Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , MariaZiss είπε:

Καλημέρα!!!! Συνέχισε να κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός! Ξάπλα και βοήθεια! Όλα να πάνε καλά!!!! Το ότι έβγαλες καφέ εκκρίσεις είναι καλό σημάδι!

Μόλις μίλησα με την αιματολογο και μου είπε να μην κάνω την αντιπηκτικη ένεση μέχρι την Δευτέρα το πρωί που θα μιλήσουμε για να αφήσουμε λίγο το σύστημα να ξεκουραστεί.Ελπιζω να μην με βρει άλλο κακό.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Μόλις μίλησα με την αιματολογο και μου είπε να μην κάνω την αντιπηκτικη ένεση μέχρι την Δευτέρα το πρωί που θα μιλήσουμε για να αφήσουμε λίγο το σύστημα να ξεκουραστεί.Ελπιζω να μην με βρει άλλο κακό.

Καλημέρα κορίτσια! Όλα καλά θα πάνε, απλά προσπάθησε λίγο να διαχειριστείς και το άγχος γιατί σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις. Μέχρι να έρθει εκείνη η Δευτέρα είναι ένα βάσανο. Και εμείς έχουμε την Τρίτη αυχενική και από την αγωνία μου πήρα χθες τηλ αν έχουν πιο νωρίς αλλά δυστυχώς... Αν μπορείς να έχεις συνέχεια παρέα μαζί σου να φεύγεις και λίγο από τη σκέψη καλό θα ήταν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , GeoA είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όλα καλά θα πάνε, απλά προσπάθησε λίγο να διαχειριστείς και το άγχος γιατί σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις. Μέχρι να έρθει εκείνη η Δευτέρα είναι ένα βάσανο. Και εμείς έχουμε την Τρίτη αυχενική και από την αγωνία μου πήρα χθες τηλ αν έχουν πιο νωρίς αλλά δυστυχώς... Αν μπορείς να έχεις συνέχεια παρέα μαζί σου να φεύγεις και λίγο από τη σκέψη καλό θα ήταν 

Έχεις δίκιο κορίτσι μου απλά πιο πολύ με αγχωνει που θα είμαι τόσες μέρες χωρίς αντιπηκτική ένεση κ φοβάμαι μην πάθει κάτι το μωρό.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Μόλις μίλησα με την αιματολογο και μου είπε να μην κάνω την αντιπηκτικη ένεση μέχρι την Δευτέρα το πρωί που θα μιλήσουμε για να αφήσουμε λίγο το σύστημα να ξεκουραστεί.Ελπιζω να μην με βρει άλλο κακό.

Μην το σκέφτεσαι αφού σου είπε να μην κάνεις για λίγες μέρες σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν θα σου έλεγαν να κάνεις κάτι που θα έθετε σε κίνδυνο το μωρό η εσένα. Προσπάθησε να περιορίσεις το άγχος σου όπως είπε και η άλλη κοπέλα, ξέρω είναι δύσκολο πολύ αλλά μόνο αυτό μπορείς να κάνεις μαζί με την ξάπλα και να έχεις πάντα άτομο στο σπίτι για όλα! Σκέψου θετικά <3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , MariaZiss είπε:

Μην το σκέφτεσαι αφού σου είπε να μην κάνεις για λίγες μέρες σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν θα σου έλεγαν να κάνεις κάτι που θα έθετε σε κίνδυνο το μωρό η εσένα. Προσπάθησε να περιορίσεις το άγχος σου όπως είπε και η άλλη κοπέλα, ξέρω είναι δύσκολο πολύ αλλά μόνο αυτό μπορείς να κάνεις μαζί με την ξάπλα και να έχεις πάντα άτομο στο σπίτι για όλα! Σκέψου θετικά <3

Θα προσπαθήσω κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

55 minutes ago, Mpoumpou23 said:

Κορίτσια μια ερώτηση, όσες κάνετε αντιπηκτική ένεση, αν κ όταν είχατε καφέ εκκρίσεις, την κάνατε κανονικά ή την σταματήσατε?

Μην αγχώνεσαι.. όλα καλά θα πάνε! Εγω έπαιρνα salospir στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και μόλις είδα το αίμα μου το σταμάτησε μαχαίρι και ξαναπήραν ένα μήνα μετά.. δεν το διακινδυνεύουν με τα αντιπηκτικά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ElenGD είπε:

Μην αγχώνεσαι.. όλα καλά θα πάνε! Εγω έπαιρνα salospir στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και μόλις είδα το αίμα μου το σταμάτησε μαχαίρι και ξαναπήραν ένα μήνα μετά.. δεν το διακινδυνεύουν με τα αντιπηκτικά..

