Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Πως είστε???Σας εχω διαβάσει όλες αλλά δεν προλαβαίνω να σας απαντήσω! Εγώ ψωμολύσσαξα 4 μέρες τώρα που δεν έτρωγα λόγω της κορτιζόνης, ευτυχώς από σήμερα τρώω κανονικά. Ευτυχώς από κιλά έχω βάλει 8 μέχρι στιγμής (αλλά είχα παραπάνω εξ' αρχής). Εγώ θα σταματήσω τον μικρό από τον παιδικό στις 17/3 για να έχουμε ένα περιθώριο 2 εβδομάδων χωρίς να φοβάμαι μήπως αρρωστήσουμε πάλι. Το Σάββατο το βράδυ φοβήθηκα πολύ γιατί είχα πολλές συσπάσεις, καθώς κουράστηκα πολύ. Και τις τελευταίες ημέρες όταν έρχεται το απόγευμα με πιάνει ένα άγχος, ένα ψυχοπλακωμα, μια μελαγχολία για το πώς θα είμαστε μετά την έλευση και του 2ου παιδιού, πως θα τα καταφέρω μόνη μου, αν θα μείνω μέσα κλεισμένη για καιρό. Δεν ξέρω τι έχω πάθει και τα σκέφτομαι όλα αυτά και στενοχωριέμαι.

Νομίζω ότι όλες όσες έχουμε κι άλλο παιδακι, μας έχει πιάσει ίδιο άγχος, μελαγχολία και φοβίες..  Ακριβώς τ ίδια σκέφτομαι, και για τη μικρή πως θα τα καταφέρνω με τα ξενύχτια κ θηλασμούς, πως θα μπορέσω να ανταποκριθώ σε ανάγκες πχ να κοιμισω το καθένα ή να πλύνω το καθένα κλπ.. δεν ξέρω πως θα βγει αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε κ θα βρούμε ρυθμούς. Σε τελική τώρα θα αναλάβουν κ οι άντρες μας παραπάνω ευθύνες κ ρόλους. Πέρασα 2 γερές κρίσεις πανικού από αρχές Γεναρη για αυτό το λόγο καθότι η μικρή μου είναι υπερκινητικη κ είναι πολύ δύσκολο να κάνω οτιδήποτε άλλο όταν την έχω μόνη μου . Οι δικοί μου μένουν Αθήνα κ εμείς επαρχία προσωρινά όποτε δεν έχουμε βοήθεια. Μέσα σ’ όλα δυστυχώς κ μια πεθερά που μας δημιουργεί συνέχεια θέματα, δεν προσφέρει καμία βοήθεια και θα μας κάνει τη ζωή δύσκολη όταν γεννήσω - με μαθηματική ακρίβεια. Όποτε ήρθε η ώρα να κάνουμε κανονίσματα κ να τεθούν βάσεις πριν έρθει αυτή η ώρα. Δεν είμαστε μόνο μάνες , έχουμε ανάγκες και είμαστε άνθρωποι. Σε πρώτη φάση πρέπει να αναρρώσουμε , να επιβιώσουμε και να μπορέσουμε να είμαστε καλά ψυχολογικά. Όλα τα αλλά θα έρθουν αν πατάμε στα πόδια μας..

11 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Καλημέρα!!!! Τι ωραία που πήρες μόνο 8!!!!! Μακάρι να ήμουν και εγώ μόνο τόσα πάνω! 

Και εμένα ο παιδίατρος μου είπε 2 εβδομάδες πριν γεννήσω να τον σταματήσω αλλά δεν το ρισκάρω είμαστε άρρωστοι τώρα με Λαρυγγίτιδα και εγώ πονάω παρά πολύ στον λαιμό και θα αργήσω να συνέλθω σίγουρα όπως τις προηγούμενες φορές... 

Είχα και εγώ δύο μέρες με πολλές συσπάσεις είχα αγχωθει παρά πολύ!!!!! Νόμιζα θα γεννήσω και αγχώθηκα γιατί δεν έχω τίποτα έτοιμο ακόμα από ρούχα βαλίτσα κλπ..... Σήμερα θα σιδερωσω τα ρούχα και αύριο θα μαζέψω τα χαρτιά που χρειάζεται να έχω μαζί μου. 

