Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

καμμιά μανούλα από γιάννενα


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, πως τα πάτε? πήγατε διακοπές?

Ακόμη μια και σήμερα έμεινε για μένα και ξεκινάω "διακοπές", κατά τις οποίες πρέπει να βάψω υπνοδωμάτια, να τελειώσω εκκρεμότητες και μετά βλέπουμε.

Κι όπως καταλαβαίνετε δεν έχουμε κανονήσει τίποτα ακόμα για διαμονή. Οπότε εάν γνωρίζετε κανένα οικονομικό ενοικιαζόμενο δωμάτιο σε καλή κατάσταση σε Πρέβεζα - Λευκάδα (κατα προτίμηση Καστροσυκιά - Αμμουδιά και περιοχή Νυδρί) μου το συστήνετε. Αλλιώς με βλέπω στο αυτοκίνητο και μπανάκια αυθημερόν!


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια καλημέρα!

Ποστάρω εδώ και καιρό στο κεντρικό φόρουμ αλλά τώρα μόλις ανακάλυψα το καφέ!!

Με λένε Αγγελική, είμαι 38 χρονών,μένω Γιάννενα εδώ και 20 χρόνια περίπου.Είμαι παντρεμένη και έχω μια κόρη 7 μηνών, τη Θάλεια, την οποία γέννησα στη Δουρούτη με τον Πλαχούρα.

Ο άντρας μου είναι φυσικός και έχει φροντιστήριο στην Πεδινή και εγώ είμαι ψυχιατρική νοσηλεύτρια και δουλεύω σε έναν ξενώνα της ΕΠΡΟΨΥΗ λιγο πριν το ΙΚΑ.Τώρα βέβαια είμαι σε άδεια μητρότητας μέχρι και 5 Γενάρη..Χαίρομαι που σας γνώρισα και μπορώ να λέω και καμια κουβέντα με πιο κοντινούς ανθρώπους;)

Μια ερώτηση: ξέρετε αν υπάρχει στα Γιάννενα ή έστω στην Ήπειρο καμιά σύμβουλος θηλασμού; Θηλάζω αποκλειστικά τη μικρή και έχω κάποιες απορίες τώρα που μπήκαν και οι στερές τροφές..

Ευχαριστώ, Α.:P

Βρε κορίτσια σόρι..το ποστ μου μπηκε πρώτο..πως έγινε αυτο? συνήθως μπαινει τελευταίο..μήπως έκανα κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Ποστάρω εδώ και καιρό στο κεντρικό φόρουμ αλλά τώρα μόλις ανακάλυψα το καφέ!!

Με λένε Αγγελική, είμαι 38 χρονών,μένω Γιάννενα εδώ και 20 χρόνια περίπου.Είμαι παντρεμένη και έχω μια κόρη 7 μηνών, τη Θάλεια, την οποία γέννησα στη Δουρούτη με τον Πλαχούρα.

Ο άντρας μου είναι φυσικός και έχει φροντιστήριο στην Πεδινή και εγώ είμαι ψυχιατρική νοσηλεύτρια και δουλεύω σε έναν ξενώνα της ΕΠΡΟΨΥΗ λιγο πριν το ΙΚΑ.Τώρα βέβαια είμαι σε άδεια μητρότητας μέχρι και 5 Γενάρη..Χαίρομαι που σας γνώρισα και μπορώ να λέω και καμια κουβέντα με πιο κοντινούς ανθρώπους;)

Μια ερώτηση: ξέρετε αν υπάρχει στα Γιάννενα ή έστω στην Ήπειρο καμιά σύμβουλος θηλασμού; Θηλάζω αποκλειστικά τη μικρή και έχω κάποιες απορίες τώρα που μπήκαν και οι στερές τροφές..

Ευχαριστώ, Α.:P

Βρε κορίτσια σόρι..το ποστ μου μπηκε πρώτο..πως έγινε αυτο? συνήθως μπαινει τελευταίο..μήπως έκανα κάτι λάθος?

Καλώς ήλθες Αγγελική.

Υπάρχει ένα κεντρο μητρότητας στην πυρσινέλλα αλλά δεν θυμάμαι το όνομα. Βέβαια πάντα μπορείς να βοηθηθείς από τις μαιευτικές κλινικές των 2 νοσοκομείων μας όπου υπάρχουν ειδικές μαίες σε θέματα θηλασμού.

