Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ ntemiii!

Δεν ήξερα πως εχει εξ.ιατρειο ο μακρυδημας!

Θα βρω τηλ και θα κλείσω εκει ραντεβου!

Για τον Ακριβή, μου εκλεισαν ραντεβου 1 μήνα μετα απο τη μερα που τηλεφώνησα! Με ενημέρωσαν πως εχει μόνο 2 μερες την εβδομαδα επίσκεψη και μόνο πρωί! Δεν παει καθόλου απόγευμα, λόγω άλλων υποχρεώσεων !

Αρα φαντάζομαι οτι θα γίνεται χαμός απο κόσμο...

Ας το ζήσουμε και αυτο!

Δηλαδή οταν λες δεν κάνει υπερηχο, εννοείς π.χ αυχ.διαφανεια,

΄η και απλό υπερηχο;;; Δηλαδή εγω μόνο θα μιλήσω μαζι του;

Δεν θα με εξετάσει καθόλου;


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ ntemiii!

Δεν ήξερα πως εχει εξ.ιατρειο ο μακρυδημας!

Θα βρω τηλ και θα κλείσω εκει ραντεβου!

Για τον Ακριβή, μου εκλεισαν ραντεβου 1 μήνα μετα απο τη μερα που τηλεφώνησα! Με ενημέρωσαν πως εχει μόνο 2 μερες την εβδομαδα επίσκεψη και μόνο πρωί! Δεν παει καθόλου απόγευμα, λόγω άλλων υποχρεώσεων !

Αρα φαντάζομαι οτι θα γίνεται χαμός απο κόσμο...

Ας το ζήσουμε και αυτο!

Δηλαδή οταν λες δεν κάνει υπερηχο, εννοείς π.χ αυχ.διαφανεια,

΄η και απλό υπερηχο;;; Δηλαδή εγω μόνο θα μιλήσω μαζι του;

Δεν θα με εξετάσει καθόλου;

δεν κάνει γενικά υπερήχους

πιστοποίηση για αυχενική και β επιπέδου έχει ο Κορκόντζελος

μπορείς να κλείσεις απόγευμα ραντεβού αλλά μαλλον πρέπει να του τηλ στο κινητό

εγώ παρόλο που τα γνώριζα αυτά αυτόν ήθελα!!!!:P:p:p


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο χρειαζεται παιδιακτινολογο αν θες στειλε μην να σου πω μερικους

Καλησπέρα σε όλες της μανούλες απο Ιωάννινα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Θέλω μια βοήθεια απο εσάς ίσως να ξέρεται...θέλω να κάνω εναν υπέρηχο ισχύων στην μικρή μου γιατί ηταν χαλαρά κ νομιζω οτι τέτοιους υπερήχους κανει καποιος Τασιούλας κάπως έτσι μου τον είπαν, γνωρίζει καποια απο σας πληροφοριές γενικα?

Link to comment
Share on other sites

ο μακρυδημας κανει μονο στο ιατρειο του υπερηχους οταν πας για υπερηχο δεν σε εξεταζει αλλου μονο το μωρο υπερηχητικα ειναι ενας μαιος που κλεινει τα ραντεβου του μακρυδημα

Ευχαριστω πολυ ntemiii!

Δεν ήξερα πως εχει εξ.ιατρειο ο μακρυδημας!

Θα βρω τηλ και θα κλείσω εκει ραντεβου!

Για τον Ακριβή, μου εκλεισαν ραντεβου 1 μήνα μετα απο τη μερα που τηλεφώνησα! Με ενημέρωσαν πως εχει μόνο 2 μερες την εβδομαδα επίσκεψη και μόνο πρωί! Δεν παει καθόλου απόγευμα, λόγω άλλων υποχρεώσεων !

Αρα φαντάζομαι οτι θα γίνεται χαμός απο κόσμο...

Ας το ζήσουμε και αυτο!

