Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, GeoA είπε:

Μια χαρά θα είστε μέχρι τότε. Εσύ σίγουρα θα αρνητικοππιηθεις. Αν αισθάνεσαι καλά να πας και να μη σε ανησυχεί.

 Ωχ περαστικά σας!

Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά. Όχι κορίτσι μου δε νομίζω το ανησυχητικό θα είναι να έχεις συνεχώς υψηλή πίεση. Αν σου κάνει "κακό" όμως κράτα αποστάσεις από την πεθερά μη σταθεροποιωθει στα ψηλά :D

Θα την αναλάβει ο σύζυγος κορίτσι μου γιατί εμένα με συγχιζει για χαζομάρες!:)

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου για την απάντηση!!!Δεν μπορούσα να κοιμηθώ από την αγωνία στο τέλος. Έχουμε τόσα άγχη κ μας συγχιζουν κιόλας.

Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!Δεν θα τους κάνω τη χάρη ξανά, θα αναλάβει τα πεθερικά ο άνδρας μου κ μην τολμήσουν να με ξανασυγχισουν.

Άμα έχεις μια τον άντρα σου να βάζει όρια μην μιλάς καθόλου!!!!! Τυχερή είσαι!!! Άλλες γυναίκες είναι άτυχες και οι άντρες τους υπερασπίζονται την μαμά τους και ας φταίνε....

2 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Μια χαρά θα είστε μέχρι τότε. Εσύ σίγουρα θα αρνητικοππιηθεις. Αν αισθάνεσαι καλά να πας και να μη σε ανησυχεί.

 Ωχ περαστικά σας!

Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά. Όχι κορίτσι μου δε νομίζω το ανησυχητικό θα είναι να έχεις συνεχώς υψηλή πίεση. Αν σου κάνει "κακό" όμως κράτα αποστάσεις από την πεθερά μη σταθεροποιωθει στα ψηλά :D

Ναι βγήκα αρνητική σήμερα έκανα τεστ οκα καλά δόξα τω θεώ!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , MariaZiss είπε:

Άμα έχεις μια τον άντρα σου να βάζει όρια μην μιλάς καθόλου!!!!! Τυχερή είσαι!!! Άλλες γυναίκες είναι άτυχες και οι άντρες τους υπερασπίζονται την μαμά τους και ας φταίνε....

Ναι βγήκα αρνητική σήμερα έκανα τεστ οκα καλά δόξα τω θεώ!!!!

Ευτυχώς ναι κορίτσι μου, πάντα το μέρος μου παίρνει αλλά δεν είμαι παράλογη.Συγχαρητηρια που είσαι κ αρνητική!


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Ευτυχώς ναι κορίτσι μου, πάντα το μέρος μου παίρνει αλλά δεν είμαι παράλογη.Συγχαρητηρια που είσαι κ αρνητική!

Είναι ζευγάρι που η πεθερά προκαλεί και είχε δίκιο η νύφη αλλά ο σύζυγος στηρίζει τη μαμά για αυτό σου λέω... Οπότε τυχερή είσαι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Είναι ζευγάρι που η πεθερά προκαλεί και είχε δίκιο η νύφη αλλά ο σύζυγος στηρίζει τη μαμά για αυτό σου λέω... Οπότε τυχερή είσαι!!! 

Έχεις δίκιο κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ που τα πηγαίνω μια χαρά με την πεθερά και με συγχυζει η μαμά μου τι να κάνω;;

Κορίτσια ξεκινήσατε να αγοράζετε για τα μπεμπέ πράγματα η είναι νωρίς ακόμη;θέλω να αρχίσω από το καρότσι και την κούνια ,έχετε ιδέα από μάρκες να μου προτείνετε για καρότσι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sweetie32 είπε:

Εγώ που τα πηγαίνω μια χαρά με την πεθερά και με συγχυζει η μαμά μου τι να κάνω;;

Κορίτσια ξεκινήσατε να αγοράζετε για τα μπεμπέ πράγματα η είναι νωρίς ακόμη;θέλω να αρχίσω από το καρότσι και την κούνια ,έχετε ιδέα από μάρκες να μου προτείνετε για καρότσι;

