Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

11 hours ago, Afrodite88 said:

Σε καταλαβαινω απόλυτα , τα ίδια περναω απλά συνήθως με πιάνει απόγευμα προς βράδυ. Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αλλά εμένα με ανακουφίζει τρελα το τζιντζερ με λεμόνι, το πίνω σαν τσάι και βάζω μέλι για να μαλακώνει το φάρυγγα καθότι κ εγώ τον έχω ερεθίσει από τους εμετούς. Είναι σωτήριο και εύχομαι κ σε σένα να περάσει σύντομα..

Δεν ισχύει για κανένα λόγο αυτό που σου είπε. Και σε τρόμαξε και είναι ανακριβές. Όσες φίλες μου ξέρω και συγγενείς πρωτότοκες τους σπάσαν τα νερά μόνα τους. Δεν μπορεί από τόσες διαφορετικές περιπτώσεις που γνωρίζω να πέφτω τόσο έξω και να γνωρίζω μόνο τις περιπτώσεις.. Είναι απόλυτα σωστός ο προβληματισμός σου και καλά κανεις και χρησιμοποιείς τη δικη σου κρίση. Τουλάχιστον νευρίασα με το ότι είναι μαία και σου είπε τέτοιο πράγμα.. 

Εχεις απόλυτο δίκιο ! Είναι πολύ σημαντικό να εμπιστεύεσαι και να ξέρεις κάπως τον γυναικολόγο σου και τις πεποιθήσεις του. Ένας από τους λόγους που τον διάλεξα είναι ότι αποφεύγει την καισαρική και στο νοσοκομείο που γέννησα μου έλεγαν όλες οι μαίες ότι είμαι πολύ τυχερή που έχω αυτόν για γιατρό γιατί είναι κυρίως άνθρωπος. Όταν γεννούσε μέλος της οικογένειας μου, απ’ όπου πηρα την επαφή και συστάσεις, μετά από 13 ώρες τοκετού της ελεγαν όλοι εκεί ότι οι γιατροί που κάθονται τόσες ώρες είναι μετρημένοι στα δαχτυλα. Και ξέρω σίγουρα ότι θα καθόταν κι άλλο αν χρειαζοταν. Κ σε μένα ως τελευταία στιγμή ήλπιζε μήπως την αποφύγουμε αν και με τόσα που μου είχαν συμβεί ήταν σίγουρη.. όταν πλέον μου το ανακοίνωσε και δεν ξαφνιάστηκα, μου το είπε με βαριά καρδιά. Ήξερα όμως ότι είναι η μοναδική μέθοδος για να γεννήσω και τον εμπιστευόμουν απόλυτα. Ακόμα και τώρα μπορώ να απαριθμήσω πολλές και σημαντικές διαφορές μετά την καισαρική! Με φρόντισε παρά πολύ και ερχόταν κάθε μέρα να με δει και να κάνει μόνος του ότι θα έκαναν οι νοσοκόμες. Αλλά 50 παιδιά θα γεννούσα από την ασφάλεια που με κάνει να νοιωθω, έστω και με καισαρική.

Σε ποιο νοσοκομείο γέννησες, (αν επιτρέπεται και θες απαντα) και σου επέτρεψαν να φύγεις την επόμενη μέρα; Δεν ήξερα αν γίνεται σε όλα, υπέγραψες εσυ και έφυγες ή μίλησες με το γυναικολόγο σου πρώτα και στο επέτρεψε; Σορρυ που ρωτάω αλλά με ενδιαφέρει γιατί έμεινα 4 μέρες μέσα και δεν μπορεσα να κλεισω μάτι. Το μωρό πηγες μετά να σου το μετρήσουν για ικτερο και λοιπές εξετάσεις ;

Ξέρω κοπέλα εδώ στο Βόλο που βγήκε την επόμενη μέρα.. βέβαια πολύ τρέξιμο ,πολλές υπογραφές, και πολύ ψυχολογικό πόλεμο από την κλινική ότι και καλά αν πάθει κάτι το μωρό θα φταίς κλπ.. μέχρι που πήγε ο άντρας της και είπε οκ. Θα φταίμε, κάνε την δουλειά σου να υπογράψουμε να φύγουμε! 

Εγώ πάντως περιμένω πως και πως το 3ημερο στο Ιασώ..χαχαχα έχω πει ότι δεν θέλω να μείνει και κανένας μαζί μου γιατί μόνο με κουραζαν αντί να με ξεκουράζουν.. μια χαρά θα είμαι!

