Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

1 hour ago, GeoA είπε:

Μάλλον έτσι φαίνεται! Ο γιατρός μου, μου είπε ότι το αιμάτωμα δεν τον πολυανησυχεί γιατί δεν πολύ μεγάλο και είτε θα το απορροφήσει σιγά σιγά ο οργανισμός ή θα το αποβάλλει κατά διαστήματα. Δε ξέρω ανυπομονώ να πάω πρώτα ο Θεός την ερχόμενη εβδομάδα να με δει ελπίζοντας ότι θα ακούσω θετικά νέα σε αυτό τον τομέα. Λόγω και της κατάστασης φοβάμαι να λέω ότι είμαι έγκυος.

Έχεις δίκιο κορίτσι μου!Κι εγώ αγχώνομαι συνέχεια.Λογικα θα απορροφηθει.Σημερα περιμένω την papp-A. Εμένα επειδή είναι μεγάλο το αιματωμα κ αποτελεί εστία μικροβιων κ επειδή λόγω του αίματος που είχα συνέχεια, δεν πρόλαβα να κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού, άρχισα αντιβίωση από χθες ώστε να προλάβουμε καταστάσεις.Σκεφτεται καμία να κάνει τον μη επεμβατικό έλεγχο NIPT;

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, MariaZiss είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!!! Χάθηκα λιγάκι αυτές τις μέρες!!! Πώς είσαστε; Όσες έχετε αποκολλήσεις αιματώματα κλπ όλα καλά; 

Εγώ πάω καλύτερα ευτυχώς!!Εσύ πως είσαι κορίτσι μου??


 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια..  την τελευταία εβδομάδα έχω γονατίσει στον εμετό.. όχι όλη μέρα ευτυχώς, αλλά κάθε μέρα! Προχθές πχ ξύπνησα και χωρίς τίποτα έκανα εμετό. Εχθές ήπια χυμό , εμετό. Σήμερα είχα φτιάξει γιουβαρλάκια και πριν την τελευταία μπουκιά τα ίδια! Τι είναι αυτό το χάλι? Και ξαφνικά, χωρίς καμία ενόχληση πρίν? Έλεος! Μπαίνω και στον 4ο σήμερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Έχεις δίκιο κορίτσι μου!Κι εγώ αγχώνομαι συνέχεια.Λογικα θα απορροφηθει.Σημερα περιμένω την papp-A. Εμένα επειδή είναι μεγάλο το αιματωμα κ αποτελεί εστία μικροβιων κ επειδή λόγω του αίματος που είχα συνέχεια, δεν πρόλαβα να κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού, άρχισα αντιβίωση από χθες ώστε να προλάβουμε καταστάσεις.Σκεφτεται καμία να κάνει τον μη επεμβατικό έλεγχο NIPT;

Αντε μακάρι να έχεις καλά αποτελέσματα. Σου είπε τι μέγεθος έχει το αιμάτωμα; Έχω η αλήθεια δε θα έμπαινα στη διαδικασία να την κάνω επειδή (προσωπικά) ακόμη και να είχε κάποιο σύνδρομο δε θα άλλαζα κάτι στο θέμα της κύησης. Και την αυχενική διαφάνεια κυρίως την κάνω εάν εντοπίσει το οτιδήποτε απλά να προετοιμαστώ κατάλληλα.

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!!! Χάθηκα λιγάκι αυτές τις μέρες!!! Πώς είσαστε; Όσες έχετε αποκολλήσεις αιματώματα κλπ όλα καλά; 

Γειά σου κορίτσι! Προς το παρόν χωρίς αίμα άρα όλα παν καλύτερα. Εσύ πως είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , GeoA είπε:

Αντε μακάρι να έχεις καλά αποτελέσματα. Σου είπε τι μέγεθος έχει το αιμάτωμα; Έχω η αλήθεια δε θα έμπαινα στη διαδικασία να την κάνω επειδή (προσωπικά) ακόμη και να είχε κάποιο σύνδρομο δε θα άλλαζα κάτι στο θέμα της κύησης. Και την αυχενική διαφάνεια κυρίως την κάνω εάν εντοπίσει το οτιδήποτε απλά να προετοιμαστώ κατάλληλα.

Με πήραν τηλ από το ιατρείο, είναι καλά τα αποτελέσματα ευτυχώς!!!το αιματωμα μου είπε ότι έχει μέγεθος μανταρινιού!

