Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια, ελπίζω κάποια να δει το μήνυμά μου και να απαντήσει σύντομα!

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αυτό το μήνα με τον αντρούλη μου και σκέφτομαι να βρω από τώρα τον γυναικολόγο που θα με παρακολουθεί , για να μην βρεθώ προ απροόπτου!

Θέλω να πάω στο Πανεπιστημιακό , (γιατί ειμαι από Ηγουμενίτσα και βολεύει καλύτερα).

Ψάχνω έναν γιατρό με χιούμορ, που να είναι αναλυτικός στον υπέρηχο και να σου δίνει την αίσθηση πως μπορείς να τον πάρεις τηλέφωνο ότι ώρα χρειαστεί όταν πλησιάζει ο τοκετός, χωρίς να δείχνει δυσαρέσκεια!

Πολύ σημαντικό για μένα είναι επίσης το να είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετου!

Ποιον μου προτείνετε;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια, ελπίζω κάποια να δει το μήνυμά μου και να απαντήσει σύντομα!

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αυτό το μήνα με τον αντρούλη μου και σκέφτομαι να βρω από τώρα τον γυναικολόγο που θα με παρακολουθεί , για να μην βρεθώ προ απροόπτου!

Θέλω να πάω στο Πανεπιστημιακό , (γιατί ειμαι από Ηγουμενίτσα και βολεύει καλύτερα).

Ψάχνω έναν γιατρό με χιούμορ, που να είναι αναλυτικός στον υπέρηχο και να σου δίνει την αίσθηση πως μπορείς να τον πάρεις τηλέφωνο ότι ώρα χρειαστεί όταν πλησιάζει ο τοκετός, χωρίς να δείχνει δυσαρέσκεια!

Πολύ σημαντικό για μένα είναι επίσης το να είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετου!

Ποιον μου προτείνετε;

καλημερα Μαρια

καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας

εγω εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο τον δικο μου τον Πλαχουρα που ειναι κ εμβρυολογος. ημουν μια πολυ ιδιαιτερη περιπτωση κ με τα πολυπλοκα θεματα που υπηρχαν δεν θα μπορουσα να εμπιστευτω καποιον λιγοτερο εμπειρο. ειναι πολυ αναλυτικος στον υπερηχο αλλα χρειαζεται μεγαλη υπομονη γιατι ερχονται σ'αυτον απο ολη τη Β.Δ.Ελλαδα. Ομως δεν θα σε θυμαται λογω φορτου, αυτο το αναλαμβανει η βοηθος του. Λενε οτι ειναι αποτομος, ομως εγω μονο 1 φορα τον ειδα ετσι. Αλλος καλος γιατρος πιο οικειος αλλα λιγοτερο εμπειρος κυριως στον υπερηχο ειναι ο Τσαναδης που ειναι στο ιδιο γραφειο με τον Πλαχουρα. ΑΝ ΘΕς ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ


MCYlp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μήπως γνωρίζει κάποια αν υπάρχουν ευκαιρίες απασχόλησης και δραστηριοτήτων στα Ιωάννινα για παιδιά ενος έτους;;;


Το πιο πλούσιο συναίσθημα στον κόσμο είναι να βιώνεις το θαύμα της ζωής μέσα από τα μάτια ενός παιδιού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας

αποφάσισα και εγώ λοιπόν να έρθω στην παρέα σας γιατί ήθελα μια βοήθεια σε μια σειρά από ερωτήσεις που έχω τώρα που αρχίσαμε να σκεφτόμαστε και εμείς για το δεύτερο!

Ήμουν έγκυος και γέννησα το πρώτο μας παιδί στο εξωτερικό, οπότε δυστυχώς τώρα εδώ δεν ξέρω από που να ξεκινήσω!

Καταρχήν θέλω να βρω έναν γιατρό που να είναι άνθρωπος, να είναι συζητήσιμος, συνεργάσιμος αλλά πάνω από όλα όσο το δυνατόν πιο ενημερωμένος σε σχέση με τις απόψεις και πεποιθήσεις που εφαρμόζονται στον τομές αυτό στην Ευρώπη! Ξέρω...ίσως ζητάω πολλά...αλλά έχοντας κυοφορήσει και γεννήσει στο εξωτερικό όπου σε ενημερώνουν για όλα, σου λένε τα υπέρ και τα κατά/ρίσκα κάθε περίστασης/απόφασής ώστε να είσαι σε θέση να πάρεις η ίδια αποφάσεις για την εξέλιξη της εγκυμοσύνης/τοκετού, θα μου είναι πολύ δύσκολο να αποδεχτώ πολλά από όσα έχω ακούσει!