Νομίζω εκεί που δούλευες ήταν και μια γνωστή μου η Μπέτυ που έφυγε τώρα.

Θα τα λέμε.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα και εγώ έχω μετεκομισει στα γιαννενα. Όντως όμορφή πόλη. Δυστυχώς δεν ξέρω πως είναι ο κόσμος εδώ. Είχα ακούσει διάφορα για τους γιαννιοτες και δεν θέλω να βγουν αληθινά . Έχω ακούσει ότι δεν είναι καθόλου κοινωνικοί ότι είναι μίζεροι με τα χρήματα και ότι τους νοιάζει πόσα βγάζει ο άλλος και το τι έχει ο άλλος και διαφορά αλλά δεν ξέρω αν αληθεύουν αλλά και με τον ελάχιστο καιρό που βρίσκομαι εδώ δεν μπορώ και να τα διαψεύσω και με κάποιες ενδείξεις που έχω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρόσφατα και εγώ έχω μετεκομισει στα γιαννενα. Όντως όμορφή πόλη. Δυστυχώς δεν ξέρω πως είναι ο κόσμος εδώ. Είχα ακούσει διάφορα για τους γιαννιοτες και δεν θέλω να βγουν αληθινά . Έχω ακούσει ότι δεν είναι καθόλου κοινωνικοί ότι είναι μίζεροι με τα χρήματα και ότι τους νοιάζει πόσα βγάζει ο άλλος και το τι έχει ο άλλος και διαφορά αλλά δεν ξέρω αν αληθεύουν αλλά και με τον ελάχιστο καιρό που βρίσκομαι εδώ δεν μπορώ και να τα διαψεύσω και με κάποιες ενδείξεις που έχω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Στα νοσοκομεία οι μαίες δεν γνωρίζουν από θηλασμό δυστυχώς, μιλάω για αποκλειστικό θηλασμό..για το κέντρο μητρότητας δεν γνωρίζω αλλά πρόσφατα στα mothercare είδα την κάρτα μιας παιδιάτρου που παρέχει και συμβουλευτική θηλασμού..τεσπα θα το ψαξουμε λίγο..

Η Μπέτυ που διορίστηκε? δεν την πρόλαβα εγώ..

τρελοκοτσιδού τα γιάννενα είναι όπως και όλες οι πόλεις, έχουν και τα αρνητικά τους έχουν και τα θετικά τους..προτιμώ να εστιάζω στα θετικά;):P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ Κ ΕΨΑΧΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ Κ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΑΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΗ .ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΛΥΔΙΑ ΗΛΙΑΝΑ ΕΥΑ ΜΑΡΡΙΕΤΑ ΑΡΤΕΜΗ ΑΡΙΑΔΝΗ ΙΟΛΗ ,ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΔΑΝΑΗ- ΔΑΜΙΑΝΗ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ(ΚΟΣΜΑ Κ ΔΑΜΙΑΝΟΥ ) ΤΟ ΔΑΝΑΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Κ ΕΤΣΙ ΤΗ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ Κ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ

image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα και εγώ έχω μετεκομισει στα γιαννενα. Όντως όμορφή πόλη. Δυστυχώς δεν ξέρω πως είναι ο κόσμος εδώ. Είχα ακούσει διάφορα για τους γιαννιοτες και δεν θέλω να βγουν αληθινά . Έχω ακούσει ότι δεν είναι καθόλου κοινωνικοί ότι είναι μίζεροι με τα χρήματα και ότι τους νοιάζει πόσα βγάζει ο άλλος και το τι έχει ο άλλος και διαφορά αλλά δεν ξέρω αν αληθεύουν αλλά και με τον ελάχιστο καιρό που βρίσκομαι εδώ δεν μπορώ και να τα διαψεύσω και με κάποιες ενδείξεις που έχω.

αχ αχ αχ

φοβαμαι οτι αυτα που σου ειπαν δεν απεχουν κ πολυ απο την πραγματικοτητα.