Δηλαδή οταν λες δεν κάνει υπερηχο, εννοείς π.χ αυχ.διαφανεια,

΄η και απλό υπερηχο;;; Δηλαδή εγω μόνο θα μιλήσω μαζι του;

Δεν θα με εξετάσει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

δεν κάνει γενικά υπερήχους

πιστοποίηση για αυχενική και β επιπέδου έχει ο Κορκόντζελος

μπορείς να κλείσεις απόγευμα ραντεβού αλλά μαλλον πρέπει να του τηλ στο κινητό

εγώ παρόλο που τα γνώριζα αυτά αυτόν ήθελα!!!!:P:p:p

Μάλλον έχουν μοιράσει τις δουλειές! :D

Θα κανω υπομονη για να τον γνωρίσω! Υστερα θα αποφασίσω!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον έχουν μοιράσει τις δουλειές! :D

Θα κανω υπομονη για να τον γνωρίσω! Υστερα θα αποφασίσω!

καλημέρα κοριτσάκι!

ό,τι αποφασίσεις θαναι το καλύτερο για σένα!με το καλό!:P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τότε πως γινεται ένας τόσο έμπειρος γυναικολογος σαν τον Ακριβή να μην εχει πιστοποίηση;

Πιστεύω επίτηδες το διάλεξε ετσι επειδή εχει πάρα πολλα ραντεβου!

Αυτός αναλαμβάνει τις υποθέσεις και άλλοι κάνουν τους υπέρήχους που ειναι και πιο χρονοβόροι . Εκείνος πιστεύω θέλει να κάνει απλά τις επεμβάσεις και τους τοκετους.

Θα περιμένω να τον δω απο κοντά στο ραντεβου μας, γιατί μου ακούγεται παράξενο άλλος να με εχει αναλάβει και άλλος να με εξετάζει! Θα δουμε όμως, ίσως και να με κερδίσει! Εχω ακούσει τόσα καλα που εχω αγωνία!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας.

Θα χρειαστώ την βοήθεια σας και πάλι, ψάχνω παιδοορθοπαιδικό στα Γιάννενα για την μεγάλη μου κόρη 5,5 χρονών γιατί περπαταει με τα ποδια της πρός τα μέσα για να την δεί λίγο, ξέρεται κάποιον ιδιώτη να μου συστύσετε? Περιμένω μνμ σας.

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω το θάρρος και μπαίνω για να σας πω κι εγώ την εμπειρία μου από τον Μακ....! Πολύ καλός γιατρός, αλλά κορίτσια μου, έχω ξεπαραδιαστεί! Δέχετσι στο ιδιωτικό ιατρείο και όλες μα όλες οι εξετάσεις γίνονται εκεί! Θα μου πείτε γιατί ξεκίνησα σε αυτόν! Αφήστε, είναι μεγάλη ιστορία.....Λοιπόν, για να ξέρετε....

Η επίσκεψη κοστίζει 80 ευρώ.

Αυχενική διαφάνεια 100 ευρώ.

Β επιπέδου: 120 ευρώ

Μέχρι και τα νον στρες χρεώνει! Εγώ έκανα το πρώτο μου κι έσκασα 50 ευρώ!

Μου έφυγαν τα μαλλιοκέφαλά μου! Και πραγματικά δεν ξέρω από εδώ και πέρα τι με περιμένει, γιατί ακούω κάτι τρελά ποσά που μπορεί να ζητήσει για την γέννα! Εχει γίνει μια ωραιότατη επιχείρηση στο ιδιωτικό και θεωρώ πως έχει χαθεί λίγο το μέτρο!

Είναι πολύ καλός γιατρος, δεν το συζητώ.....λιγομίλητος μεν, αλλά πολύ αναλυτικός στους υπερήχους!

Εγώ πάντως, να γεννήσω με το καλό, κι αν ξαναμείνω έγκυος, όσο καλός και να είναι, δεν θα ξαναπάω γιατί έχω στραγγίξει οικονομικά! Θα προτιμήσω κάποιον γιατρό στο Χατζηκώστα και μετάνιωσα που δεν πήγα εξαρχής εκεί!

