Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Τιμές χοριακης και εγκυμοσύνη!


Mariam23

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Pozi είπε:

Είναι πολύ φυσιολογικό να στεναχωρηθείς να κλάψεις και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς για κάποιες από εμάς είναι λίγο  δύσκολο να γίνουμε μάνες αλλά όχι ακατόρθωτο. Με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα έρθει. Αργά η γρήγορα θα γίνει. Θέλει δύναμη ψυχής που όλη την έχουμε μέσα μας. Να σου πω παράδειγμα εμένα 1 χρόνο φυσικές προσπάθειες και τίποτα, 2 εξωσωματικές χωρίς κανένα αποτέλεσμα, 3η εξωσωματική μένω έγκυος και το χάνουμε 33 εβδομάδων. Στο τέλος μένω έγκυος μόνη μου από το πουθενά και πλέον 15η εβδομάδα. Θα έρθει κορίτσι μου υπομονή. Αν κάτσεις να διαβάσεις δυστυχώς ειναι παρά πολλές που αντιμετώπισαν διαφορά προβλήματα αλλά στο τέλος τα κατάφεραν. Μην σε πάρει από κάτω πρέπει να είσαι δυνατή. 

Όντως έχεις περάσει κι εσύ πολλά δύσκολα. Είσαι πολύ δυνατή!

Το έμβρυο από τι το χάσατε?

Με.οαορνει δυστυχώς από κάτω γτ έρχονται το ένα μετά το άλλο. Από κάπου θέλω πιαστώ. Και ο,τι πιάνω διαλύεται και δεν έχω στήριγμα. Ένα θετικό σημάδι ότι θα πάνε όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 minutes ago, Mariam23 said:

Όντως έχεις περάσει κι εσύ πολλά δύσκολα. Είσαι πολύ δυνατή!

Το έμβρυο από τι το χάσατε?

Με.οαορνει δυστυχώς από κάτω γτ έρχονται το ένα μετά το άλλο. Από κάπου θέλω πιαστώ. Και ο,τι πιάνω διαλύεται και δεν έχω στήριγμα. Ένα θετικό σημάδι ότι θα πάνε όλα καλά. 

Να σου αναφέρω ότι έχω κάνει άπειρες εξετάσεις το διάστημα που κάναμε προσπάθειες και δεν είχαμε τίποτα με τον σύζυγο, μόνο εγώ είχα θέμα με τον κύκλο μου που ήταν ακανόνιστος. 
το χάσαμε απο κεντρική αποκόλληση πλακούντα. 
Έκλαψα πολύ αλλα δεν τα παρατούσα σηκωνόμουνα και έκανα το επόμενο βήμα. Δεν μπορούσα να μένω  στάσιμη και να κλαίω όλη μέρα. Δεν θα άλλαζε κάτι παρά μόνο κακό του εαυτού μου και του άντρα μου θα έκανα.  Με βοήθησε πολυ ο σύζυγος μου που είναι ένας θετικός και χαμογελαστός άνθρωπος  και μου δίνει πολύ δύναμη. 
Έβρισκα πράγματα να κάνω πήγαινα περπάτημα, έκανα γυμναστήριο. Μην τα βλέπεις όλα αρνητικά πρέπει να είσαι θετική και θα έρθει. Πίστεψε το. 
Υπάρχει τόση τεχνολογία και η ιατρική έχει προχωρήσει τόσο πολύ. 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Λυπάμαι πραγματικά το έχω περάσει και σε καταλαβαίνω.. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται θα έρθει την επόμενη φορά θα το δεις και όλα θα πάνε καλά..

Εσείς κάνατε κάποιες εξετάσεις?

Ήρθε το θαυματακι σου?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pozi είπε:

Να σου αναφέρω ότι έχω κάνει άπειρες εξετάσεις το διάστημα που κάναμε προσπάθειες και δεν είχαμε τίποτα με τον σύζυγο, μόνο εγώ είχα θέμα με τον κύκλο μου που ήταν ακανόνιστος. 
το χάσαμε απο κεντρική αποκόλληση πλακούντα. 
Έκλαψα πολύ αλλα δεν τα παρατούσα σηκωνόμουνα και έκανα το επόμενο βήμα. Δεν μπορούσα να μένω  στάσιμη και να κλαίω όλη μέρα. Δεν θα άλλαζε κάτι παρά μόνο κακό του εαυτού μου και του άντρα μου θα έκανα.  Με βοήθησε πολυ ο σύζυγος μου που είναι ένας θετικός και χαμογελαστός άνθρωπος  και μου δίνει πολύ δύναμη. 
Έβρισκα πράγματα να κάνω πήγαινα περπάτημα, έκανα γυμναστήριο. Μην τα βλέπεις όλα αρνητικά πρέπει να είσαι θετική και θα έρθει. Πίστεψε το. 
Υπάρχει τόση τεχνολογία και η ιατρική έχει προχωρήσει τόσο πολύ. 
 

