Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

γεια σου μαριαννα

ευχομαι ολα να σου πανε καλα κ να παρεισ αγκαλιτσα το μωρακι σου.

κ εγω τον ακριβη ειχα κ στα 3 μου παιδια.

οπωσ βλεπεισ εδω επιασε αραχνεσ αλλα ποτε δεν ξερεισ κ εγω σημερα τυχαια μπηκα...ελπιζω να τα ξαναπουμε:)


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα

κοιτα ειναι λιγομηλιτοσ με το τσιγκελι του τα εβγαζα αλλα του ελεγα πολλα αστεια για να σπασει ο παγοσ γενικα ομωσ ειναι δυσκολοσ ανθρωποσ πρεπει να τον ρωτασ για να σου λεει κατι...ισωσ απο τισ πολλεσ γυναικεσ τα χει πεξει:tongue: μια μερα του λεω'αχ γιατρε μου εσεισ κ ο Δογκανοσ':mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Απο φακελακια δεν εδινα τπτ αλλα πριν τη γεννα του εδωσα για το καλο....

εγω παντοσ τωρα θα πηγαινα στη ζαγαλικη η στον κορκοτζελο γιατι ο ακριβησ δεν κανει ουτε υπερηχουσ μονο το απογευμα κ παλι οχι συγουρο αλλα πρεπει να πληρωσεισ.

πωσ πασ απο συμτοματα? δουλευεισ καπου?

εμεισ καλα ..εγω εχω κατι τσιμπιματα κ εχω τρελη φαγουρα πηγα στη δερματολογο χθεσ κ μου εδωσε φουσικορτ αλλα ολο εμφανιζοντε κ καινουρια τσιμπιματα κ εχω ενα ποδι σουροτιρι:shock:

αυτα τα λιγα

γεια


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

τον εχω πρηξει στις ερωτησεις.ειμαι και πρωταρα και τα χω δει ολα.εχω λογιστικο γραφειο και ευτυχως δουλευω απο το σπιτι γιατι τα ενοικια εκτοξευτηκαν.τον κορκοντζελο δεν τον εβρισκα με τιποτα συνεχως απουσιαζε οποτε και εκλεισα με τον ακριβη.χαζομαρουλες του πεταω κι εγω να ευθυμησουμε λιγακι.απο συμπτωματα εχω παρα πολλες αναγουλες.χθες απελπιστικα με βρηκε και αντρας μου να κλαιω και νομιζε ο χριστιανος οτι επαθα τιποτα:?.εσυ εχεις?εχω και τη συνυφαδα μου η οποια αφου κατεβασε 2 κουτια σιροπιαστα γυρναει και μου λεει "πω πω υποφερω απο αναγουλες":shock:.εγω ουτε νερο δεν μπορω να πιω κι αυτη κατεβαζει γαλακτομπουρεκακια!!!!:evil:


GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να μαι κ εγω

εγω ειχα δεν εχω πια:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

τελοσ οι εγκυμοσινεσ για μενα...ασ παρουν αλλεσ σειρα;)

οσο για δουλεια μια χαρα σε βρισκω μακαρι να εβρισκα κ εγω μια να εφευγα απο το σπιτι για λιγο:roll::roll::roll: .....κ εγω σε γραφεια δουλευα τιμολογισεισ κτλ αχ αχ τεσπα που θα παει θα βρω μια ....

αυτα παω γιατι με φωναζουν:evil:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

κρύο ξεκίνησε και ακόμη δεν έχουμε ανάψει καλοριφέρ. Κουράγιο.

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για μια νεα προσπάθεια που ξεκινάω. Είναι ένα νέο δίκτυο το melissoulanet Ioannina και απευθείνετε σε όλες τις γυναίκες των Ιωαννίνων που μοχθούν για κάτι καλύτερο.

