Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Τιμές χοριακης και εγκυμοσύνη!


Mariam23

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. 

Μετά από ένα πολύ δύσκολο γεγονός που περάσαμε τον Απρίλη με τον άντρα μου, το Σάββατο που μας πέρασε κράτησα στα χέρια.μου θετικό τεστ. 

Όμως πάλι με έχει πιάσει μια κατάθλιψη γιατί φοβάμαι. 

Τελευταία περίοδος 17-22/8 ωορρηξια 3-4/9

Κάνω τέστ την Τετάρτη που μας πέρασε (3 ημέρες ΠΡΙΝ την περίοδο) hometest το οποίο δεν έδειξε κάτι ευκρινώς παρά μόνο μετά από 30+ λεπτά οπότε υπέθεσα ότι ήταν η γραμμή εξάτμισης. 

Την Πέμπτη ξανά επαναλαμβάνω το τέστ (2 ημέρες ΠΡΙΝ την περίοδο) και στα πρώτα 10 λεπτά βγαίνει μια πολυυ άχνη γραμμή. Την έβλεπα με προσπάθεια όμως. 

Σάββατο λοιπόν και ενώ περίμενα περίοδο έκανα ένα τεστ το early predictor και βγήκε ξεκάθαρα θετικό πλέον. 

Σήμερα Δευτέρα 16 ημέρες μετά την ωορρηξία και 3 ημέρες από την ημέρα που περίμενα περίοδο, κάνω χοριακη και η τιμή... 70!

Επαθα ΣΟΚ. 

Φοβήθηκα και με έπιασε πάλι το παράπονο. 

Η γιατρός μου είπε για καθυστερημένη σύλληψη 'η καθυστέρηση στην ωορρηξία αλλά της είπα ότι εντόπισα ποτέ ήταν οπότε αυτό δεν παίζει. 

Μου είπε επανάληψη την Τετάρτη αλλά έχω τόσο άγχος. 

Δεν έχω καταλάβει αν ημερολογιακά βγαίνει να έχω καθυστερημένη σύλληψη 'η πάει για αποβολή 'η ακόμα χειρότερο καμιά εξωμήτρια κύηση. 

Την βοήθεια σας!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι πολυ νωρις για να σκεφτεσαι για εξωμητριο

η τιμη ειναι μια χαρα

σημασια εχει ο διπλασιασμος

καθε γυναικα κ εγκυμοσυνη μπορει να εχουν διαφορετικες τιμες.οποτε ενα νουμερο δ λεει κτ

καταλαβαινω οτι λογω ιστορικου φοβασαι αλλα ειναι πολυ κριμα να το κανεις αυτο στον εαυτο σου

εισαι εγκυος!ζησε το.εχει πολλα αγχη η εγκυμοσυνη κ η μητροτητα

εχω διαβασει για κοριτσια με μεγαλες χοριακες κ συμπτωματα αλλα το εμβρυο να παλινδρομει.οποτε ολα ειναι σχετικα

αν η ωορρηξια εγινε στις 4,αλλα η συλληψη στις 5, η εμφυτευση θα μπορουσε να γινει κ  στις 17.επιβεβαιωσες την εγκυμοσυνη νωρις,λογικο ειναι να πρεπει να περιμενεις τωρα

με το καλο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Μετά από ένα πολύ δύσκολο γεγονός που περάσαμε τον Απρίλη με τον άντρα μου, το Σάββατο που μας πέρασε κράτησα στα χέρια.μου θετικό τεστ. 

Όμως πάλι με έχει πιάσει μια κατάθλιψη γιατί φοβάμαι. 

Τελευταία περίοδος 17-22/8 ωορρηξια 3-4/9

Κάνω τέστ την Τετάρτη που μας πέρασε (3 ημέρες ΠΡΙΝ την περίοδο) hometest το οποίο δεν έδειξε κάτι ευκρινώς παρά μόνο μετά από 30+ λεπτά οπότε υπέθεσα ότι ήταν η γραμμή εξάτμισης. 

Την Πέμπτη ξανά επαναλαμβάνω το τέστ (2 ημέρες ΠΡΙΝ την περίοδο) και στα πρώτα 10 λεπτά βγαίνει μια πολυυ άχνη γραμμή. Την έβλεπα με προσπάθεια όμως. 

