Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , MariaZiss είπε:

Ναι ρώτα αλλά δεν νομίζω να χρειαστεί.. νομίζω γινόμαστε υπερβολικές χωρίς λόγο λέω εγώ... Το έδειξε στον γυναικολόγο χθες και είπε είναι από την πίεση του βάρους του μωρού γιατί είναι χαμηλά και να ξεκουράζομαι....

Κοίτα εγώ γενικά δνε είμαι της αποστείρωσης... Σαν πρώτη φορά που θα τα φορέσει έλεγα μήπως.... Γενικά σταμάτησα να πλένω καλά καλά όταν έβαζε παιχνίδια στο στόμα δεν ήμουν πολύ έτσι με τα μικρόβια κλπ ευτυχώς.... 

Το ανέφερα και το είδε χθες που ήμουν νοσοκομείο και είπε ότι είναι λόγω πίεσης και βαρους που είναι χαμηλά το μωρό αλλά εγώ φοβάμαι... Και είμαι να ξεκουράζομαι γελάμε τώρα......

Τότε μην ανησυχείς λογικά έχει ξαναδεί παρόμοια κατάσταση. Είναι και σε σημείο όπου δεν είναι όργανο να μετατοπιστεί όποτε είναι λογικό να βγαίνει προς τα έξω. Αν δεν ανησυχεί εκείνος τότε μην αγχώνεσαι εσυ.. ξεκουράσου σε ότι μπορείς ή προσπάθησε να βάζεις τα πόδια ψηλά σε μαξιλάρι να αποσυμφοριζεται η πίεση προς τα κάτω ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω,πως κάνετε αποτρίχωση στην ευαισθητη περιοχή με την κοιλιά τούρλα;χθες είχα ραντεβού στον γιατρό και σκέφτηκα να ξυριστω μήπως θέλει να με εξετάσει από κάτω αλλά δύσκολα,στα τυφλά όλα χαχα. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sweetie32 said:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω,πως κάνετε αποτρίχωση στην ευαισθητη περιοχή με την κοιλιά τούρλα;χθες είχα ραντεβού στον γιατρό και σκέφτηκα να ξυριστω μήπως θέλει να με εξετάσει από κάτω αλλά δύσκολα,στα τυφλά όλα χαχα. 

Με καθρέφτη ακροβατικά κ στο τέλος νιώθω ότι βγήκα νικήτρια από αγώνα ΜΜΑ. Χαχαχ και εγώ έτσι σκέφτομαι γ' αυτό τον ρώτησα στο προηγούμενο ραντεβού πότε θα κάνει κολπική εξέταση και μου είπε όχι πριν την 37-38η βδομάδα γιατί δεν έχει νόημα. Αλλά εντάξει έτσι και αλλιώς έχει δει κ έχει δει, με λίγη τρίχα θα ντραπουμε; 

Εγώ θέλω και κάτι άλλο να ρώτησα έτσι γενικά. Τώρα που τα ραντεβού στον 8-9ο γίνονται τόσο συστηματικά, πληρώνεται τα ίδια πόσα; Σας χρεώνει κανονικά κάθε ραντεβού;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Τότε μην ανησυχείς λογικά έχει ξαναδεί παρόμοια κατάσταση. Είναι και σε σημείο όπου δεν είναι όργανο να μετατοπιστεί όποτε είναι λογικό να βγαίνει προς τα έξω. Αν δεν ανησυχεί εκείνος τότε μην αγχώνεσαι εσυ.. ξεκουράσου σε ότι μπορείς ή προσπάθησε να βάζεις τα πόδια ψηλά σε μαξιλάρι να αποσυμφοριζεται η πίεση προς τα κάτω ..

Δεν ξέρω αλήθεια θα τον ρωτήσω κάνα γιατί πονάω κιόλας.. όταν το κάτσω μέσα ανακουφίζομαι και κάνω ααααχχχχ χαχαχχααχα... Όλη μέρα τρέξιμο και παίρνω αγκαλιά τον μικρό μου που ξεκούραση άσε... Μόνο τα πόδια ψηλά βάζω...

