Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κι εγώ μπουρμπουληθρες πάντως νιώθω κ έτσι κάνει κ το έντερο μου, φαντάσου είναι κ η τρίτη μου κύηση οπότε δε νομίζω ότι πρέπει να αγχώνεσαι!!!Πόσο είσαι τώρα??

Είμαι 18+1 σήμερα! Θα περιμένω λίγο ακόμα να δούμε.. πάντως στην πρώτη εγκυμοσύνη το ένιωσα με σιγουριά 21 εβδομάδων που έκανα την β επιπέδου...

3 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Κορίτσια έχετε κάνει το αντιγριπικό εμβόλιο;

Εγώ το έκανα την Παρασκευή που μας πέρασε κορίτσια! Του κοβιντ δεν έκανα καμία δόση και ούτε θα το κάνω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Κορίτσια έχετε κάνει το αντιγριπικό εμβόλιο;

Την προηγούμενη εβδομάδα!

πρίν από 45 λεπτά , MariaZiss είπε:

Είμαι 18+1 σήμερα! Θα περιμένω λίγο ακόμα να δούμε.. πάντως στην πρώτη εγκυμοσύνη το ένιωσα με σιγουριά 21 εβδομάδων που έκανα την β επιπέδου...

Εγώ το έκανα την Παρασκευή που μας πέρασε κορίτσια! Του κοβιντ δεν έκανα καμία δόση και ούτε θα το κάνω..

Αυτή την εβδομάδα θα το νιώσεις!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MariaZiss είπε:

Για να δούμε... Αλλιώς πάω για το ρεκόρ Γκίνες ως η πιο αναίσθητη χαχαχα....

Ούτε καν, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη γύρω στις 18-19 εβδομάδες το κατάλαβα.

7 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Ναι απ' όσο κατάλαβα οι περισσότερες αποκτήσαμε προσωρινά στο σώμα μας τσουτσουνάκι. Νιώθω σαν μικρό χτυπηματάκι. Στην αρχή σκεφτόμουν αν ήταν ο μικρός αλλά μετά βεβαιώθηκα ότι είναι αυτός. Ρώτησα και τον γιατρό αν είναι σε εκείνο το σημείο και είπε ναι. Άρα ξεκινήσαμε!!!

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Όταν ρώτησα τον γιατρό αν όντως μπορώ από τώρα να το νιώσω, μου είπε ναι αλλά αν δε νιώθεις από τώρα δε σημαίνει κάτι. Αλλά να ρωτήσεις τον γιατρό σου για να σε ηρεμήσει.

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2022 at 4:05 PM, ElenGD said:

Αν πας Λάρισα στείλε μου πληροφορίες.. τι είναι Βόλος Λάρισα? Αν είναι να μην υποφέρω θα πάω χαχα εμένα με πονάει μπροστά το κόκκαλο και από κάτω.. σαν να μην μπορώ να περπατήσω. Αλλά το καταλαβαίνω ότι είναι τα κόκκαλα.. στον μικρό μου αυτό το είχα μετά τον 7ο.. 

επίσης 17η εβδομάδα κι ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα.. τι σκατα.. πότε θα κλωτσήσει αυτό?

Εννοείται θα σου στείλω!! Εγώ μόνο πίσω πονάω, μπροστά καθόλου. 

Έχει λίγες μέρες που άρχισα να νιώθω το μωρό κ εγώ με οπίσθιο πλακούντα. Ίσως το δικό σου είναι ήσυχο :wink: καλά κ εγώ δεν καταλαβαίνω κάθε κίνηση. Κυρίως όταν ξαπλώσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/17/2022 at 3:31 PM, GeoA said:

Σκεφτόμουν και εγώ μήπως άργησα

Ναι λένε ότι θα είναι και πιο έντονη. Θα κάνετε του covid?

Εγώ καθυστέρησα γιατί είχα κάνει τέλος Οκτωβρίου την Τετάρτη δόση κόβιντ. Είχα νοσήσει Μάιο οπότε τώρα το ένιωθα να πλησιάζει πάλι.. χαχα

On 11/17/2022 at 5:32 PM, MariaZiss said:

Είμαι 18+1 σήμερα! Θα περιμένω λίγο ακόμα να δούμε.. πάντως στην πρώτη εγκυμοσύνη το ένιωσα με σιγουριά 21 εβδομάδων που έκανα την β επιπέδου...