Κάνω και εγώ άσχημες σκέψεις πως θα τα καταφέρω με δύο παιδιά και αγχώνομαι... Τώρα δεν θα έχω βοηθεια από τη μαμά μου γιατί η γιαγιά μου έκανε χειρουργείο, έσπασε το ισχύο, και μετά το χειρουργείο έπαθε άνοια ξαφνικά και δεν σηκώνεται θέλει άτομο προσωπικό άρα θα μείνει η μαμά μαζί τής... Και η πεθερά μου δουλεύει από απόγευμα μέχρι πρωί όσο πάει σε ταβέρνα.... Άρα ένα ακόμα άγχος έχω ποιος θα μου κρατήσει το παιδί όταν θα είμαι νοσοκομείο εγώ... Ο άντρας μου θέλει να έρθει μαζί μου να με βοηθήσει να μείνει μέσα μαζί μου( μου είπαν μπορώ να έχω σύνοδο 24 ώρες αρκεί να μην μπαινοβγαίνει και να έχει κάνει μοριακό)....  Αλλά αν δεν βρεθεί λύση με βλέπω μόνη μου μέσα και ο άντρας μου να κρατάει το παιδί σπίτι..... 

Δύσκολη κατάσταση και πολύ άγχος αλλά προσπάθησε να βοηθηθείς όσο περισσότερο μπορείς. Αν δλδ η μητέρα σου μπορεί να κρατάει το μικρό κάποιες ώρες παράλληλα, ή κάποιος αδερφός /αδερφη κλπ. όταν έρθει η ώρα!  Μην περνάς τόσο στρες. Ήμουν σε αυτή τη φάση κ ακόμα το δουλεύω. Πλέον ξεκίνησα τα κανονίσματα μου για να μπορέσω να ηρεμησω. Αρκετά άγχη περνάμε και αρκετά αγχη κ κούραση θα έχουμε, δεν γίνεται να είμαστε συνέχεια βράχοι, ειναι ακατόρθωτο..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλά έκανες και τον σταμάτησες από το σχολείο κορίτσι μου!Περαστικά σας κιόλας!!!Ούτε κι εγώ έχω βοήθεια δυστηχως, ολομόναχη. Ευτυχώς βοηθάει ο άνδρας μου όσο μπορεί!!!

Ευχαριστούμε!!!! Εγώ έχω έναν λαιμό άσε.. και βραχνάδα. χθες βράδυ έβαλα βικς στο στήθος γιατί πονούσα πολύ, ένιωθα ότι δεν μπορούσα να πάρω ανάσα... Έτσι κοιμήθηκα καλά... Βέβαια δεν ξέρω αν κάνει να βάλουμε αλλά έβαλα δεν άντεχα άλλο.... Μπούκωμα και μυξες δεν έχω.... Και εμένα ο άντρας μου θα με βοηθάει όπως και τώρα! Δεν ξέρω πως θα το καταφέρουμε μετά με τα σχολεία που θα δουλεύω και εγώ....

1 ώρα πρίν, Afrodite88 είπε:

Νομίζω ότι όλες όσες έχουμε κι άλλο παιδακι, μας έχει πιάσει ίδιο άγχος, μελαγχολία και φοβίες..  Ακριβώς τ ίδια σκέφτομαι, και για τη μικρή πως θα τα καταφέρνω με τα ξενύχτια κ θηλασμούς, πως θα μπορέσω να ανταποκριθώ σε ανάγκες πχ να κοιμισω το καθένα ή να πλύνω το καθένα κλπ.. δεν ξέρω πως θα βγει αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε κ θα βρούμε ρυθμούς. Σε τελική τώρα θα αναλάβουν κ οι άντρες μας παραπάνω ευθύνες κ ρόλους. Πέρασα 2 γερές κρίσεις πανικού από αρχές Γεναρη για αυτό το λόγο καθότι η μικρή μου είναι υπερκινητικη κ είναι πολύ δύσκολο να κάνω οτιδήποτε άλλο όταν την έχω μόνη μου . Οι δικοί μου μένουν Αθήνα κ εμείς επαρχία προσωρινά όποτε δεν έχουμε βοήθεια. Μέσα σ’ όλα δυστυχώς κ μια πεθερά που μας δημιουργεί συνέχεια θέματα, δεν προσφέρει καμία βοήθεια και θα μας κάνει τη ζωή δύσκολη όταν γεννήσω - με μαθηματική ακρίβεια. Όποτε ήρθε η ώρα να κάνουμε κανονίσματα κ να τεθούν βάσεις πριν έρθει αυτή η ώρα. Δεν είμαστε μόνο μάνες , έχουμε ανάγκες και είμαστε άνθρωποι. Σε πρώτη φάση πρέπει να αναρρώσουμε , να επιβιώσουμε και να μπορέσουμε να είμαστε καλά ψυχολογικά. Όλα τα αλλά θα έρθουν αν πατάμε στα πόδια μας..