 

Σε άλλα νέα, πήγαμε εχθές γιατρό, μόλις το είδε φώναξε την μαία να ακυρώσει την αυχενική της άλλης εβδομάδας και να κλείσουμε το πολύ μέχρι Παρασκευή (Παρασκευή κλείσαμε δηλαδή) γιατί είχε μεγαλώσει αρκετά λέει .. και μας είπε ότι λογικά θα μας πει και το φύλο τοτε.. για την ακρίβεια είπε "τα χεράκια είναι εδώ.. τα ποδαράκια εδώ.. αν έχει και τρίτο πόδι θα το δούμε Παρασκευή!" Χαχαχα ! Του απάντησα να αρκεστεί στα 2 αυτή την φορά.. δεν θα αντέξω κι άλλον τσουτσουνατο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , Katerinakki24 είπε:

Ξέρετε αν γενικά το rooming in επιτρέπεται μόνο στα μονοκλινα; Ή είναι στην πολιτική κάθε κλινικής; 

Όχι εγώ έκανα σε δίκλινο και η ξαδέρφη μου σε τρίκλινο. Βέβαια και οι δυο γεννησαμε Ιασώ όποτε δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Ξέρω κοπέλα εδώ στο Βόλο που βγήκε την επόμενη μέρα.. βέβαια πολύ τρέξιμο ,πολλές υπογραφές, και πολύ ψυχολογικό πόλεμο από την κλινική ότι και καλά αν πάθει κάτι το μωρό θα φταίς κλπ.. μέχρι που πήγε ο άντρας της και είπε οκ. Θα φταίμε, κάνε την δουλειά σου να υπογράψουμε να φύγουμε! 

Εγώ πάντως περιμένω πως και πως το 3ημερο στο Ιασώ..χαχαχα έχω πει ότι δεν θέλω να μείνει και κανένας μαζί μου γιατί μόνο με κουραζαν αντί να με ξεκουράζουν.. μια χαρά θα είμαι!

 

Σε άλλα νέα, πήγαμε εχθές γιατρό, μόλις το είδε φώναξε την μαία να ακυρώσει την αυχενική της άλλης εβδομάδας και να κλείσουμε το πολύ μέχρι Παρασκευή (Παρασκευή κλείσαμε δηλαδή) γιατί είχε μεγαλώσει αρκετά λέει .. και μας είπε ότι λογικά θα μας πει και το φύλο τοτε.. για την ακρίβεια είπε "τα χεράκια είναι εδώ.. τα ποδαράκια εδώ.. αν έχει και τρίτο πόδι θα το δούμε Παρασκευή!" Χαχαχα ! Του απάντησα να αρκεστεί στα 2 αυτή την φορά.. δεν θα αντέξω κι άλλον τσουτσουνατο!

Έχουμε που έχουμε τον πόνο μας και την ταλαιπωρία μας· έχουμε και τον ψυχολογικό πόλεμο που μας κάνουν. Εγώ πηγα να αρπάξω έναν παιδίατρο πέρσι μέσα στο μαιευτήριο πριν φυγω. Μας έχουν στα χαμένα, πληρώνουμε ένα σκασμό λεφτά, ήταν και πρώτη μου γεννα και τόλμησα να τον ρωτήσω πριν το εξιτήριο γενικά για τον ικτερο. Εν τω μεταξύ αυτός είχε έρθει να αφήσει την κάρτα του. Και αφού τον ρωτάω πως πρέπει να το χειριστώ γιατί είμασταν οριακά (στο 12) μου απαντάει ‘αν ξόδευα δέκα λεπτά για την κάθε μανούλα εδώ μέσα να της απανταω, ξέρεις που θα ήμουν τώρα;’ Του λέω κατι θα ξέρετε· και μάζεψα ότι δυνάμεις είχα και σηκώθηκα και πέταξα την κάρτα του στα σκουπίδια μπροστά του.

Αχ άντε ωραία !! Κ εμείς τώρα έχουμε αυχενική και νιπτ μαζί. Βασικα γερο θελω να είναι αλλά νομίζω κατά βάθος κοριτσάκι σκέφτομαι. Τα στοιχήματα απ’ όλους είναι αγόρι βέβαια .. έκλαψα με το σχόλιο για τον τσουτσουνατο!! Εύχομαι να ειναι όλα τέλεια !!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ ξαπλωμένη προσπαθώ να πείσω τον μικρό μου να σταματήσει να κάνει βόλτες στο σπίτι μεσημέριτικα! 

