Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εσυ ζητησες να γινουν τα non stress στο νοσοκομείο; Γιατί εμένα δεν μου αφησαν την επιλογη, ουτε αναφερθηκε καν η λέξη νοσοκομείο! Εκανα ενα νον στρες στο ιατρειο και πλήρωσα 50 ευρώ, γι' αυτό αναρωτιέμαι τι θα ζητησει αυριο που θα τα κάνω και τα δυο!

Ποσο είναι τώρα το μωράκι σου;

Εχω πάρει όλα τα μωρουδιακά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

oxi kale ego de zitisa tipota monos tou mas elege kathe fora kai sugkekrimena me ton basili sunnenoounastan perissotero!tora ti na sou po isos thelei na sou kanei k enan uperixo k gia auto tha sou eipe k gia to iatreio isos ta epomena se steilei sto nosokomeio na ta kaneis!emas o mpempoulis konteuei sxedon deka minon tora!megalosameeeee

Link to comment
Share on other sites

Να τον χαιρεσαι τον γιοκα σου! Αν είναι θα ζητήσω κι εγώ αυριο το επόμενο νον στρες αν δεν συνοδευεται από υπέρηχο να το κάνω στο νοσοκομείο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο τζίορας δίνει και DVD με την αυχενικη;

Ουφ δεν ξερω τι να κανω...

Εχω έναν γιατρο. ο οποίος με παρακολουθεί στην ηγουμενιτσα και ειναι τελειος,

αλλα ξεγενναει στο μητέρα και αν συμβει κατι , το μητέρα δεν εχει θερμοκοιτιδα..

Είδα τον Ακρίβη με τον οποίο συνεργάζεται κατα κάποιο τροπο ο γιατρός μου, αλλα δεν εχει καμία σχέση με τον δικό μου...ειναι αμιλητος εντελώς...

Αν γινόταν δεν θα σφήνα με τιποτα τον γιατρο στην ηγουμενιτσα, αν δεν ηταν αυτός δεν θα ήμουν τωρα έγκυος , αλλα φοβάμαι τις επιπλοκες τις οποίες δεν θα μπορέσει να αντιμετωπίσει το μητέρα...

Οσο για την αυχενικη μου ειπε ο γιατρός στην ηγουμ οτι θα την κάνουμε μαζι,

αλλα εγω νόμιζα πως θα χρειαστει να πάω στα Γιάννενα και για αυτο σκόπευα να πάω στον Μακρυδημα...τωρα τι να κανω; Ήθελα να τον δω και τον Μακρυδημα ..


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκι μου, γιατί τόσο άγχος; Εχεις χρόνο ως την αυχενική! Και στο κάτω κάτω αν θες να κάνεις την αυχενική στο Μακρυδήμα, πας και την κάνεις! Ποιος θα στο απαγορέψει; πας και για δέυτερη γνώμη στο κάτω κάτω! Κοίτα να χαρείς την εγκυμοσύνη στην κάθε της στιγμη! Οταν έρθει η ώρα της αυχενικής, θα πάρεις τότε τις αποφάσεις που πρέπει να πάρεις! ΄

Ο Μακρυδήμας δίνει πάντως dvd!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας.

Θα χρειαστώ την βοήθεια σας και πάλι, ψάχνω παιδοορθοπαιδικό στα Γιάννενα για την μεγάλη μου κόρη 5,5 χρονών γιατί περπαταει με τα ποδια της πρός τα μέσα για να την δεί λίγο, ξέρεται κάποιον ιδιώτη να μου συστύσετε? Περιμένω μνμ σας.