Δύσκολη κατάσταση και πολύ άγχος αλλά προσπάθησε να βοηθηθείς όσο περισσότερο μπορείς. Αν δλδ η μητέρα σου μπορεί να κρατάει το μικρό κάποιες ώρες παράλληλα, ή κάποιος αδερφός /αδερφη κλπ. όταν έρθει η ώρα!  Μην περνάς τόσο στρες. Ήμουν σε αυτή τη φάση κ ακόμα το δουλεύω. Πλέον ξεκίνησα τα κανονίσματα μου για να μπορέσω να ηρεμησω. Αρκετά άγχη περνάμε και αρκετά αγχη κ κούραση θα έχουμε, δεν γίνεται να είμαστε συνέχεια βράχοι, ειναι ακατόρθωτο..

Ωχ Παναγία μου αυτές οι πεθερές... Ευτυχώς δεν έχω τέτοια θέματα και ελπίζω να μην έχω ούτε στη συνέχεια! 

Εννοείται οι άντρες τώρα θα αναλάβουν περισσότερα καθήκοντα δεν το συζητώ! Άλλος παντόφλα και την μανούλα τι να τον κάνω σπίτι χωρίς να βοηθάει; Να έχω τρία μωρά; Χαχαχα...

Η μαμά μου δεν θα μπορεί να με βοηθάει από μέσα Μαρτίου θα γίνει αποκλειστική για τη γιαγιά μου, πεθερά της για την ακρίβεια, γιατί έκανε χειρουργειο πριν 3 μήνες εσπασε το ισχύο της αλλά δεν συνήλθε δεν περπατάει καθόλου και φοράει μπεμπιλινο.. είναι σε αποκατάσταση δεν μπορούν να την κάνουν κάτι άλλο.. και μετά το χειρουργείο έπαθε και άνοια και είναι στα χαμένα... Άσε τη λυπάμαι τη μαμά μου θα κλειστεί μέσα... Τα αδέρφια μου είναι εκτός νομού.... Αθήνα ο αδερφός μου, και η αδερφή μου κάθε χρόνο αλλού αναπληρώτρια δασκάλα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Ευχαριστούμε!!!! Εγώ έχω έναν λαιμό άσε.. και βραχνάδα. χθες βράδυ έβαλα βικς στο στήθος γιατί πονούσα πολύ, ένιωθα ότι δεν μπορούσα να πάρω ανάσα... Έτσι κοιμήθηκα καλά... Βέβαια δεν ξέρω αν κάνει να βάλουμε αλλά έβαλα δεν άντεχα άλλο.... Μπούκωμα και μυξες δεν έχω.... Και εμένα ο άντρας μου θα με βοηθάει όπως και τώρα! Δεν ξέρω πως θα το καταφέρουμε μετά με τα σχολεία που θα δουλεύω και εγώ....

Ωχ Παναγία μου αυτές οι πεθερές... Ευτυχώς δεν έχω τέτοια θέματα και ελπίζω να μην έχω ούτε στη συνέχεια! 

Εννοείται οι άντρες τώρα θα αναλάβουν περισσότερα καθήκοντα δεν το συζητώ! Άλλος παντόφλα και την μανούλα τι να τον κάνω σπίτι χωρίς να βοηθάει; Να έχω τρία μωρά; Χαχαχα...

Η μαμά μου δεν θα μπορεί να με βοηθάει από μέσα Μαρτίου θα γίνει αποκλειστική για τη γιαγιά μου, πεθερά της για την ακρίβεια, γιατί έκανε χειρουργειο πριν 3 μήνες εσπασε το ισχύο της αλλά δεν συνήλθε δεν περπατάει καθόλου και φοράει μπεμπιλινο.. είναι σε αποκατάσταση δεν μπορούν να την κάνουν κάτι άλλο.. και μετά το χειρουργείο έπαθε και άνοια και είναι στα χαμένα... Άσε τη λυπάμαι τη μαμά μου θα κλειστεί μέσα... Τα αδέρφια μου είναι εκτός νομού.... Αθήνα ο αδερφός μου, και η αδερφή μου κάθε χρόνο αλλού αναπληρώτρια δασκάλα....

Ίσως μια αποκλειστική για 3 μερούλες για τη γιαγιά; Ή έστω να κρατήσει η μαμά κ το μικρούλη ταυτόχρονα αν μπορεί κ εκείνη φυσικα.. θα θες κ εσυ βοήθεια κ ειναι κρίμα να είσαι μόνη νοσοκομείο. Επικοινώνησε το με τους δικούς σου συγγενείς και φίλους και είμαι σίγουρη οτι θα βρεθεί λύση και θα προσφερθούν άτομα!!