Εγώ έχω αυχενική την Πέμπτη, ανυπομονησία όσο να ναι!!

Περιμένω πως και πως να σταματήσουν εντελώς οι ναυτίες να ευχαριστήθω και εγώ μια μέρα εγκυμοσύνης. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Katerinakki24 said:

Ξέρετε αν γενικά το rooming in επιτρέπεται μόνο στα μονοκλινα; Ή είναι στην πολιτική κάθε κλινικής; 

Ιασώ Θεσσαλίας ήμουν εγώ και το rooming in ήταν στάνταρ σε όλα τα δωμάτια!

53 minutes ago, Katerinakki24 said:

Και εγώ ξαπλωμένη προσπαθώ να πείσω τον μικρό μου να σταματήσει να κάνει βόλτες στο σπίτι μεσημέριτικα! 

Εγώ έχω αυχενική την Πέμπτη, ανυπομονησία όσο να ναι!!

Περιμςνω πως και πως να σταματήσουν εντελώς οι ναυτίες να ευχαριστήθω και εγώ μια μέρα εγκυμοσύνης. 

Κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω.. να τον σταματήσω να κάνει βόλτες μεσημεριατικα.. καλέ δεν κάθεται με τίποτα.. ξεκίνησε και σχολείο και δεν κουράζεται! Τι θα τον κάνω? Να τον αφήνω μέχρι τις 4 να ρίχνω τους ύπνους μου? Χαχα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ElenGD said:

Ιασώ Θεσσαλίας ήμουν εγώ και το rooming in ήταν στάνταρ σε όλα τα δωμάτια!

Κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω.. να τον σταματήσω να κάνει βόλτες μεσημεριατικα.. καλέ δεν κάθεται με τίποτα.. ξεκίνησε και σχολείο και δεν κουράζεται! Τι θα τον κάνω? Να τον αφήνω μέχρι τις 4 να ρίχνω τους ύπνους μου? Χαχα 

Στο Γένεσις που θα πάω εγώ μάλλον γράφουν στο σάιτ ότι υπάρχει η δυνατότητα για rooming in αλλά όσες γέννησαν εκεί η Σταντάρ πολιτική είναι να το παίρνουν κ να στο φέρνουν για να φάει ή όποτε θέλεις. Θα ρωτήσω βέβαια και ελπίζω να επιτρέπεται. 

Αχ εμένα να είναι καλά η μανούλα μου έχω 10 μέρες εδώ και θα καθίσω άλλες τόσες μέχρι να συνέλθω εντελώς. Ο μικρός τώρα δεν πάει σχολείο, μόλις επιστρέψουμε Θεσσαλονίκη ξανά. Δεν θα τα κατάφερνα χωρίς βοήθεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάντε μια προσευχή για εμένα, έπαθα μεγάλη αποκολληση και έχω κατακόκκινο αίμα περιόδου.Εχω φρικαρει γιατί τα ίδια είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη που χάθηκε το μωρό μου στις 31 εβδομάδες.Δεν θέλω να περάσω πάλι το ίδιο.Ειμαι στο τσακ πριν το νοσοκομείο.

  • Λυπημένη/-ος 4

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 5:03 ΜΜ, Katerinakki24 είπε:

Στο Γένεσις που θα πάω εγώ μάλλον γράφουν στο σάιτ ότι υπάρχει η δυνατότητα για rooming in αλλά όσες γέννησαν εκεί η Σταντάρ πολιτική είναι να το παίρνουν κ να στο φέρνουν για να φάει ή όποτε θέλεις. Θα ρωτήσω βέβαια και ελπίζω να επιτρέπεται. 

Αχ εμένα να είναι καλά η μανούλα μου έχω 10 μέρες εδώ και θα καθίσω άλλες τόσες μέχρι να συνέλθω εντελώς. Ο μικρός τώρα δεν πάει σχολείο, μόλις επιστρέψουμε Θεσσαλονίκη ξανά. Δεν θα τα κατάφερνα χωρίς βοήθεια!

Νοσηλεύθηκα για λίγες ημερες την προηγούμενη εβδομάδα στο Γένεσις ,γενικά μου άρεσε πάρα πολύ η περιποίηση ,με πρόσεξαν πάρα πολύ αλλά αυτό που δεν μου άρεσε ήταν που άκουγα τα μωράκια να σπαραζουν στο κλάμα για πολύ ώρα στο θάλαμο που τα έχουν όλα μαζί ,από κάποια στιγμή και μετά είχα αρχίσει να ξεχωρίζω και το κλάμα τους.