Λυπάμαι πολυ για όλο αυτό. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γτ και εγώ τέτοιο συμβάν δήλωσα. 

Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με ένα υγιές μωρό!!!

Θα ξεκινήσω και εγώ να δραστηριοποιούμαι. Θα με βοηθήσει!! Αλλά σιγά σιγά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Pozi είπε:

Είναι πολύ φυσιολογικό να στεναχωρηθείς να κλάψεις και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς για κάποιες από εμάς είναι λίγο  δύσκολο να γίνουμε μάνες αλλά όχι ακατόρθωτο. Με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα έρθει. Αργά η γρήγορα θα γίνει. Θέλει δύναμη ψυχής που όλη την έχουμε μέσα μας. Να σου πω παράδειγμα εμένα 1 χρόνο φυσικές προσπάθειες και τίποτα, 2 εξωσωματικές χωρίς κανένα αποτέλεσμα, 3η εξωσωματική μένω έγκυος και το χάνουμε 33 εβδομάδων. Στο τέλος μένω έγκυος μόνη μου από το πουθενά και πλέον 15η εβδομάδα. Θα έρθει κορίτσι μου υπομονή. Αν κάτσεις να διαβάσεις δυστυχώς ειναι παρά πολλές που αντιμετώπισαν διαφορά προβλήματα αλλά στο τέλος τα κατάφεραν. Μην σε πάρει από κάτω πρέπει να είσαι δυνατή. 

Ωχ κορίτσι μου τι πέρασες κ εσυ!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι με ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mariam23 said:

Λυπάμαι πολυ για όλο αυτό. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γτ και εγώ τέτοιο συμβάν δήλωσα. 

Σου εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με ένα υγιές μωρό!!!

Θα ξεκινήσω και εγώ να δραστηριοποιούμαι. Θα με βοηθήσει!! Αλλά σιγά σιγά!!!

Σίγουρα δεν μπορεί να γίνει από την μια μέρα στην άλλη. Πάρε το χρόνο σου κορίτσι μου. 
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Εύχομαι σύντομα να διαβάζω ευχάριστα νέα σου. 

16 minutes ago, Zenia82 said:

Ωχ κορίτσι μου τι πέρασες κ εσυ!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι με ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!❤

Ευχαριστώ πολύ Ζένια μου να είσαι καλά!!!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariam23 είπε:

Εσείς κάνατε κάποιες εξετάσεις?

Ήρθε το θαυματακι σου?

Στην πρώτη ήταν βιοχημική δεν κάναμε κάτι τώρα τον Αύγουστο το έχασα στην 8η εβδομάδα είχαμε ακούσει καρδούλα όλα ήταν καλά και ξαφνικά σταμάτησε η καρδούλα της.. Στείλαμε για καρυότυπο και το έμβρυο δεν είχε κανένα πρόβλημα.Εγω έκανα ορμονικές ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα και είναι όλα καλά.. Ξεκινήσαμε ξανά προσπάθειες αν και δεν σου κρύβω ότι τρέμω στην ιδέα τι μπορεί να συμβεί πάλι.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Στην πρώτη ήταν βιοχημική δεν κάναμε κάτι τώρα τον Αύγουστο το έχασα στην 8η εβδομάδα είχαμε ακούσει καρδούλα όλα ήταν καλά και ξαφνικά σταμάτησε η καρδούλα της.. Στείλαμε για καρυότυπο και το έμβρυο δεν είχε κανένα πρόβλημα.Εγω έκανα ορμονικές ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα και είναι όλα καλά.. Ξεκινήσαμε ξανά προσπάθειες αν και δεν σου κρύβω ότι τρέμω στην ιδέα τι μπορεί να συμβεί πάλι.. 

Είναι απόλυτα λογικό. Έτσι ήμουν κ εγώ τώρα έτσι θα είμαι και σε μια επερχόμενη εγκυμοσύνη. Δεν νομίζω να φύγει ο φόβος. 

Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Μόνο φόβο και άγχος ζω τους τελευταίους πολλούς μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Mariam23 είπε:

Είναι απόλυτα λογικό. Έτσι ήμουν κ εγώ τώρα έτσι θα είμαι και σε μια επερχόμενη εγκυμοσύνη. Δεν νομίζω να φύγει ο φόβος. 

Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Μόνο φόβο και άγχος ζω τους τελευταίους πολλούς μήνες. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα εύχομαι σύντομα να έρθει σε όλες μας το πολυπόθητο και να πάνε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 10 months later...
2 ώρες πρίν, SunshineLover είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ποια είναι η γνώμη σας για τιμή χοριακής 410; Έχουμε βάλει 1 βλαστοκύστη. Εσείς τι αποτέλεσμα είχατε συνηθως;

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Δεν μετράει τόσο με ποια τιμή ξεκινάς την χοριακη,όσο να διπλασιάζεται το επόμενο 24-36ωρο. Στα δύο μου παιδάκια ξεκίνησα με πολύ χαμηλότερες χοριακες,διψήφιες και όλα πήγαν καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...