Σάββατο λοιπόν και ενώ περίμενα περίοδο έκανα ένα τεστ το early predictor και βγήκε ξεκάθαρα θετικό πλέον. 

Σήμερα Δευτέρα 16 ημέρες μετά την ωορρηξία και 3 ημέρες από την ημέρα που περίμενα περίοδο, κάνω χοριακη και η τιμή... 70!

Επαθα ΣΟΚ. 

Φοβήθηκα και με έπιασε πάλι το παράπονο. 

Η γιατρός μου είπε για καθυστερημένη σύλληψη 'η καθυστέρηση στην ωορρηξία αλλά της είπα ότι εντόπισα ποτέ ήταν οπότε αυτό δεν παίζει. 

Μου είπε επανάληψη την Τετάρτη αλλά έχω τόσο άγχος. 

Δεν έχω καταλάβει αν ημερολογιακά βγαίνει να έχω καθυστερημένη σύλληψη 'η πάει για αποβολή 'η ακόμα χειρότερο καμιά εξωμήτρια κύηση. 

Την βοήθεια σας!!!!

 

Καλησπέρα κοπέλα μου μια χαρά είναι η χοριακη σου!! Εμείς που έχουμε περάσει κάτι άσχημο μας πιάνει πανικός με το παραμικρό, είναι λογικό..Θα δεις οτι όλα θα πάνε καλά και η επόμενη ανάρτηση που θα κάνεις θα είναι για να μας πεις την τέλεια δεύτερη χοριακη σου!!!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, vikib είπε:

ειναι πολυ νωρις για να σκεφτεσαι για εξωμητριο

η τιμη ειναι μια χαρα

σημασια εχει ο διπλασιασμος

καθε γυναικα κ εγκυμοσυνη μπορει να εχουν διαφορετικες τιμες.οποτε ενα νουμερο δ λεει κτ

καταλαβαινω οτι λογω ιστορικου φοβασαι αλλα ειναι πολυ κριμα να το κανεις αυτο στον εαυτο σου

εισαι εγκυος!ζησε το.εχει πολλα αγχη η εγκυμοσυνη κ η μητροτητα

εχω διαβασει για κοριτσια με μεγαλες χοριακες κ συμπτωματα αλλα το εμβρυο να παλινδρομει.οποτε ολα ειναι σχετικα

αν η ωορρηξια εγινε στις 4,αλλα η συλληψη στις 5, η εμφυτευση θα μπορουσε να γινει κ  στις 17.επιβεβαιωσες την εγκυμοσυνη νωρις,λογικο ειναι να πρεπει να περιμενεις τωρα

με το καλο!

 

9 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου μια χαρά είναι η χοριακη σου!! Εμείς που έχουμε περάσει κάτι άσχημο μας πιάνει πανικός με το παραμικρό, είναι λογικό..Θα δεις οτι όλα θα πάνε καλά και η επόμενη ανάρτηση που θα κάνεις θα είναι για να μας πεις την τέλεια δεύτερη χοριακη σου!!!

Αχ μακάρι βρε κορίτσια. 

Έχω απίστευτη αγωνία!

Σκεφτόμουν...

Αν είχα ωορρηξια στις 3/9 σε πούμε ότι η σύλληψη έγινε στις 4/9. 

Για την εμφύτευση διάβασα σε ελληνικά σάιτ οτι χρειάζονται 6-10 ημέρες , σε ξένα σάιτ διάβασα 6-12 ημέρες. Ας πούμε ότι η εμφύτευση έγινε στις 9-10 ημερες   αυτό σημαίνει 13 με 14/9. 

Όπου στις 14/9 έκανα ένα τεστ πάρα πολύ αχνό έδωσε δεν το έβλεπα κιόλας 

Κολλάει, δεν κολλάει?

Δεν καταλαβαίνω γτ η γυναικολόγος προβληματίστηκε. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mariam23 είπε:

 

Αχ μακάρι βρε κορίτσια. 

Έχω απίστευτη αγωνία!

Σκεφτόμουν...

Αν είχα ωορρηξια στις 3/9 σε πούμε ότι η σύλληψη έγινε στις 4/9. 

Για την εμφύτευση διάβασα σε ελληνικά σάιτ οτι χρειάζονται 6-10 ημέρες , σε ξένα σάιτ διάβασα 6-12 ημέρες. Ας πούμε ότι η εμφύτευση έγινε στις 9-10 ημερες   αυτό σημαίνει 13 με 14/9. 