Αχ κι εγώ σκέφτομαι μετά τη β επιπέδου να παραγγειλουμε καρότσι λίκνο κτλ τα βασικά δηλαδή.. δεν έχω ιδέα ούτε εγώ έχω δει για καρότσια 3 σε 1 αλλά από μάρκες δεν έχω βγάλει άκρη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sweetie32 said:

Εγώ που τα πηγαίνω μια χαρά με την πεθερά και με συγχυζει η μαμά μου τι να κάνω;;

Κορίτσια ξεκινήσατε να αγοράζετε για τα μπεμπέ πράγματα η είναι νωρίς ακόμη;θέλω να αρχίσω από το καρότσι και την κούνια ,έχετε ιδέα από μάρκες να μου προτείνετε για καρότσι;

Εμένα με εκνευρίζουν και οι δύο χαχαχα

Εγβ τα έχω σχεδόν όλα από τον πρώτο αλλά τα έχω στο χωριό.. τον Φεβρουάριο λέω να αρχίσω να κοιτάω τι έχω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Εμένα με εκνευρίζουν και οι δύο χαχαχα

Εγβ τα έχω σχεδόν όλα από τον πρώτο αλλά τα έχω στο χωριό.. τον Φεβρουάριο λέω να αρχίσω να κοιτάω τι έχω.. 

Σε νιώθω!!!Κι εμένα με εκνευρίζουν και οι 2!!! Είναι πολύ παράξενες και απαλευτες!!!Κι εγώ τα έχω όλα από τον γιο μου!!!Μόνο λίγο ρουχαλακια θα χρειαστεί να πάρω γιατί ι γιος μου γεννήθηκε κατακαλοκαιρο, ενώ αυτός ο μπέμπης θα γεννηθεί άνοιξη!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα παρακολούθησα το πρώτο μου online  σεμινάριο για μητρικό θηλασμό και ήταν πολύ ωραίο,αν έχετε να μου προτείνετε και κάποιο άλλο πολύ ευχαρίστως ..Αυτό που παρακολούθησα  ήταν από το mitrikosthilasmos 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 hours ago, Mpoumpou23 said:

Σε νιώθω!!!Κι εμένα με εκνευρίζουν και οι 2!!! Είναι πολύ παράξενες και απαλευτες!!!Κι εγώ τα έχω όλα από τον γιο μου!!!Μόνο λίγο ρουχαλακια θα χρειαστεί να πάρω γιατί ι γιος μου γεννήθηκε κατακαλοκαιρο, ενώ αυτός ο μπέμπης θα γεννηθεί άνοιξη!!!

Ακριβώς το ίδιο. Ο πρώτος γεννήθηκε τέλος Ιουνίου οπότε θα χρειαστεί κάτι για αρχή!

 

Και ναι! Κι εμένα είναι απαλευτες! Ώρες ώρες φοβάμαι ότι κάτι παίρνουν δεν εξηγείται αλλιώς η παράνοια τους! Προχθές είπα στον άντρα μου , ότι η μάνα μου ήταν πάντα έτσι οπότε την αφήνουμε στην τρέλα της! Αν η μαμά του  δεν ήταν κι αυτή πάντα έτσι πρέπει να  την πάμε σε γιατρό γιατί τι χάνει.. μουρμουρησε ότι πάντα έτσι ήταν και άλλαξε Κουβέντα μέσα σε τρία κλάσματα του δευτερολέπτου! Παλαβές!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Εγώ δεν θα αγοράσω τίποτα απολύτως τα έχω όλα!! Ακόμα και τα ρούχα γιατί και ο πρώτος μου γιος γεννήθηκε 9/4 και τώρα έχω πιθανή 19/4 αλλά θα γεννήσω νωρίτερα, άρα μόνο ένα πλύσιμο θέλω της τελευταίας στιγμής... Ίσως αγοράσω κάνα 2-3 φορμακια φανελάκια να έχω να λέω ότι είναι δικά του! 