Εγώ το έκανα την Παρασκευή που μας πέρασε κορίτσια! Του κοβιντ δεν έκανα καμία δόση και ούτε θα το κάνω..

Μαζί θα μπούμε στο Γκίνες.. βέβαια εγώ είμαι 17+1.. αλλά δεν καταλαβαίνω τι πο τα... Στον πρώτο τέτοιο καιρό το καταλάβαινα και είχα σίγουρα και πιο μεγάλη κοιλιά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Εγώ καθυστέρησα γιατί είχα κάνει τέλος Οκτωβρίου την Τετάρτη δόση κόβιντ. Είχα νοσήσει Μάιο οπότε τώρα το ένιωθα να πλησιάζει πάλι.. χαχα

Μαζί θα μπούμε στο Γκίνες.. βέβαια εγώ είμαι 17+1.. αλλά δεν καταλαβαίνω τι πο τα... Στον πρώτο τέτοιο καιρό το καταλάβαινα και είχα σίγουρα και πιο μεγάλη κοιλιά!

Ούφ νιώθω μια ανακούφιση χαχαχα... Αναίσθητες θα έλεγα χαχαχα... Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα επίσης μεγαλύτερη κοιλιά αυτό κοιτούσα σήμερα στις φωτογραφίες που βγάζω κάθε εβδομάδα... Άκουγα που έλεγαν ότι στο δεύτερο και μετά μεγαλώνει πιο γρήγορα η κοιλιά αλλά μπααααα, αναρωτιέμαι πού να είναι το μωρό χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Ούφ νιώθω μια ανακούφιση χαχαχα... Αναίσθητες θα έλεγα χαχαχα... Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα επίσης μεγαλύτερη κοιλιά αυτό κοιτούσα σήμερα στις φωτογραφίες που βγάζω κάθε εβδομάδα... Άκουγα που έλεγαν ότι στο δεύτερο και μετά μεγαλώνει πιο γρήγορα η κοιλιά αλλά μπααααα, αναρωτιέμαι πού να είναι το μωρό χαχαχα 

Αληθεία;;; Τώρα έχω την κοιλιά που είχα στα μέσα 6ου στην πρώτη εγκυμοσύνη! Γενικά ήδη νιώθω τη δυσφορία του τρίτου τριμήνου.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MariaZiss said:

Ούφ νιώθω μια ανακούφιση χαχαχα... Αναίσθητες θα έλεγα χαχαχα... Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα επίσης μεγαλύτερη κοιλιά αυτό κοιτούσα σήμερα στις φωτογραφίες που βγάζω κάθε εβδομάδα... Άκουγα που έλεγαν ότι στο δεύτερο και μετά μεγαλώνει πιο γρήγορα η κοιλιά αλλά μπααααα, αναρωτιέμαι πού να είναι το μωρό χαχαχα 

Αφού έχω αγχωθει μήπως κάτι δεν πάει καλά.. έβλεπα φωτογραφίες που βαφαμε το σπίτι και ήμουν 18 εβδομάδων, και είχα μια κοιλιά... Τεράστια! Τώρα δεν φαίνεται καν ότι είμαι έγκυος.. πιο πολύ σαν να παχυνα λιγάκι.

Σε άλλα νέα πάλι έχω πονοκέφαλο.. τι σκατα.. αν ήμουν έτσι στην πρώτη εγκυμοσύνη σιγά μην έκανα δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γνωρίζετε να γίνονται δωρεάν μαθήματα ανώδυνου τοκετού και γενικότερα θηλασμού κτλ online?Θέλω να αρχίσω να ενημερώνομαι γιατί είμαι πολύ άσχετη με το θέμα ,θα έρθει η ώρα να γεννήσω και δεν θα ξέρω τίποτα 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Αληθεία;;; Τώρα έχω την κοιλιά που είχα στα μέσα 6ου στην πρώτη εγκυμοσύνη! Γενικά ήδη νιώθω τη δυσφορία του τρίτου τριμήνου.