Οσον αφορά τον άντρα μου έχει υποσχεθεί οτι θα με βοηθήσει με το παραπάνω και ήδη το κάνει ο καημενος όσο μπορεί κ αντέχει. Η πεθερά ζει σε παράλληλο σύμπαν, δεν με νοιάζει που δεν θα βοηθάει τόσο, όσο οτι θα δημιουργεί συνέχεια θέματα όπως έκανε κ με την πρώτη μου. Κ δεν θα έχω ψυχικά αποθέματα να το αντιμετωπίσω κ αυτό παράλληλα.. Τώρα βέβαια είμαι βετεράνος και θα βάλω γερά όρια, παλιά δεν τα χειρίστηκα καλά τα πράματα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Ίσως μια αποκλειστική για 3 μερούλες για τη γιαγιά; Ή έστω να κρατήσει η μαμά κ το μικρούλη ταυτόχρονα αν μπορεί κ εκείνη φυσικα.. θα θες κ εσυ βοήθεια κ ειναι κρίμα να είσαι μόνη νοσοκομείο. Επικοινώνησε το με τους δικούς σου συγγενείς και φίλους και είμαι σίγουρη οτι θα βρεθεί λύση και θα προσφερθούν άτομα!!

Οσον αφορά τον άντρα μου έχει υποσχεθεί οτι θα με βοηθήσει με το παραπάνω και ήδη το κάνει ο καημενος όσο μπορεί κ αντέχει. Η πεθερά ζει σε παράλληλο σύμπαν, δεν με νοιάζει που δεν θα βοηθάει τόσο, όσο οτι θα δημιουργεί συνέχεια θέματα όπως έκανε κ με την πρώτη μου. Κ δεν θα έχω ψυχικά αποθέματα να το αντιμετωπίσω κ αυτό παράλληλα.. Τώρα βέβαια είμαι βετεράνος και θα βάλω γερά όρια, παλιά δεν τα χειρίστηκα καλά τα πράματα!

4 βραδιά θα μείνω νοσοκομείο και 5 μέρες... Δεν ξέρω γιατί τόσο πολύ.. τόσο είχα μείνει και στην πρώτη μου γέννα.... Δεν ξέρω πως θα γίνει.... Ευτυχώς που έχουμε άντρες να βοηθάνε γιατί μερικοί δεν κάνουν τίποτα απολύτως! Περιμένουν με τα πόδια στο τραπέζι πότε να τα κάνει όλα η γυναίκα!

Μην δίνεις σημασία καθόλου στην πεθερά σου, κοίτα να είσαι εσύ καλά με τα παιδάκια σου και τον άντρα σου! Απάντησε της κατάλληλα αν χρειαστεί αλλα μην σε επηρεάζει καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Νομίζω ότι όλες όσες έχουμε κι άλλο παιδακι, μας έχει πιάσει ίδιο άγχος, μελαγχολία και φοβίες..  Ακριβώς τ ίδια σκέφτομαι, και για τη μικρή πως θα τα καταφέρνω με τα ξενύχτια κ θηλασμούς, πως θα μπορέσω να ανταποκριθώ σε ανάγκες πχ να κοιμισω το καθένα ή να πλύνω το καθένα κλπ.. δεν ξέρω πως θα βγει αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε κ θα βρούμε ρυθμούς. Σε τελική τώρα θα αναλάβουν κ οι άντρες μας παραπάνω ευθύνες κ ρόλους. Πέρασα 2 γερές κρίσεις πανικού από αρχές Γεναρη για αυτό το λόγο καθότι η μικρή μου είναι υπερκινητικη κ είναι πολύ δύσκολο να κάνω οτιδήποτε άλλο όταν την έχω μόνη μου . Οι δικοί μου μένουν Αθήνα κ εμείς επαρχία προσωρινά όποτε δεν έχουμε βοήθεια. Μέσα σ’ όλα δυστυχώς κ μια πεθερά που μας δημιουργεί συνέχεια θέματα, δεν προσφέρει καμία βοήθεια και θα μας κάνει τη ζωή δύσκολη όταν γεννήσω - με μαθηματική ακρίβεια. Όποτε ήρθε η ώρα να κάνουμε κανονίσματα κ να τεθούν βάσεις πριν έρθει αυτή η ώρα. Δεν είμαστε μόνο μάνες , έχουμε ανάγκες και είμαστε άνθρωποι. Σε πρώτη φάση πρέπει να αναρρώσουμε , να επιβιώσουμε και να μπορέσουμε να είμαστε καλά ψυχολογικά. Όλα τα αλλά θα έρθουν αν πατάμε στα πόδια μας..