Όσο για τα σεμινάρια θηλασμού κλπ δεν έχω παρακολουθήσει ούτε στο πρώτο. Μιλούσα με μαία με βίντεο κλήση και έτσι κατάφερα να θηλάσω 21 μήνες... Πλέον θεωρώ ότι είμαι έμπειρη και έτοιμη για το δεύτερο χαχαχαχα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, MariaZiss said:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Εγώ δεν θα αγοράσω τίποτα απολύτως τα έχω όλα!! Ακόμα και τα ρούχα γιατί και ο πρώτος μου γιος γεννήθηκε 9/4 και τώρα έχω πιθανή 19/4 αλλά θα γεννήσω νωρίτερα, άρα μόνο ένα πλύσιμο θέλω της τελευταίας στιγμής... Ίσως αγοράσω κάνα 2-3 φορμακια φανελάκια να έχω να λέω ότι είναι δικά του! 

Όσο για τα σεμινάρια θηλασμού κλπ δεν έχω παρακολουθήσει ούτε στο πρώτο. Μιλούσα με μαία με βίντεο κλήση και έτσι κατάφερα να θηλάσω 21 μήνες... Πλέον θεωρώ ότι είμαι έμπειρη και έτοιμη για το δεύτερο χαχαχαχα...

Εγώ το μόνο που χρειάστηκε να μου δείξουν είναι πως "κουμπώνει" καλά το βρέφος.. τώρα θέλω να μου δείξουν πως σταματάς να θηλάζεις!! Χαχαχχα 41 μήνες και συνεχίζει ακάθεκτος χαχαχαχαχχα

Πέρα από την πλάκα πλέον υποφέρω, και όσο του λέω ότι σιγά σιγά πρέπει να σταματήσει τόσο πεισμωνει και πίνει περισσότερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2022 at 12:26 ΜΜ, ElenGD είπε:

Ακριβώς το ίδιο. Ο πρώτος γεννήθηκε τέλος Ιουνίου οπότε θα χρειαστεί κάτι για αρχή!

 

Και ναι! Κι εμένα είναι απαλευτες! Ώρες ώρες φοβάμαι ότι κάτι παίρνουν δεν εξηγείται αλλιώς η παράνοια τους! Προχθές είπα στον άντρα μου , ότι η μάνα μου ήταν πάντα έτσι οπότε την αφήνουμε στην τρέλα της! Αν η μαμά του  δεν ήταν κι αυτή πάντα έτσι πρέπει να  την πάμε σε γιατρό γιατί τι χάνει.. μουρμουρησε ότι πάντα έτσι ήταν και άλλαξε Κουβέντα μέσα σε τρία κλάσματα του δευτερολέπτου! Παλαβές!

Χαχαχαχαχα σε νιώθω να ξέρεις κορίτσι μου!!!!


 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Εγώ το μόνο που χρειάστηκε να μου δείξουν είναι πως "κουμπώνει" καλά το βρέφος.. τώρα θέλω να μου δείξουν πως σταματάς να θηλάζεις!! Χαχαχχα 41 μήνες και συνεχίζει ακάθεκτος χαχαχαχαχχα

Πέρα από την πλάκα πλέον υποφέρω, και όσο του λέω ότι σιγά σιγά πρέπει να σταματήσει τόσο πεισμωνει και πίνει περισσότερο!

Χαχαχα ψυχουλα, σε βλέπω να θηλάζεις δύο μαζι!!! Εμένα σταμάτησε μόνος του δεν είχα σκοπό να αποθηλασω, είπα όσο πάει... Τελικά 21 μήνες ήθελε και αυτό ήταν ξαφνικά ελάττωσε τόσο πολύ και ξεκίνησα να του δίνω φρέσκο και σαν να του αρέσει και τέλος αυτό ήταν δεν ήθελε από εμένα.... Τώρα πίνει πολύ γάλα 1 λίτρο την ημέρα και είπε ο παιδίατρος πρέπει να το μειώσει στα 500 μλ την ημέρα αλλά δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...