Ναι δεν έχω κοιλιά σχεδόν καθόλου... Είναι σαν να έχω φάει λίγο παραπάνω ή σαν αν πάχυνα στην κοιλιά λίγο... Δεν ξέρω τι γίνεται χαχαχαχα. Ενώ στην πρώτη χαμός!

11 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Αφού έχω αγχωθει μήπως κάτι δεν πάει καλά.. έβλεπα φωτογραφίες που βαφαμε το σπίτι και ήμουν 18 εβδομάδων, και είχα μια κοιλιά... Τεράστια! Τώρα δεν φαίνεται καν ότι είμαι έγκυος.. πιο πολύ σαν να παχυνα λιγάκι.

Σε άλλα νέα πάλι έχω πονοκέφαλο.. τι σκατα.. αν ήμουν έτσι στην πρώτη εγκυμοσύνη σιγά μην έκανα δεύτερο.

Ναι και εγώ έβλεπα φωτογραφίες και λέω μπααααα είναι δυνατόν; Που είναι το μωρό τώρα λέω; Και εγώ σαν να πάχυνα ή έφαγα παραπάνω είμαι.... Αχ και εγώ έχω πονοκέφαλο με πιάνουν ξαφνικά και κοντεύω να πεσω κάτω, μου φέρνει νύστα και κλείνουν τα μάτια μου.... Θέλω να το χτυπήσω στον τοίχο!

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2022 at 6:08 PM, Sweetie32 said:

Κορίτσια γνωρίζετε να γίνονται δωρεάν μαθήματα ανώδυνου τοκετού και γενικότερα θηλασμού κτλ online?Θέλω να αρχίσω να ενημερώνομαι γιατί είμαι πολύ άσχετη με το θέμα ,θα έρθει η ώρα να γεννήσω και δεν θα ξέρω τίποτα 

 

Θηλασμού μπορείς να βρεις δωρεάν συμβούλους θηλασμού της LLL . Η ακόμα και τοπικές ομάδες υποστήριξης θηλασμού και να σε βοηθήσουν δωρεάν λύνοντας σου κάθε απορία. (Αν δεν σε βοηθήσουν στείλε σε εμένα.. μετά από 3,5 χρόνια μάστερ έχω πάρει... Χαχαχαχα για αποθηλασμο μην με ρωτήσεις.. εκεί την έχασα την μπάλα!)

Ανώδυνου τοκετού δεν ξέρω να σε βοηθήσω.. εμένα στην πρώτη γέννα όλα τα μαθήματα (τοκετού, φροντίδας, θηλασμού) τα παρείχε δωρεάν στο ιατρείο του ο γιατρός μου. Φαντάζομαι και τώρα θα έχει μπας και θυμηθούμε τίποτα.. δεν θυμάμαι ούτε πως τα κρατάμε για μπάνιο.. θα γεννηθεί και θα του πω "ορμά στην μπανιέρα και έρχομαι".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Πως είστε?? Όσες έχετε καταλάβει κάποια κίνηση του μωρού, το νιώθετε κάθε μέρα??Εγώ το Σάββατο κατάλαβα πρώτη φορά αμυδρά 3 κλωτσιτσες αλλά από τότε τίποτα και σε δεν ξέρω κατά πόσο είναι νορμάλ! 

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!Πως είστε?? Όσες έχετε καταλάβει κάποια κίνηση του μωρού, το νιώθετε κάθε μέρα??Εγώ το Σάββατο κατάλαβα πρώτη φορά αμυδρά 3 κλωτσιτσες αλλά από τότε τίποτα και σε δεν ξέρω κατά πόσο είναι νορμάλ! 

Τι να πω και εγώ που είμαι 19 εβδομάδων και ακόμα δεν ένιωσα μωρό; Με οπίσθιο πλακούντα κιόλας παρακαλώ... Αν δεν είναι νορμάλ το δικό σου τότε το δικό μου τι είναι χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...