2 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω,πως κάνετε αποτρίχωση στην ευαισθητη περιοχή με την κοιλιά τούρλα;χθες είχα ραντεβού στον γιατρό και σκέφτηκα να ξυριστω μήπως θέλει να με εξετάσει από κάτω αλλά δύσκολα,στα τυφλά όλα χαχα. 

Καλέ με καθρέφτη έχω γίνει εξπερ χαχαχα.. έχω έναν καθρέφτη τετράγωνο κρεμαστό και τον βάζω όσο πιο κοντά μπορώ, τον στηρίζω και μια χαρά!!! Βέβαια δεν έχω πολύ τρίχα είναι πολύ αραιωμένες και δεν μεγαλώνουν πολύ, γιατί είχα κάνει λέιζερ εγώ πριν μείνω έγκυος στο πρώτο μου παιδί και το παράτησα μόλις έμαθα ότι ειμαι έγκυος αλλά δεν γίνεται να τις αφήσω έτσι.....! Δοκίμασε με καθρέφτη θα σωθείς αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sweetie32 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω,πως κάνετε αποτρίχωση στην ευαισθητη περιοχή με την κοιλιά τούρλα;χθες είχα ραντεβού στον γιατρό και σκέφτηκα να ξυριστω μήπως θέλει να με εξετάσει από κάτω αλλά δύσκολα,στα τυφλά όλα χαχα. 

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη άφησα πρώτη φορά τρίχα στη ζωη μου.. ένα βράδυ πριν γεννήσω ζήτησα από τον άντρα μου να με ξυρίσει και με ένα μαγικό τρόπο βρέθηκα με πιο πολλες τριχες από πριν..

Σε αυτή την εγκυμοσύνη εγκατέλειψα από σχετικά νωρις , καταφερα μια φορά να ξυριστώ παραμονή πρωτοχρονιάς αλλά μου πήρε μισή ώρα για να φαίνεται σαν άρρωστο γατί με αλωπεκίαση. Μετά εγκατέλειψα προσπάθεια κ είπα αφού γεννήσω ούτως ή άλλως δεν έχω τπτ σπουδαίο από τρίχες και ερωτική ζωη πλέον είναι κομμένη με εντολή γιατρού .. 

2 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Με καθρέφτη ακροβατικά κ στο τέλος νιώθω ότι βγήκα νικήτρια από αγώνα ΜΜΑ. Χαχαχ και εγώ έτσι σκέφτομαι γ' αυτό τον ρώτησα στο προηγούμενο ραντεβού πότε θα κάνει κολπική εξέταση και μου είπε όχι πριν την 37-38η βδομάδα γιατί δεν έχει νόημα. Αλλά εντάξει έτσι και αλλιώς έχει δει κ έχει δει, με λίγη τρίχα θα ντραπουμε; 

Εγώ θέλω και κάτι άλλο να ρώτησα έτσι γενικά. Τώρα που τα ραντεβού στον 8-9ο γίνονται τόσο συστηματικά, πληρώνεται τα ίδια πόσα; Σας χρεώνει κανονικά κάθε ραντεβού;

Έκλαψα με το σχόλιο.. κ εγώ που έκανα mma δεν τα κατάφερα για Κανένα λόγο .. κ με κανένα ακροβατικό, πιγκουίνος σε όλα. 
Ο γιατρός μου στα ραντεβού μου παίρνει 40€ κάθε μα κάθε φορά, δεν ξέρω για τις τελευταίες μέρες, αλλά στη μικρή μου μ είχε στείλει στην 36η εβδομαδα Ιασώ να κάνω βιοφυσικο προφίλ κ δεν με χρέωσαν τπτ. Καρδιοτακογραφο και ντομπλερ. Μετά δεν πρόλαβε να με δει και μου έδωσε ραντεβού στο μαιευτήριο με οδηγίες κλπ! Αλλά ακόμα δεν έχουν αυξηθεί τα ραντεβού μας. Τετάρτη έχω ντομπλερ (50€) και 20/3 εξέταση (40€). Επίσης τα ραντεβού μετά τον τοκετό να με δει δεν τα χρέωσε αλλά είχε πάρει ένα καθαρό 1500€ με το που γέννησα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Άαα μια χαρά άμα έχεις στεγνωτηριο δεν χρειάζεται να τα σιδερωσεις κιόλας!!!!! Σώθηκες!!!