υγ: αν κάποια έχει εμπειρία από τον κύριο Μ......(αλλά στην νέα του έκδοση ) θα το εκτιμούσα πολύ να την καταθέσει!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παίρνω το θάρρος και μπαίνω για να σας πω κι εγώ την εμπειρία μου από τον Μακ....! Πολύ καλός γιατρός, αλλά κορίτσια μου, έχω ξεπαραδιαστεί! Δέχετσι στο ιδιωτικό ιατρείο και όλες μα όλες οι εξετάσεις γίνονται εκεί! Θα μου πείτε γιατί ξεκίνησα σε αυτόν! Αφήστε, είναι μεγάλη ιστορία.....Λοιπόν, για να ξέρετε....

Η επίσκεψη κοστίζει 80 ευρώ.

Αυχενική διαφάνεια 100 ευρώ.

Β επιπέδου: 120 ευρώ

Μέχρι και τα νον στρες χρεώνει! Εγώ έκανα το πρώτο μου κι έσκασα 50 ευρώ!

Μου έφυγαν τα μαλλιοκέφαλά μου! Και πραγματικά δεν ξέρω από εδώ και πέρα τι με περιμένει, γιατί ακούω κάτι τρελά ποσά που μπορεί να ζητήσει για την γέννα! Εχει γίνει μια ωραιότατη επιχείρηση στο ιδιωτικό και θεωρώ πως έχει χαθεί λίγο το μέτρο!

Είναι πολύ καλός γιατρος, δεν το συζητώ.....λιγομίλητος μεν, αλλά πολύ αναλυτικός στους υπερήχους!

Εγώ πάντως, να γεννήσω με το καλό, κι αν ξαναμείνω έγκυος, όσο καλός και να είναι, δεν θα ξαναπάω γιατί έχω στραγγίξει οικονομικά! Θα προτιμήσω κάποιον γιατρό στο Χατζηκώστα και μετάνιωσα που δεν πήγα εξαρχής εκεί!

υγ: αν κάποια έχει εμπειρία από τον κύριο Μ......(αλλά στην νέα του έκδοση ) θα το εκτιμούσα πολύ να την καταθέσει!

και πριν το ιδιωτικό έτσι είχα ακούσει πως ήταν τα πράγματα

και στη γέννα ζητάει!εννοείται!;)

εσύ όμως τώρα,από τη στιγμή που σε παρακολουθεί καιρό,μην αγχώνεσαι!κοίτα να εισαι ήρεμη!όλα θα πάνε καλά!όσο για το οικονομικό,σε καταλαβαίνω!αλλά δεν είναι ώρα για πισωγυρίσματα μάλλον αφού κάνεις ήδη τα νον στρεςς οπότε χαλάρωσε και σκέψου το νινί σου που σε λίγο καιρό θα σε παιδεύει γλυκά!:P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Margi αυχενικη διαφανεια και β επιπέδου τόσο δεν κάνουν όμως ούτως η άλλως;

Στο νοσοκομείο δεν γινεται να κανεις το νο στρες;

Μη το σκέφτεσαι τωρα, κάθε εμπόδιο σε καλο...

Ειναι πολυ καλός γιατρός απο όσο ξερω...

Εγω πήγα στο πρωτο μου ραντεβου με τον Ακριβή .

Η βοηθός έξω που μου πήρε το ιστορικό, ηταν παρά πολυ καλή

και είχε πολυ χιούμορ. Υστερα έκανα έναν υπερηχο όπου ακούσαμε καρδούλα

αν και ήμουν μολις 6w2d ! Πολυ καλη και η κοπέλα που μου έκανε τον υπερηχο!

Υστερα περίμενα πάλι Κα είδα τον Ακριβή.

Δεν μιλούσε καθόλου, ηταν πολυ σοβαρός και κοιτούσε τις εξετάσεις μου.

Πανω απο 5-6 λεπτά δεν τον είδα...