Θα ήθελα έναν γιατρό που να είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού, εάν δεν υπάρχει πραγματικός λόγος καισαρικής (οι διακοπές, σεμινάρια, τριήμερα, αργίες, ταξιδάκια, κλπ δεν αποτελούν λόγο), και υπέρ του θηλασμού!

Υ.Γ. Είχε καμία εμπειρία με γυναίκα γυναικολόγο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tania δεν ξερω αν βρήκες ήδη γιατρο,

Εχω ακούσει θετικά για Πλαχουρα στο Παν/κο και για Ακρίβη στο Χατζηκωστα!

Κοριτσακια εμείς τα καταφέραμε , ειμαι εγκυούλα!

Εχει γεννήσει κάποια ΄η καποια γνωστη σας στην κλινική Μητέρα;

Θα ήθελα όσες περισσότερες πληροφορίες γίνεται!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Πλαχούρας είναι ο σταρ του Πανεπιστημιακού (αν και κάπου διάβασα ότι παραιτήθηκε)

και ο Ακρίβης ο Διευθυντής της Γυναικολογικής -μαιευτικής του Χατζηκώστα. Εγώ τις βεντέτες τις απεχθάνομαι. Έχω τον Κοσμά στο Χατζηκώστα. Νέος άνθρωπος, γνώστης της εξέλιξης της ιατρικής και πολύ υπέρ των φυσιολογικών καταστάσεων. Όχι φάρμακα χωρίς πολύ σημαντικό λόγο, όχι καισαρική, ναι στον θηλασμό κ.λπ. Δεν έχω κάνει τοκετό μαζί του ακόμα αλλά έχω ζήσει εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου συγγενικού μου προσώπου με τον ίδιο γιατρό.

Στο Μητέρα γέννησε η πεθερά μου πριν 36 χρόνια. Οι εγκαταστάσεις είναι πολύ παλιές με ότι αυτό συνεπάγεται. Εκεί έκανε τοκετούς η ιδιώτης γυναικολόγος μου, η Κα Καραμπίνα. Εξαιρετική γιατρός αλλά όλες μου οι φίλες - ασθενείς της όταν ξεκινούσε εγκυμοσύνη στρεφόντουσαν σε γιατρούς των νοσοκομείων έως και τον τοκετό, λόγω του Μητέρα.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

οπως τον περιγραφεις θα σου προτεινα τον τσαναδη ειμαι στον χωρο του πανεπιστημιακου και αν θελεις στειλε πμ να σου πω λεπτομερειες

καλημερα Μαρια

καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας

εγω εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη απο τον δικο μου τον Πλαχουρα που ειναι κ εμβρυολογος. ημουν μια πολυ ιδιαιτερη περιπτωση κ με τα πολυπλοκα θεματα που υπηρχαν δεν θα μπορουσα να εμπιστευτω καποιον λιγοτερο εμπειρο. ειναι πολυ αναλυτικος στον υπερηχο αλλα χρειαζεται μεγαλη υπομονη γιατι ερχονται σ'αυτον απο ολη τη Β.Δ.Ελλαδα. Ομως δεν θα σε θυμαται λογω φορτου, αυτο το αναλαμβανει η βοηθος του. Λενε οτι ειναι αποτομος, ομως εγω μονο 1 φορα τον ειδα ετσι. Αλλος καλος γιατρος πιο οικειος αλλα λιγοτερο εμπειρος κυριως στον υπερηχο ειναι ο Τσαναδης που ειναι στο ιδιο γραφειο με τον Πλαχουρα. ΑΝ ΘΕς ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!!

συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου Μαρία!!με το καλό!