Θέλω να ρωτήσω κάτι μήπως κάποια έχει ανάλογη εμπειρία η είναι απλά γνώστης.... Προχθές παρατήρησα ότι έβγαλα από κάτω, κάτω από την καισαρική τομή προς τα δεξιά προς το πόδι, φλέβα μεγάλη γαλάζια χοντρή που πετάγεται προς τα έξω και με πονάει... Όταν την πατάω μέσα με ανακουφίζει πολύ! Δεν ξέρω αν την είχα και πιο πριν αλλά τώρα την παρατήρησα και ανησυχώ.. χθες πήγα νοσοκομείο το είπα αλλά μου είπε ο ειδικευόμενος που με εξετάσε ότι είναι από κούραση και την πίεση και να ξεκουράζομαι... Εγώ ομως ανησυχώ..... Φωτιστε με γιατί έχω αγχωθει!

Μου είπε αφού έχω βρεφικό πρόγραμμα κ ατμό να μην σιδερωνω!Σωθηκα!

6 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Καλά δεν μπορεσα να κοιμηθω το βράδυ από το στρες αλλά τελικά όλα καλά ! Ευτυχώς που μου το ανέφερες για τις ενέσεις κορτιζόνης γιατί εμένα μου είχε πει πριν την καισαρική να τις κάνουμε. Όποτε λογικά πρέπει να πω από τώρα να μου βρουν.. άλλο άγχος κ αυτό !  Τις ιδιες ενέσεις μου είχε πει κ εμένα..

Καλε σιγά είτε το απλό είτε το ατμού ίδια δουλειά κάνουν ! Στο εξωτερικό μόνο τα πλένουν και ούτε αποστείρωση κάνουν και ούτε που αρρωσταίνουν τα μικρά. Ζούσα χρόνια εκεί και έχω αναθεωρήσει πολλά για τις υπερβολικές αποστειρώσεις μας.. όχι ότι πάω πίσω , αλλά προσπαθώ να μην υπερβάλλω. Για να κόψω την αποστείρωση μου στοίχισε πολύ ψυχολογικά και συνέχεια νόμιζα ότι θα πάθει κατι το παιδί ..

Οσον αφορά για τη φλέβα δεν μου φαίνεται πολύ ανησυχητικό , κ εγώ θεωρώ ότι είναι από την πίεση και ότι μεγαλώνει το μωρό αλλά πρέπει σίγουρα να το αναφέρεις στο γυναικολόγο σου ή να του στείλεις φωτογραφία.. 

Ναι κορίτσι μου ψάξε να τις βρεις από τωρα.


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Μου είπε αφού έχω βρεφικό πρόγραμμα κ ατμό να μην σιδερωνω!Σωθηκα!

Ναι κορίτσι μου ψάξε να τις βρεις από τωρα.

Τέλεια!!!!!!!! Τυχερηηηη... Αν βρούμε άλλο σπίτι να έχει χώρο θα πάρω και στεγνωτηριο και πλυντήριο πιάτων αλήθεια δεν αντέχω άλλο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Μου είπε αφού έχω βρεφικό πρόγραμμα κ ατμό να μην σιδερωνω!Σωθηκα!

Ναι κορίτσι μου ψάξε να τις βρεις από τωρα.

Κι εγώ έχω βρεφικό πρόγραμμα με ατμό! Στους πόσους βαθμούς σου είπε;; Γιατί πχ τα περισσότερα φορμακια γράφουν επάνω 40 αλλά θα καθαρίσουν καλά; Με έφτιαξες τώρα πολύ χάρηκα 😅

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Spring_girl είπε:

Κι εγώ έχω βρεφικό πρόγραμμα με ατμό! Στους πόσους βαθμούς σου είπε;; Γιατί πχ τα περισσότερα φορμακια γράφουν επάνω 40 αλλά θα καθαρίσουν καλά; Με έφτιαξες τώρα πολύ χάρηκα 😅

Ανέκαθεν τα βρεφικά για να είμαι σίγουρη τα έβαζα στους 60, ποτέ δεν έπαθαν τίποτα. Πολύ χάρηκα που δεν θα σιδερωνω ☺️

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Τέλεια!!!!!!!! Τυχερηηηη... Αν βρούμε άλλο σπίτι να έχει χώρο θα πάρω και στεγνωτηριο και πλυντήριο πιάτων αλήθεια δεν αντέχω άλλο!!!!