Επειδή εκεί θα γεννησω και εγώ θέλω να ρωτήσω για rooming in αν επιτρέπεται στο δίκλινο /τρίκλινο αν και δεν ξέρω πόσο μου αρέσει η ιδέα να είμαι με άλλες 2-3 στο δωμάτιο και τα μωράκια μαζί ,θα έχει πολύ φασαρία λογικά..

Αν επιτρέπεται ποιον γυναικολόγο έχεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσια κάντε μια προσευχή για εμένα, έπαθα μεγάλη αποκολληση και έχω κατακόκκινο αίμα περιόδου.Εχω φρικαρει γιατί τα ίδια είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη που χάθηκε το μωρό μου στις 31 εβδομάδες.Δεν θέλω να περάσω πάλι το ίδιο.Ειμαι στο τσακ πριν το νοσοκομείο.

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και Κάτσε στο κρεβάτι ηρέμησε και κάνε θετικές σκεψεις. Σκέψου το μωράκι σου και στελνε του αγάπη .. Πως το έπαθες αυτό ; Στενοχωρήθηκα για το άλλο μωράκι , μπορώ να φανταστώ τον πόνο σου, θα προσεύχομαι για σένα και μακάρι να πανε όλα καλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια και Κάτσε στο κρεβάτι ηρέμησε και κάνε θετικές σκεψεις. Σκέψου το μωράκι σου και στελνε του αγάπη .. Πως το έπαθες αυτό ; Στενοχωρήθηκα για το άλλο μωράκι , μπορώ να φανταστώ τον πόνο σου, θα προσεύχομαι για σένα και μακάρι να πανε όλα καλά..

Κορίτσι μου ειλικρινά δεν ξέρω, ξαπλωμένη ήμουν.Τα ίδια ακριβώς πάθαινα και στην άλλη κύηση, ακριβώς τις ίδιες αιμορραγίες έχω.Η διαφορά με τότε είναι ότι τώρα έχουμε τσεκαρει τα πάντα κ παίρνω αντιπηκτικη αγωγή. Ειλικρινά δεν θα αντέξω να έχω την ίδια κατάληξη με την πρώτη εγκυμοσύνη.


 

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 5:03 ΜΜ, Katerinakki24 είπε:

Στο Γένεσις που θα πάω εγώ μάλλον γράφουν στο σάιτ ότι υπάρχει η δυνατότητα για rooming in αλλά όσες γέννησαν εκεί η Σταντάρ πολιτική είναι να το παίρνουν κ να στο φέρνουν για να φάει ή όποτε θέλεις. Θα ρωτήσω βέβαια και ελπίζω να επιτρέπεται. 

Αχ εμένα να είναι καλά η μανούλα μου έχω 10 μέρες εδώ και θα καθίσω άλλες τόσες μέχρι να συνέλθω εντελώς. Ο μικρός τώρα δεν πάει σχολείο, μόλις επιστρέψουμε Θεσσαλονίκη ξανά. Δεν θα τα κατάφερνα χωρίς βοήθεια!

Εγώ ειχα κάνει rooming in αλλά την πρώτη μέρα τους είπα ότι θελω να την κρατήσουν γιατί ήμουν κομμάτια.. γέννησα και τα ξημερώματα της προηγούμενης και φαντάζεσαι .. Πάντως όλα τα μωράκια τα παίρνανε πάντα για γιατρούς, εξετάσεις και άλλαγμα και τα φέρνανε όποτε ήθελες εσυ. Παντού ίδια πολιτική έχουν πάνω σε αυτό.  Τις επόμενες μέρες την κρατησα μαζί μου μέσα στο δωμάτιο αλλά η διπλανή μου γέννησε δίδυμα κ ενώ δεν μπορούσε να σηκωθεί από την καισαρική , έδιωξε τον άντρα της και έκανε rooming in. Μαντέψτε ποια γυρόφερνε 3 μωρά ενώ δεν μπορούσα καλά καλά να πάω ούτε τουαλέτα μόνη μου.. Κλαίγανε και δεν μπορούσε να τα σηκώσει αλλά ούτε κουβέντα να τα δώσει μέσα. Εν τω μεταξύ δεν είχα πρόβλημα να τη βοηθήσω,  χαρά μου ήταν αλλά πονούσα και εγώ η ερμη.. 
Αν κάνεις τελικά, είναι σημαντικό να έχεις κάποιον μαζί σου να σε βοηθαει έστω την πρώτη μερα.