Ο Μπερης ειναι ο μοναδικος ορθοπεδικος που αναλανβανει παιδια. Κανενας αλλος

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια! Εγω σημερα σαραντισα απο το δευτερο παιδακι μου. Κ στις 2 εγκυμοσυνες ειχα τον Ακριβη. Υπεροχος. Λιγομιλητος στην πρωτη εγκυμοσυνη πιο ομιλητικος στη δευτερη. Αλλα αυτο δεν με ενδιεφερε γιατι δεν τον ηθελα να τον κανω κολλητο, γιατρο μου ηθελα να τον εχω, και σε οτι αφορα τα ιατρικα ζητηματα ηταν αρτιος. Οτι τον ρωταγα θα μου απαντουσε και σε οτι μου ειπε επιβεβαιωθηκε. Παραλληλα εκανα αυχενικη και β επιπεδου στον Τζιορα γιατι αφενως στην πρωτη εγκυμοσυνη ημουν πιο ψαρωμενη και αφετερου στη δευτερη μια ειχαν απεργια μια το μηχανημα ειχε χαλασει και ως εκτουτου ο ιδιωτης ηταν μονοδρομος. Μου πηρε 120 ευρω για καθε υπερηχο 60 για το pap A και σε εναν αλλον υπερηχο μου χρεωσε και 20 ευρω "Συμβουλευτικη" γιατι του εκανα καποιες ερωτησεις. Πολυ καλος επιστημονας, δε λεω αλλα στις χρεωσεις του ΤΡΑΓΙΚΟΣ! Οι τοκετοι μου ηταν πανευκολοι...ο Δευτερος ξεκινησε αργα το βραδυ της καθαρας Δευτερας...λιγο πριν αλλαξει η μερα. Και επειδη ο τοκετος εξελισσοταν ραγδαια ο Ακριβης ηρθε κατευθειαν στο νοσοκομειο. Και με ανεχοταν που τσιριζα και βογκαγα και τον τσιμπαγα και του κραταγα τα χερια και αλλα τετοια κουλα! Κ ηταν και ευδιαθετος γιατι οταν με εραβε καναμε πλακα, αλλο που εγω ημουν μεταξυ φθορας και αυθαρσιας... Αυτα εν ολιγης. Α! Επισης του εδωσα καποια λιγα χρηματα στο πρωτο παιδι οταν με εξετασε στις 40 μερες κ αυτη τη φορα του εκανα ενα προσωπικο δωρο στην εξεταση των 40 ημερων. και αυτα για να τον ευχαριστισω, χωρις αυτος να μου εχει ζητησει ποτε τιποτα! Επισης εχω κανει μαθηματα ανωσυνου τοκετου και στο Πανεπιστημιακο και στο Χατζηκωστα και η αληθεια ειναι οτι τα μαθηματα στο χατζηκωστα δεν με καλυψαν τοσο οσο τα μαθηματα στο πανεπιστημιακο. Απο την αλλη οι μαιες στο χατζηκωστα ειναι εξαιρετικες, ειναι διπλα σου καθολη τη διαρκεια του τοκετου και σε βοηθουν οσο καιρο εισαι στο νοσοκομειο ενω παραλληλα στηριζουν τον θηλασμο...Πολλα εγραψα! Σας χαιρετω και think pink!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια! Εγω σημερα σαραντισα απο το δευτερο παιδακι μου. Κ στις 2 εγκυμοσυνες ειχα τον Ακριβη. Υπεροχος. Λιγομιλητος στην πρωτη εγκυμοσυνη πιο ομιλητικος στη δευτερη. Αλλα αυτο δεν με ενδιεφερε γιατι δεν τον ηθελα να τον κανω κολλητο, γιατρο μου ηθελα να τον εχω, και σε οτι αφορα τα ιατρικα ζητηματα ηταν αρτιος. Οτι τον ρωταγα θα μου απαντουσε και σε οτι μου ειπε επιβεβαιωθηκε. Παραλληλα εκανα αυχενικη και β επιπεδου στον Τζιορα γιατι αφενως στην πρωτη εγκυμοσυνη ημουν πιο ψαρωμενη και αφετερου στη δευτερη μια ειχαν απεργια μια το μηχανημα ειχε χαλασει και ως εκτουτου ο ιδιωτης ηταν μονοδρομος. Μου πηρε 120 ευρω για καθε υπερηχο 60 για το pap A και σε εναν αλλον υπερηχο μου χρεωσε και 20 ευρω "Συμβουλευτικη" γιατι του εκανα καποιες ερωτησεις. Πολυ καλος επιστημονας, δε λεω αλλα στις χρεωσεις του ΤΡΑΓΙΚΟΣ! Οι τοκετοι μου ηταν πανευκολοι...ο Δευτερος ξεκινησε αργα το βραδυ της καθαρας Δευτερας...λιγο πριν αλλαξει η μερα. Και επειδη ο τοκετος εξελισσοταν ραγδαια ο Ακριβης ηρθε κατευθειαν στο νοσοκομειο. Και με ανεχοταν που τσιριζα και βογκαγα και τον τσιμπαγα και του κραταγα τα χερια και αλλα τετοια κουλα! Κ ηταν και ευδιαθετος γιατι οταν με εραβε καναμε πλακα, αλλο που εγω ημουν μεταξυ φθορας και αυθαρσιας... Αυτα εν ολιγης. Α! Επισης του εδωσα καποια λιγα χρηματα στο πρωτο παιδι οταν με εξετασε στις 40 μερες κ αυτη τη φορα του εκανα ενα προσωπικο δωρο στην εξεταση των 40 ημερων. και αυτα για να τον ευχαριστισω, χωρις αυτος να μου εχει ζητησει ποτε τιποτα! Επισης εχω κανει μαθηματα ανωσυνου τοκετου και στο Πανεπιστημιακο και στο Χατζηκωστα και η αληθεια ειναι οτι τα μαθηματα στο χατζηκωστα δεν με καλυψαν τοσο οσο τα μαθηματα στο πανεπιστημιακο. Απο την αλλη οι μαιες στο χατζηκωστα ειναι εξαιρετικες, ειναι διπλα σου καθολη τη διαρκεια του τοκετου και σε βοηθουν οσο καιρο εισαι στο νοσοκομειο ενω παραλληλα στηριζουν τον θηλασμο...Πολλα εγραψα! Σας χαιρετω και think pink!