Δύσκολη κατάσταση και πολύ άγχος αλλά προσπάθησε να βοηθηθείς όσο περισσότερο μπορείς. Αν δλδ η μητέρα σου μπορεί να κρατάει το μικρό κάποιες ώρες παράλληλα, ή κάποιος αδερφός /αδερφη κλπ. όταν έρθει η ώρα!  Μην περνάς τόσο στρες. Ήμουν σε αυτή τη φάση κ ακόμα το δουλεύω. Πλέον ξεκίνησα τα κανονίσματα μου για να μπορέσω να ηρεμησω. Αρκετά άγχη περνάμε και αρκετά αγχη κ κούραση θα έχουμε, δεν γίνεται να είμαστε συνέχεια βράχοι, ειναι ακατόρθωτο..

Ακριβώς τα ίδια κορίτσι μου. Εγώ μόνιμα δεν έχω βοήθεια, η μαμά μου εργάζεται και η πεθερά μου έχει αναπηρία και δεν βλέπει και δεν ακούει καλά (όπου θέλει βέβαια γιατί είναι πολύ παρεμβατική και καλύτερα να μην ανακατεύεται καθόλου). Οπότε ευτυχώς βοηθάει ο άνδρας μου. Εδώ θα είμαστε για συμπαράσταση όταν πνιγόμαστε!!!

12 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Ευχαριστούμε!!!! Εγώ έχω έναν λαιμό άσε.. και βραχνάδα. χθες βράδυ έβαλα βικς στο στήθος γιατί πονούσα πολύ, ένιωθα ότι δεν μπορούσα να πάρω ανάσα... Έτσι κοιμήθηκα καλά... Βέβαια δεν ξέρω αν κάνει να βάλουμε αλλά έβαλα δεν άντεχα άλλο.... Μπούκωμα και μυξες δεν έχω.... Και εμένα ο άντρας μου θα με βοηθάει όπως και τώρα! Δεν ξέρω πως θα το καταφέρουμε μετά με τα σχολεία που θα δουλεύω και εγώ....

Ωχ Παναγία μου αυτές οι πεθερές... Ευτυχώς δεν έχω τέτοια θέματα και ελπίζω να μην έχω ούτε στη συνέχεια! 

Εννοείται οι άντρες τώρα θα αναλάβουν περισσότερα καθήκοντα δεν το συζητώ! Άλλος παντόφλα και την μανούλα τι να τον κάνω σπίτι χωρίς να βοηθάει; Να έχω τρία μωρά; Χαχαχα...

Η μαμά μου δεν θα μπορεί να με βοηθάει από μέσα Μαρτίου θα γίνει αποκλειστική για τη γιαγιά μου, πεθερά της για την ακρίβεια, γιατί έκανε χειρουργειο πριν 3 μήνες εσπασε το ισχύο της αλλά δεν συνήλθε δεν περπατάει καθόλου και φοράει μπεμπιλινο.. είναι σε αποκατάσταση δεν μπορούν να την κάνουν κάτι άλλο.. και μετά το χειρουργείο έπαθε και άνοια και είναι στα χαμένα... Άσε τη λυπάμαι τη μαμά μου θα κλειστεί μέσα... Τα αδέρφια μου είναι εκτός νομού.... Αθήνα ο αδερφός μου, και η αδερφή μου κάθε χρόνο αλλού αναπληρώτρια δασκάλα....

Ελπίζω να είσαι καλύτερα κορίτσι μου!!!Εμένα με αγχώνει και το θέμα με του σχολείου και το ότι θα γυρίσω στη δουλειά και θα πρέπει να ρυθμίσω τα πάντα καθώς δεν υπάρχει βοήθεια από κανέναν!


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου καλησπέρα,

Σας παρακολουθω οσο μπορω αλλα δυστυχως η ψυχολογια ηταν στα ταρταρα για να γραψω. Σημερα επιτελους τα μωρακια μας πανε απλη παρακολουθηση ( βγαινουν απο την Μενν). Την παρασκευη μου ζητησαν να παω να ξεκινησουμε μπουκαλι σιγα σιγα. Θα τα παρω αγκαλια μετα απο 3 εβδομαδες σχεδον.Δεν τα εχω αγγιξει καθολου! Καθε σκ μονο τα εβλεπα και εκλαιγα ολη την ωρα. Κοντευουν 2 κιλα και την κυριακη ανοιξαν τα ματακια τους. Ελπιζω προς το τελος του μηνα να τα παρουμε.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 4

ibK9p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ranial83 said:

Κοριτσια μου καλησπέρα,

Σας παρακολουθω οσο μπορω αλλα δυστυχως η ψυχολογια ηταν στα ταρταρα για να γραψω. Σημερα επιτελους τα μωρακια μας πανε απλη παρακολουθηση ( βγαινουν απο την Μενν). Την παρασκευη μου ζητησαν να παω να ξεκινησουμε μπουκαλι σιγα σιγα. Θα τα παρω αγκαλια μετα απο 3 εβδομαδες σχεδον.Δεν τα εχω αγγιξει καθολου! Καθε σκ μονο τα εβλεπα και εκλαιγα ολη την ωρα. Κοντευουν 2 κιλα και την κυριακη ανοιξαν τα ματακια τους. Ελπιζω προς το τελος του μηνα να τα παρουμε.