Όπου στις 14/9 έκανα ένα τεστ πάρα πολύ αχνό έδωσε δεν το έβλεπα κιόλας 

Κολλάει, δεν κολλάει?

Δεν καταλαβαίνω γτ η γυναικολόγος προβληματίστηκε. 

Καλημέρα!! Έκανες χοριακη πριν την καθυστέρηση όπως όλες μας και είναι πολύ καλή κατά τη γνώμη μου. Και εγώ που είχα κάνει πολύ πρίν την καθυστέρηση είχε βγει 16.3 και μετά από δύο μέρες 60.3.Ο γυναικολόγος μου ήταν αισιόδοξος δεν προβληματίστηκε καθόλου απλά με έβαλε να κάνω και τρίτη η οποία βγήκε 199!!Θα δεις αύριο θα είναι πολύ πιο ανεβασμένη σίγουρα, σταμάτα να προβληματιζεσαι ξέρω εύκολο να το λες δύσκολο να το κάνεις.. Υπομονή μια μέρα είναι θα περάσει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλημέρα!! Έκανες χοριακη πριν την καθυστέρηση όπως όλες μας και είναι πολύ καλή κατά τη γνώμη μου. Και εγώ που είχα κάνει πολύ πρίν την καθυστέρηση είχε βγει 16.3 και μετά από δύο μέρες 60.3.Ο γυναικολόγος μου ήταν αισιόδοξος δεν προβληματίστηκε καθόλου απλά με έβαλε να κάνω και τρίτη η οποία βγήκε 199!!Θα δεις αύριο θα είναι πολύ πιο ανεβασμένη σίγουρα, σταμάτα να προβληματιζεσαι ξέρω εύκολο να το λες δύσκολο να το κάνεις.. Υπομονή μια μέρα είναι θα περάσει.

Πριν την καθυστέρηση είχα κάνει μόνο τέστ. Τετάρτη και Πέμπτη ένα που ανιχνεύει πάνω από 25 μονάδες (ήταν υπερβολικά δυσδιάκριτα) Σάββατο κάνω πάλι τέστ που ανιχνεύει πάνω από 10 μονάδες και φαινόταν μια χαρά. 

Δευτέρα κάνω χοριακη και ήταν 70. 

 

Σας ευχαριστώ! Θα σας γράψω αύριο!!:roll:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Mariam23 είπε:

Πριν την καθυστέρηση είχα κάνει μόνο τέστ. Τετάρτη και Πέμπτη ένα που ανιχνεύει πάνω από 25 μονάδες (ήταν υπερβολικά δυσδιάκριτα) Σάββατο κάνω πάλι τέστ που ανιχνεύει πάνω από 10 μονάδες και φαινόταν μια χαρά. 

Δευτέρα κάνω χοριακη και ήταν 70. 

 

Σας ευχαριστώ! Θα σας γράψω αύριο!!:roll:

Όλα καλά θα πάνε περιμένουμε νέα σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

 

Αχ μακάρι βρε κορίτσια. 

Έχω απίστευτη αγωνία!

Σκεφτόμουν...

Αν είχα ωορρηξια στις 3/9 σε πούμε ότι η σύλληψη έγινε στις 4/9. 

Για την εμφύτευση διάβασα σε ελληνικά σάιτ οτι χρειάζονται 6-10 ημέρες , σε ξένα σάιτ διάβασα 6-12 ημέρες. Ας πούμε ότι η εμφύτευση έγινε στις 9-10 ημερες   αυτό σημαίνει 13 με 14/9. 

Όπου στις 14/9 έκανα ένα τεστ πάρα πολύ αχνό έδωσε δεν το έβλεπα κιόλας 

Κολλάει, δεν κολλάει?

Δεν καταλαβαίνω γτ η γυναικολόγος προβληματίστηκε. 

μια χαρα κολλαει

ισως απλα ειναι ο τροπος της γιατρου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

 

Αχ μακάρι βρε κορίτσια. 

Έχω απίστευτη αγωνία!

Σκεφτόμουν...

Αν είχα ωορρηξια στις 3/9 σε πούμε ότι η σύλληψη έγινε στις 4/9. 