πρίν από 35 λεπτά , ElenGD είπε:

Ρε κορίτσια..  την τελευταία εβδομάδα έχω γονατίσει στον εμετό.. όχι όλη μέρα ευτυχώς, αλλά κάθε μέρα! Προχθές πχ ξύπνησα και χωρίς τίποτα έκανα εμετό. Εχθές ήπια χυμό , εμετό. Σήμερα είχα φτιάξει γιουβαρλάκια και πριν την τελευταία μπουκιά τα ίδια! Τι είναι αυτό το χάλι? Και ξαφνικά, χωρίς καμία ενόχληση πρίν? Έλεος! Μπαίνω και στον 4ο σήμερα 

Περαστικά σου κορίτσι μου, κανε υπομονή τώρα λογικά που μπαίνεις στον 4ο θα σταματήσουν όλα αυτά!!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , ElenGD είπε:

Ρε κορίτσια..  την τελευταία εβδομάδα έχω γονατίσει στον εμετό.. όχι όλη μέρα ευτυχώς, αλλά κάθε μέρα! Προχθές πχ ξύπνησα και χωρίς τίποτα έκανα εμετό. Εχθές ήπια χυμό , εμετό. Σήμερα είχα φτιάξει γιουβαρλάκια και πριν την τελευταία μπουκιά τα ίδια! Τι είναι αυτό το χάλι? Και ξαφνικά, χωρίς καμία ενόχληση πρίν? Έλεος! Μπαίνω και στον 4ο σήμερα 

Ωχ υπομονή! Καμια φορά συνεχίζει και κάπως τον 4ο αλλά αυτό δε σημαίνει θα συνεχίσει. Μίλησες καθόλου με τον γιατρό σου;

πρίν από 19 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Με πήραν τηλ από το ιατρείο, είναι καλά τα αποτελέσματα ευτυχώς!!!το αιματωμα μου είπε ότι έχει μέγεθος μανταρινιού!

Περαστικά σου κορίτσι μου, κανε υπομονή τώρα λογικά που μπαίνεις στον 4ο θα σταματήσουν όλα αυτά!!!

Μπράβο!!!! Πολύ χαίρομαι. Εμένα απ' ότι μου είπε και έγραψε στο report του είναι 1.8×4.78 cm και πρόκειται για οπίσθιο αιμάτωμα. Ότι κι αν σημαίνουν όλα αυτά. Περιμένω καλύτερη επεξήγηση από τον ιατρό μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GeoA είπε:

Ωχ υπομονή! Καμια φορά συνεχίζει και κάπως τον 4ο αλλά αυτό δε σημαίνει θα συνεχίσει. Μίλησες καθόλου με τον γιατρό σου;

Μπράβο!!!! Πολύ χαίρομαι. Εμένα απ' ότι μου είπε και έγραψε στο report του είναι 1.8×4.78 cm και πρόκειται για οπίσθιο αιμάτωμα. Ότι κι αν σημαίνουν όλα αυτά. Περιμένω καλύτερη επεξήγηση από τον ιατρό μου.

Κι εγώ θα τον ξαναρωτήσω όταν θα πάω σε 2 εβδομάδες να με δει!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ElenGD said:

Ρε κορίτσια..  την τελευταία εβδομάδα έχω γονατίσει στον εμετό.. όχι όλη μέρα ευτυχώς, αλλά κάθε μέρα! Προχθές πχ ξύπνησα και χωρίς τίποτα έκανα εμετό. Εχθές ήπια χυμό , εμετό. Σήμερα είχα φτιάξει γιουβαρλάκια και πριν την τελευταία μπουκιά τα ίδια! Τι είναι αυτό το χάλι? Και ξαφνικά, χωρίς καμία ενόχληση πρίν? Έλεος! Μπαίνω και στον 4ο σήμερα 

Αχ και μόνο που διάβασα το μήνυμα σφίχτηκε η ψυχή μου. Σου εύχομαι από καρδιάς αύριο κιόλας να δεις βελτίωση. Εγώ από την 12η βδομάδα άρχισα να βελτιώνομαι κ τώρα 14η βδομάδα οδευω προς την εξάλειψη, υπάρχουν ακόμη μέρες που κάνω εμετό βέβαια. Παίρνω και τα Nuperal κάθε βράδυ φοβάμαι να τα κόψω ακόμη. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Έχεις δίκιο κορίτσι μου!Κι εγώ αγχώνομαι συνέχεια.Λογικα θα απορροφηθει.Σημερα περιμένω την papp-A. Εμένα επειδή είναι μεγάλο το αιματωμα κ αποτελεί εστία μικροβιων κ επειδή λόγω του αίματος που είχα συνέχεια, δεν πρόλαβα να κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού, άρχισα αντιβίωση από χθες ώστε να προλάβουμε καταστάσεις.Σκεφτεται καμία να κάνει τον μη επεμβατικό έλεγχο NIPT;

Εγώ έκανα προχθες, το νιπτ plus! Περιμένω αποτελέσματα την άλλη βδομάδα λογικά. Μου είπαν 7-10 μέρες.. Ήρθαν σπίτι και μου πήραν αίμα και τώρα θα μου στείλουν ένα λινκ να πληρώσω 470€

