Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

hello

τα γιάννενα είναι όντως ζώρικη πόλη....

ελπίζω να τα καταφέρετε και να ενσωματωθείτε....

εγώ την έκανα και έφυγα....

μπραβο σου

μακαρι να μπορουσα κι εγω, αλλα ολοι οι δικοι μου ανθρωποι ειναι Γιαννενα κ ο αντρας μου Γιαννιωτης:-(

ελπιζω σε μια αλλη ζωη να ζησω Χανια ή εστω Θεσσαλονικη :cool:


MCYlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ λίνα,

επέλεξα το χατζηκωστα γιατί το κλίμα στο πανεπιστημιακο δεν το αντέχω και ακόμη περισσότερο επειδή γεννάω τελη αυγουστού αποφάσισα να μην εμπιστευτώ τους γιατρους του πανεπιστημιακού ... χρειαστηκε περσι τον αυγουστο να νοσξλευτώ στην γυναικολογική εκει μετά απο παλλινδρομη κύηση και δεν θα ήθελα να γεννήσω εκεί αυγουσ΄το. για τον τσανάδη τα ίδια άκουσα και από μια φίλη μου. είναι πολύ σημαντικός ο παράγοντας υπομονή καθώς και ο σεβασμός του στις επιθυμίες σου. εγώ επέλεξα τον κορκόντζελο .με κέρδισε η ειλικρίνια και η ευγένεια του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι παντρεμένη με Γιαννιώτη και νομίζω πως έχετε δίκιο ότι είναι κάπως στην συμπεριφορά τους απέναντι στους μη-γιαννιώτες. Είναι της νοοτροπίας ο τόπος τους πάνω από όλα και πολύ δύσκολα λένε καλή κουβέντα για άλλα μέρη. Μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση αυτό το πράγμα.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia mou!!!!!!!!! Eimai k egw stin 14 evdomada. Tha gennisw prwta o theos teli septemvri sta ioannina.Eimai apo thessaloniki,emena athina kai ta teleutaia 4 xronia zw ioannina. Den tha mporousa na kanw kaluteri epilogi polis.Ayta pou legontai parapanw den ta exo niosei oute sto elaxisto apo tous gianniotes. Kai ego k o antras mu den exoume sxesi apo ioannina alla logo douleias menoume ekei. Pername fantastika,exoume teleia parea,pame ekdromes,vgainoume diarkws kai i parea ma einai apokleistika gianniwtes.Egwpantws exo tis kaluteres entupwseis toso apo tin poli oso kai apo tous katoikous.Me to kalo na karatisoume oles ta mwrakia mas stin agkalia mas.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σασ κοριτσια τι λετε να μαζευτουμε παλι μπασ κ πιουμε κ κανα καφε ολοεσ μαζι?

ναι καποιοι παλιοι γιαννιωτεσ ειναι λιγο ανεγκεφαλοι αλλα εγω νιμιζω γενικα ειμαστε καλοι:tongue:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα

τρελο τρεξιμο αυτες τις μερες με την βαφτιση! περασε κι αυτο. πηγαν ολα καλα κ προσπαθω να τα βαλω ολα σε μια ταξη.

ξερετε πού ειναι το καταστημα baby house? θελω να αλλαξω ενα δωρακι κ δεν ξερω που βρισκεται, δεν γραφει κ η σακουλα που ειναι πρασινη κ μπλε, αν βοηθαει αυτο!


MCYlp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια, γιαννιώτισσες και μη!

Χαίρομαι που επικοινωνώ και πάλι μαζί σας μετά από τόσο καιρό απουσίας.

Μπορεί κάποιες από εσάς να σας έχω συναντήσει χωρίς να το γνωρίζω στα παιδικά στέκια, οντεόν, σφαγεία, γιαννιώτικο κτλ....

Τώρα που άνοιξε ο καιρός είναι τέλεια για τα παιδάκια μας που δεν σταματάνε μέσα.