προχτές μουλεγε μια φίλη μου που κι εκείνη είχε τον Ακρίβη ότι τώρα πουγινε δ/ντης διώχνει κόσμο και είναι και αμίλητος!:P:p:p:p:p

δεν μπορώ να το πιστεψω!!!εμένα μου είναι απίστευτα συμπαθής!και η φάτσα του ακόμη!!!:P

αυτό στα ράμματα τοχαμε κι εμείς!με κάνανε να γελάω!αφού καταλάβαινα πολύ καλά τα ράμματα!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, γεννήσατε να υποθέσω χωρίς επισκληρίδιο, ε; Για πείτε εντυπώσεις σε μία αγχωμένη μέλλουσα μανούλα που δεν θα κάνει επισκληρίδιο και τα έχει κάνει πάνω της!!!! (εγώ είμαι αυτή, όπως θα καταλάβατε, βεβαίως, βεβαίως)


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, γεννήσατε να υποθέσω χωρίς επισκληρίδιο, ε; Για πείτε εντυπώσεις σε μία αγχωμένη μέλλουσα μανούλα που δεν θα κάνει επισκληρίδιο και τα έχει κάνει πάνω της!!!! (εγώ είμαι αυτή, όπως θα καταλάβατε, βεβαίως, βεβαίως)

δεν το επιθυμείς ή υπάρχει κάποιος άλλος λόγος;προσωπικά,δεν το επιθυμούσα!και τελικά τα κατάφερα,πήγανε όλα καλά!δεν μπορώ να σου πω ότι δεν πονάς!θα'ναι ψέμα!μπορώ όμως να σου πω ότι ο πόνος είναι ανεκτός!και όλα τα ξεχνάς μόλις δεις το αγγελούδι σου!;)

επανέρχεσαι πλήρως και ανατομικά!γιατί πολλές γυναίκες έχουνε κι αυτό το άγχος!;)


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου, γεννήσατε να υποθέσω χωρίς επισκληρίδιο, ε; Για πείτε εντυπώσεις σε μία αγχωμένη μέλλουσα μανούλα που δεν θα κάνει επισκληρίδιο και τα έχει κάνει πάνω της!!!! (εγώ είμαι αυτή, όπως θα καταλάβατε, βεβαίως, βεβαίως)

¨margi και τις 2 φορες γεννησα χωρις επισκληριδιο. Την πρωτη γιατι ηθελα να ζησω τον τοκετο 100% ... αφου ειναι μια μοναδικη εμπειρια που η μεση γυναικα την βιωνει περιπου 2 φορες στη ζωη της. Τη δευτερη φορα παλι δεν εκανα επισκληριδιο γιατι ο πονος του τοκετου ειναι κατι που ξεχνας πολυ γρηγορα! Την στιγμη που πονας λες οτι δεν θα ξανακανεις αλλο παιδι, αλλα πιστεψε με τον εχεις ξεχασει πριν ακομη βγεις απο το νοσοκομειο!... Με το καλο! Ποτε γεννας?

