν τα καταλαβαίνουμε τόσο εύκολα γιατί δεν έχουν πολύ χώρο να κουνιούνται;Διαβάζω που τα νιώθετε τόσο πολύ τα μωράκια και ζηλεύω.Τα κατάλαβα κι εγώ από προχθές αλλά δεν τα νιώθω τόσο εύκολα...

Είμαι κι εγώ με διδυμακια, ξεκίνησα να τα καταλαβαίνω πριν δέκα μέρες, όταν ήμουν 16+5, όχι κάτι έντονο βέβαια, ελαφρά χτυπηματακια. Τα ακούω κατά βάση όταν είμαι ξαπλωμένη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Kalaleme είπε:

Είμαι κι εγώ με διδυμακια, ξεκίνησα να τα καταλαβαίνω πριν δέκα μέρες, όταν ήμουν 16+5, όχι κάτι έντονο βέβαια, ελαφρά χτυπηματακια. Τα ακούω κατά βάση όταν είμαι ξαπλωμένη

Μπράβο!!Τα κατάλαβες τόσο νωρίς;Εγώ έκλεισα τις 21!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marla@ είπε:

Μπράβο!!Τα κατάλαβες τόσο νωρίς;Εγώ έκλεισα τις 21!!

Την πρώτη φορά δεν ήμουν σίγουρη, λέω το έντερο ειναι. Αλλά μετά ήταν ξεκαθαρο:)

Πάντως τώρα που ξεκίνησες να τα νιώθεις, θα δεις, θα τα ακούς ολοένα και συχνότερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Βρε κορίτσια (διδυμομανουλες) ισχύει ότι τα δίδυμα δεν τα καταλαβαίνουμε τόσο εύκολα γιατί δεν έχουν πολύ χώρο να κουνιούνται;Διαβάζω που τα νιώθετε τόσο πολύ τα μωράκια και ζηλεύω.Τα κατάλαβα κι εγώ από προχθές αλλά δεν τα νιώθω τόσο εύκολα...

Μην αγχώνεσαι,εγώ αν και δεν έχω δίδυμα ξεκίνησα γύρω στις 20-21  βδομάδες να το νοιώθω κ αυτό όχι έντονα μη φανταστεις...τώρα έχει μια δυο βδομάδες που άρχισα να το καταλαβαίνω πιο έντονα και πιο συχνά! Είμαι 24+2  τώρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Βρε κορίτσια (διδυμομανουλες) ισχύει ότι τα δίδυμα δεν τα καταλαβαίνουμε τόσο εύκολα γιατί δεν έχουν πολύ χώρο να κουνιούνται;Διαβάζω που τα νιώθετε τόσο πολύ τα μωράκια και ζηλεύω.Τα κατάλαβα κι εγώ από προχθές αλλά δεν τα νιώθω τόσο εύκολα...

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μην τρελαίνεσαι!!! Τώρα έχουν χώρο.  . . Εμένα μου είχαν πει ότι επειδή είναι δύο θα τα  ένοιωθα κ νωρίς.  . .ποτέ.  . . Στην 20η ξεκίνησαν τον Χαμουλη !!! Είναι θέμα ημερών να αρχίσει το πάρτυ κ σε εσένα!!! Θα κάνεις κ την β επιπέδου κ θα χαλαρώσεις!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι άλλο? Παρατήρησε καμία σας αυξημένη έκκριση υγρών? Εδώ και κάνα δυο μέρες νοιώθω ότι έχω παραπάνω υγρά απ ότι είχα.. τύπου όταν πάω τουαλέτα είναι μούσκεμα το εσώρουχο.. και έχω πάθει λίγο πανικό μην είναι καμία ρήξη κ είναι αμνιακο αυτό που βλέπω κ όχι υγρά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...