Κορίτσι μου κ εμένα το σαλοσπιρ μου το έκοψαν κατευθείαν κ θα δούμε πότε θα το πάρω. Το θέμα είναι η ένεση γιατί έχω ήδη ενεργό το αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο το οποίο μπορεί να μου προκαλέσει ζημιά άμεσα. Τους ξαναπήραν τηλ κ μ είπαν να το πάμε βλέποντας κ κανοντας γιατί ρισκάρουμε αυτή τη στιγμή.


 

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 5:51 PM, Sweetie32 said:

Νοσηλεύθηκα για λίγες ημερες την προηγούμενη εβδομάδα στο Γένεσις ,γενικά μου άρεσε πάρα πολύ η περιποίηση ,με πρόσεξαν πάρα πολύ αλλά αυτό που δεν μου άρεσε ήταν που άκουγα τα μωράκια να σπαραζουν στο κλάμα για πολύ ώρα στο θάλαμο που τα έχουν όλα μαζί ,από κάποια στιγμή και μετά είχα αρχίσει να ξεχωρίζω και το κλάμα τους.

Επειδή εκεί θα γεννησω και εγώ θέλω να ρωτήσω για rooming in αν επιτρέπεται στο δίκλινο /τρίκλινο αν και δεν ξέρω πόσο μου αρέσει η ιδέα να είμαι με άλλες 2-3 στο δωμάτιο και τα μωράκια μαζί ,θα έχει πολύ φασαρία λογικά..

Αν επιτρέπεται ποιον γυναικολόγο έχεις;

Εγώ πήγα χτες για αυχενική εκεί αλλά άργησα πολύ και να ξεκινήσω αλλά ήταν κ πολύ κινητικό το μωρό με αποτέλεσμα να δυσκολέψει λίγο τις μετρήσεις, κ δεν πρόλαβα να ρωτήσω που ήθελα! Έχω τον Νικολακόπουλο είναι και στρατιωτικος γιατρός στο 424. Εσύ;;

On 10/12/2022 at 6:59 PM, Afrodite88 said:

Εγώ ειχα κάνει rooming in αλλά την πρώτη μέρα τους είπα ότι θελω να την κρατήσουν γιατί ήμουν κομμάτια.. γέννησα και τα ξημερώματα της προηγούμενης και φαντάζεσαι .. Πάντως όλα τα μωράκια τα παίρνανε πάντα για γιατρούς, εξετάσεις και άλλαγμα και τα φέρνανε όποτε ήθελες εσυ. Παντού ίδια πολιτική έχουν πάνω σε αυτό.  Τις επόμενες μέρες την κρατησα μαζί μου μέσα στο δωμάτιο αλλά η διπλανή μου γέννησε δίδυμα κ ενώ δεν μπορούσε να σηκωθεί από την καισαρική , έδιωξε τον άντρα της και έκανε rooming in. Μαντέψτε ποια γυρόφερνε 3 μωρά ενώ δεν μπορούσα καλά καλά να πάω ούτε τουαλέτα μόνη μου.. Κλαίγανε και δεν μπορούσε να τα σηκώσει αλλά ούτε κουβέντα να τα δώσει μέσα. Εν τω μεταξύ δεν είχα πρόβλημα να τη βοηθήσω,  χαρά μου ήταν αλλά πονούσα και εγώ η ερμη.. 
Αν κάνεις τελικά, είναι σημαντικό να έχεις κάποιον μαζί σου να σε βοηθαει έστω την πρώτη μερα.

 

Επειδή το 1ο μου παιδι το γέννησα σε δημόσιο (επαρχία) με καισαρική ήμουν σε τρίκλινο μόνη μου με την μαμά μου και τον άντρα μου οπότε έχω άλλη εικόνα του rooming in. Αν ξανά κάνω καισαρική που το απευχομαι όσο δεν πάει, δεν θα ζητήσω rooming in γιατί δεν θα μπορώ να το φροντίζω και το ξέρω! Τώρα η συγκάτοικος που σου έτυχε ήταν απαράδεκτη! Και καθόλου να μην πονούσες δεν ήσουν προσωπικό του νοσοκομείου να φροντίζεις και τα άλλα παιδιά! 