Ελπίζω να τα λέμε πιο συχνά.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, να ρθω κ εγώ στην παρέα σας; Είμαι παντρεμένη με Γιαννιώτη, η καταγωγή μου είναι από Δυτική Μακεδονία και συγκεκριμένα Κοζάνη. Θα ήθελα να τα λέμε που και που...

Link to comment
Share on other sites

γεια κοριτσια

δεν μπορει δεν μπορει καπου θα συνατιθουμε που λεει το τραγουδι :tongue:

πωσ θα γινει να ξαναπαρει μπροσ το θεματακι μασ? αντε καλε ....οκ εγω θα μπαινω καθε μερα μπασ κ ξαναβρουμε σειρα;)


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μελιτα πωσ πασ?ααα εκει που πασ εσυ εγω δεν παψ μου πεφτει κομματακι μακρια αν κ στα οντεον το καλοκαιρι παω στον παιδοτοπο κ καμια φορα στην ασημενια λιμνη καπωσ αλλιοσ το λενε τωρα νομιζω ε?

ειμαι κοντα στη βουνοπλαγια κ παω στο φαμιλι η στο καρουσελ.

vaskokal καλωσ ηρθεσ αν κ λιγο υποδιαλυση παρεακι αλλα που θα πει θα το μαζεψουμε

για πεσ μασ για σενα


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

THENA πές μου ότι τα 3 παιδάκια είναι δικά σου, να τα χαίρεσαι. Εγώ έχω ένα αγοράκι 13 μηνών.

Εμείς λόγω ότι μένουμε κέντρο συχνάζουμε πλατεία πάργης, στην παιδική του Κουραμπά και στην Ναπολέωντος Ζέρβα, στα περιστέρια στην πλατεία και γενικώς βολτούλες. Όταν έχει καλό καιρό τα ΣΚ πάμε Γιαννιώτικο Σαλόνι. Πέρυσι το καλοκαίρι πηγαίναμε πολύ συχνά στον παιδότοπο στην Βλαχόστρατα δεν θυμάμαι πως λέγεται, βέβαια ο μικρός ήταν μωράκι αλλά είχανε μεγάλα παιδιά οι υπόλοιποι στην παρέα.

Θέλεις να σου στείλω το κινητό μου να τα πούμε;

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κοπελια να σου ζησει το μωρακι σου εμενα ο μικροσ τωρα χρονισε 10/5

ναι κ τα 3 ειναι δικα μου :tongue:

εμενα το πατρικο μου ειναι στην παργησ ...στη βλαχοστρατα παμε κ εμεισ τα καλοκαιρια στο family γιατι ειναι κ κοντα μασ αλλα κ μασ αρεσει

οποτε θεσ κ μπορω κ εγω να βρεθουμε γιατι δεν μου ειναι κ παντα ευκολο

στειλε μου το τηλεφωνο σου κ το ονομα σου με πμ;)


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας κορίτσια,

πως πάνε οι διακοπές σας?

Εμείς τίποτα ακόμη αλλά από βόλτες σκίζουμε!

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι έγινα μέλος και μπορώ να σας προμηθεύω με τα προιόντα της YVES ROCHER. Είναι η πρώτη εταιρεία φυτικών βιολογικών καλλυντικών στην Γαλλία.

Εάν θέλετε να δείτε τον κατάλογο με τα προϊόντα και τις προσφορές ή να γραφτείτε και εσείς μέλη επικοινωνήστε μαζί μου.

Τηλ. 6938905005

Τα λέμε!


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας κοριτσια!!!!με λενε μαριαννα και ειμαι απο γιαννενα.ευτυχως βρηκα την ιστοσελιδα αυτη γιαν να μπορω να μιλαω με καποιον.ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι και ειμαι 8 εβδομαδων.θα γεννησω με το καλο στο χατζηκωστα με γιατρο τον ακριβη.

εσεις πως πατε?εγω απο αναγουλες αλλο τιποτα.ελπιζω να περασουν καποια στιγμη.

φιλια σε ολες


GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...