Πολύ χαρηκααααα!!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Ανέκαθεν τα βρεφικά για να είμαι σίγουρη τα έβαζα στους 60, ποτέ δεν έπαθαν τίποτα. Πολύ χάρηκα που δεν θα σιδερωνω ☺️

Πολύ χαρηκααααα!!!

Εγώ στο πλυντήριο τα έπλυνα στους 40 βαθμούς όπως με όλα τα ρούχα!!! Ποτέ δεν έβαλα 60 βαθμούς... Καθαρίζουν μέχρι στιγμής... Βέβαια όταν βλέπω λέμε καλό το πλένω τοπικά αμέσως εάν ειναι εφικτό.... Αλλιώς δεν βγαίνουν, ειδικά όταν τα νεογέννητα γεμίζουν τα φορμακια φανελάκια από τα κακά αν δεν τα κάνεις αμέσως στο χέρι δεν βγαίνουν με τίποτα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Εγώ στο πλυντήριο τα έπλυνα στους 40 βαθμούς όπως με όλα τα ρούχα!!! Ποτέ δεν έβαλα 60 βαθμούς... Καθαρίζουν μέχρι στιγμής... Βέβαια όταν βλέπω λέμε καλό το πλένω τοπικά αμέσως εάν ειναι εφικτό.... Αλλιώς δεν βγαίνουν, ειδικά όταν τα νεογέννητα γεμίζουν τα φορμακια φανελάκια από τα κακά αν δεν τα κάνεις αμέσως στο χέρι δεν βγαίνουν με τίποτα...

Θα το δοκιμάσω άμα είναι! Πάντως όντως οι λεκέδες δεν βγαίνουν με τίποτα αν θες τα καθαρίσεις τα ρούχα κατευθείαν.


 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Θα το δοκιμάσω άμα είναι! Πάντως όντως οι λεκέδες δεν βγαίνουν με τίποτα αν θες τα καθαρίσεις τα ρούχα κατευθείαν.

Ναι θέλουν αμέσως στο χέρι με Άβα και μετά στο πλυντήριο. Έτσι έχω καθαρά όλα τα ρούχα του πρώτου μου γιού αλλιώς θα έπρεπε να είχα αγοράσει άλλα!

πρίν από 55 λεπτά , Spring_girl είπε:

Κορίτσια βάζετε και βρεφικό μαλακτικό πέρα από απορρυπαντικό;; Πήρε ο άντρας μου τα προδερμ και τα 2 αλλά μήπως το μαλακτικό είναι υπερβολή;

Εγώ κορίτσια προσωπικά δεν έβαλα ποτέ μαλακτικό στα ρούχα του... Ακόμα και τώρα δεν βάζω που είναι 3 χρονών... Ούτε καν στα δικά μας βάζω... Πολύ σπάνια.... Αυτή τη φορά πήρα το ερώτημα εγώ όχι με πράσινο σαπούνι αλλά το απλό... Με αυτό πλένω και του γιου μου... Ενώ τους είχα προδερμ και εγώ.... Βέβαια έλεγα μήπως πάρω προδερμ και τα πλύνω ξανά αλλα λεω άσε δεν πειράζει την επόμενη φορά τώρα αφού είχα ήδη το εύρηκα.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κορίτσια βάζετε και βρεφικό μαλακτικό πέρα από απορρυπαντικό;; Πήρε ο άντρας μου τα προδερμ και τα 2 αλλά μήπως το μαλακτικό είναι υπερβολή;

Κορίτσι μου εγώ δεν βάζω ποτέ μαλακτικό.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...