πρίν από 8 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσι μου ειλικρινά δεν ξέρω, ξαπλωμένη ήμουν.Τα ίδια ακριβώς πάθαινα και στην άλλη κύηση, ακριβώς τις ίδιες αιμορραγίες έχω.Η διαφορά με τότε είναι ότι τώρα έχουμε τσεκαρει τα πάντα κ παίρνω αντιπηκτικη αγωγή. Ειλικρινά δεν θα αντέξω να έχω την ίδια κατάληξη με την πρώτη εγκυμοσύνη.

Πραγματικά μην σκέφτεσαι αρνητικά, όλα καλά θα πάνε. Σε νοιωθω απόλυτα και στον πόνο σου και στη φοβία σου. Εγώ το έπαθα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη γιατί με σύγχυσε η πεθερά και από τη στενοχώρια και τα νεύρα μου έπαθα αιμορραγία. Μου έδωσε ο γιατρός μου κολπικά utrogestan και ήμουν δέκα μέρες ξάπλα. Δύσκολο αλλά πήγαν όλα καλά. Σου έχει πει ο γιατρός τι μπορεί ν α φταίει ; Σε εξέτασε μετά το περιστατικό ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Afrodite88 είπε:

Εγώ ειχα κάνει rooming in αλλά την πρώτη μέρα τους είπα ότι θελω να την κρατήσουν γιατί ήμουν κομμάτια.. γέννησα και τα ξημερώματα της προηγούμενης και φαντάζεσαι .. Πάντως όλα τα μωράκια τα παίρνανε πάντα για γιατρούς, εξετάσεις και άλλαγμα και τα φέρνανε όποτε ήθελες εσυ. Παντού ίδια πολιτική έχουν πάνω σε αυτό.  Τις επόμενες μέρες την κρατησα μαζί μου μέσα στο δωμάτιο αλλά η διπλανή μου γέννησε δίδυμα κ ενώ δεν μπορούσε να σηκωθεί από την καισαρική , έδιωξε τον άντρα της και έκανε rooming in. Μαντέψτε ποια γυρόφερνε 3 μωρά ενώ δεν μπορούσα καλά καλά να πάω ούτε τουαλέτα μόνη μου.. Κλαίγανε και δεν μπορούσε να τα σηκώσει αλλά ούτε κουβέντα να τα δώσει μέσα. Εν τω μεταξύ δεν είχα πρόβλημα να τη βοηθήσω,  χαρά μου ήταν αλλά πονούσα και εγώ η ερμη.. 
Αν κάνεις τελικά, είναι σημαντικό να έχεις κάποιον μαζί σου να σε βοηθαει έστω την πρώτη μερα.

Πραγματικά μην σκέφτεσαι αρνητικά, όλα καλά θα πάνε. Σε νοιωθω απόλυτα και στον πόνο σου και στη φοβία σου. Εγώ το έπαθα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη γιατί με σύγχυσε η πεθερά και από τη στενοχώρια και τα νεύρα μου έπαθα αιμορραγία. Μου έδωσε ο γιατρός μου κολπικά utrogestan και ήμουν δέκα μέρες ξάπλα. Δύσκολο αλλά πήγαν όλα καλά. Σου έχει πει ο γιατρός τι μπορεί ν α φταίει ; Σε εξέτασε μετά το περιστατικό ;

Με εξέτασε κορίτσι μου, μου είπε ότι φταίει η θρομβοφιλία που έχω και τα προκαλεί ολα αυτά.Βεβαια δεν ξέρω αν φταίει κ το ότι χθες μου σπάσαμε τα νευρα για κάτι θέματα.Ελπιζω να μην το προκάλεσα εγώ αυτό.


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσια κάντε μια προσευχή για εμένα, έπαθα μεγάλη αποκολληση και έχω κατακόκκινο αίμα περιόδου.Εχω φρικαρει γιατί τα ίδια είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη που χάθηκε το μωρό μου στις 31 εβδομάδες.Δεν θέλω να περάσω πάλι το ίδιο.Ειμαι στο τσακ πριν το νοσοκομείο.

Αχ κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά ο θεός μαζί σου!!!! Σκέψου θετικά, μείνε ξάπλα και ακόλουθα οδηγίες γιατρού!!

Επεξεργάστηκαν by MariaZiss
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...