Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Απόκλιση υπερήχου μια εβδομάδας


Kon90

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπερα ανοίγω αυτό το θέμα; γιατί αγχωθηκα λιγάκι

είμαι σήμερα βάση τερ 9 εβδομάδων 

Πήγα σήμερα στο γιατρό είδαμε το μωράκι είδαμε και την καρδουλα αλλά στον υπέρηχο με έβγαζε 8 εβδομάδες 

Την προηγουμενη φορά που είχα κάνει πριν 15 μέρες με είχε βγάλει 6+5 και ήμουν 7+1 βάση τερ τότε το εμβρυακι ήταν 7 χιλιοστά 

Στον σημερινό υπέρηχο ήταν 1,5 εκατοστό μου είπε μια χαρά ο γιατρός δεν υπάρχει θέμα μεγαλώνει κανονικα

Να σημειώσω πως ξέρω πιθανη ημερομηνία σύλληψης γιατί είχα κάνει τεστ ωορρηξιας και. εκανα ωορρηξία βάση του τεστ 12η μέρα του κύκλου 

Αλλά βρε κορίτσια μια εβδομαδα απόκλιση  πολυ δεν είναι χωρίς καθυστερημένη συλληψη? Έχει τυχει σε καμία? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα ,και σε μένα είχε τύχει αυτό αλλά δεν είχε δώσει σημασία ο γυναικολόγος ...πάντα οι υπέρηχοι σκέψου έχουν και μια απόκλιση..ποτέ δεν το βγάζουν ακριβώς.μια καλή εγκυμοσύνη σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , valentina23 είπε:

Καλησπέρα ,και σε μένα είχε τύχει αυτό αλλά δεν είχε δώσει σημασία ο γυναικολόγος ...πάντα οι υπέρηχοι σκέψου έχουν και μια απόκλιση..ποτέ δεν το βγάζουν ακριβώς.μια καλή εγκυμοσύνη σου ευχομαι

Σε ευχαριστώ πολυ 

Απλά ανησυχησα γιατί έχω ακουσει για 2-3 μέρες αλλά μια εβδομαδα μου φάνηκε μεγάλη διαφορά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ 

Απλά ανησυχησα γιατί έχω ακουσει για 2-3 μέρες αλλά μια εβδομαδα μου φάνηκε μεγάλη διαφορά 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Με το καλό το μωράκι σου .. να μην ανησυχείς καθόλου...όλα είναι καλά αφού το μωράκι μεγαλώνει κανονικά... Περισσότερες λεπτομέρειες για τη πιθανή σύλληψη θα σου δώσει λογικά στην αυχενική διαφάνεια ή στους επόμενους υπερήχους σου.

Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Με το καλό το μωράκι σου .. να μην ανησυχείς καθόλου...όλα είναι καλά αφού το μωράκι μεγαλώνει κανονικά... Περισσότερες λεπτομέρειες για τη πιθανή σύλληψη θα σου δώσει λογικά στην αυχενική διαφάνεια ή στους επόμενους υπερήχους σου.

Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Σε ευχαριστώ πολυ έλεγα κιόλας μήπως έφταιγε το μηχάνημα του γιατρου που είναι παλιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Kon90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ έλεγα κιόλας μήπως έφταιγε το μηχάνημα του γιατρου που είναι παλιο 

Χαχαχα όχι βρε!!! Μην αγχώνεσαι. Πώς είναι η εγκυμοσύνη σου ως τώρα;;από συμπτώματα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα παω αν εξερεσεις  ότι εχω άγχος φουλ

Μόνο ατονία εχω και μέσα στην μερα ανακατωσουρες

Καρδουλα είδαμε και τις δυο φορες μέσω κολπικού απλά δεν ακουσαμε ακόμα γιατί μου έκανε κοιλιακό αλλά λόγω ότι έχω λιγο παραπανω κοιλίτσα μου λέει για αυτό αλλά επιμένω ότι έχει παλια μηχανηματα ο γιατρός κανονικά δεν ακουγεται και με κολπικο υπερηχο η καρδουλα? 

Εσυ πως είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Kon90 είπε:

Καλα παω αν εξερεσεις  ότι εχω άγχος φουλ

Μόνο ατονία εχω και μέσα στην μερα ανακατωσουρες

Καρδουλα είδαμε και τις δυο φορες μέσω κολπικού απλά δεν ακουσαμε ακόμα γιατί μου έκανε κοιλιακό αλλά λόγω ότι έχω λιγο παραπανω κοιλίτσα μου λέει για αυτό αλλά επιμένω ότι έχει παλια μηχανηματα ο γιατρός κανονικά δεν ακουγεται και με κολπικο υπερηχο η καρδουλα? 

Εσυ πως είσαι? 

Άλλαξε γιατρό..... συγγνώμη αλλά τι πάει να πει δεν ακούσατε καρδιά.... επειδή έχει παλιά μηχανήματα... έπρεπε να επιμείνεις. Γνώμη μου να μη το αφήσεις αυτό... κοίταξε αν θες να πας σε έναν γιατρό με καινούργια μηχανήματα...ο εξοπλισμός των γιατρών είναι πολύ βασική προϋπόθεση κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης γιατί μπορείς να δεις τα πάντα!!! Και για μια εγκυμονούσα είναι πολύ σημαντικό να ξέρει τι γίνεται μες τη κοιλιά της...