Οι στόχοι του είναι 2

1ον η προώθηση ποιοτικών καλλυντικών σε πολύ προσιτές τιμές των εταιρειών yves rocher και oriflame

2ον η υποστήριξη και βοήθεια με πρακτικές λύσεις και προτάσεις σε καθημερινά προβλήματα ή έγνοιες που έχουμε όλες μας από το μαγείρεμα έως το να βρούμε επαγγελματίες στην πόλη για διάφορες ανάγκες που έχουμε από οικοδόμους έως καθαρίστριες κτλ.....

Το σλόγκαν μας είναι "Εάν χρειάζεστε καλλυντικά πάρτε από εμάς μια προσφορά, εάν χρειάζεστε μια λύση το δίκτυο ίσως σας βοηθήσει"

Εάν θέλετε να γραφτείτε μέλος στο δίκτυο δωρεάν επικοινωνήστε μαζί μου στέλνοντας μήνυμα με τα στοιχεία επικοινωνίας σας και το επάγγελμά σας.

Σελίδα στο facebook melissoulanet Ioannina

e-mail [email protected]


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κυριακή 6 Νοεμβρίου ώρα 12.00

Στην πλατεία

Πρόσκληση σε όλες τις θηλάζουσες μητέρες των Ιωαννίνων και υποστηρικτές-φίλους του θηλασμού για συμμετοχή στον ταυτόχρονο πανελλαδικό θηλασμό που συμμετέχουν 20 πόλεις.

Ραντεβού στη πλατεία!


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Τις καλημέρες μου στα ομιχλώδη Ιωάννινα. Τελικά πως πήγε η συγκέντρωση; Αν το χα διαβάσει ποιο νωρίς θα θελα πολύ να παρευρεθώ κ εγώ. Θήλαζα τον μικρό μέχρι 9 μήνες κ ήθελα κ λίγο ακόμα αλλά δεν τα κατάφερα.

Να ρωτήσω κ κάτι άλλο ξέρετε αν τα jumpo κ τα ΙΚΕΑ βγάλανε χριστουγεννιάτικα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 5 εβδομάδες μετά...

καλημέρα μανούλες!!

τί κάνετε;; είναι ενεργό το καφέ;;;:P

σερβίρεται τπτ;;;:P:p

ακριβώς ένας χρόνος πέρασε από το τελευταίο μήνυμα!!

τί κάνετε;;

μένω κι εγώ Γιάννενα,αν και έχω καταγωγή από Κρήτη!

ήρθα για σπουδές και έμεινα!!!

και λόγω σπουδών και λόγω δουλειάς και λόγω συζύγου!

τώρα περιμένουμε και το παιδάκι μας!

είμαι στην 26η εβδομάδα και με παρακολουθεί ο Ακρίβης στο Χατζηκώστα!είναι πολύ καλός!και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά!

θα χαρώ πολύ να τα λέμε!

αυτό το διάτημα κάνουμε και τις αγορές μας για τη μικρή!

οποιαδήποτε συμβουλή ή πρόταση δεκτή!

σας φιλώ!!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κρητηκια κοπελα ..πο πο εμπλεξεσ με βλαχο πωσ τα καταφερεσ χεχε! με το καλο να ερθει το μωρα κι σασ.εδω το καφε μασ ανοιγει οποτε του ρθει οπωσ βλεπεισ κ εγω σημερα τυχαια μπηκα:tongue:

καλα ψωνια τωρα ,αχ :rolleyes: το πρωτο παιδι παντα ειναι πιο τυχερο απ ολεσ τισ αποψεισ;) θελεισ να τα παρεισ ολα κτα καλυτερα μαλιστα,πολλα εξοδα τα οποια δεν πολυ υπολογιζεισ γιατι ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟΟΟΟ :lol::lol::lol:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κρητηκια κοπελα ..πο πο εμπλεξεσ με βλαχο πωσ τα καταφερεσ χεχε! με το καλο να ερθει το μωρα κι σασ.εδω το καφε μασ ανοιγει οποτε του ρθει οπωσ βλεπεισ κ εγω σημερα τυχαια μπηκα:tongue:

καλα ψωνια τωρα ,αχ :rolleyes: το πρωτο παιδι παντα ειναι πιο τυχερο απ ολεσ τισ αποψεισ;) θελεισ να τα παρεισ ολα κτα καλυτερα μαλιστα,πολλα εξοδα τα οποια δεν πολυ υπολογιζεισ γιατι ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟΟΟΟ :lol::lol::lol:

καλημέρα THENA,

απορώ κι εγώ πώς τα κατάφερα!!