 

Όλα να συνεχίσουν κατ' ευχήν. Να πάνε όλα καλά να τα πάρεις σύντομα κοντά σας, στο στο σπίτι σας. Κουράγιο μανούλα 🙏

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 Καλησπέρα σε όλες! 

Ελπίζουμε να είστε όλες καλά!

 θέλουμε την άποψή σας 💗🙏  στην παρακάτω σφυγμομέτρηση ρωτάμε αν ενδιαφέρεται κάποια για live meetings που ίσως σχεδιαστουν σύντομα!  Θα μπορείτε να θέσετε και θέματα που θέλετε εσείς να καλυφθούν.  Θα χαρούμε να ακούσουμε τις απόψεις σας! 

 💗🙏💗 ευχαριστούμε θερμά💗🙏💗


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Ακριβώς τα ίδια κορίτσι μου. Εγώ μόνιμα δεν έχω βοήθεια, η μαμά μου εργάζεται και η πεθερά μου έχει αναπηρία και δεν βλέπει και δεν ακούει καλά (όπου θέλει βέβαια γιατί είναι πολύ παρεμβατική και καλύτερα να μην ανακατεύεται καθόλου). Οπότε ευτυχώς βοηθάει ο άνδρας μου. Εδώ θα είμαστε για συμπαράσταση όταν πνιγόμαστε!!!

Ελπίζω να είσαι καλύτερα κορίτσι μου!!!Εμένα με αγχώνει και το θέμα με του σχολείου και το ότι θα γυρίσω στη δουλειά και θα πρέπει να ρυθμίσω τα πάντα καθώς δεν υπάρχει βοήθεια από κανέναν!

Ναι είμαι πολύ καλύτερα άλλος άνθρωπος... Το βικς με βοήθησε εκείνη τη βραδιά αλλά φάρμακο είναι το χαμομήλι με μέλι και μια φέτα λεμόνι! Μιλάμε περδικι έγινα!!!!

Άσε με το σχολείο μετά δεν ξέρω πως θα γίνει γιατί και βάρδια να αλλάξουμε επειδή δουλεύουμε στο ίδιο εργοστάσιο, θα πρέπει να κουβαλάμε τα παιδιά μαζί μας 3:30 το μεσημέρι να κάνουμε αλλαγή στις 4 και να πιάνει ο ένας δουλειά και ο άλλος να παίρνει τα παιδιά ποσω σπίτι πάλι.. ταλαιπωρία και για τα παιδιά δηλαδή! Αλλά το θέμα είναι ότι δεν θέλω να δουλέψω απόγευμα βρε κορίτσια ενώ ο άντρας μου θέλει απόγευμα.. αλλά επειδή είναι υπεύθυνος το πρωί δεν μπορούν να τον βάλουν απόγευμα ενώ εμένα ναι.... Και μιλάμε για ωράριο 4-12..... 

7 ώρες πρίν, ranial83 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα,

Σας παρακολουθω οσο μπορω αλλα δυστυχως η ψυχολογια ηταν στα ταρταρα για να γραψω. Σημερα επιτελους τα μωρακια μας πανε απλη παρακολουθηση ( βγαινουν απο την Μενν). Την παρασκευη μου ζητησαν να παω να ξεκινησουμε μπουκαλι σιγα σιγα. Θα τα παρω αγκαλια μετα απο 3 εβδομαδες σχεδον.Δεν τα εχω αγγιξει καθολου! Καθε σκ μονο τα εβλεπα και εκλαιγα ολη την ωρα. Κοντευουν 2 κιλα και την κυριακη ανοιξαν τα ματακια τους. Ελπιζω προς το τελος του μηνα να τα παρουμε.

 

Τι ευχάριστα νέα!!!!!!!! Άντε σύντομα να πάτε σπίτι όλοι μαζί εύχομαι!!!! Όλα θα πάνε καλά πλησιάζει η μέρα που θα πάρετε τα μωράκια σας!!!! Με το καλό εύχομαι!!! Ο θεός μαζί τους να είναι!!!!

8 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Κορίτσια ποτέ πληρωνόμαστε το επίδομα κύησης? Έκανα αίτηση τέλος Φλεβάρη.. κάποιος μου είπε 7 Μαρτίου αλλά δεν θα έπρεπε να είχαν φανεί από εχθές? 