εννοείται ότι με διακολπικο ακούτε καρδούλα... μέχρι τη 12η εβδομάδα κάνουν μόνο διακολπικο υπέρηχο γιατί δεν είναι ξεκάθαρη η εικόνα του μωρού από τον κοιλιακό υπέρηχο. Το διακολπικο υπερηχογράφημα έχει πολύ υψηλή ευκρίνεια μες τη μήτρα...

Εγώ χάλια είμαι. Είμαι στη 14η εβδομάδα... υποφέρω από αναγουλες και εμετούς 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπα και εγώ είναι δυνατόν να μην ακουστεί διακολπικα η καρδουλα? 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου θα παω και σε έναν άλλον γιατρό να παρω δευτερη γνωμη

Ποπο δεν παλευονται οι εμετοί εγώ δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής μόνο ανακατωσουρες έχω κάνει λίγο υπομονή θα περάσουν σιγά σιγα

Αυχενικη έκανες? Φυλο είδατε? 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Kon90 είπε:

Αυτό είπα και εγώ είναι δυνατόν να μην ακουστεί διακολπικα η καρδουλα? 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου θα παω και σε έναν άλλον γιατρό να παρω δευτερη γνωμη

Ποπο δεν παλευονται οι εμετοί εγώ δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής μόνο ανακατωσουρες έχω κάνει λίγο υπομονή θα περάσουν σιγά σιγα

Αυχενικη έκανες? Φυλο είδατε? 

 

Έχω κάνει αυχενική διαφάνεια. Είχε πολύ καλή τιμή και αναμένω τις αιματολογικές εξετάσεις για το τελικό αποτέλεσμα.

Φύλο δεν έχουμε δεί ακόμη... Ανυπομονώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με το καλό κορίτσι μου να πανε ολα καλα

Τι θα ήθελες αγοράκι η κοριτσάκι? 

Εμένα μου φαίνεται ότι δεν περνάει ο καιρός αγχωθηκα και λίγο που μου το βγάζει μια εβδομαδα μικρότερο γιατί ξέρω ποτε είχα ωορρηξία και έκανα και νωρίς άρα μεγαλυτερο θα έπρεπε να βγαίνει 

Και καταλαβαίνεις πως είμαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Kon90 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να πανε ολα καλα

Τι θα ήθελες αγοράκι η κοριτσάκι? 

Εμένα μου φαίνεται ότι δεν περνάει ο καιρός αγχωθηκα και λίγο που μου το βγάζει μια εβδομαδα μικρότερο γιατί ξέρω ποτε είχα ωορρηξία και έκανα και νωρίς άρα μεγαλυτερο θα έπρεπε να βγαίνει 

Και καταλαβαίνεις πως είμαι

Καλημέρα, εύχομαι να ειναι όλα καλά κ προσπάθησε να εισαι ψυχραιμη. Μπορεί να ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία αλλά δεν ξέρεις πότε ακριβώς έγινε και η εμφύτευση του εμβρύου. Συνήθως υπάρχει ένα χρονικό περιθώριο από τόσες μέχρι τόσες μέρες. 

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Moomin είπε:

Καλημέρα, εύχομαι να ειναι όλα καλά κ προσπάθησε να εισαι ψυχραιμη. Μπορεί να ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία αλλά δεν ξέρεις πότε ακριβώς έγινε και η εμφύτευση του εμβρύου. Συνήθως υπάρχει ένα χρονικό περιθώριο από τόσες μέχρι τόσες μέρες. 

Καλημερα σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση η αλήθεια είναι ότι είδα ελάχιστο αιματακι 11 μερες μετά την ωορρηξια δεν ξέρω αν έγινε τότε η εμφυτευση 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kon90 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να πανε ολα καλα

Τι θα ήθελες αγοράκι η κοριτσάκι? 

Εμένα μου φαίνεται ότι δεν περνάει ο καιρός αγχωθηκα και λίγο που μου το βγάζει μια εβδομαδα μικρότερο γιατί ξέρω ποτε είχα ωορρηξία και έκανα και νωρίς άρα μεγαλυτερο θα έπρεπε να βγαίνει 

Και καταλαβαίνεις πως είμαι

Υπομονή όλα καλά θα είναι..αλλα κοίταξε το θέμα με τον γιατρό σου...

Αγοράκι θα ήθελα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Υπομονή όλα καλά θα είναι..αλλα κοίταξε το θέμα με τον γιατρό σου...

Αγοράκι θα ήθελα!!!

Ναι θα παρω και μια δευτερη γνωμη εννοείται απλά δεν ήξερα αν ακουγεται κολπικα η καρδουλα η μονο απο την κοιλίτσα 

Σου ευχομαι να είναι μπεμπης τότε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...