εγω καταγομαι απο Χανια αλλα γεννηθηκα κ μεγαλωσα εδω. την αγαπαω αυτη την πολη, αλλα παντα απογοητευομαι απο τον κοσμο κ μισω τη βροχη:evil::-(

δεν ξερω απο πού εισαι αλλα αν ερχεσαι απο νησι ή απο παραθαλασσια πολη θα παθεις πλακα με το ποσο πισω ειναι εδω τα μυαλα, αλλα προπαντων με το ποσο κακοπροαιρετοι ειναι. για να καταλαβεις οταν πρωτοπηγαμε για διακοπες Κρητη ο αντρας μου που ειναι Γιαννιωτης δεν ηθελε να ακουει περι Κρητης. εντελως αρνητικος. ολο "τα Γιαννενα και τα Γιαννενα"! ενα απλο π.χ.:καποια στιγμη πετουσε καποια χορτα σε εναν καδο κ ειδε μια κυρια να τον πλησιαζει. περιμεναμε κ οι δυο να μας "την πει". αντ'αυτου μας καλημερισε κι εφυγε. παθαμε πλακα και οι δυο.τωρα λατρευει τα Χανια , την κρητικη μουσικη κ κουζινα ;)

ελπιζω εσυ να μην επηρεαζεσαι απο το περιβαλλον σου γιατι εγω δυστυχως κλεινομαι στο καβουκι μου κ βγαινω μονο αμα δω καλοπροαιρετους κ χαμογελαστους ανθρωπους!!!!


MCYlp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ Κ ΕΨΑΧΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ Κ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΑΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΗ .ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΛΥΔΙΑ ΗΛΙΑΝΑ ΕΥΑ ΜΑΡΡΙΕΤΑ ΑΡΤΕΜΗ ΑΡΙΑΔΝΗ ΙΟΛΗ ,ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΔΑΝΑΗ- ΔΑΜΙΑΝΗ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ(ΚΟΣΜΑ Κ ΔΑΜΙΑΝΟΥ ) ΤΟ ΔΑΝΑΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Κ ΕΤΣΙ ΤΗ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ Κ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ

τις δικες μου θα τις ονομασουμε Δαναη (λογω πεθερας κ μας αρεσει κι ολας) και Νεφελη γιατι μας αρεσει ( η μαμα μου δεν ηθελε να δωσουμε το δικο της). Το Ιολη και το Αριαδνη μου αρεσαν κι εμενα, οπως και το Μελινα, Κοραλία. Αν εκανα γιο θα τον ονομαζα Μανο απο τον μπαμπα μου. Ωραιο κ το Στεφανος, Παρης, Ορεστης, Αλκης, Ιασονας.

Οταν ημουν εγκυος κι εμαθα οτι περιμενω 2 κοριτσια ειχα μπει στο site με το εορτολογιο κι εψαχνα με τις ωρες!:tongue:


MCYlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
πρόσφατα και εγώ έχω μετεκομισει στα γιαννενα. Όντως όμορφή πόλη. Δυστυχώς δεν ξέρω πως είναι ο κόσμος εδώ. Είχα ακούσει διάφορα για τους γιαννιοτες και δεν θέλω να βγουν αληθινά . Έχω ακούσει ότι δεν είναι καθόλου κοινωνικοί ότι είναι μίζεροι με τα χρήματα και ότι τους νοιάζει πόσα βγάζει ο άλλος και το τι έχει ο άλλος και διαφορά αλλά δεν ξέρω αν αληθεύουν αλλά και με τον ελάχιστο καιρό που βρίσκομαι εδώ δεν μπορώ και να τα διαψεύσω και με κάποιες ενδείξεις που έχω.

οπλίσου με πολύ κουράγιο και ατελείωτη αδιαφορία.Θα δείς πολλά και θα ακουσεις πεισσότερα....και ναι οι Γιαννιώτες στην πλιοψηφία τους έτσι είναι όπως τους περιγράφεις.......Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις αλλά πρέπει να έισαι πολυυυυυυυυυυυυ τυχερός για να τις πετύχεις.Καλή διαμονή.

Link to comment
Share on other sites

LINAKI,

ποιος γιατρος σε παρακολουθει στα γιαννενα και είσαι ευχαριστημένη με την επικοινωνια μαζι του?

ο κ Τσανάδης. στο ΠΠΝΙ.....και τον γιό μου με αυτόν τον έκανα......δεν εκτίμησα τόσο την επικοινωνία που είχα μαζίτου όσο την υπομονύ του στον τοκέτο και οτι σεβάστηκε αυτά που ηθελα να γίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...