Αν εννοείς τις 56 μέρες πριν, εγώ έκανα αίτηση 22/2 που ξεκινούσαν αυτές οι μέρες και δεν έχω πληρωθεί... Εμάς εδώ πληρώνουν κάθε 5 και 20 του μήνα... Λογικά στις 20 θα μπούνε εμένα γιατί κάθε 20 πληρωνόμουν και στις αναρρωτικες!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Ναι είμαι πολύ καλύτερα άλλος άνθρωπος... Το βικς με βοήθησε εκείνη τη βραδιά αλλά φάρμακο είναι το χαμομήλι με μέλι και μια φέτα λεμόνι! Μιλάμε περδικι έγινα!!!!

Άσε με το σχολείο μετά δεν ξέρω πως θα γίνει γιατί και βάρδια να αλλάξουμε επειδή δουλεύουμε στο ίδιο εργοστάσιο, θα πρέπει να κουβαλάμε τα παιδιά μαζί μας 3:30 το μεσημέρι να κάνουμε αλλαγή στις 4 και να πιάνει ο ένας δουλειά και ο άλλος να παίρνει τα παιδιά ποσω σπίτι πάλι.. ταλαιπωρία και για τα παιδιά δηλαδή! Αλλά το θέμα είναι ότι δεν θέλω να δουλέψω απόγευμα βρε κορίτσια ενώ ο άντρας μου θέλει απόγευμα.. αλλά επειδή είναι υπεύθυνος το πρωί δεν μπορούν να τον βάλουν απόγευμα ενώ εμένα ναι.... Και μιλάμε για ωράριο 4-12..... 

Τι ευχάριστα νέα!!!!!!!! Άντε σύντομα να πάτε σπίτι όλοι μαζί εύχομαι!!!! Όλα θα πάνε καλά πλησιάζει η μέρα που θα πάρετε τα μωράκια σας!!!! Με το καλό εύχομαι!!! Ο θεός μαζί τους να είναι!!!!

Αν εννοείς τις 56 μέρες πριν, εγώ έκανα αίτηση 22/2 που ξεκινούσαν αυτές οι μέρες και δεν έχω πληρωθεί... Εμάς εδώ πληρώνουν κάθε 5 και 20 του μήνα... Λογικά στις 20 θα μπούνε εμένα γιατί κάθε 20 πληρωνόμουν και στις αναρρωτικες!

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα κορίτσι μου!!!Εγώ δεν τολμαω να σκεφτώ τι θα κάνουμε με σχολεία και δουλειές (δουλεύουμε πρωί και οι 2). Οπότε ας μην αγχώνομαι και ας πηγαίνω βήμα βήμα. Για αρχή υπομονή μέχρι να γεννησουμε!!!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα κορίτσι μου!!!Εγώ δεν τολμαω να σκεφτώ τι θα κάνουμε με σχολεία και δουλειές (δουλεύουμε πρωί και οι 2). Οπότε ας μην αγχώνομαι και ας πηγαίνω βήμα βήμα. Για αρχή υπομονή μέχρι να γεννησουμε!!!

Αυτό είναι ότι πρωί δουλεύουμε και εμείς αλλά πιστεύω αν ζητήσω να πάω απόγευμα θα με πάνε τι να πω... Και εοχυμε ωράρια άσε... 6-4 ο άντρας μου και 7-4 εγώ..... Αν δεν πάει ένας απόγευμα πάει...... Η θα ψάξω να βρω κάτι άλλο σε κανένα σούπερ μάρκετ κλπ....

21 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Κορίτσια ποτέ πληρωνόμαστε το επίδομα κύησης? Έκανα αίτηση τέλος Φλεβάρη.. κάποιος μου είπε 7 Μαρτίου αλλά δεν θα έπρεπε να είχαν φανεί από εχθές? 

Καλημέρα... Τελικά μπήκα σήμερα να δω αν μπήκαν λεφτά και όντως πληρώθηκα εγώ Ασία εγκυμοσύνης από ΙΚΑ.... Ωραία ενώ περίμενα στις 20 ήρθαν νωρίτερα! Μεγάλη βοήθεια ευτυχώς!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , MariaZiss είπε:

Αυτό είναι ότι πρωί δουλεύουμε και εμείς αλλά πιστεύω αν ζητήσω να πάω απόγευμα θα με πάνε τι να πω... Και εοχυμε ωράρια άσε... 6-4 ο άντρας μου και 7-4 εγώ..... Αν δεν πάει ένας απόγευμα πάει...... Η θα ψάξω να βρω κάτι άλλο σε κανένα σούπερ μάρκετ κλπ....