Εγώ σκέφτομαι να κάνω άμα γεννήσω φυσιολογικα και φυσικά αν έχω νορμάλ συγκάτοικο, σε δίκλινο θα είμαι!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerinakki24 είπε:

Εγώ πήγα χτες για αυχενική εκεί αλλά άργησα πολύ και να ξεκινήσω αλλά ήταν κ πολύ κινητικό το μωρό με αποτέλεσμα να δυσκολέψει λίγο τις μετρήσεις, κ δεν πρόλαβα να ρωτήσω που ήθελα! Έχω τον Νικολακόπουλο είναι και στρατιωτικος γιατρός στο 424. Εσύ;;

Επειδή το 1ο μου παιδι το γέννησα σε δημόσιο (επαρχία) με καισαρική ήμουν σε τρίκλινο μόνη μου με την μαμά μου και τον άντρα μου οπότε έχω άλλη εικόνα του rooming in. Αν ξανά κάνω καισαρική που το απευχομαι όσο δεν πάει, δεν θα ζητήσω rooming in γιατί δεν θα μπορώ να το φροντίζω και το ξέρω! Τώρα η συγκάτοικος που σου έτυχε ήταν απαράδεκτη! Και καθόλου να μην πονούσες δεν ήσουν προσωπικό του νοσοκομείου να φροντίζεις και τα άλλα παιδιά! 

Εγώ σκέφτομαι να κάνω άμα γεννήσω φυσιολογικα και φυσικά αν έχω νορμάλ συγκάτοικο, σε δίκλινο θα είμαι!

Έχω τον Γκριμπίζη που είναι διευθυντής στο Παπαγεωργίου.

Οποτε αν έκανες αυχενική στο Γένεσις και τον β επιπέδου λογικά θα πάρεις αναβάθμιση δωματίου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


50 minutes ago, Sweetie32 said:

Έχω τον Γκριμπίζη που είναι διευθυντής στο Παπαγεωργίου.

Οποτε αν έκανες αυχενική στο Γένεσις και τον β επιπέδου λογικά θα πάρεις αναβάθμιση δωματίου 

Γενικά δεν ξέρω τους γιατρούς εδώ Θεσσαλονίκη γιατί δεν μένω χρόνια εδώ. Βασικά 2 μόνο. Εσύ θα γεννήσεις το Παπαγεωργίου δλδ; Ναι δίκλινο με την ανάβαση! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Εγώ πήγα χτες για αυχενική εκεί αλλά άργησα πολύ και να ξεκινήσω αλλά ήταν κ πολύ κινητικό το μωρό με αποτέλεσμα να δυσκολέψει λίγο τις μετρήσεις, κ δεν πρόλαβα να ρωτήσω που ήθελα! Έχω τον Νικολακόπουλο είναι και στρατιωτικος γιατρός στο 424. Εσύ;;

Επειδή το 1ο μου παιδι το γέννησα σε δημόσιο (επαρχία) με καισαρική ήμουν σε τρίκλινο μόνη μου με την μαμά μου και τον άντρα μου οπότε έχω άλλη εικόνα του rooming in. Αν ξανά κάνω καισαρική που το απευχομαι όσο δεν πάει, δεν θα ζητήσω rooming in γιατί δεν θα μπορώ να το φροντίζω και το ξέρω! Τώρα η συγκάτοικος που σου έτυχε ήταν απαράδεκτη! Και καθόλου να μην πονούσες δεν ήσουν προσωπικό του νοσοκομείου να φροντίζεις και τα άλλα παιδιά! 

Εγώ σκέφτομαι να κάνω άμα γεννήσω φυσιολογικα και φυσικά αν έχω νορμάλ συγκάτοικο, σε δίκλινο θα είμαι!

Ποσα χρόνια πριν έκανες την προηγούμενη γεννα ; Εμένα μου έχει ξεκαθαρίσει από τώρα το θέμα καισαρικής όποτε είμαι προετοιμασμένη γιατί γέννησα ακριβώς πριν ένα χρόνο πάλι και δεν το διακινδυνεύει.

Δυστυχως δεν έχω καν την επιλογή του νοσοκομείου. Μόνο στο συγκεκριμένο ιδιωτικό είναι ο γιατρός μου και αναγκαστικά πάω εκεί. Πολλά τα λεφτά και καθόλου value for money, αλλά ασοψεται το ότι του έχω τρελή εμπιστοσύνη και δεν τον αλλάζω. 

Το δίκλινο το θεωρώ must αν και πολλά τα λεφτά, δεν θα άντεχα να το μοιραστώ κ με άλλο άτομο. Δεν κοιμόμουν και καθόλου από το μπες βγες νοσοκόμες άντρες μωρά γιατροί, αν είχα και κι’ άλλη φασαρία δεν θα άντεχα καθόλου. Φαντάζεσαι να είχαν και επισκεπτήρια και να γινόταν όλη μέρα πανικός; Έκανε και κατι καλό ο κοβιντ..