6 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Ρε κορίτσια..  την τελευταία εβδομάδα έχω γονατίσει στον εμετό.. όχι όλη μέρα ευτυχώς, αλλά κάθε μέρα! Προχθές πχ ξύπνησα και χωρίς τίποτα έκανα εμετό. Εχθές ήπια χυμό , εμετό. Σήμερα είχα φτιάξει γιουβαρλάκια και πριν την τελευταία μπουκιά τα ίδια! Τι είναι αυτό το χάλι? Και ξαφνικά, χωρίς καμία ενόχληση πρίν? Έλεος! Μπαίνω και στον 4ο σήμερα 

Είμαστε ακριβώς ιδιες μέρες. Και εγώ σήμερα μπήκα! Αν σε παρηγορεί είμαι ακριβώς τα ίδια και ειδικά το βράδυ. Όχι μόνο μια βδομάδα σχεδόν δυο μήνες. Προσπαθώ να το κρατήσω γιατί πονάει ο λαιμος μου πια.. Ελπιζω να μας περάσει σύντομα ..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Afrodite88 είπε:

Εγώ έκανα προχθες, το νιπτ plus! Περιμένω αποτελέσματα την άλλη βδομάδα λογικά. Μου είπαν 7-10 μέρες.. Ήρθαν σπίτι και μου πήραν αίμα και τώρα θα μου στείλουν ένα λινκ να πληρώσω 470€

Είμαστε ακριβώς ιδιες μέρες. Και εγώ σήμερα μπήκα! Αν σε παρηγορεί είμαι ακριβώς τα ίδια και ειδικά το βράδυ. Όχι μόνο μια βδομάδα σχεδόν δυο μήνες. Προσπαθώ να το κρατήσω γιατί πονάει ο λαιμος μου πια.. Ελπιζω να μας περάσει σύντομα ..

Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου!!!Στέλνουν το αίμα στην Αμερική??


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mpoumpou23 είπε:

Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου!!!Στέλνουν το αίμα στην Αμερική??

Ναι όλα τα νιπτ εκεί τα στέλνουν. Σε ευχαριστω πολύ πολύ ! Η αυχενική έχει βγει καλή βέβαια αλλά έχω αφωνία να μαθω και το φύλο !! 
Εσυ είσαι καλύτερα ψυχολογικά τώρα που σου έφυγε ο φόβος ; Ακόμα κρεβάτι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Ναι όλα τα νιπτ εκεί τα στέλνουν. Σε ευχαριστω πολύ πολύ ! Η αυχενική έχει βγει καλή βέβαια αλλά έχω αφωνία να μαθω και το φύλο !! 
Εσυ είσαι καλύτερα ψυχολογικά τώρα που σου έφυγε ο φόβος ; Ακόμα κρεβάτι;

Μπράβο κορίτσι μου!!!κι εμένα καλή βγήκε η αυχενική κ περιμένω να δω πως θα με βρει ο γιατρός σε 2 εβδομάδες που θα παω!Κοίτα όταν πηγαίνω τουαλέτα έχω έναν φόβο στο τι θα δω.Ειμαι τελείως ξάπλα μέχρι να με ξαναδεί ο γιατρός κ έχω πιαστεί παντού.

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!κι εμένα καλή βγήκε η αυχενική κ περιμένω να δω πως θα με βρει ο γιατρός σε 2 εβδομάδες που θα παω!Κοίτα όταν πηγαίνω τουαλέτα έχω έναν φόβο στο τι θα δω.Ειμαι τελείως ξάπλα μέχρι να με ξαναδεί ο γιατρός κ έχω πιαστεί παντού.

Μια χαρά θα πάνε όλα! Τα πιο δύσκολα τα πέρασες ! Θετική σκέψη μόνο.. σε καταλαβαίνω το είχα περάσει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και δεν άντεχα άλλο την ξάπλα. Πονούσαν όλα από το πιάσιμο.. υπομονή , σκέψου τι ετοιμάζεις !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2022 at 8:16 ΠΜ, Mpoumpou23 είπε:

Έχεις δίκιο κορίτσι μου!Κι εγώ αγχώνομαι συνέχεια.Λογικα θα απορροφηθει.Σημερα περιμένω την papp-A. Εμένα επειδή είναι μεγάλο το αιματωμα κ αποτελεί εστία μικροβιων κ επειδή λόγω του αίματος που είχα συνέχεια, δεν πρόλαβα να κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού, άρχισα αντιβίωση από χθες ώστε να προλάβουμε καταστάσεις.Σκεφτεται καμία να κάνει τον μη επεμβατικό έλεγχο NIPT;

Nipt κι εγώ σκέφτομαι να κάνω.. Εφόσον είναι μη επεμβατικό, θα το συζητήσω και με το γυναικολόγο μου στο επόμενο ραντεβού, ο εμβρυολογος που έκανε την αυχενική μας είπε οτι φτάνει το 99% σε ακρίβεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...