Καλημέρα... Τελικά μπήκα σήμερα να δω αν μπήκαν λεφτά και όντως πληρώθηκα εγώ Ασία εγκυμοσύνης από ΙΚΑ.... Ωραία ενώ περίμενα στις 20 ήρθαν νωρίτερα! Μεγάλη βοήθεια ευτυχώς!

Αχχ εδώ θα λέμε τον πόνο μας!!!! Μπράβο καλορίζικα κορίτσι μου!Εγώ σήμερα έκανα το αίτημα για το επίδομα κυοφορίας ενώ έχει ξεκινήσει η κυοφορία από την Κυριακή. Ελπίζω να με πληρώσουν στις 21/3 αλλιώς αρχές Απριλίου.


 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Αχχ εδώ θα λέμε τον πόνο μας!!!! Μπράβο καλορίζικα κορίτσι μου!Εγώ σήμερα έκανα το αίτημα για το επίδομα κυοφορίας ενώ έχει ξεκινήσει η κυοφορία από την Κυριακή. Ελπίζω να με πληρώσουν στις 21/3 αλλιώς αρχές Απριλίου.

Άσε άσε.. τουλάχιστον εγώ θα πιάσω δουλειά όταν κλείσει έναν χρόνο ο μπέμπης μας... Θα έχουμε ένα χρόνο να βρούμε λύση.... 

Λογικά στις 21/3 θα πληρωθείς! Άντε να μπούνε είναι μεγάλη ανάσα!  Καλά θυμόμουν ότι τα βάζουν γρήγορα της εγκυμοσύνης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 9:58 ΠΜ, Mpoumpou23 είπε:

Ακριβώς τα ίδια κορίτσι μου. Εγώ μόνιμα δεν έχω βοήθεια, η μαμά μου εργάζεται και η πεθερά μου έχει αναπηρία και δεν βλέπει και δεν ακούει καλά (όπου θέλει βέβαια γιατί είναι πολύ παρεμβατική και καλύτερα να μην ανακατεύεται καθόλου). Οπότε ευτυχώς βοηθάει ο άνδρας μου. Εδώ θα είμαστε για συμπαράσταση όταν πνιγόμαστε!!!

Ελπίζω να είσαι καλύτερα κορίτσι μου!!!Εμένα με αγχώνει και το θέμα με του σχολείου και το ότι θα γυρίσω στη δουλειά και θα πρέπει να ρυθμίσω τα πάντα καθώς δεν υπάρχει βοήθεια από κανέναν!

Αχ υπομονή κ εσυ.. Θα σφίξουμε λίγο δόντια αλλά θα τα καταφέρουμε!! Εγώ ηρθα Αθήνα να με βοηθήσει η μάνα μου οσο μπορεί μέχρι να γεννήσω κ μετά θα περιμένω να πάει δέκα ημερών να τη δει η παιδίατρος κ θα φυγω για το σπίτι μου.. να έχω τα πράγματα μου μαζεμένα και να μπορώ να πατάω στα πόδια μου. Τα υπόλοιπα θα τα βρούμε σιγά σιγά κ όσο γίνεται.. τουλάχιστον τώρα ξέρουμε κ δεν πάμε στο άγνωστο, έχουμε ένα σχετικό μπούσουλα.. 

23 ώρες πρίν, ranial83 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα,

Σας παρακολουθω οσο μπορω αλλα δυστυχως η ψυχολογια ηταν στα ταρταρα για να γραψω. Σημερα επιτελους τα μωρακια μας πανε απλη παρακολουθηση ( βγαινουν απο την Μενν). Την παρασκευη μου ζητησαν να παω να ξεκινησουμε μπουκαλι σιγα σιγα. Θα τα παρω αγκαλια μετα απο 3 εβδομαδες σχεδον.Δεν τα εχω αγγιξει καθολου! Καθε σκ μονο τα εβλεπα και εκλαιγα ολη την ωρα. Κοντευουν 2 κιλα και την κυριακη ανοιξαν τα ματακια τους. Ελπιζω προς το τελος του μηνα να τα παρουμε.

 

Τι ωραία νέα !!! Με το καλό και σύντομα να τα πάρεις σπίτι εύχομαι , τώρα θα τα έχεις αγκαλιά κ θα μπορείς να τα απολαύσεις!! Λογικά μετά τα 2,5 κιλά θα σε αφήσουν να τα πάρεις σπίτι και θα τα γεμίζεις αγκαλιές! Δεν θα τα χορταίνεις και τα δυο.. φαντάζομαι ποσό δύσκολα πέρασες κ συνεχίζεις να περνάς αλλά εύχομαι να αποζημιωθείς όσο πιο σύντομα και να γεμίσει η καρδούλα σου χαρά.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...