Βέβαια εμένα κλασσικά μου τυχαν περιπτωσαρες για συγκάτοικοι αλλά δεν τους διαλέγεις. Σε καταλαβαίνω απόλυτα ανεξαρτήτως νοσοκομείου τους λόγους που δεν θέλεις να κανεις rooming in. Κ εγώ ιδανικα για να ξεκουραστω δεν θα έκανα την ερχόμενη  φορά της καισαρικης αλλά επειδή ξέρω ότι γίνονται διάφορα πραγματάκια που δεν εγκρινω, δεν εμπιστεύομαι να αφήσω το μωρό μέσα μόνο του και να αποφασίζουν άλλοι για πραγματα που είμαι κάθετη. 
 Και την κοπέλα που τη βοηθούσα δεν είχα επιλογή να μην το κάνω, σκέψου ότι οι παροχές ειναι αντίστοιχες δημοσίου ενώ σκάμε ένα σωρό λεφτά. Χωρίς προσωπικό να ανταποκρίνεται όταν το καλείς κλπ κλπ. Και ούτε καν τα απαραίτητα.  Απλά καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό της, έπρεπε όμως να τα αφήσει έστω την πρώτη μέρα τα μωρά μέσα. Χωρίς να έχω θέμα να βοηθήσω, απλά δεν άντεχα με καισαρική και χειρουργείο μαζί, από τον πόνο. 

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε κι εμείς αυχενικη εχθές.. όλα καλά, περιμένω μόνο τις αιματολογικές.. και μάλλον αγόρι (τι μάλλον δηλαδή που μέχρι και ο άντρας μου είδε το πουλι που δεν μπορεί να ξεχωρίσει ούτε τα πόδια από το κεφάλι στον υπέρηχο..) δεν τα γλιτώνω τα ψυχοφαρμακα.. χαχαχα έπαθα ένα σοκ αλλά το ξεπέρασα γρήγορα! Στην 5η φορά που ρώτησα τον γιατρό αν είναι σίγουρος τότε μου είπε "έλα μωρέ θα ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες.. είναι μικρουλι" μάλλον για να μην πέσω στα βαριά από τώρα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πως είστε κορίτσια; Τι ωραία που σιγά-σιγά ξεκίνησαν οι αυχενικής. Ανυπομονώ για την Τρίτη. Σήμερα είμαι σε ψιλοπανικο γιατί από το πρωί έχω πόνους περιόδου. Ξέρω ότι καμιά φορά είναι φυσιολογικό αλλά επειδή είχα και την ημέρα που είχα αιμορραγία, πλέον φοβάμαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Κάναμε κι εμείς αυχενικη εχθές.. όλα καλά, περιμένω μόνο τις αιματολογικές.. και μάλλον αγόρι (τι μάλλον δηλαδή που μέχρι και ο άντρας μου είδε το πουλι που δεν μπορεί να ξεχωρίσει ούτε τα πόδια από το κεφάλι στον υπέρηχο..) δεν τα γλιτώνω τα ψυχοφαρμακα.. χαχαχα έπαθα ένα σοκ αλλά το ξεπέρασα γρήγορα! Στην 5η φορά που ρώτησα τον γιατρό αν είναι σίγουρος τότε μου είπε "έλα μωρέ θα ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες.. είναι μικρουλι" μάλλον για να μην πέσω στα βαριά από τώρα..

Χαχαχαχα δεν αλλάζει το αγόρι! Με το καλό να έρθει!!! Και το πρώτο σου αγόρι είναι; Εμάς μας είπε κοριτσάκι 95%... Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι γσιτι έχω συνηθίσει και το θέλω!! Το πρώτο μου είναι αγόρι!

5 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Πως είστε κορίτσια; Τι ωραία που σιγά-σιγά ξεκίνησαν οι αυχενικής. Ανυπομονώ για την Τρίτη. Σήμερα είμαι σε ψιλοπανικο γιατί από το πρωί έχω πόνους περιόδου. Ξέρω ότι καμιά φορά είναι φυσιολογικό αλλά επειδή είχα και την ημέρα που είχα αιμορραγία, πλέον φοβάμαι.

Άντε όλα καλά θα πάνε!!!! Περιμένουμε νέα!!! Χθες βράδυ και την ώρα που κοιμόμουν είχα και εγώ πόνους περιόδου αλλα στη μέση μόνο.. βέβαια φοβηθηκα λιγάκι γιατί έφαγα μια καλή κλωτσιά καταλάθος από τον μικρό μου και λέω εντάξει κάτι έγινε τώρα... 

On 14/10/2022 at 12:14 ΜΜ, Mpoumpou23 είπε:

Θα προσπαθήσω κορίτσι μου!!!

Πώς πάνε τα πράγματα σήμερα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...