όταν έμεινα έγκυος,ρωτήσαμε κι εμείς όπως όλοι

3 ονόματα μας είπανε λοιπόν:Πανεπιστημιακό:Πλαχούρας,Μακρυδήμας και Χατζηκώστα:Ακρίβης

έκλεισα αρχικά ραντεβού με τον Ακρίβη μιας και τα υπέρ του Χατζηκώστα ήταν περισσότερα και έμεινα εκεί!

δε γνώρισα ποτέ τους άλλους δύο στο Παν/κο

αυτός ο άνθρωπος με ενέπνευσε από την αρχή

αυτό όμως είναι καθαρά υποκειμενικό!πάνω από όλα πρέπει να νιώθεις εσύ καλά μαζί του!να νιώθεις ασφάλεια!

δεν του έδωσα ποτέ χρήματα!και του έδωσα αφότου γέννησα όσα νόμιζα και ήθελα εγώ!ήταν εκεί,ερχόταν με έβλεπε κλπ συγκινούμαι όταν θυμάμαι εκείνη τη μέρα!

εγώ θα σου πρότεινα να κλείσεις ένα ραντεβού και να τους δεις όλους!:P

πέρα όμως από γιατρούς,το Χαζτηκώστα είναι πιο ανθρώπινο,έχει λιγότερο κόσμο και είναι υπέρ των φυσιολογικών μεθόδων και του θηλασμού

οι μαίες είναι πάρα πολύ καλές,και ουσιαστικά αυτές κάνουνε όλη τη δουλειά!;)

εμένα έσπασαν τα νερά 4 το πρωί και γέννησα 00.10!καταλαβαίνεις πως οι ώρες ήταν πολλές,άλλαξαν πολλές βάρδιες!και κάλλιστα θα είχα φάει το χειρουργείο αν ήμουνα στο Παν/κο χωρίς βέβαια να είναι πάντα έτσι και εκεί!ξέρω φίλες μου που γέννησαν φυσιολογικά στο Παν/κό όχι όμως πολλές ώρες μετά!ίσως είναι και τυχαίο!

και όταν θα φύγεις από το νοσοκομείο θα ξέρεις τα πάντα!πώς να αλλάξεις το μικρό,πώς να το κάνεις μπάνιο,να το ντύσεις,να το θηλάσεις κλπ κλπ

αυτό που θα πρέπει να γνωρίζεις για το Χαζτηκώστα είναι πως δεν έχει ειδική μονάδα για τα νεογνά σε περίπτωση που συμβεί κάτι σοβάρο!θα πρέπει να διακομισθεί στο Παν/κο

αυτά γνωρίζω,αυτά έζησα και σου μεταφέρω!

η απόφαση δική σου!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ντέμι, τα πες πολύ καλά αυτά που ξέχασα. Φίλη μου που το 1ο της παιδί το γέννησε σε μεγάλο ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας (όπως κι εγώ), όταν γέννησε το 2ο στο Χατζηκώστα με γιατρό τον κ. Κορκότζαλο, μου είπε χαρακτηριστικά "Στο 1ο έδωσα ένα σκασμό λεφτά και δεν έμαθα τίποτα. Στο 2ο δεν έδωσα μια και τα έμαθα όλα για τον θηλασμό". Από εμπειρία ως επί ώρες επισκέπτρια, οι μαίες είναι εξαιρετικές στο Χατζηκώστα. Γι αυτό κι εγώ επέλεξα να βρω εκεί γιατρό.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια χίλια ευχαριστω! Δεν περίμενα να βρω τόσα μηνύματα!

Λοιπόν τα δεδομένα έχουν ως εξής:

1. Ο Πλαχουρας όντως παραιτήθηκε!:(

2. Για την κλινική απογοητεύτηκα , γιατί δεν έχουν ούτε θερμοκοιτιδα...:(

3. Είχα κλήσει ραντεβου στον Ακρίβη πριν μάθω οτι ειμαι έγκυος για να τον γνωρίζω. Λέτε να ειναι σημαδιακο; ;)

4. Για τον Μακρυδημα εχω ακούσει επίσης τα καλύτερα. Ισως τον δω και αυτόν!

5. Οπου σταθώ λένε για το Χατζηκ. οτι ειναι πιο ήρεμο και υπέρ του θηλασμου!

Ntemiiii οταν λες ειδική μονάδα νεογνών, εννοείς κατι πολυ σοβαρό η και την θερμοκοιτιδα;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια χίλια ευχαριστω! Δεν περίμενα να βρω τόσα μηνύματα!