Για την εμφύτευση διάβασα σε ελληνικά σάιτ οτι χρειάζονται 6-10 ημέρες , σε ξένα σάιτ διάβασα 6-12 ημέρες. Ας πούμε ότι η εμφύτευση έγινε στις 9-10 ημερες   αυτό σημαίνει 13 με 14/9. 

Όπου στις 14/9 έκανα ένα τεστ πάρα πολύ αχνό έδωσε δεν το έβλεπα κιόλας 

Κολλάει, δεν κολλάει?

Δεν καταλαβαίνω γτ η γυναικολόγος προβληματίστηκε. 

Πολλοί γυναικολόγοι μέχρι να δούνε υπέρηχο και άλλοι, ακόμα κ μέχρι να ακούσουν καρδιά,είναι αρκετά διστακτικοί,δεν σημαίνει κάτι.με το καλό! Κ σούπερ αποτελέσματα αύριο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , MumMaria είπε:

Πολλοί γυναικολόγοι μέχρι να δούνε υπέρηχο και άλλοι, ακόμα κ μέχρι να ακούσουν καρδιά,είναι αρκετά διστακτικοί,δεν σημαίνει κάτι.με το καλό! Κ σούπερ αποτελέσματα αύριο.

Αχ ευχαριστώ πολύ. Τρέμω ήδη στην ιδέα του εμαιλ που θα έρθει με τα αποτελέσματα :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Mariam23 είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ. Τρέμω ήδη στην ιδέα του εμαιλ που θα έρθει με τα αποτελέσματα :(

Μην το πολυψαχνεις ότι είναι να γίνει θα γίνει.  Δεν εχει πολυ σημασία πως υπολογιζετε η εμφύτευση κτλ. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός κ διαφορετικά τα νούμερα της χοριακης. Αυριο αν εχει διπλασιαστεί σωστά κ χωρίς αμφιβολίες το πράγμα προχωράει.  Οποτε υπομονή.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Έκανα χοριακη και αναμένω αποτελέσματα μέσα στην ημέρα. 

Ουφ. Αυτός ο κόμπος θα με πεθάνει. Δεν ξέρω. Δεν έχω πολύ καλή διαίσθηση :(

το.καλο.ειναι ότι δεν έχω καθόλου αίμα. 

όμως δεν έχω και κράμπες περιόδου. 

μόνο αίσθηση βάρους, λίγο πόνο στο στήθος και πολύ αέρα στο έντερο. 

αχ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mariam23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Έκανα χοριακη και αναμένω αποτελέσματα μέσα στην ημέρα. 

Ουφ. Αυτός ο κόμπος θα με πεθάνει. Δεν ξέρω. Δεν έχω πολύ καλή διαίσθηση :(

το.καλο.ειναι ότι δεν έχω καθόλου αίμα. 

όμως δεν έχω και κράμπες περιόδου. 

μόνο αίσθηση βάρους, λίγο πόνο στο στήθος και πολύ αέρα στο έντερο. 

αχ..

Καλημέρα!! Εύχομαι μια διπλάσια χοριακη σήμερα!!! Λίγο υπομονή ακόμη.. Περιμένουμε νέα σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mariam23 said:

Έπεσε η τιμή της χοριακης. Βιοχημική κύηση μου είπε η γιατρός. 

Να δούμε τι άλλο θα μου έρθει φέτος 

Είναι πολύ φυσιολογικό να στεναχωρηθείς να κλάψεις και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς για κάποιες από εμάς είναι λίγο  δύσκολο να γίνουμε μάνες αλλά όχι ακατόρθωτο. Με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα έρθει. Αργά η γρήγορα θα γίνει. Θέλει δύναμη ψυχής που όλη την έχουμε μέσα μας. Να σου πω παράδειγμα εμένα 1 χρόνο φυσικές προσπάθειες και τίποτα, 2 εξωσωματικές χωρίς κανένα αποτέλεσμα, 3η εξωσωματική μένω έγκυος και το χάνουμε 33 εβδομάδων. Στο τέλος μένω έγκυος μόνη μου από το πουθενά και πλέον 15η εβδομάδα. Θα έρθει κορίτσι μου υπομονή. Αν κάτσεις να διαβάσεις δυστυχώς ειναι παρά πολλές που αντιμετώπισαν διαφορά προβλήματα αλλά στο τέλος τα κατάφεραν. Μην σε πάρει από κάτω πρέπει να είσαι δυνατή. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...