Link to comment
Share on other sites

προχτές μουλεγε μια φίλη μου που κι εκείνη είχε τον Ακρίβη ότι τώρα πουγινε δ/ντης διώχνει κόσμο και είναι και αμίλητος!:P:p:p:p:p

δεν μπορώ να το πιστεψω!!!εμένα μου είναι απίστευτα συμπαθής!και η φάτσα του ακόμη!!!:P

αυτό στα ράμματα τοχαμε κι εμείς!με κάνανε να γελάω!αφού καταλάβαινα πολύ καλά τα ράμματα!;)

Δεν νομιζω να διωχνει κοσμο...ο ανθρωπος εχει 40 ραντεβου καθε μερα που δεχεται χωρια τα εκτακτα... ξημεροβραδιαζεται στο νοσοκομειο ακομα κ οταν δεν εφημερευει...Ενα απογευμα τον πετυχα στον διαδρομο του νοσοκομειου φευγοντας απο το μαθημα κ εκτος του με χαιρετισε εγκαρδια με ρωταγε για το πως μου φαινονται τα μαθηματα του ανωδυνου. Προσωπικα εχω πολυ καλη εμπειρια κ γι αυτο εχω κ πολυ καλη γνωμη. Πραγμα που δεν ισχυει ουτε για Γκοργκοτζελο ουτε για Ζαγαλικη.

Link to comment
Share on other sites

Η πητ είναι 16/5! Θα γεννήσω στο Πανεπιστημιακό και ξέρω πως για να κάνω επισκληρίδιο πρέπει να πληρώσω γύρω στα 300 ευρώ, γιατί δεν τη δικαιολογεί το νοσοκομείο! Επίσης αν τύχει να γεννήσεις απόγευμα ή βράδυ που είναι μόνο ένας αναισθησιολόγος δεν έρχεται να σου κάνει επισκληρίδιο, ενώ αν είναι πρωί και ζητήσεις μπορεί να σου την κάνει!

Εγώ την φοβάμαι την ένεση και δεν θέλω να την κανω! Εντάξει, φοβάμαι, αλλά θα το προσπαθήσω όσο μπορώ! Στη φύση μας είναι....τι στο καλό;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να διωχνει κοσμο...ο ανθρωπος εχει 40 ραντεβου καθε μερα που δεχεται χωρια τα εκτακτα... ξημεροβραδιαζεται στο νοσοκομειο ακομα κ οταν δεν εφημερευει...Ενα απογευμα τον πετυχα στον διαδρομο του νοσοκομειου φευγοντας απο το μαθημα κ εκτος του με χαιρετισε εγκαρδια με ρωταγε για το πως μου φαινονται τα μαθηματα του ανωδυνου. Προσωπικα εχω πολυ καλη εμπειρια κ γι αυτο εχω κ πολυ καλη γνωμη. Πραγμα που δεν ισχυει ουτε για Γκοργκοτζελο ουτε για Ζαγαλικη.

μα κι εγώ αυτό λέω!δεν το πιστεύω!αλλά αυτη η εικονα μεταφέρεται

όσο για τον Κορκότζελο,σε αυτόν είχα κάνει β' επιπέδου,δεν μπορώ να πω πως μου ενεπνευσε κάτι καλό ή κακό!ουδέτερα πράματα!;)

τη Ζαγαλίκη την έχω δει μια φορά και μόνο,δεν μπορω να πω


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η πητ είναι 16/5! Θα γεννήσω στο Πανεπιστημιακό και ξέρω πως για να κάνω επισκληρίδιο πρέπει να πληρώσω γύρω στα 300 ευρώ, γιατί δεν τη δικαιολογεί το νοσοκομείο! Επίσης αν τύχει να γεννήσεις απόγευμα ή βράδυ που είναι μόνο ένας αναισθησιολόγος δεν έρχεται να σου κάνει επισκληρίδιο, ενώ αν είναι πρωί και ζητήσεις μπορεί να σου την κάνει!

Εγώ την φοβάμαι την ένεση και δεν θέλω να την κανω! Εντάξει, φοβάμαι, αλλά θα το προσπαθήσω όσο μπορώ! Στη φύση μας είναι....τι στο καλό;

και στο Χατζηκώστα πρέπει να συνεννοηθείς από πριν με κάποιον ανασιθησιολόγο,να πάρεις το τηλ του κι αν έρθει και τον χρειαστείς τότε πληρώνεις!δεν έκανα καμία συνεννόηση και φυσικά δεν τον χρειάστηκα!

μην ανησυχεις!όλα θα οδεύσουν φυσικά!και δε θα θυμάσαι τίποτα!εμένα με ρώτησαν αμέσως μετά που γέννησα σχεδόν αν θα ξαναγεννούσα φυσικά και απήντησα ναι!:P εσύ κοίτα να είσαι ήρεμη,στον κοσμο σου αν γίνεται!:P να μη φοβάσαι!να ξεκουράζεσαι,να αρχίσεις να περπατάς αν δεν έχεις κάποιον περιορισμό και όλα καλά θα πανε!!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...