Λοιπόν τα δεδομένα έχουν ως εξής:

1. Ο Πλαχουρας όντως παραιτήθηκε!:(

2. Για την κλινική απογοητεύτηκα , γιατί δεν έχουν ούτε θερμοκοιτιδα...:(

3. Είχα κλήσει ραντεβου στον Ακρίβη πριν μάθω οτι ειμαι έγκυος για να τον γνωρίζω. Λέτε να ειναι σημαδιακο; ;)

4. Για τον Μακρυδημα εχω ακούσει επίσης τα καλύτερα. Ισως τον δω και αυτόν!

5. Οπου σταθώ λένε για το Χατζηκ. οτι ειναι πιο ήρεμο και υπέρ του θηλασμου!

Ntemiiii οταν λες ειδική μονάδα νεογνών, εννοείς κατι πολυ σοβαρό η και την θερμοκοιτιδα;

για κατι πολύ σοβαρό όπως το κρινουν οι γιατροί τουλάχιστον γιατι σε 2 περιπτώσεις που γνωρίζω,το ένα με πρόβλημα στο νεφρό και το άλλο με λοίμωξη,δεν διεκομίσθησαν στο Παν/κο,δε ξέρω για μετά

επομένως αυτό είναι κάτι που μάλλον πρέπει να διευκρινίσεις

όσο για τη θερμοκοιτίδα,σαφώς και έχουνε απ'ότι ξέρω δηλαδή:P

όταν και αν πας στον Ακρίβη,πριν μπεις θα σε ενημερώσουν οι μαίες για πολλά πράγματα!εκεί μπορείς να λύσεις και όποιες απορίες έχεις!

επίσης,τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού είναι πολύ καλύτερα στο Χατζηκώστα!κοπέλες που γεννούν στο Παν/κο κάνουνε μαθήματα στο Χατζηκώστα!γιατρίνες του Παν/κου γεννούν στο Χατζηκώστα!;)

α,ένα ακόμη που πρέπει να γνωρίζεις για τον Ακρίβη είναι ότι δεν κάνει ο ίδιος υπερήχους!σε στέλνει σε αίθουσα δίπλα από το ιατρείο όπου τους υπερήχους τους κάνουν οι ειδικευόμενοι!δε ξέρω το απόγευμα τι κάνει!γιατί το πρωι έχει πάρα πολύ κόσμο!το απόγευμα πολύ πιθανό να τα κάνει όλα ο ίδιος!

όσο για τον Μακρυδήμα,δεν τον γνωρίζω τον άνθρωπο,έχω ακούσει πως είναι πολύ καλός στους υπερήχους!δλδ σε περίπτωση που έχει κάτι το παιδί ή πρόκειται να παρουσιάσει στο μέλλον το βρίσκει άμεσα!και έχω ανάλογες περιπτώσεις στο μυαλό μου

το αρνητικό της υπόθεσης είναι ότι απ'όταν επέτρεψαν στου Παν/κούς γιατρούς να έχουν και ιατρείο έξω χάλασε το πράγμα περισσότερο

ακούω για ταρίφες,ποσά,επισκέψεις τύπου ιδιώτη πλέον κλπ

ένας εξ αυτών είναι και ο Μακρυδήμας,έχει το ιατρείο του στην Τρικούπη,πάνω από το ζάρα


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ντέμι, τα πες πολύ καλά αυτά που ξέχασα. Φίλη μου που το 1ο της παιδί το γέννησε σε μεγάλο ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας (όπως κι εγώ), όταν γέννησε το 2ο στο Χατζηκώστα με γιατρό τον κ. Κορκότζαλο, μου είπε χαρακτηριστικά "Στο 1ο έδωσα ένα σκασμό λεφτά και δεν έμαθα τίποτα. Στο 2ο δεν έδωσα μια και τα έμαθα όλα για τον θηλασμό". Από εμπειρία ως επί ώρες επισκέπτρια, οι μαίες είναι εξαιρετικές στο Χατζηκώστα. Γι αυτό κι εγώ επέλεξα να βρω εκεί γιατρό.

είσαι έγκυος κοριτσάκι;;;;;:P:p:p:p


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...