δεν ήξερα τότε!!!:P:p

όντως,ένα χρόνο είχε να γραφτεί μήνυμα εδώ μέσα!!!:P

όσο για τα ψώνια,έτσι είναι,όπως τα λες!

σκεφτόμαστε,βέβαια,να μη ξεφύγουμε στις αγορές μας!

και να πάρουμε οικονομικά πράγματα μιας και είναι ολα αναλώσιμα!

έχεις να μου προτείνεις κάποια μαγαζιά συγκεκριμένα;;

για ρουχαλάκια που να απευθυνθώ;;

θα έχουμε και τις εκπτώσεις,βέβαια,σε λίγες μέρες!

μέχρι στιγμής πήραμε:

το καρότσι της bebe confort το loola full up σε πορτοκαλί

μια καρέκλα-πολυθρόνα κόκκινη από τα ικεα για χαλάρωση-θηλασμό

θερμόμετρα δωματίου

θήκη μπάνιου για τα αφρόλουτρα-σαμπουάν μωρού

ένα μπουρνουζάκι με κουκουλίτσα για τη μικρή

περιμένουμε να μας δώοσυν και βλέπουμε:

κούνια

αβγό για το καρότσι

πορτ μπεμπέ για το καρότσι

ρουχαλάκια για τη μικρή κι εμένα θα πάρω το Φλεβάρη που θα έρθει και η κρητικιά μάνα-πεθερά!!

τότε μπαίνω και στο μήνα μου!

θα προλάβουμε λες;;;:P

έχω κάνει έρευνα αγοράς!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι έναν χρόνο? Τον Νοέμβρη είχαν γραφτεί μηνύματα... Μάλλον βλέπεις τα μηνύματα ανάποδα, δηλαδή το 1ο το βλέπεις τελευταίο. Άλλαξε τις ρυθμίσεις σου

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης εύχομαι!

Πήγαινε στο parents.gr/forum να διαβάσεις το θέμα με τα απαραίτητα και να φτιάξετε λίστα. Ετσι θα διευκολυνθείτε.

Για καταστήματα δεν μπορώ να σου πω εγώ μιας και όταν γέννησα ζούσα στην Αθήνα αλλά κυρίως επειδή δεν ψωνίζω τίποτα για το παιδί από φυσικά καταστήματα. Μόνο από το ιντερνετ...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Βρε τι έναν χρόνο? Τον Νοέμβρη είχαν γραφτεί μηνύματα... Μάλλον βλέπεις τα μηνύματα ανάποδα, δηλαδή το 1ο το βλέπεις τελευταίο. Άλλαξε τις ρυθμίσεις σου

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης εύχομαι!

Πήγαινε στο parents.gr/forum να διαβάσεις το θέμα με τα απαραίτητα και να φτιάξετε λίστα. Ετσι θα διευκολυνθείτε.

Για καταστήματα δεν μπορώ να σου πω εγώ μιας και όταν γέννησα ζούσα στην Αθήνα αλλά κυρίως επειδή δεν ψωνίζω τίποτα για το παιδί από φυσικά καταστήματα. Μόνο από το ιντερνετ...

καλά λες!

νόμιζα ότι έγραφε Νοέμβρη του '10!:rolleyes:

έχω χαθεί με τις λίστες!παίρνω από παντού!

ντού από παντού οι λίστες!χαχχα

πιστεύω θα μας δώσουν οδηγίες και στα μαθήματα ψυχοπροφυλακικής αγωγής που θα ξεκινήσουν λογικά μετά τις γιορτές!

θα είναι καμία εκεί;;;;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...