Σέβομαι όμως την πήρα του και οτι στη γέννα θελω ενα γιατρο που εχει αντιμετωπίσει τα πάντα !

Αλλα αν ηταν να μου κάνει ο ίδιος τον υπερηχο και να μην περιμένω τόσο

όσο στο νοσοκομείο , θα προτιμούσα να είχε και αυτός ενα ιδιωτικό ιατρείο,

και ας πλήρωνα κατι παραπάνω... Και εγω για αυχενικη στον Μακρυδημα θα πάω...

Ο μόνος λόγος που προτίμησα τον Ακριβη απο τον Μακρυδημα , ειναι γιατί άκουσα τα καλύτερα για το Χατζηκωστα και για τις μαίες εκεί...

Αλλα και πάλι απόφαση δεν εχω πάρει οριστική!

Μολις δω τον ΜΑκρυδημα, μπορεί να αλλάξω γνώμη! Ποιος ξέρει! :D

Να δουμε τι εχουν να μας πουν και τα υπόλοιπα κορίτσια για τν Μακρυδημα!


unJ4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο μακ είναι εξαίρετος γιατρός, δεν το συζητώ! Σας είπα πως είναι αναλυτικός στον υπέρηχο και πολύ σοβαρός! Θεώρησα όμως υποχρεώσή μου να σας ενημερώσω για τις τιμές που παιζονται στο ιατρείο, γιατί ζουμε σε δύσκολες οικονομικές συγκυρίες!

Ε, και η αλήθεια είναι πως, όταν ξεκινάς σε κάποιον, δύσκολα μετά παίρνεις την απόφαση να τον αλλάξεις! Ανάλογα με τα οικονομικά του καθενός, επιλέγουμε και γιατρό! Εγώ είμαι χάλια οικονομικά, τα βγάζω πέρα δύσκολα, γι' αυτό και λέω πως δεν αντέχω άλλο!

Αλλά είπαμε.....Πάνω από όλα να γεννηθεί καλά το μωρό και χαλάλι όλα τα λεφτά του κόσμου!

Μαρία, τον Ακρίβη τον πλήρωσες; Γιατί λες ότι θα προτιμούσες να είχε ιδιωτικό κι ας πλήρωνες παραπάνω!

Να σου πω πως στον Μακ θα μπεις την ώρα που θα έχεις ραντεβού! Δεν θα περιμένεις ούτε δευτερόλεπτο! Οι υπέρηχοι που θα σου κάνει μέχρι και την β επιπέδου θα είναι 20λεπτοι και πολύ- πολυ αναλυτικοί! Θα παιρνεις έγχρωμες φωτοτυπίες με φώτο του μωρού! Αν έχεις την άνεση, εγώ σου προτείνω να πας!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, να ρωτήσω κάτι; Ο Μακρυδήμας που κάνει τοκετούς; Σε ένα απ τα δύο νοσοκομεία; Και έχει και ιδιωτικό ιατρείο; Εκτός νοσοκομείου;

Το να είναι κάποιος καλός υπερηχογραφιστής δεν σημαίνει απολύτως ότι είναι και καλός μαιευτήρας. Εγώ αν μείνω έγκυος θα πηγαίνω στον γιατρό του νοσοκομείου τον οποίο έχω επιλέξει να έχω στην εγκυμοσύνη και τον τοκετό μου (που είναι και 2η καισαρική) και τους υπερήχους θα τους κάνω στον Τζόρα,εμβρυολόγο ιδιώτη με σύγχρονα μηχανήματα που κάνει μόνο αυτή τη δουλειά και πολλές γνωστές φίλες και συγγενείς μου πηγαίνουν σ εκείνον. Καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να δεχτείτε τα μωρά σας!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Τους τοκετούς τους κάνει στο Πανεπιστημιακό!

Οσο για τον Τζιορα, ούτε να ακούσω δεν θέλω! Πήγα πριν από χρόνια, είχα εξωμητριο και δεν μου είπε τίποτα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...